Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Kako protiv prvih sedih vlasi
PostPoslato: Uto Avg 09, 2005 4:30 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Feb 17, 2005 2:44 pm
Postovi: 51
Lokacija: Beograd
Moj najbolji drugar je pre par dana primetio prvu sedu dlaku na glavi.Momak ima svega 22 godine i kaze da u porodici nemaju problema sa tim,mislim kaze da je njegova rodbina prve sede dobijala tek posle 30-35 godine.Decko je veoma zabrinut da sad naglo ne osedi,inace ima prirodno tamno smedju kosu pa se to da primetiti.Inace devojka mu je pincetom iscupala tu dlaku posto lik nije mogao sebe da pogleda u ogledalo a da ne vidi tu dlaku,koja je bas strcala kako on kaze.Inace momak ima i perut u kosi pa se plasi da nije od toga.

Ja sam cuo za neki preparat "Restoria" koji navodno sigurno vraca prirodnu boju kose.Takodje sam cuo da seda vlas nastaje kada oksidise koren dlake.

Posto cemo svi doci jednog dana u tu situaciju(neko pre neko kasnije) intersuje me koje je sredstvo najbolje da vrati prirodnu boju kose bar kod tih prvih sedih dlaka pre 30-te godine.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 17, 2005 3:30 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Feb 17, 2005 2:44 pm
Postovi: 51
Lokacija: Beograd
Sta niko nema ni jednu ideju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 22, 2005 1:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 14, 2005 1:19 am
Postovi: 120
Cula sam da pomaze caj od susama! To mi je rekla moja kozmeticarka, a i procitala sam na www.svastara.com, medju savetima ima i kako se pravi taj caj. Cula sam da pomaze, pa neka pokusa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 22, 2005 2:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 22, 2005 2:08 am
Postovi: 2
Neeeeeeee, ni slucajno cupanje !! Cula sam da posle na tom mestu raste citav zbun sedih. A ono sto pomaze SIGURNO je povremeno farbanje. Jedino sto posle toga moze da ti opadne i ono sto nije sedo. Puno srece !! Pisi sta si uradio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 23, 2005 9:49 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
Ma o cemu vi pricate Boze dragi, kakav caj od susama, kakve vradzbine, kakve gluposti. Genetika se ne moze spreciti. Ako to nije genetski onda je veoma moguce od nekog stresa, nerviranja itd. Ja imam 27 godina i imam nekolicinu sedih dlaka sa desne strane i mozda jednu, dve sa leve. I ubedjen sam da je to zbog nerviranja jer sam generalno jako, JAKO nervozan i nemiran covek. Ali, sto bih se toliko nervirao zbog toga? Pogotovo sto on ima JEDNU ? Ni ja u porodici nemam problema sa tim. Nemojte da preterujete.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 30, 2005 1:00 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Sep 23, 2005 3:09 pm
Postovi: 69
nema leka za sedi dlake. samo boja za kosu. i nije tacno da ako iscupas sedu dlaku da ce ti izrasti vise sedih. babske price.
ja da sam na tvom mestu u opste se ne bi brinula o tome. ima toliko drugih stvari da se covek nervira..seda kosa sto se mene tice izgleda lepo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 30, 2005 1:04 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Sep 23, 2005 3:09 pm
Postovi: 69
i kao sto kaze" K1" genetika je tu u pitanju..ja sam napunila 38 godina i tek sda mi se pojavljuje poneka seda dlaka. s druge strane moja drugarica je prvu sedu dlaku nasla sa 15 godina. geni sta ces


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 03, 2005 8:31 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 25, 2005 1:42 pm
Postovi: 162
Slazem se sa Ka1 i Melaniom. Najvaznija je genetika, moja majka je sa 19 g. bila skoro potpuno seda, a i ja sam se do 25 napola "satirala" sedim. Prednost zena je sto mogu da se farbaju, ali, sto rece neko, muskaracima sede daju poseban "smek".

Ako ti je to najveci problem u zivotu, ti si srecan momak.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 12, 2006 5:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 12, 2006 5:25 am
Postovi: 1
mislim da nemaš razloga da se nerviraš (pogotovo ne u 22goj godini). evo ovako je sa mnom:
ne znam koliko ima veze genetika, ali znam da su moja majka, kao gotovo sva njena rodbina, imali sede još u ranim dvadesetim da bi posle manje-više skoro potpuno osedeli. ja sam prvu sedu primetio još u 20toj pa sam mislio da sam počeo da sedim. iščupao sam tu sedu i ne sećam se kad mi se ponovo pojavila sledeća... možda negde u 26toj godini. tada sam primetio tendenciju sedih pa sam mislio da ću veoma brzo osedeti. to se međutim nije desilo. i tako vučem po koju sedu sve do danas (imam 36 godina), ali se zaista ništa ne primećuje (verovatno samo ja primetim) iako imam baš crnu kosu. nekad primetim veći nalet sedih, a nekad se smanji, ali ipak se to može nazvati 'tek po koja seda'. lično smatram da je od velike važnosti unos b vitamina i još nekih vitamina i minerala. ukoliko primetiš tendenciju sedih (a čak i bez obzira na to) mislim da bi trebalo da povedeš računa o ishrani. od bitne važnosti je sledeće (ne samo za sede nego i uopšte):
redovan unos pivskog kvasca (3-4 kačičice dnevno)
redovan unos c vitamina putem namirnica bogatih c vitaminom
redovan unos beta karotina (2-3 šargarepe dnevno su osiguranje za većinu bolesti kao i za kvalitet kože)
takođe se preporučuje i napitak od čajne gljive kombuhe za koju se kaže da vraća prirodnu boju kose.
e sad, da ne spominjem izostavljanje opštepoznato štetnih namirnica (beli šećer, belo brašno, kuhinjska so, meso i masnoće).
pogledaj o ishrani npr. iz knjiga georgija nazarova.
osim toga, čupanjem sedih se ne pospešuje njihov rast; iz korena iz kojega iščupaš sedu ne mora izrasti nova seda. takođe, nisam primetio da nerviranje bitno utiče na sede. mada, s druge strane, zdrav način života utiče svakako. ali kad zdravo živimo, onda se valjda ni ne nerviramo:)
ja nisam baš uvek dosledan; možda se povremeni naleti sedih mogu i tako objasniti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 23, 2006 12:19 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Znam da zene vole prosede muskarce, pa makar oni imali i tek 22 godine. Tako, da nemoj da te to brine! Verovatno ih sam vise primecuje nego sto to neko drugi vidi!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 04, 2007 10:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 07, 2006 5:13 pm
Postovi: 4
Moj brat ima 26 godina i ima gomilu sedih dlaka, znam da je genetika u pitanju jer je moj otac osedeo vrlo rano. Pre se proizvodio neki preparat po nazivu grecia 2000, koji je navodno vracao prirodnu boju kosi. Taj preparat je koristio drugov otac i bio je prezadovoljan. E sada taj preparat je prestao da se proizvodi pre oko 3-4 godine, jer zna mozda neko vise o tome...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Ne opterecujte se nebitnim stvarima
PostPoslato: Sub Maj 05, 2007 11:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 26, 2007 1:08 am
Postovi: 3
Cao.Kao sto mi ime kaze imam 24 godine.Pre dve tri godine pocele su da mi se pojavljuju sede prvo sa strana,a sada imam i napred nekolicinu koje su bas uocljive.To sam primetio gotovo odjednom,znaci desilo se u kratkom intervalu.Jedno mesec dana mi je to upadalo u oci,a sada evo,ne bih ni mislio na to da me niste podsetili.HOCU RECI:To je jako glupa stvar zbog koje se treba uznemiravati.Ako neko zna onu pesmu Bilje Jevtic "...sedokosog momka ljubiti je sladje...."onda ce verovatno staviti i sam tacku na sekiraciju u vezi toga.Admine zatvaraj temu,Zoki je sve rekao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 05, 2009 2:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 2:14 pm
Postovi: 2
Lokacija: bg
Koj vam djavo ljudi ja imam 22 god i osedeo sam to je od muke i uopste se ne cimam oko toga tu ne moze nista da se izmeni. tako da ljudi nemojte da se opterecujete oko toga ako vas neko pita jel ste to sedi samo kazite ma jok satiram se u belo :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 07, 2009 11:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 20, 2006 1:16 pm
Postovi: 38
Lokacija: PG
Ta genetika se liječi samo farbom...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako protiv prvih sedih vlasi
PostPoslato: Ned Avg 09, 2009 2:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 30, 2009 11:05 pm
Postovi: 14
Stefan1 je napisao:
Moj najbolji drugar je pre par dana primetio prvu sedu dlaku na glavi.Momak ima svega 22 godine

Godine su nebitene , kad se desi , onda se desi i nema se tu šta kukati na godine ;)
Stefan1 je napisao:
i kaze da u porodici nemaju problema sa tim,mislim kaze da je njegova rodbina prve sede dobijala tek posle 30-35 godine.

Zati i postoji iznimka, što nema nikakve veze sa pravilom :)
Stefan1 je napisao:
Decko je veoma zabrinut da sad naglo ne osedi,inace ima prirodno tamno smedju kosu pa se to da primetiti.Inace devojka mu je pincetom iscupala tu dlaku posto lik nije mogao sebe da pogleda u ogledalo a da ne vidi tu dlaku,koja je bas strcala kako on kaze.Inace momak ima i perut u kosi pa se plasi da nije od toga.

A šta da mu počne opadati i u roku par mjeseci bude ćelav , šta onda ?
Imam osjećaj da je pomalo narcisoidan - zaljubljen sam u sebe :)

Stefan1 je napisao:
Ja sam cuo za neki preparat "Restoria" koji navodno sigurno vraca prirodnu boju kose.Takodje sam cuo da seda vlas nastaje kada oksidise koren dlake.

Nikakvih preparata nema, sve je to samo marketing .
Nema lijeka, ne postoji lijek za neke stvari i s tim se moramo pomiriti .

Stefan1 je napisao:
Posto cemo svi doci jednog dana u tu situaciju(neko pre neko kasnije) intersuje me koje je sredstvo najbolje da vrati prirodnu boju kose bar kod tih prvih sedih dlaka pre 30-te godine.

Imaš specijaliste , dermatologe , koji su isto sijedi , ............ e sad , ako sebi ne mogu pomoći , kako će onda drugome :lol:

_________________
Nisam ginekolog al mogu da pogledam :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot], larsfloris i 34 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: