Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Produzena menstruacija
PostPoslato: Čet Dec 28, 2006 6:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 28, 2006 6:22 pm
Postovi: 1
Lokacija: Novi Beograd
Jako sam se uplasila s obzirom da mi je menzis nesto bio slab, i produzio se na nekih 10-ak dana. Zatim je sve proslo i 14-aesti dan ponovo pocinje da curi, malo tamnije i u manjoj kolicini, svakako. Prvi put mi se ovo desava i nemam ideju sta bi to moglo da bude. Molim vas, ako imate eku ideju, posavetujte me.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Produzena menstruacija
PostPoslato: Pon Mar 12, 2007 2:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 12, 2007 1:57 am
Postovi: 10
Marina77 je napisao:
Jako sam se uplasila s obzirom da mi je menzis nesto bio slab, i produzio se na nekih 10-ak dana. Zatim je sve proslo i 14-aesti dan ponovo pocinje da curi, malo tamnije i u manjoj kolicini, svakako. Prvi put mi se ovo desava i nemam ideju sta bi to moglo da bude. Molim vas, ako imate eku ideju, posavetujte me.


Meni se ovo isto desava trenutno i ne znam sta da radim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 12, 2007 5:10 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Ne boj se jer i meni se to desava vec dve godine ali mislim da su samo hormoni ili godine u pitanju.Ako te nista drugo ne boli i nista drugo ne primecujes onda to jednostavno zanemari,a ako se toliko bojis neka ti urade papa test i mirno spavaj i lepo sanjaj.Nisi jedina!
Veliki pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 13, 2007 1:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 12, 2007 1:57 am
Postovi: 10
Zar nije dve godine malo previse? Mislim da nije do godina. Imam 26 godina. Redovno idem na Papa test i on je OK. Mislim da je do stresa i nepravilne prehrane.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 13, 2007 1:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 12, 2007 1:57 am
Postovi: 10
Hvala za utehu. Pozdrav i tebi-ontario!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: za plavu
PostPoslato: Uto Mar 13, 2007 5:58 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Draga moja prijateljice!Samo nemoj da radis sto i ja i trazis previse na kompjuteru jer ces se isprepadati kao ja.Tacno je da je stres i ko zna sta sve mozda uzrok nasim problemima ili neke male upale ali su meni rekli hormoni.Moj mi je doktor prepisao neke hormonske tablete da mi regulise cikluse ali ih ja nikada nisam htela piti jer nemam nekih drugih ozbiljnih problema.Ja imam 38 godina pa je mozda i to ne znam, znam samo da sam u ovih devet godina od kako sam ovde imala i 2 pobacaja i nikada mi niko nije rekao zasto.Pojma nemam ali ima vec vise od godine dana kako nisam isla na pregled pa cu morati da zakazem,ma samo za svaki slucaj.Svaki doktor prica svoju pricu i ja mislim da je najbitnije kako se osecamo.Kada ti je papa test uredu onda mirno spavaj jer je to test broj jedan za otkrivanje svih abnormalija.Puno ti sreca zelim! :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 13, 2007 2:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 12, 2007 1:57 am
Postovi: 10
Hvala ti za odgovor!
Proslo mi je vec prosli mesec, nakon 22 dana muke. Sad je sve OK.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 06, 2008 10:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 06, 2008 10:09 pm
Postovi: 1
pozdrav svima! Evo i mene sa istim problemom... meni se isto desava- uglavnom za vreme plodnih dana... uradila sam papa test, nema nista, nemam bolova... pitala sam ginekola, bas me i nije utesio- nisi jedina, kaze uzrok moze biti stres, malokrvnost, prehlada, oslabljen imunitet... i verovatno jos milion razloga... ali nikakvo konkretno resenje... molila bih nekog ako ima neko resenje- neke tablete il sl. neka mi javi na pp Unapred zahvalna :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 08, 2008 12:11 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 22, 2007 10:41 am
Postovi: 379
To je hormonski disbalans.....Nista strasno ni opasno. :wink:
Ali ovde je revnosan odlazak kod ginekologa imperativ!

Nemojte puno da brinete zbog ovoga.Simptomi patologije organa za reprodukciju su mnogo veci i agresivniji.



Pozdrav svima vama......... :)

_________________
"Izbiliza niko nije normalan..E=mc2"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 08, 2008 8:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 27, 2006 10:15 am
Postovi: 152
Pre 8 godina kada sam stupila u intimne odnose počele su i moje tegobe. Urinarne infekcije, produžene menstruacije za koje su govorili da su normalne (17 dana), da bi se u poslednje, skoro, dve godine javio i neprijatan osećaj peckanja i bola prilikom odnosa. Svaki put sam dobila odgovor da je to sve normalno.
Na poslednjem ginekološkom pregledu i kolposkopiji ustanovljeno je da imam ranicu, a ubrzo potom i da imam Hlamidiju.
Ubeđena sam da Hlamidiju vučem čitavih 8 godina. Mučilo me je stalno peckanje pri mokrenju i kad je urinokultura sterilna. Započela sam terapiju, a peckanje jenjava.
Drage dame, uradite test na Hlamidiju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 09, 2008 9:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 02, 2008 9:16 am
Postovi: 1
Lokacija: sabac
pozdrav svima
imam 25god, radim kao administrativni radnik, nisam udata... i imam slican problem, kod mene su u pitanju rana krvarenja, tacnije prestane mi menstruacija,pa krene posle 10-tak dana nesto sto nije prava krv, tamno crvene boje i po malo curka svaki dan. Isla sam na pregled, radila hormonski status i postoji mali disbalans, receno mi je da pijem kontraceptivne tablete, pocnem 15-ti dan od dana dobijanja (onog pravog, ne curkanja) i pijem 10 dana... tako 3 meseca.
Ok, ciklus ce se normalizovati dok budem pila tablete u to ne sumnjam... ali malo me brine sta ce biti kasnije i kako ce te tablete uticati na moj organizam? Ukoliko je neko od Vas imao iskustva sa slicnim tabletama, molim Vas da mi kazete kakav je ishod i Vasa iskustva...
Znam da je svaki organizam drugaciji,ali ipak...lakse mi je kad cujem iskustva... Unapred hvala... :roll: [/b]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Produzena menstruacija
PostPoslato: Pet Avg 19, 2011 5:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 19, 2011 5:07 pm
Postovi: 2
поздрав свима.
ја имам исти проблем као и неке од вас.
имам менстуацију већ 20 дана, али није крварење као код нормалне менструације, него је као мали исцједак углавном смеђкасет боје. раније сам имала проблема са нередовним менструацијама углавом је то било око моје 18 године. сад имам 24. удала сам се скоро и не чувам се од зачећа. урадила сам тест на трудноћу, негативан је, али опет може бити да тест није добар. плаши ме то што имам ту неку менструацију толико дуго, јер су ми менструације раније изостајале, а не трајале толикоо дуго.
оно што знам јесте да имам полицистичне јајнике тј. јајници на којима су цистице, али нису опасне. редовно идем гинекологу и радила сам пре више пола године пап тест и све је ок.
не осјећам да сам под неком врстом стреса, мада било је неких ситуација гдје сам била нервозна мало што би могло да утиче на менструацију.
ако не нестане кроз који дан, мораћу доктору, а плашим се шта би могло да буде.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Produzena menstruacija
PostPoslato: Čet Mar 27, 2014 2:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2014 2:53 pm
Postovi: 1
imala sam carski rez pre tri meseca, 19 sam dobila menstruaciju koja je bila prestala pa se opet pojavilo malo blago krvarenje koje traje vec 4,5 dana, da li je to normalno posle carskog?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Produzena menstruacija
PostPoslato: Pon Jan 05, 2015 1:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Dobila sam prvog januara nekako je ciklus sporo tekao i danas peti dan umesto da prestaje krvarenje je počelo kao drugi dan kad je najobilnije. Nemam bolove a dete mi je prehlađeno i ja počinjem da li to može biti od prehlade. I da dobila sam devet dana ranije da li je neko imao ovakav problem?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 67 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: