Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Pesak u bubregu i ur-Da li je terapija dobra i opsta pitanja
PostPoslato: Čet Avg 14, 2008 8:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 28, 2007 7:50 pm
Postovi: 14
Pre par meseci dobila sam simptome slicne esherihiji coli ,napetost u predelu besike,ucestalije mokrenje i problem da se sa mokrenjem pocne..Uradila sam urinokulturu 2 puta i nista nisam imala.
SAda sam ponovo uradila pregled urina bez kulture,i rezultati su dobri tj.


nema proteina,glukoze,ask.kiseline,ketona,hemoglobina,kristala ,cilindara,epitelne celije 1-2 plocaste,leukociti 1-2 ,bakterija:malo

Urolog mi je danas ultrazvukom pregledao bubrege i rekao da ima dosta peska.Dao mi je terapiju Ciprocinalom -7 dana 2xdnevno za infekciju ,rekao je da su urinarni problemi od bubrega

a za pesak Rowatinex pastile 3xjedna 3 meseca.

Moja pitanja su sledeca:
Doktor mi je rekao kako se taj pesak ne moze nikada izbaciti i da cu rowatinex morati da pijem ceo zivot,da su ti problemi sa mokrenjem normalna stvar koja ce mi se vrlo cesto dogadjati ...Da li je to istina?Ja sam mislila da se pesak moze izbaciti.
Takodje,da li je logicno sto imam urinarne probleme a to se ne vidi u nalazu,on je pominjao ceste pojave esherihije ili drugih kultura,ali to isto nemam sada..

Da li je po vasem misljenju ova terapija odgovarajuca?

Doktor mi je pominjao i da cu imati stalno te periode urinarnih problema i da onda ako bih imala sexualni odnos bez kondoma mogla bih preneti esherihiju ili neku drugu bakteriju(on kaze bice ih raznih)partneru i onda on maltene ne moze decu da ima?

Sta je od ovog istina?

Unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 14, 2008 8:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 28, 2007 7:50 pm
Postovi: 14
dijagnoza je -Micocalcusosis renis


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 16, 2008 8:54 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 08, 2008 6:19 pm
Postovi: 234
Rowatinex je odlican lek, ali moras da vodis racuna o nacinu njegovog uzyimanja.
Obavezno bar pola sata pre jela sa dve do tri case vode i posle svakog mokrenja bar casu vode.
Ako ides u setnju ne preporucujem ti to.
Ici ces stalno da piskis, ali u tome je poenta. Nikako ga ne treba piti posle jela jer tako nema dovoljno dejstvo.
Lek je prirodan (maslinovo ulje, persun...) i stvarno je dobar izbor. Tretman od tri meseca je minimum. Naravno da mozes da izbacis pesak.
A pesak nije prelazan, to je stvarno biser tvog urologa. Da imas bakteriju do sad bi je otkrila, a i eserihija ne izaziva sterilitet, stvarno teske gluposti.
Kapiram da hoce da nateraju ljude da koriste zastitu, al bas pretera sa lupetanjem.
Nadam se da sam bar malo pomogla


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 18, 2008 11:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 28, 2007 7:50 pm
Postovi: 14
hvala vam puno na odgovoru..

Covek je cudo stvarno,bukvalno je razgovarao sa mnom kao da patim od neizlecive opasne bolesti..
Ali taj deo sa mokracnim problemima mi bas nije jasan,zato sto ja u mokraci nemam nista,sve je super ,a imam to pojacano mokrenje i kao neku nelagodnost,zbog cega pijem ciprocinal..on je rekao kako ce se meni pojavljivati esherihija i druge bakterije(kojima mogu da dozivotno onesposobim svoje potencijalne partnere),ali ja sad nemam nista,zbog cega onda imam simptome?

Hvala Vam za savet oko rowatinexa, jer sam ja malo neozbiljno shvatila to oko pijenja pre jela,ja to malo pijem kad stignem

U svakom slucaju,sto se tice eventualnih kontrola promenila bih gorepomenutog doktora,nemam ja bas ni srece sa muskim doktorima starog kova (ja imam 24,mozda je zato:) ,a on je ionako privatnik,nije bas nezamenljiv..

Mozda biste mi mogli nekog preporuciti,radite li vi kao urolog?

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 18, 2008 3:38 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 08, 2008 6:19 pm
Postovi: 234
Ne ne ja nisam lekar.
Promeni doktora.
A ako nisi do sada testiraj se na hlamidije, mikoplazme i ureaplazme.
Ja sam od njih imala stalno trip da imam urinarnu infekciju.
Ciprocinal ne leci ove bakterije.
Ako hoces privatno, probaj u ordinaciji TTC u Milana Rakica kod dr Vinke Vukotic.
Mislim da je veliki strucnjak, suprug se kod nje leci.
nakon dve godine lecenja steriliteta ona je trazila analize briseva i nadjene su hlamidije i ureaplazme.
To jesu polno prenosive bolesti, eserihija svakako ne.
Ja sam imala sve briseve, urinokulture uredne ali su hlamidije ipak bile tu.
Pozdrav i javi sta je bilo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 19, 2008 2:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 28, 2007 7:50 pm
Postovi: 14
radila sam briseve te,sve je negativno..

Hvala na svim savetima,promenicu ga,stvarno ne valja


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 23, 2008 12:25 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 12:09 am
Postovi: 612
Ovako, pesak u bubregu se hvala Bogu moze izbaciti iz bubrega, tako da neces piti tbl. celog zivota. Uz rovatinex trebas piti sto vise tecnosti, tj. ajeve, a najbolje za to jeste brusnica 30% ploda. Dobre su i Palisept kaps. Pazi to su biljke i nema nus pojava. PAlisept i Brusnica su dobre i kod upala i infekcija koje se javljaju kod postojanja peska u bubregu. I jos nesto sto je isto tako dobro to je pivo. Ako si ljubitelj piva to je super, a ako nisi potrudi se. Znaci dnevno bi trebala da pijes 1-2 flase 0.5. O.K.? nadam se da sam pomogla. :) :) :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 26, 2008 9:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 28, 2007 7:50 pm
Postovi: 14
probacu sa tim paliseptom,a pivo volim i pijem i nastavicu:)



Ali da li je moguce da ove urinarne probleme (ucestalo mokrenje,ali svaki put vrlo kratko i sa teskocom da pocnem i napetost u besici)bez ikakvih problema u urinarnom nalazu, imam zbog tog peska u bubrezima??

Hvala vam puno na odgovorima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 27, 2008 3:53 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 08, 2008 6:19 pm
Postovi: 234
Draga Jane,
Ne secam se da li si isla kod ginekologa.
Mozda je u pitanja neka ginekoloska upala koja moze da daje simptome slicne urinarnim infekcijama?
Mada iz iskustva ti kazem da ima tu malo i glavi.
Ako je i ginekoloski sve ok, probaj da malo ne mislis ne o tome i opustis se.
veliki pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 02, 2008 7:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 28, 2007 7:50 pm
Postovi: 14
sa ginekoloskim nalazima je sve u redu...

Ma kakvoj glavi...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 04, 2008 10:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 26, 2008 8:48 pm
Postovi: 271
jena enon je napisao:
probacu sa tim paliseptom,a pivo volim i pijem i nastavicu:)



Ali da li je moguce da ove urinarne probleme (ucestalo mokrenje,ali svaki put vrlo kratko i sa teskocom da pocnem i napetost u besici)bez ikakvih problema u urinarnom nalazu, imam zbog tog peska u bubrezima??

Hvala vam puno na odgovorima


pozdrav svima na ovom forumu. Evo jedan prirodni lijek od moje bake.
Za izbacivanje pijeska i za nestanak kamena u bubregu:
Umjesto vode piti sirutku i иajeve u veиim koliиinama. Najmanje 15 dana.
samo sirutka mora biti prirodna bez ikakvih dodataka ne od barenog nego nekuvanog mlijeka. иaj moћe biti od konjogriza, metvice, kukuruzne svile ili brusnice.
Jedan moj primjer: poљavљi na VMA u Bg svratim kod prijetelje kad oni imaju sirutke na pretek. Ja da bi utolila ћeр popijem u jednom momentu oko 1 l.
Na VMA umjesto pregleda za glavu ja dobujem bol da su mislili da je ginekoloљki, љto nije bilo ne pjesk krenuo naglo te sam veжu koliиinu izbacila. super sam se posle 15 min. osjeиala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 04, 2008 10:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:26 pm
Postovi: 3326
Lokacija: Svuda i nigde
lujka je napisao:
jena enon je napisao:
probacu sa tim paliseptom,a pivo volim i pijem i nastavicu:)



Ali da li je moguce da ove urinarne probleme (ucestalo mokrenje,ali svaki put vrlo kratko i sa teskocom da pocnem i napetost u besici)bez ikakvih problema u urinarnom nalazu, imam zbog tog peska u bubrezima??

Hvala vam puno na odgovorima


pozdrav svima na ovom forumu. Evo jedan prirodni lijek od moje bake.
Za izbacivanje pijeska i za nestanak kamena u bubregu:
Umjesto vode piti sirutku i čajeve u večim količinama. Najmanje 15 dana.
samo sirutka mora biti prirodna bez ikakvih dodataka ne od barenog nego nekuvanog mlijeka. čaj može biti od konjogriza, metvice, kukuruzne svile ili brusnice.
Jedan moj primjer: pošavši na VMA u Bg svratim kod prijetelje kad oni imaju sirutke na pretek. Ja da bi utolila žeđ popijem u jednom momentu oko 1 l.
Na VMA umjesto pregleda za glavu ja dobujem bol da su mislili da je ginekološki, što nije bilo ne pjesk krenuo naglo te sam veću količinu izbacila. super sam se posle 15 min. osječala.


Da ,da i ja sam chula da je surutka mnogo zdrava za dosta tj (protiv) bolesti !A vidish nisam znala da je dobra za izbacivanje peska iz bubrega,zuchi i tako to :roll: Pa super nek samo pomaze ,surutka nije nishta loshe !To ona technost ostatak iz mleka kad prave sir ona voda?Vidish Lujka ti da utolish zedj izbaci pesak :D :D :D SUPER :wink:

_________________
Slika
"Ne jadikuj mnogo nad sitnim bolovima, jer bi sudbina mogla početi da te leči - krupnim."
Neruda


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 04, 2008 11:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 22, 2007 11:16 pm
Postovi: 614
Lokacija: beograd
dr bokica: ako niste doktor, a vi onda lepo izbrisite to"dr" :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 06, 2008 8:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 26, 2008 8:48 pm
Postovi: 271
dannina je napisao:
dr bokica: ako niste doktor, a vi onda lepo izbrisite to"dr" :roll:


Hmmmm.
da li je dr.
:cry: :cry: ma sigurno je neki dr. mr za neљto, ako niљta a ono љto joљ nije otkrio ili otkrila.

Narovuиenije: Svi se mi ponekad osjeиamo na, al stara izreka kaћe, ne sudi drugima, da ti se tako nebi sudilo.

Bio ili ne bio neko dr i sl. svak za sebe pa i (lujke) imaju najljepљe ћelje. :) :) :) :) :) :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 06, 2008 8:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 26, 2008 8:48 pm
Postovi: 271
mikalja je napisao:
lujka je napisao:
jena enon je napisao:
probacu sa tim paliseptom,a pivo volim i pijem i nastavicu:)



Ali da li je moguce da ove urinarne probleme (ucestalo mokrenje,ali svaki put vrlo kratko i sa teskocom da pocnem i napetost u besici)bez ikakvih problema u urinarnom nalazu, imam zbog tog peska u bubrezima??

Hvala vam puno na odgovorima


pozdrav svima na ovom forumu. Evo jedan prirodni lijek od moje bake.
Za izbacivanje pijeska i za nestanak kamena u bubregu:
Umjesto vode piti sirutku i иajeve u veиim koliиinama. Najmanje 15 dana.
samo sirutka mora biti prirodna bez ikakvih dodataka ne od barenog nego nekuvanog mlijeka. иaj moћe biti od konjogriza, metvice, kukuruzne svile ili brusnice.
Jedan moj primjer: poљavљi na VMA u Bg svratim kod prijetelje kad oni imaju sirutke na pretek. Ja da bi utolila ћeр popijem u jednom momentu oko 1 l.
Na VMA umjesto pregleda za glavu ja dobujem bol da su mislili da je ginekoloљki, љto nije bilo ne pjesk krenuo naglo te sam veжu koliиinu izbacila. super sam se posle 15 min. osjeиala.


Da ,da i ja sam chula da je surutka mnogo zdrava za dosta tj (protiv) bolesti !A vidish nisam znala da je dobra za izbacivanje peska iz bubrega,zuchi i tako to :roll: Pa super nek samo pomaze ,surutka nije nishta loshe !To ona technost ostatak iz mleka kad prave sir ona voda?Vidish Lujka ti da utolish zedj izbaci pesak :D :D :D SUPER :wink:


Svaљta иovjek doћivi.

Ja sam tad otiљla radi tumora iznad lijevok oka a pokrenula pijesak za koji nisam ni obraиala paћnju.
Najsmjeљnije od sveg tog bilo je kad su me tad pri napadu odvukli u ginekologiju. Ha ha ha, :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 36 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: