Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Ubrzano lupanje srca u trajanju od par minuta..
PostPoslato: Ned Okt 19, 2008 1:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 19, 2008 12:53 am
Postovi: 4
Imam 26 godina, a ovaj problem imam jos od svoje 14te godine. Ponekad, u vremeskom razmaku od oko 2 meseca, odjednom srce pocne ubrzano da mi lupa. U tom trenutku pocnem da gubim svest (crno pred ocima) i moram da legnem gde god da se nalazim. Kada legnem sto se nesvestice tice, onda je ok (vise nemam nesvesticu), ali mi i dalje srce lupa ubrzano. Nakon 2-5minuta odjednom pocne normalno da kuca. Posle toga mogu da ustanem i nastavim kao da se nista nije desilo.

Da pojasnim. Postoje samo dve brzine lupanja srca. Znaci, odjednom pocne jako brzo (skoro duplo brze) da kuca i nakon 2-5 minuta odjednom prestane da lupa ubrzano. Ne postoji ubrzanje, ili polako usporenje otkucaja. Ili je normalno, ili ubrzano.

Ponekad se to ne desava i po 4, 5 meseci, a ponekad se desi i dva puta u toku istog dana. Neki prosek u ovih 10tak godina koliko imam taj problem je jednom u 3 meseca.

"Okidac" je ili neki nagli pokret, ili kada se sagnem da dohvatim nesto, ili kada se naglo isteglim.

Lekari ne znaju sta je. Na svim snimanjima je sve u redu. Dok sam nosio holter nisam uspeo da izazovem ubrzano lupanje, tako da su i rezultati sa holtera u redu. Cak doktori kazu da imam izuzetno pravilne otkucaje srca.

Mnogima pricam o tom svom problemu i mnogi imaju slicnih problema, ali ne identican problem kao ja. Za sve ove godine sreo samo jednog decka koji ima identican problem kao i ja. Taj decko sada ima 16godina.

Ja sam uspeo da povezem neke stavri, na primer, mogu ponekad da osetim kada ce to da se desi. Imam neki osecaj da je povezano sa odredjenim stvarima, ali ne zelim sada da pricam o tome posto je to mozda samo moja netacna pretpostavka i ne zelim da unosim zabunu. Zelim prvo da cujem da li neko od zna nesto o tome.

Zanima me da li jos neki ima identican problem i naravno da li bilo ko zna sta je to, sta uzrokuje i kako da se toga vec jednom resim. O neprijatnostima ne zelim ni da govorim. Mozete samo da zamislite u kakvim sve stiuacijama morate da legnete.

Nikada nisam pusio cigarete.
Nikada nisam uzimao nikakvu drogu.
Ne pijem alkohol.
Vodim zdrav zivot.
Nisam sportista.

Nadam se da ce mi neko pomoci.
Pozdrav i hvala.

Milos.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 19, 2008 1:36 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
ne znam o kakvim situacijama koje izazivaju se radi-ali, bilo bi dobro da se "uhvati" holterom ili obicnim snimkom ekg onda kada se promene javljaju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 19, 2008 1:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 19, 2008 12:53 am
Postovi: 4
..znam da je to dobra ideja da se uhvati holterom, ali sam to pokusavao 6 puta. Holeter sam na sebi imao do sada 6 puta pokusavajuci da uhvatim ubrzano lupanje, ali nisam uspeo da izazovem.

Ono sto sam hteo da kazem kao moja pretpostavka je sledece. Uradio sam jedan eksperiment. Prestao sam da pijem kafu i nisam imao ubrzano lupanje srca nekih 6 meseci. I taman kada sam mislio da je to to, desilo se.
E sad, verovatno to ima neke veze, ali je to mozda bilo i neka vrsta placebo efekta. Sve u svemu, ipak se desilo ponovo.

Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 19, 2008 8:30 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 02, 2008 7:55 pm
Postovi: 84
Iz mog iskustva mogu da kazem da ako 2l koka kole za sat vremena i par kafa ne napravi cudo i 15 minuta penjanja uz stepenice onda imas jako srce sa zeznutim putanjama i neka hemija ili promena pritiska na celije izazove da postanu dominante...
Ja bih stavio taj holter i probao sa stresiranjem.. ako ne pomaze stavi event monitor dok ne uhvatis problem


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: lupanje srca
PostPoslato: Pon Nov 17, 2008 11:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 17, 2008 11:05 am
Postovi: 5
Isti problem i kod mene. Međutim, zadnje lupanje srca sam imao prošle godine. Nekako uspevam da ga iskontrolišem neznam ni sam kako. Mislim da je tu problem u disanju, i u fizičkom otperećenju istovremeno. Recimo, sećam se zadnjeg lupanja srca. Išao sam na sajam nautike, i jednog trenutka kad sam se sagnuo da pogledam cenu jedne pente, u tom trenutku sam osetio naglo lupanje srca. Doduše, kod mene se proces vraćanja ritma srca vraća samo od sebe, ja sam mogao i dalje da hodam (nemoram da legnem) ali mi je neugodan osećaj, u grlu i u grudima. Tada pokušavam da uhvatim ritam disanja, pokušavam da se opustim, popričam sa nekim, ne mislim na lupanje srca i nakon par minuta ritam se vraća u normalu. Nalaz posle konrole krvi je bio uvek u redu, išao sam kod interniste i tamo mi je kačio nekakve kablove po telu i nakon tog pregleda sve je bilo u redu. Pritisak mi je oko 120-80, otkucaji uglavnom 90 u minuti.

ako neko ima još neko iskustvo u vezi ovog, voleo bi da ga pročitam
ovde, i hvala Milošu za pokretanje teme.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 17, 2008 12:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 08, 2008 6:34 pm
Postovi: 32
Sto se tog vaseg lupanja srca tice to nije nikakav problem i nemojte da se opterecujete. Evo ja zadnje mjesec dana imam stalno lupanje srce i ubrzan rad... Doduse meni je normalan puls izmedju 80 i 90... Takav je bio cijelog zivota... Ono sto je problem i kod mene i kod vas je strah, panika, ubjedjivanje samog sebe tipa "nesto mi nije uredu, ovo ovako nije prije bilo.." Ja i dalje imam problem sa tim STRAHOVIMA ali pokusavam da se borim sa njima i uradio sam mali experiment (nije nista novo ali cinjenice su cinjenice)... Nedelju dana uopste nisam razmisljao o tome kako mi radi srce, da li je ubrzano ili usporeno itd itd... i naravno nisam osjetio nikakav nelagodan osjecaj, cim sam juce malo obratio paznju na to opet se vratila ista stvar...
Kad sam bio kod kardiologa, rekao mi je da je moje srce ok i naljutio se kad je vidio koliko sam nepovjerljiv prema njemu... pa mi je rekao tipa "Ako sam ti ja rekao da je uredu onda je uredu"...
Evo probajte oba ako zivite u zgradi da se popnete brzo recimo do 4 sprata, pa vidite kako ce vam srce kucati, odnosno lupati...
I aktivnost je takodje bitna... Srce je organ koji trpi sve... Neko vam saopsti srecnu ili tuznu vijest, srce ce poceti da lupa i da radi brze, imate ispit ili kontrolni ili pismeni desice se ista stvar...

A najgore je od svega sto te simptome imate bas dugo vremena i u tom periodu vam nista nije bilo. pa sta vas to navodi na brigu onda da ce vam sad nesto biti?

Ja trenutno imam problem sa ubrzanim radom srca... zbog toga ne osjecam nikakve tegobe, ali moj problem je sto sam fizicki neaktivan zadnje pola godine, a jos sam imao jaku upalu grla, koja je slomila moj organizam...

Zato aktvinost bilo kakve prirode i bez panicenja, znam da nije bas lako savladati strahove ali mogu se savladati....

poz i sve najbolje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 17, 2008 12:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 15, 2008 5:59 pm
Postovi: 27
Kad sam se lekaru pozalila na ubrzan rad srca predlozio je ekg,koji je bio uredan..drugo sto je zatrazijo bio je ultrazvuk stitne zlezde,u stitnoj zlezdi su otkriveni uvecani cvorovi koji po svemu sudeci remete pravilan rad tog organa. Kako tacno uticu otrice se scintigrafijom.
Pozdrav svima i sve naj


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 17, 2008 1:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 27, 2008 3:38 pm
Postovi: 169
imam takodje te "problemcice" ubrzanog lupanja srca, plitkog daha, ide i osecaj da cu se onesvestiti, neka lelujavost..

ja to doduse nemam pri nekim naglim pokretima, jednostavno dodje... i naravno vec dva meseca ne mogu a da ne razmisljam svaki dan da li ce danas da opet lupa, da li ce mi biti lose... sve je to pripisano anksioznosti...

doduse, TSH hormon stitne zlezde mi je 0.34 (0.4 je donja granica) ali je internista rekla da je to sve ok..... da po njenom misljenju ne treba snimanje stitne zlezde ali ako ja insistiram...

imamo izgleda problem da su nam doktori mnogo sujetni i da ako posumnjamo u njihovo misljenje... zlo i naopako... i da ne bi ljutili doktora mi im poverujemo... i tako u krug...

mada sta ja znam... verovatno oni znaju bolje nego ja... al opet.... svakodnevno razmisljanje i neki opsti osecaj slabosti i straha je katastrofa....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 17, 2008 2:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 08, 2008 6:34 pm
Postovi: 32
davno su rekli "strah je cudo", psiha jednostavno radi svoje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 17, 2008 5:41 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
Neshar,
vas problem NIJE internisticke prirode....
mislim da treba da se obratite nekom psihijatru, psiholog nije dovoljno kvalifikovan da vas izvuce iz problema u kome ste.
osnovne preglede ste uradili, misljenja internista ste dobili. sve sto biste ponovo ukrug uradili hrani vas strah, daje krile anksioznom poremecaju. suocavanje sa problemom zapocnite na taj nacin sto cete priznati sebi da imate problem psiholoske prirode!
vi imate tegobe koje opisujete, ali njih generise mozak (koji je pod stresom)!
ne pomisljajte da uzmete bensedin! on se uopste ne koristi u panicnom protokolu i moze samo da vam naskodi!
s obzirom da ste na samom pocetku problema, sasvim je moguce da ce samo psihoterapija biti dovoljna, ali kod psihijatra


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 17, 2008 6:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 27, 2008 3:38 pm
Postovi: 169
hvala dr...

znam da ste vec mnogo puta rekli da to nije fizicki problem kao i sad i verujem ja to, ali jednostavno....

moracu da odem kod psihijatra, nema druge, kod psihologa sam bio vec dva puta i jedino mi nudi teoriju i kako da razmisljam... a od razmisljanja nema puno vajde....

sad samo da nadjem nekog dobrog psihijatra....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: isto to samo vremenski duže traje
PostPoslato: Pet Nov 21, 2008 1:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 17, 2008 1:29 am
Postovi: 23
Problem koji si opisao i meni se dešava deset godina unazad. Sve je isto, u jednom momentu srce radi normalno i onda odjednom krene ludački da lupa, počnu da mi trnu ruke i imam osećaj kao da mi neko steže grlo, pa teže dišem. I naravno, moram da sednem ili legnem da ne bih još više naprezala srce, jer onda jako teško dišem. Jedino što to mene drži po sat vremena i onda se odjednom vrati u normalu. Što ti kažeš, odmah posle toga mogu da ustanem i nastavim dalje kao da se ništa nije desilo. U ovih deset godina to mi se desilo jedno sedam-osam puta i ne mogu da povežem ni sa jednom situacijom da to može da bude razlog. Jednom prilikom sam otišla kod lekara prilikom tog napada, međutim sem tog ubrzanog rada srca na EKG-u nisu videli ništa drugo. Doduše, nisam se ni trudila da idem na neke dalje analize-do pre nekih mesec dana, kada me je taj "napad" uhvatio u kolima. I tada je trajalo, verovao ili ne punih šest sati. E nakon toga sam odlučila da odem na neke detaljnije analize. Bila sam kod kardiologa i dala mi je da uradim razne analize krvi, nakon toga da uradim ultrazvuk srca, da snimim želudac, da prekontrolišem štitnu žlezdu. Naravno, "ozbiljna" kao i uvek što se tiče mog zdravlja, tek sutra idem da uradim analizu krvi, pa onda ostatak pregleda. Videćemo šta će biti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 28, 2008 9:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 27, 2008 8:24 pm
Postovi: 24
ja imam taj problem od svoje 15 god......prvo osetim kao pritisak da mi je udario u glavu,pa mi se zapuse usi,tek onda osetim ubrzano lupanje srca i nekoliko sekundi je sve crno pred ocima.....ako imas ove simtome kao i ja onda je verovatno zbog pritiska visokog...tako su bar meni rekli lekari...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 01, 2008 5:28 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Nov 17, 2008 2:46 am
Postovi: 1687
Lokacija: Lugar i PSIHOLOG ANALITICKE ORIJENTACIJE VODJEN LJUBAVLJU KRENU' U BESPUCE OHHHHH ZMEJEVI, ZMAJEVI!
Imam 31 godinu. Sinoc sam merio prvi put puls u zivotu!
Pritisak sam merio ponekad, kad me boli glava (2-3 puta u zivotu) i bio je nesto manji od skolskog.
Medjutim sinoc nakon jakih psihofizickih aktivnosti, nagovori me drugar da izmerim. Rezultat je bio 125/85, puls 111 .JElo se malo vise od uobicajenog, uglavnom lepo usoljena divljac, casica rakije, 2-3 case vina, malo ljuca hrana itd. Pritisak me ne zabrinjava koliko sam puls 111. Treba li da se obratim lekaru?

Visok 180, tezak 75.
Inace, jedem normalno, uglavnom srpska kuhinja sa malo vise jela od divljaci, blago zacinjeno. Pijem kao normalan covek, pusim (mada bi voleo prestati!) Hiper aktivan sam uglavnom, a narocito vikendom!
Osecam se odlicno, ali me brine taj puls!

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=X4U7VgUQ ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=fYia6tAd_EY&NR=1
Kad je struju izmislio Tesla, ameriko sisala si vesla!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 01, 2008 6:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 17, 2008 5:07 pm
Postovi: 272
Pa sam si naveo razlog tog pulsa
Normalno je da kad jedes ili nesto radis da ti se pritisak i puls poveca,a bogami hoce i kad se prejedes
Ja ima strah od dr i od mjeraca za pritisak, i prije neki dan pozove me prijateljica da je ofarbam
I kad sam dosla odmah sam na komodi vidjela mjerac ona kaze ima nizi pritisak i mora mjeriti stalno
Ja poslije 15 minuta premisljanja uzmem mjerac i pritisak bude 139 -93 pusl 119
Znam da je od straha smirim se uzmem da je farbam i poslije mozda 20 minuta kad sam zavrsila farbanje , moj prijateljica onako iznenada kaze daj da ti mjeri pritisak sad kad ono 118 -85 puls 93 bolje nego prije , jer nisam se stigla prepasti, jeste cim je spomenula mjerac ja osjetim kako srce tuce
Zato ne brini , ponovo provjeri ali ne poslije jela ni kad si aktivan


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: