Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 28 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: svrab oko anusa
PostPoslato: Sre Jan 23, 2008 9:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 22, 2007 9:45 am
Postovi: 1
Molim Vas da mi pomognete u sledećem problemu.Pre nekoliko meseci pojavio mi se svrab oko anusa i crvenilo.Svrab je do te mere neizdrživ da se u snu češem pa sam napravila ranice.Preko dana izdržim nekako taj svrab al noću to radim nekontrolisano.Nemam klasične simptome za hemoroide(bol i krvarenje), doduše krvarenje se desi veoma retko.Do sada sam koristila HEPATROMBIN-H i u početku korišćenja mi je pomagao al kasnije više ne.Moje pitanje je ukoliko neko može iz navedenog da zaključi o čemu se radi, da li su hemoroidi i čime lečiti?Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 23, 2008 10:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 26, 2007 12:12 pm
Postovi: 424
ma kakvo crno zakljucivanje i kakvi hemoroidi??? Trk kod lekara po uput makar interniste ali najbolje kolorektalni ili opsti hirurg ce da uradi anorektalni pregled i RT. Najpre jer imas manifestno krvarenje. Trazi da radis koprokulturu, parazite i gljivice. Ne verujem da je nesto strasno niti ozbiljno ali moras pravilno da se lecis a ne da mazes to bez veze. Moguce je da su neke bakterije ili gljivice a za to ti treba oralna terapija npr. metronidazol ili nystatin


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 26, 2008 10:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 19, 2008 5:31 pm
Postovi: 36
verovatno imate neke parazite( dečije gliste), idite kod lekara, to se lako leči .Javite rezultate


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 26, 2008 7:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Sveze krvarenje iz rektuma + neizdrziv svrab analnog otvora = verovatno hemoroidi + paraziti. Kako se u medicini kaze: "imate pravo da imate" i vise bolesti odjednom. Idite na pregled kod gastroenterologa, mozda ce biti potrebna i rektoskopija? Analize fecesa na bakterije, gljivice i parazite-svakako!

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 29, 2008 4:08 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Sep 23, 2007 12:20 am
Postovi: 576
Lokacija: Beograd, Srbija
Ne postoji osoba koju u zivotu nije zasvrbelo :lol: Medjutim, ovo je ozbiljnije :? Da li su ranice od cesanja ili krv iz anusa, moze biti raznih stvari i najlosije je leciti sam sebe bez lekarskog pregleda!

_________________
Bye bye little lady


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 12, 2008 3:23 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Avg 19, 2006 8:58 pm
Postovi: 73
E, draga moja! Moze biti svasta, a ne mora nista. Sve sam to prosla i proveravala. Na kraju, doktorka mi isprica slucaj svoje koleginice doktorke koja je takodje imala neizdrziv svrab (nije bilo parazita, hemoroida), vec na nervnoj bazi. Preporuci mi SINOderm gel i kao rukom odneseno.

Zelim ti da sto pre nadjes uzrok i otklonis tu uzasnu napast. Puno srece! :D

p.s.

Javi nam kako si to resila! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 15, 2008 5:18 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Obavite potrebne preglede...

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 20, 2008 6:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 01, 2007 4:35 pm
Postovi: 15
Ja sam imala isti problem pre par godina, isto sa tim nocnim cesanjem i izludjivala sam. Tada sam otisla kod ginekologa jer mi je iskocila neka zlezda na butini a za tako nesto je potrebno da se ima neka vrsta upale u tom delu pa sam dobila uput za ginekologa. imala sam kandiu i dali su mi mast Kanesten i mazala sam to i stavljala vaginalete Ginodaktanol i plus ispirala sodom bikarbonom. naravno prvo je potrebno da se poseti lekar. I anravno da se iradi bris.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: imam lijek za vas,jako dobar
PostPoslato: Sub Mar 01, 2008 5:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Apr 24, 2007 11:54 pm
Postovi: 116
ja sam imao istih problema,neizdrživ svrab po noći,na poslu,cesti,prilikom kupanja na moru,plaži,vrlo neugodno,stvaralo mi nervozu,dobio sam od doktora neku kremu koju su smiješali u ljekarni,u roku od dva dana svrab skroz prošao,ponekad se malo pojavi,namažem i nestane u roku 1 sat,neznam kako se krema zove,ako još imate problema,napišite,pa ću doznati ime kreme i napisati vam ovdje,pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Crvi u cmaruu
PostPoslato: Uto Sep 30, 2008 12:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2008 12:49 am
Postovi: 1
Upomoc,imam svrab,a i izviri neki tanki mali sicurni crvic u cmaru,koji se prekinu sto ih uzmem.Upomoc sta da radim...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: svrab oko anusa
PostPoslato: Pon Maj 11, 2009 10:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 11, 2009 9:25 pm
Postovi: 2
Isto patim od neizdrzivog svraba anusa , ali samo nocu danju je ok ali nocu kada legnem budna ili i ako spavam pocinje da svrbi do te mere da ne mogu da se kontrolisem.
Uradila sam sve analize nema ni gljivica ni bakterija ni parazita , hiljadu krema i kremica i nista nije pomoglo....
Patim takodje od psorijaze.
Tako da kapiram da se psorijaza pojavila i na tom mestu, ne zovu je za dzabe psorijaza vulgaris
A isti taj Sinoderm koji je koritkosteroid me je unistio sto se tice psorijaze a tako lako ga prepisuju kao da je krema na bazi meda .....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: svrab oko anusa
PostPoslato: Uto Maj 19, 2009 9:23 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 19, 2009 9:16 am
Postovi: 1
Zbog istog problema (svrab) dr mi je preporucio Faktu mast, ali nije rekao koliko dugo smem da koristim, u uputstvu pise samo da se nanosi 2-3 puta dnevno, ali ne i koliko dugo. Da li neko zna koliko dugo sme da se koristi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: svrab oko anusa
PostPoslato: Sre Okt 05, 2011 6:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 03, 2007 3:19 pm
Postovi: 3
Resih da se javim, da pomognem svima koje muci isti problem. Naime, jedno dve godine sam imao neizdrziv svrab... Pracen blagim curenjem limfe, ili necega, jer mi je ta regija oko anusa bila konstatno u ranama, jer sam se cesao do krvi... Probao sam sve i svasta, u pocetku ispirao hidrogenom, kad nije to pomoglo, probao jod... posle Faktu, Delmeson.... Hemele kremu na bazi meda, Pantenol kremu, Daktanol, Kaneseten... Sve zivo sam ispucao u nadi da ce nesto od toga pomoci, jer sam idiot, pa nisam hteo kod lekara. I onda... posle dve godine isporbavanja svega i svacega, resim da probam i Sinoderm (njega izbegavao jer ga je neko na forumu opljuvao) i ljudi... dvogodisnji nevidjeni problem resio sam bio za dva dana! Tako da, eto, probajte, meni je pomoglo, ne znaci da ce i vama.... al eto, to mi je bila posednja nada, i upalilo je...
Srecno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: svrab oko anusa
PostPoslato: Sre Dec 28, 2011 1:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 02, 2007 7:30 pm
Postovi: 6
Pozdrav svima i molim vas da mi neko odgovori! Vec 2 meseca se bez prestanka mucim sa hronicnim svrabom oko anusa, samo svrab i nista vise, nemam problem oko praznjenja, nema krvarenja, samo iritirajuci svrab posebno preko noci. Vidim, pisete o Sinodern kremi da vam je pomogla, medjutima sad sam na netu pronasla sl. "Ne koristite SINODERM gel ako ste: preosetljivi na lek, imate akne, rozaceu, perioralni dermatitis, perianalni/genitalni pruritus (jak svrab u predelu čmara ili genitalija), neku virusnu infekciju kože (varicella, herpes simplex), primarnu bakterijsku infekciju kože (impetigo) ili gljivičnu infekciju kože (candidiasis, tinea), tuberkulozu kože, proširenu psorijazu tipa plaque."
Ne znam sta da radim... da li da dam sanse i Sinodermu ili ne? Ocajna sam...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: svrab oko anusa
PostPoslato: Pon Jan 16, 2012 8:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 03, 2007 3:19 pm
Postovi: 3
Gabriela, prociato sam uputstvo za sinoderm kad sam ga kupio, video bas to upozorenje, ali ja sam toliko bio ocajan da sam morao da probam, jer sam bio ubedjen da mi gore ne moze biti. Reskirao sam, i meni su bukvalno za par dana sve muke nestale, a mucio sam se 2 godine, i isprobao sve moguce masti, od onih protiv gljivica, preko tih za psorijazu... i sinoderm sam ostavio bio kao poslednju mogucnost, bas zasto sto je pisalo da nije za taj problem... ali eto, meni je on jedini pomogao! Naravno, krajnja odluka je na tebi, samo prenosim svoja iskustva...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 28 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: