Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 02, 2007 2:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 14, 2006 9:36 pm
Postovi: 806
Moja drugarica fenomenalnu plavu boju izvlaci goldwel farbom. Kad sam prosle godine odlucila da iz tamno smedje predjem u "medene" devojke, tj. boja meda, uspela sam tom goldwelovom da izvucem pravu nijansu.

Trenutno koristim loreal narandzasti sampon i masku, oni su mi se nekako najbolje pokazali, roze mi se ne svidja.

Treba mi neki preparat bez ispiranja za ravnanje kose i sprecavanje elektriciteta (mrzim kad se naduje), sta mi preporucujete?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 02, 2007 5:38 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Sep 17, 2006 11:17 am
Postovi: 64
Imam vrlo suvu kosu i shodno tome bogato iskustvo sto se tice isprobavanja svega i svacega ;P Od Redkena sam probala dosta stvari (Extreme balsam, Smooth down balsam, Extreme pakovanje u kesicama, Extreme tretman koji se ne ispira i Smooth Down Heat Glide... ah da i onaj svetloplavi balsam, light moisture ili tako nesto) - dobri jesu ali je jeftinija a bolja alternativa italijanska marka Dikson! Od Davinesa trenutno koristim hairbuilding pack, odlicno je. Najnajnajbolja stvar koju sam probala za kosu su Structur forte ampule od Diksona, 10 komada je 1000 din ali verujte mi fantasticne su, neuporedivo sa bilo kojim maskama/pakovanjima koje sam probala. Ne koriste se pri svakom pranju vec samo periodicno tako da zaista dugo traju a odlicne su za one prilike kad vam je jako stalo da izgledate dobro ;) E sad, ako imate normalnu ili blago suvu kosu onda vam ne trebaju, ali ako je ostecena - razlika "pre" i "posle" je drasticna.

I da ne zaboravim, prirodna ulja su zakon! Recimo, cickovo i orahovo koje proizvodi Afrodita, super efekat za male pare.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 03, 2008 1:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 03, 2008 1:26 pm
Postovi: 1
Lokacija: Beograd
Vidim da je ovo vec stara tema,ali ja moram da se ubacim. Svi ti proizvodjaci koje ste navele (Loreal,Garnier...) za ispitivanje svojih proizvoda koriste eksperimente na zivotinjama.To mozete proveriti ukoliko na Google-u ukucate samo "laboratorijske zivotinje" i izaci ce vam mnogo stranica na tu temu,kao i imena proizvodjaca i kozmetickih kuca koje se bave takvim ispitivanjima.Mozda vas bas to i ne pogadja i ne interesuje,ali kada sam ja saznala za to prestala sam da koristim sve proizvode navedenih kuca.Ovde spadaju i Max Factor,Pupa,Pantene,Maybeline (verovatno nesto nisam dobro napisala).
E sad sto se tice sampona i balzama...Imam dugu i kovrdzavu kosu,plavu,farbanu,sa pramenovima...Uspevam da je odrzavam tako sto jednom mesecno ili u dva meseca odem kod svog frizera na dubinski tretman (oko 1000 din).Sto se tice preparata,svima preporucujem "La Biosthetique" proizvode.Njihova krema za kovrdzanje kose je odlicna,kao i svi ostali njihovi proizvodi.Preparati jesu skupi,tako da i ja pakovanja i balzame kupujem samo u izuzetnim prilikama,tj ako mi je kosa bas ostecena. Ali,osim toga,savetujem i kucne maske i pakovanja.Klasika,malo zumanca,maslinovog ulja,limuna,a moze da se doda i banana... Eto toliko...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 04, 2008 10:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 10:45 pm
Postovi: 34
Ja imam isto kovrdzavu i suvu kosu.

Za mene je idealan sampon od kajsije i Vucjeg trna i balzam za kosu od Jojobe i Belog Sleza. (Dr.Hauschka)

_________________
Voljeni nikad ne umiru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 04, 2008 10:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 04, 2008 10:44 pm
Postovi: 5
Lokacija: grad gde si vecno mlad
@slatkaa
Gde nalazis te preparate?
Kazu da je jojoba melem za kosu

_________________
Zivot je splet okolnosti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 05, 2008 11:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 10:45 pm
Postovi: 34
Audrey narucujem sa sajta www.REKLAMA.com

Pogledaj tamo gde su Dr.hauschka preparati.To je inace uvozna kozmetika.

_________________
Voljeni nikad ne umiru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 06, 2008 12:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 4:00 pm
Postovi: 44
Lokacija: Zemun
Meni je od pakovanja super Gliss kur za farbanu kosu, i drzim ga jedno dvadesetak min.
Nego da li neko ima problem sa crvenim pigmentom?
Ja se farbam u plavo, tj satiranje i preliv...e sad problem nastaje kad mi kosa malo izraste, onda uzmem keune farbu, 12% hidrogen i dodam malo grafita (rekli su mi da to ubija pigment?!)...ali mi taj deo koji farbam uvek bude malo zuci od onog dela koji mi je satiran...
E sad to sve i ne izgleda tako tragicno kao sto mozda zvuci, ali ipak ja primecujem razliku i nervira me!
Da li neko ima neki savet, farbu, tajni sastojak kojim bih mogla to da uklonim?
I da li je neko probao Keune sampon za posveljavanje pramenova, kosta oko 600 din u liliju?
Ja probala ali nisam nesto fascinirana ucinkom, nekako nije mi za sve pare!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 13, 2008 12:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 08, 2008 4:11 pm
Postovi: 1
S obzirom da imam dugu farbanu kosu koja zahteva svakodnevnu negu i pošto sam probala uglavnom sve "izvikane"proizvode zaključila sam da je najbolje da počnem da koristim šampone,pakovanja,ulja,...koja su u potpunosti prirodna bez ikakvih hemijskih sastojaka.Pronasla sam *reklama* ulje za jačanje kose,ali ne obično ulje koje stavljamo kako bismo definisali frizuru ili ukrotili neposlušnu kosu nego ulje koje u sebi sadrži samo prirodu-žalfija koja regeneriše tanke vlasi,ruzmarin podstiče rast kose,sprečava opadanje i pojavu peruti i ekstrakt bosiljka koji sprečava cvetanje i pucanje kose .
Primenjuje se tako što se 2-3 sata pre pranja kose utrlja u koren dlake.Kad sam imala izrazito suvu i rascvetalu kosu tako upakovanu kosu držala sam celu noć,rezultati su odlični.Pošto se i dalje farbam stavljam par kapi ulja u farbu pa donekle eliminišem hemiju iz farbe,ima logike,..kosa mi uvek sija,izgleda zdravo.Teško da možete *reklama* proizvode pronaći u bilo kojoj radnji,imaju svoj prodajni centar na Novom Beogradu,Gandijeva 148 a.Mozda postoji jos neki prodajni centar, pogledajte na njihovom sajtu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 13, 2008 3:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 15, 2008 1:39 pm
Postovi: 330
Jelena83 je napisao:
Imam vrlo suvu kosu i shodno tome bogato iskustvo sto se tice isprobavanja svega i svacega ;P Od Redkena sam probala dosta stvari (Extreme balsam, Smooth down balsam, Extreme pakovanje u kesicama, Extreme tretman koji se ne ispira i Smooth Down Heat Glide... ah da i onaj svetloplavi balsam, light moisture ili tako nesto) - dobri jesu ali je jeftinija a bolja alternativa italijanska marka Dikson! Od Davinesa trenutno koristim hairbuilding pack, odlicno je. Najnajnajbolja stvar koju sam probala za kosu su Structur forte ampule od Diksona, 10 komada je 1000 din ali verujte mi fantasticne su, neuporedivo sa bilo kojim maskama/pakovanjima koje sam probala. Ne koriste se pri svakom pranju vec samo periodicno tako da zaista dugo traju a odlicne su za one prilike kad vam je jako stalo da izgledate dobro ;) E sad, ako imate normalnu ili blago suvu kosu onda vam ne trebaju, ali ako je ostecena - razlika "pre" i "posle" je drasticna.

I da ne zaboravim, prirodna ulja su zakon! Recimo, cickovo i orahovo koje proizvodi Afrodita, super efekat za male pare.

Jelena, gde se mogu naci Dikson preparati?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: cime negujete kosu
PostPoslato: Sre Avg 11, 2010 12:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 11, 2010 12:29 am
Postovi: 1
E ovako.. Prirodna boja kose mi je tamnije smedja, a vec godinu dana se farbam u plavo. I pored toga pocela sam i da je peglam. Jednom nedeljno celu kosu, a ostalim danima ako negde idem moram da je malo "popravim". Sada mi je kosa ostecena i suva i opada. Primetila sam da kada je pogledam od pozadi nije ravna nego je negde duza negde kraca, jer mi kao sto sam rekla puca i opada. Ranije mi je bila bas gusta, ali je sada mnogo tanja. Isla sam pre jedno dva meseca na sisanje i to mi je frizerka osisala sve sto je bilo osteceno.. A sada je ponovo pocela kao i ranije da se tako krza i da opada. Zanima me kako bih mogla da je oporavim i da konacno opet imam lepu kosu, ali da ne moram da se vracam u tamno... Hvala unapred..


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 35 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: