Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: UPALA LOJNIH ZLEZDA!!!
PostPoslato: Sub Okt 11, 2008 5:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 11, 2008 12:52 am
Postovi: 6
Lokacija: beograd
Imam 1 ozbiljan problem vec oko godinu dana i molila bih nekoga za pomoc. Sve je pocelo posle duze upotrebe head&shoulders-a. Primetila sam pomerajuci kosu da me boli koren i da na kozi glave imam neka mala ruzicasta bolna ispupcenja. Otisla sam kod dermatologa u Dzordza Vasingtona ali i pored objasnjenja mojih simptoma lekarka nije konst. nikakav problem. Potom sam u jednoj apoteci spec. kamerom snimila kozu glave i tako mi je drugi dermatolog konst. UPALU LOJNIH ZLEZDA!!! Preporucio mi je preparate marke Rougj ( cistecu penu za intenz. ciscenje temena i ampule) ali posto mi to nije mnogo pomoglo ponovo idem u Dzordza Vasingtona, kod iste lekarke koja nije konst. problem ali ovoga puta sa dijagnozom sa snimanja, i ona mi je tad rekla da je to seboreja i preporucila mi sampon Blue Cap koji koristim vise od 3 nedelje ali bez poboljsanja, naprotiv bolna ispupcenja me jos vise bole i prosirila su se po temenu, kosa mi je izuzetno suva i dehidrirana i dobila sam suvu perut. Mene zanima da li je upala lojnih zlezda isto sto i seboreja jer ja nemam masno teme ( barem ne vise) i nemam masnu perut sto sam procitala da su simptomi seboreje? Da li na trzistu postoji neki preparat koji bi mi pomogao i smirio ove bolne pristice na kozi glave ili ih potpuno eliminisao? Unapred hvala.[/b]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 25, 2008 9:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 25, 2008 9:06 pm
Postovi: 1
Lokacija: Kruševac
Ne znam da li cu ti pomoci, vidim da ti jos niko nije odgovorio, ali da probam: ja vec godinama imam seboreicni dermatitis po kozi glave, ponekad i po licu. To je posledica pojacanog lucenja lojnih zlezda. Ne znam da li upala lojnih zlezda ima veze sa tim, ali vidim da ti je neko rekao da imas seboreju. Odmah da ti kazem da, ako imas seboreju, ni jedan doktor nece mnogo paznje da ti posveti jer se to NE LECI. Svi ti daju neke apotekarske splacine od kojih nema ama bas nikakve koristi. To jednostavno mora celog zivota da se drzi pod kontrolom, kao kad je neko gojazan pa malo-malo pa mora na dijetu. I ja koristim Rougj proizvode vec vise od dve godine, cak sam sa doktorkom pocela i kafu da pijem(ovde iz njihove firme dolazi Natasa, ne znam kod tebe) ako naletim kad ima pauzu, ne pomazu mi mnogo, ali bez njih je katastrofa: svrbi me glava, peruta mi se koza glave, obrve, oko nosa, usiju, sva se zacrvenim po celu itd, sve u svemu - uzas i sa penom, mnogo gore bez nje i kapsula, ali do sada nista bolje nisam nasla, posebno ne u drzavnim ustanovama. Raspitaj se do detalja sta ti je i kakve posledice mozes da imas i srecno

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 25, 2008 10:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 01, 2008 10:06 pm
Postovi: 363
Nadji samo dobrog i zainteresovanog dermatologa. Valjda ima takvog u Beogradu ili Srbiji?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 26, 2008 12:14 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 11, 2008 12:52 am
Postovi: 6
Lokacija: beograd
Hvala u svakom slucaju, samo mi krivo jer jedino sto mi se svidja na meni je moja kosa, s njom pre nikad nisam imala problema a sad je to ugrozeno); izgleda da cu morati da se pomirim s tim i da tragam za nekim preparatom dok mi ne pomogne...hvala na savetima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 26, 2008 11:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 01, 2008 10:06 pm
Postovi: 363
Najdobronamernije. Ne trazi preparat, vec dobrog dermatologa. Ne postoji suveren preparat za resavanje tvog problema.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 28, 2008 1:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 11, 2008 12:52 am
Postovi: 6
Lokacija: beograd
Citajuci iskustva i simptome drugih izgleda da je u pitanju ipak taj odvratni seboreicni dermatitis, da li to znaci da ce mi kosa opasti u velikim kolicinama? Pokusacu da odem kod Sera, hvala puno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 28, 2008 5:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 01, 2008 10:06 pm
Postovi: 363
Nece ti opasti kosa zbog toga. Samo nadji nekog dobrog i zainteresovanog dermatologa.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 38 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: