Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 200 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 14, 2005 3:23 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Kada se nanosi u tacno propisanoj dozi i lokalizaciji Minoxidi je bezbedan za zensku populaciju

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 15, 2005 12:28 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 16, 2005 5:39 am
Postovi: 51
Znaci nema opasnosti ako se koristi sprej samo na kosi tj.kozi glave ! hvala na odgovoru


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 22, 2005 5:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 22, 2005 4:43 am
Postovi: 3
Pozdrav.
Moj problem je sledeci: pre vise meseci mi se pojavilo perutanje koze u predelu cele kose, slepoocnica i na sredini cela, a otprilike uporedo sa tim je pocelo i pojacano opadanje kose. Inace, nosim dugu kosu jos od '91. godine.
Posto je moja majka imala gljivicno oboljenje koze glave, lekar joj je dao da koristi mycoseb sampon. Pretpostavivsi da je kod mene isti problem, poceo sam da koristim mycoseb, i kada njime perem kosu svaki drugi-treci dan, perut nestane, ali ako mi se desi da ga ne koristim duze od toga - perut se vrati.
Sto se opadanja kose tice, u zadnje vreme se prilicno pojacalo, posebno na temenu gde mi se vec i "vidi glava" (mada duga kosa to jos uvek uspesno sakriva ;) ), i u tom predelu osecam kao da mi koza "bridi".
Citajuci postove u ovom forumu zakljucio sam da bi mozda trebalo da umesto mycoseb-a probam squaphane, a zatim (kad perut nestane) nesto na bazi minoxidil-a. Da li je squaphane moguce naci svuda, ili ima neka posebna adresa? Probacu i revitabion.

Da li neko (a posebno uvazeni doktori) ima neki komentar ili savet za moj slucaj?
PS: da li je neko isprobao provillus? Sta doktori misle onjemu - evo link do strane sa sastojcima: http://provillus.com/ingredients.php


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 22, 2005 5:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 22, 2005 4:43 am
Postovi: 3
PS: zaboravio sam da kazem da su mi se na grudima i pri vrhu ledja pojavile "flekice" koje se takodje perutaju i svrbe. Dok ih tretiram daktanol kremom, povuku se, ali cim prestanem - posle nekoliko dana se opet pojave. Ima li sanse da se potpuno "ocistim" od tih napasti ili ne :cry:
Je li moguce da je to posledica nacina ishrane, posto sam prilicno probirljiv i zbog toga imam prilicno suzen jelovnik? Nemam nikakvih drugih zdravstvenih problema.
Unapred hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 25, 2005 8:28 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
POTPUNO SAM ZADOVOLJNA IDEJOM DA SE KOMBINUJU SQUAPHAN P I ZATIM MINOX 2 %. KAO I SQUAPHAN P I DAKTANOL ZA GRUDI.

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Amatersko pitanje
PostPoslato: Ned Sep 25, 2005 8:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 10, 2005 4:14 am
Postovi: 43
Šta mislite o šamponu Nirel ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 26, 2005 1:09 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Ne znam tacno aktivnu supstancu tog sampona ali znam da dok sam radila u Dzordzu nekoliko mojih tadasnjih pacijenata ga je koristilo i bili su zadovoljni.

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prirodno pakovanje za kosu
PostPoslato: Sre Okt 05, 2005 6:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 05, 2005 6:08 pm
Postovi: 3
mr ph. Silvio je napisao:
To je stari, opsolentni preparat (sampon).
Kosili kupka je samponska masa u koju je dodat pantenol (moze da deluje na kosu pozitivno), AD ulje (bez dejstva na kosu), kapi od koprive (mogu biti od koristi) i ricinus (tradicionalno se koristi kao dobro sredstvo za kosu). Tu prakticno nema striktnih, apotekarskih mera, vec se supstance dodaju "odokativno". Na kraju dobijete sampon za pranje kose, koji se na kosi zadrzava vrlo kratko vreme, kao i drugi samponi, pa se onda ispere tako da je dejstvo pod ?
Ako bas hocete da probate, uradite sledece:
zamutite zumance, ricinus, pantenol i kapi od koprive, napravite zitku masu (pakovanje), nanesite na kosu, pokrijte peskirom i najlonom (okluzija) i drzite 2 h. To ce sigurno imati vise efekta, ukoliko zelite da zaobidjete hemiju. Pozdrav i srecno!



molim za savjet: koliko cesto se treba stavljati ova maska?
hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 06, 2005 5:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 06, 2005 4:05 pm
Postovi: 7
Lokacija: Novi Sad
Pozdrav svima!
Procitao sam vecinu postova i mislim da ima dosta dobrih saveta i preporuka...ipak, vidim da se veoma malo diskutovalo o Propeciji (finasterid) a kako sam se malo obavestio, to bi trebao da je lek br.1 (koji se pije) za problem gubljenja kose, prvenstveno kod androgene alopecije.
Imam 27 god. Moj problem je pojacano opadanje, kad prodjem kroz kosu ostaje mi na dlanu i medju prstima vise dlaka (kad perem kosu da ne spominjem)...udruzeno sa vrlo jakom masnocom. To nije samo masnoca u "tecnom stanju" nego vec 1 dan nakon pranja kose imam prave male cvrste mitesere u korenu dlake...to traje nekoliko meseci mada masnu (i,istina slabu) kosu imam godinama. Koristim Minoksidil oko mesec dana, ocekivao sam barem da mi smanji opadanje (a za pune rezultate znam da treba vise meseci....) medjutim meni kosa mozda i jace opada...po celom temenu mada zalisci nisu zahvaceni. Sada je vec vrlo proredjena.
Dematolog mi kao poslednju opciju preporucuje tu Propeciju (Minoksidil da nastavim) pa me interesuju iskustva sa njom-da li je neko koristio i rezultati,jer je cena STVARNO jaka...i da li da perem kosu cesce da bih sprecio formiranje komedona (mitesera) ili redje (da ne iritiram kozu da proizvodi sve vise i vise masnoce)?
Molim kompetentne (npr Goranu ili mr. ph Silvia) kao i sve koji nesto znaju za pomoc u vezi ovih par nedoumica...
ps. i da ne zaboravim: proletos (mart `05) sam PRVO poceo sa tim fantomskim KUTH tretmanom (a tada mi je kosa samo bila slaba kao uvek, al nije opadala) da bi se ispostavilo da su to obicni prevaranti-posle 3 meseca zena je nestala bez traga, bukvalno, a meni je nekako u to vreme krenulo proredjivanje i sve ostalo...komentar suvisan!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 10, 2005 11:16 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Apr 06, 2005 12:48 am
Postovi: 69
Da ti kazem samo da ako se odlucis za finasterid, moraces ga koristiti citav zivot, inace se gube efekti, a ako ti je skupo, raspitaj se u bolje snabdevenim apotekama za Proscar, to je lek za benigno uvecanje prostate, a sastojak je isti, samo sto je u pitanju tableta od 5 mg, a tebi dnevno treba doza od 1 mg, pa je malli problem jednu tabletu izdeliti na 5 jednakih delova. Inace Proscar je nesto preko 3000 din, a ima cini mi se 24 tablete od po 5 mg. Ja sam jedno vreme bio jako blizu da pocnem da ga koristim, ali sam ipak odustao, sada koristim Vichijeve ampule i mislim da je to najbolje do sada sto sam koristio, a koristio sam sve i svasta.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Hvala na odgovoru...
PostPoslato: Pon Okt 10, 2005 11:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 06, 2005 4:05 pm
Postovi: 7
Lokacija: Novi Sad
...i sam pronadjoh na netu da je finasterid prvenstveno razvijen za lecenje uvecanja prostate pa da su (kao slucajno) opazili sporedne nezeljene (ili svima nama na ovom topic-u TOLIKO zeljene) efekte... :-) ... al eto, nisam se sam setio te varijante sa Proscar-om! Zasto si ti odustao od toga, da li si saznao nesto negativno u vezi svega ili...? I mozes li mi reci nesto vise o tim ampulama, kako deluju, kako i koliko dugo treba da se koristi, cena...
Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 10, 2005 12:06 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 21, 2005 12:06 am
Postovi: 101
Da i mene zanima kako izaci na kraj sa ovolikim mascenjem kose, pored opadanja, jer i ja kao i Vladimir pored dosta tecne masnoce imam bukvalno mitisere po kozi glave, ispadaju kad se cesnem po kosi. A i primetila sam da na dlakama koje otpadnu , cesto ostanu cvrste kuglice tj. mitiseri. Iako koristim minox , vec duze vreme u kombinaciji sa Sqaphanom a sada sam presla na Sebophane, mislim da se necemo resiti problema opadanja dok se ne resimo problema mascenja.
Da li bi trihogram mogao da da odgovor i na ovo pitanje mitisera u korenu dlake i ako da , gde bi ga mogli uraditi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 10, 2005 11:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 10, 2005 10:52 pm
Postovi: 1
Lokacija: Beograd
Poydrav svima. Ne bih da dužim sa pričom jer bi bila ista kao ona koju je Vladimir poslao (masna koža glave, masnoća u korenu ispalih dlaka) Koristim minox umesto minoxidila po preporuci ovog foruma. Imam sledeće pitanje:
:roll: :roll: DA LI SE MINOX MOŽE KORISTITI ZA OBRVE, :roll: :roll:

pošto mi se koža ispod obrva peruta i svrbi, a i opadne mi 3-5 obrva dnevno, koliko sam primetio. Hvala unapred za odgovor.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 11, 2005 4:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Apr 06, 2005 12:48 am
Postovi: 69
Sto se tice Vishijevih ampula pogledaj temu Dercos ili Aminexil, ne secam se tacno, ali tamo sve imas, a evo ti i link: http://vichy.parsek.tv/dercos/hr/h_index.htm[/url]
A kad je u pitanju finasterid, vise razloga je uticalo na to da odustanen od njega. Evo ti neki: koristi se citav zivot, znaci zavistan si od njega, na hormonskoj je bazi, a ne bih se igrao sa hormonima bez preke potrebe, nije dovoljno ispitano kako deluje sa nekim drugim lekovima( npr. ako se stvarno razbolis), kod nekih 2 % ljudi utice na potenciju, moze da dovede do anomalija na detetu ( naravno ako se odlucis praviti decu :lol: ), ili pak onda moras prekidati terapiju, a ni to nije dobro.....ja mislim da je sasvim dosta razloga.
Pozdrav![/code]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 11, 2005 7:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 23, 2005 8:02 pm
Postovi: 36
Bane, koliko si dugo koristio? Onoliko koliko oni preporuciju (dvaput po 2 meseca) ili vise? Kazes, zadovoljan si, sta to znaci smanjilo ti je opadanje ipak? Koristio si zajedno (istovremeno) sa minoxom? Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 200 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 34 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: