Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: KAKO DA SE OSLOBODIM KAMENJA ??? - HITNO !
PostPoslato: Sre Okt 18, 2006 2:06 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jun 21, 2006 3:19 pm
Postovi: 56
Molim nekoga ko moze da mi pomogne da mi odgovori na pitanje.

Imam 38 godina i htela bih sto pre da zatrudnim,ali pre toga bih preduzela mere da se oslobodim kamenja u bubrezima,posto sam citala da zbog kamenja - svasta moze da se desi u trudnoci.

Inace,sam kamenje u bubrezima skoro otkrila,pa ga zato nisam do sada tretirala.

U desnom bubregu imam kamen od 8mm,a u levom od 6,8 mm.To je utvrdjeno na ultrazvuku.Nikada nisam imala nikakve simptome.A ultrazvuk bubrega je uradjen jer mi se pojavio Ca-oxalat u mokraci.

Kako bi se moglo izbaciti ovo kamenje?Da li samo povecanjem unosa tecnosti ili jos nekom metodom?I da li se uopste kamenje ove velicine moze izbaciti prirodnim putem?

Molim onoga ko zna odgovore na ova pitanja da mi pomogne !!!!!

PS: ono 'HITNO' u subjectu sam napisala,zato sto zaista zelim sto pre da resim ovaj problem sa kamenjem,kako bih mogla da se bavim lepsim stvarima - kao sto je trudnoca.

Volela bih zato da mi neko ko zna - sto pre odgovori.

Pozdrav !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 28, 2006 2:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 25, 2006 5:19 pm
Postovi: 21
Ja sam pre par godina imala pesak u oba bubrega. Pila sam uvin caj i razne negazirane tecnosti, po 2-3l dnevno nekih godinu dana, i nista.
Onda sam dobila recept od devojke koja je imala slican problem i njoj je to pomoglo.
Dakle: uspete 10l vode u veliku serpu i pustite da vri, sve dok ne uvri 2l.Znaci da vam ostane 8l, i to onda procedite kroz gazu.Poenta ovoga je da se izbaci sto vise kamenca iz vode. Zatim uzmete pola kg limuna i pola kg grejpfruta i sameljete ih u sokovniku sa korom.Znaci samo ih dobro operete, isecete na kriske i sameljete. Onda to ubacite u vodu zajedno sa 1kg meda. Ostavite da odstoji 24h, i zatim procedite i drzite u frizideru. Morate napraviti duplu dozu, i piti ih jednu za drugom bez pravljenja pauze. Dakle ukupno cete imati nekih 16l tecnosti koje morate popiti u roku od 10 dana. Dakle pijte minimum 1,5l dnevno. Nakon toga sacekajte nekih nedelju dana i opet uradite ultrazvuk, i vidite koliko (i da li) vam je pomoglo. Posto vam je kamenje vece, ovo bi trebalo bar donekle da ih "sastruze" i izbaci. Nemojte se uplasiti ako vam se poslednjih par dana desi da nakon mokrenja ostane krvavi trag na toalet papiru. To se desava jer pri izbacivanju peska i kamena dolazi do 'paranja' mokracnih kanala. Zato sam vam i savetovala da sacekate nedelju dana pa tek onda opet uradite UZ. Nakon toga ja vise nisam imala problema sa peskom, znaci par god, a isti recept pomogao je i drugim ljudima.
Ne bi bilo lose da prestanete da pijete vodu sa cesme, jer je bgd-ska voda puna kamenca. I ne brinite se zbog tolike kolicine meda u kratkom vremenskom periodu, necete se udebljati.
Nadam se da ce vam ovaj recept pomoci.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 28, 2006 2:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 08, 2006 3:49 am
Postovi: 11
Idi u crkvu i kupi PRIRODNI tamjan. Uzmi cekic i one bobice smrvi dok ne postanu kao prasak. Onda uzmi malo tog "praska" i zavij ga u parce hleba i pojedi. Ponovi sve ovo nekoliko puta.

Tamjan razjeda kamenje. Moras da pazis da zubima ne dodirnes te bobice tamjana, jer ce zubi da ti se okrnje.

Javi sta si uradila.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 31, 2006 9:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 14, 2005 1:31 am
Postovi: 38
Lokacija: novi sad
Ja znam sta je izbacivanje kamena u trudnoci. Nedaj boze nikom, zbog raznih lekova koje sam morala da dobijem zbog jake upale mokracnih kanala i bubrega a takodje i bolova morala sam na zalost da sklonim tu trudnocu. Nego da mi predjemo na sve moguce nacine za izbacivanje. Prvi i najradikalniji je lasersko razbijanje kamena pa onda izbacivanje u sitnijim komadima. Svi ostali nacini su praceni sa puno tecnosti, cajem od persunovog lista, tabletama rovatinex, itd. Ja nisam probala ali mnogi hvale Prolom banju, kazu da tamo ljudi za 21 dan izbace i prilicno veliko kamenje. Ako mogu da odgovorim na jos koje pitanje ucinicu to vrlo rado jer sam 5-6 puta izbacivala sto kamenje sto pesak. Srecno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: KAMEN U BUBREGU
PostPoslato: Sub Apr 14, 2007 9:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 23, 2004 5:06 pm
Postovi: 246
Jedini siguran i brz nacin,relativno, nikad 100% uklanjanje,jeste odlazak u KBC zvezdra na urologiju.Tamo rade dve metode a prema proceni lekara.Prva metoda je bezbolno razbijanje kamenja metodom talasa koji se prenose preko male kade-kupatila u kome se nalazi ledjni deo pacijenta.Posle toga se vrsi rentgensko snimanje i vidi ucinak a kamenje se samo izbacuje mokrenjem.Drugi sigurniji metod je,ali uglavnom za pojedinacno kamenje je metoda uretarnog litoklastera.Tom metodom se ulazi preko mokracnog kanala,u anasteziji, endoskopom,hvata fizicki kamen,mrezicom, a zatim talasima,neznam tacno kojim,ali nije ni vazno,kamen razbije posle cega se stavlja fiksni kateter koji stoji oko mesec dana da obezbedi siguran protok mokrace i izbacivanje kamena.
Tamlan sam probao,razne cajeve i sl,nisu pomogli,ali to ne znaci da nekom ne pomognu jer zavisi od vrste kamena. U pricama moze da pomognu.Ako ste dijabeticar recept sa medom ne dolazi u obzir a ako probate taj recept i pijete neke lekove, obavezno se konsultujte sa nekim lekarom,dobrim, jer grejpfrut ima vrlo lose interakcije sa odredjenim lekovima
Pozdrav i srecna trudnoca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 15, 2007 1:06 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Apr 13, 2007 12:01 am
Postovi: 96
A da li pijenje soka od cedjene pomorandze + grejpa + limuna pomaze preventivno kod kamena/peska?
Pitam jer ovaj sok pijem barem 1x dnevno.

Inace, citao sam da preveliki unos vitamina C (misli se na vestacke vitamine i megadoze) moze dovesti do pojave peska, tj. oksalane kiseline koja pogoduje stvaranju ove stvari.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 15, 2007 3:41 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Postoje razlicite vrste kamenaca,razlicitog hemijskog sastava na neke od njih vit C deluje povoljno ,na neke ne.
Ni u jednoj namirnici ne treba preterivati da se ne bi narusila ravnoteza organizma.
Prevencija bubreznog kamena je svakako,na prvom mestu,dosta tecnosti !!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 30, 2007 3:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 4:04 pm
Postovi: 12
Lokacija: Beograd
PROLOM voda i ROWATINEX
to su mom decku preporucili ...lek je na biljnoj bazi (koliko sam ja upucena)
pomaze da se prosiri mokracni kanal i da se lakse izbace kamencici i pesak..

u svakom slucaju je najbolje da se kosultujes sa lekarom urologom

_________________
Zdrav covek ima stotine zelja-
bolestan samo jednu- da ponovo bude zdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: POMOZI TE MI
PostPoslato: Pet Jun 20, 2008 12:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 06, 2008 1:12 pm
Postovi: 2
Lokacija: lazerevac
imam zakazano razbijanje kamena laserski ESWL zanima me da li to boli ako je neko to radi neka mi napise kako je to mnogo sam uplasena? :( :cry:

_________________
zelim da cujem svacije misljenje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 21, 2008 4:39 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
1. Dorijeova "kada" se više nigde ne koristi za razbijanje kamena
2. Razbijanje se ne vrši laserom, sem u mokraćnom kanalu tzv laser-litoklastom, koji u našoj zemlji ne postoji
3. Razbijanje kamena se vrši elektromagnetnim talasima
4. Nekog ne boli, nekog malo ali podnošljivo
5. Zaboravite tamjane i ostale gluposti
6. Za svaki tip kalkuloze postoji tačno određen dijetetski režim a što se sokova, limunada i sl tiče, za neke kalkuloze je to poželjno a za neke naprotiv kontraindikovano, zavisi da li je potrebno acidifikovati ili alkalizovati urin
7. ZA BUDUĆU TRUDNICU: ništa vam niko ne može napamet reći na osnovu UZ nalaza, neophodno je da uradite intravenoznu urografiju (IVU). Na osnovu tih snimaka, tačno se može reći šta je za razbijanje, šta ne, šta se može eliminisati a šta ne i koji kalkulus eventualno može stvroriti probleme u trudnoći a koji ne.
8. Naravno, neophodno je i metaboličko ispitivanje kalkuloze, radi određivanja načina lečenja i prevencije daljeg stvaranja kalkuloze.
9. KBC Zvezdara, KCS, VMA-ESWL Odeljenje - to su vam alternative gde se možete javiti na pregled

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ESWEL
PostPoslato: Sre Avg 20, 2008 8:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 19, 2008 9:59 am
Postovi: 14
Lokacija: beograd
Da li ESWEL moze biti na neki nacin stetan po zdravlje ili
da li moze prouzrokovati bilo kakve druge zdravstvene probleme
i nuspojave?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 21, 2008 6:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 26, 2007 8:10 pm
Postovi: 16
ja sam imao kamenje u bubrezima levi 5mm desni 5mm. Slucajno sam dosao do nekog prirodnog recepta, nesto na bazi limun, med i jos po nesto. Pio sam to non stop...i posle nekih 3-4 nedelje, kamenje je krenulo. Dobro je sto se predhodno razbilo pa nisam bas imao bolove kakve su mi opisali da je moguce da cu imati. E sad da li je to sto sam pio pomoglo da se kamenje raspadne ili je to doslo samo od sebe, ne znam. Uglavnom bol je trajao jedan dan, posle toga kamenja vise nema.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ESWEL
PostPoslato: Pet Avg 22, 2008 9:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
pejja je napisao:
Da li ESWEL moze biti na neki nacin stetan po zdravlje ili
da li moze prouzrokovati bilo kakve druge zdravstvene probleme
i nuspojave?

Može i te kako! Sve i svašta, kao i svaka druga invazivna procedura.

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 23, 2008 3:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 19, 2008 4:59 pm
Postovi: 134
Lokacija: N.Beograd
Kamenje samo prirodnim putem, najgore je to sto laser resava samo "posledicu" a ne i uzrok zbog cega se javio problem!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 23, 2008 3:19 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
90% kalkulusa se ne može "rešiti" kako kažete - prirodnim putem, već litotripsijom ili operacijom. Inače, laser se kod nas još ne koristi. Laser se koristi isključivo kod kalkulusa u mokraćnom kanalu i ratbija se kalkulus ulaskom u mokraćni kanal. ESWL funkcioniše na bazi elektromagnetnih talasa.

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 43 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: