Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: ateromi
PostPoslato: Sre Dec 14, 2005 12:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 15, 2005 5:55 pm
Postovi: 23
Jos u pubertetu su mi se pojavili ateromi ne preponama i turu - uglavnom gde ide rub vesa. tada mi je dva puta radjena kiretaza - jednom na preponama i jednom na turu. Na turu je bio velicine dlana i ostala je rupica, koja se sada ocigledno i dalje puni i spod se oseca kao zrnce sa ostrim vrhom. Na preponama su se vremenom pojavile, pa jedno 4-5 jedna do drge male kuglice i jos dve ti koje su zasebne. gde bih to mogla da otklonim i kako. s obzirom da sam tada bila Vojni osiguranik a sada civilni nisam upucena ko je nadlezan za to - hirurg ili dermatolog i da li postoji neko drugo resenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 15, 2005 8:54 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
najbolje je da se konsultuje hirurg- mozda u Zvecanskoj

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 18, 2008 5:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 30, 2008 12:09 am
Postovi: 2
Lokacija: ruma
danas sa m imala intervenciju-uklanjanje ateroma na glavi koji je bio upaljen,a prethodno je upala bez nekog uspeha lecena geramicinom.doktor-hirurg koji mi je zahvat radio rekao je da na kontrolu dodjem za tri dana,a mene zanima,posto ga nisam pitala,koliko moze biti opasna upala ateroma i da li je trebalo cekati da se ista smiri,ili se moze,kao sto je slucaj bio danas kod mene,takav aterom ukloniti bez mogucih komplikacija?unapred zahvalna na vasem odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 21, 2008 12:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 01, 2008 8:28 pm
Postovi: 150
Aterom se ne moze ukloniti pod upalom vec se samo radi incizija (anestezija gotovo da nema dejstvo dok je aktivna upala pa je uglavnom i ne daju a za inciziju i nije toliko neophodna ako je iskusan hirurg zaboli malo prilikom samog reza i to je to). Da bi se ceo aterom uklonio kako treba potrebno je da ne bude upaljen i da kapsula bude lepo formirana, dovoljno je da ostane i komadic kapsule, da se ne ocisti lepo i aterom ce se uglavnom opet vracati... Nekad moze da prodje i 2-3 godine, skoro pa zaboravis da je tu ikad bio aterom kad eto ga opet. Puno srece sa tim.

p.s. nisam doktor ali sam imao oko 20ak intervencija zbog ateroma.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 21, 2008 5:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 30, 2008 12:09 am
Postovi: 2
Lokacija: ruma
tako nesto i ocekujem jer sam pre par godina otklonila 2 ateroma koji nisu bili upaljeni a sada su na istim mestima veci nego sto su bili.imam nameru da isti hirurg uradi i intervenciju nad njima,pa sta mi bog da :roll: verujem da je genetika uradila svoje,jer isti problem je imala i moja majka,pa ako treba,kao vi,da imam 20 intervencija nad ateromima spremna sam na to jer me nerviraju godinama :cry: pozdrav i hvala na odgovoru nekog ko je imao iskustva sa ovim :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 39 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: