Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Enterofuryl?
PostPoslato: Ned Sep 14, 2008 4:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 14, 2008 3:57 pm
Postovi: 4
Juce sam imala ceo dan neki cudan osecaj u stomaku, takav sam imala samo par puta u zivotu i to pred serije proliva, koji nisu bili bezazleni...mislim, virusnog porekla... Uvece sam zaista imala dijareju - 4-5 izlazaka sa vodenom stolicom... Nocu sam se znojila i mala blagu jezu, a danas izmerim 37.3 (ne znam je li se povecavalo). Pomalo slabo vidim.

Secam se da mi je prosli put pomogao Enterofuryl, ali nisam sigurna da li je on indikovan kod povisene temperature? Je li to antibiotik, koliko puta je najbolje da ga uzimem i kada (pre ili posle jela)? Imam jos leka, ali uputstvo sam izgubila. Hitno je, pa unapred zahvaljujem svima koji pomognu (moze i na mail).

:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 14, 2008 4:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
http://www.healthbosnia.com/lijeci/enterofuryl.htm

http://www.drugs-pro.com/antibiotics/enterofuryl.html


:)

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 14, 2008 6:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 14, 2008 3:57 pm
Postovi: 4
tamaraft je napisao:
http://www.healthbosnia.com/lijeci/enterofuryl.htm

http://www.drugs-pro.com/antibiotics/enterofuryl.html


:)


Hvala, Tamarice...srce si. :)
Medjutim, na ovoj srpskoj varijanti ne pise nista o temperaturi (to sam vec gledala i pre), a engleski ne razumem bas dobro... :wink:
Ima li neko licno iskustvo s ovim lekom (daj Boze da se pojavi neki doca u medjuvremenu!)? :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 14, 2008 9:50 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Avg 05, 2007 9:48 pm
Postovi: 92
Ne bih rekla da ima bilo kakve veze sa temperaturom. Ja sam ga pila kada me spopao stomacni virus,a i imala sam temperaturu preko 38.
Nadam se da ti je vec puno bolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 15, 2008 7:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 14, 2008 3:57 pm
Postovi: 4
Hvala na lepim zeljama, Tana... :)
Nije bas najbolje, ali bice valjda...nocu obicno imam serije izlazaka u wc, danju ne. temperatura se spustila tokom dana, a pre sat vremena je opet bila iznad normale. Videcemo.
Jedno ne razumem. Na Internetu sam nasla dosta o ovom leku (koriste ga i u drugim zemljama), ali nigde se ne spominju nikavi simptomi, osim dijareje... takodje, koliko sam ja razumela, on je indikovan samo kod bakterijskih infekcija, virusi se ne spominju.
Tana, je li tebi pomogao kod tog stomacnog virusa?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: zaokret
PostPoslato: Uto Sep 16, 2008 9:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 14, 2008 3:57 pm
Postovi: 4
Danas sam bila kod lekara, napravio je dramu od svega toga, brze-bolje infuziju, dao mi brdo lekova (jedini koji ima veze sa dijarejom je Loperamid) i posle toga me uputio na infektivnu kliniku - ako ne upali... Nikakvih pretraga, nista! D e b i l!
Meni i dalje nista ne pomaze, enterofuryl vise ne pijem (kako mi je on nalozio!), ali ne vidim niti da mi pomaze ovaj Loperamid (koji prvi put pijem u tabletama)...mada ne znam ni koliko dugo uopste treba da ga pijem!? Zna li neko?
Osim toga, jedino poboljsanje sam ovih dana primecivala kada sam uzimala aktivni ugalj...doduse njega ne smem s lekovima kombinovati, jer on "pokupiu" sve iz creva, pa i lek! Sad je dilema UGALJ ili LEKOVI? Sta misle strucnjaci, molim brzi odgovor!
Hvala svima unapred! :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 34 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: