Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 519 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 35  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 16, 2008 9:09 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 06, 2008 8:49 am
Postovi: 90
Lokacija: Batajnica
Sanjalice draga jel to ipak bila meca ili sta?Ja danas dobila trecu mecu od ugradnje,videcemo koliko ce sad trajati.Bolje da prodje na vreme u slucaju da muz resi da nas vodi na more.Valjda cu i ja biti iste srece kao Martat.Puno pozdrava i pisite,nesto ste mi se uspavale ili vam libido pojacan pa ste u akciji.U tom slucaju vam oprastam. :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 16, 2008 11:58 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Cao drage moje Smirenice.Mene ovo cudo uopste ne obavestava da ima novih poruka!O cemu se radi??/??
Sanyalica dobila mecu!???Pa ne mogu da verujem :roll: Jel stvarno meca??Koliko ide??Jel ti treba puno ulozaka ili samo dnevni??Daj malo detalja,a po mogucstvu i neku fotku haha.
Hej Smirenice,kako je kod vas,curkate li???Kod mene je jos mirno,kuc kuc da ne ureknem a kako ce dalje biti,javicu vam naravno :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: hormonska spirala mirena
PostPoslato: Čet Jul 17, 2008 7:36 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 08, 2008 8:39 pm
Postovi: 13
Lokacija: ZAP SRBIJA
E cao SMIRENICE moje, kod mene nema vise ni curkanja ni mrljanja i sve je ok.A libido mi je ok (malo pojacan)! Ha, ha :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 17, 2008 8:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Mar 31, 2008 1:52 pm
Postovi: 2263
Lokacija: crno-beli svet
ha ha ha ha dosla sam do zakljuchka da je mirenu izmislio neki nezadovoljni muzz chija se zena stalno zalila na glavobolju hahahaha :lol:
Pa kako da vam kazem da li je prava meca kad sam zaboravila sta je prava?!A ne znam ni sta je normalna! :D Zekim se malko, jeste, islo bre onako kao normalno, ne narochito puno, a juce je prestalo. Najvishe je ishlo onog braon. Martat slikala sam, tachnije snimala sam kamerom, pa cu vam svima distribuirati :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 17, 2008 8:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Mar 31, 2008 1:52 pm
Postovi: 2263
Lokacija: crno-beli svet
Coje, u poverenju, libido ce ti biti sve zzeshci...pripremi partnera na tu chinjenicu :wink:


Poslednji put menjao sanyalica dana Čet Jul 17, 2008 8:41 pm, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 17, 2008 8:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Mar 31, 2008 1:52 pm
Postovi: 2263
Lokacija: crno-beli svet
Martat, nije trebalo puno ulozaka...samo desetak na dan...neeee, shalim se bre...jedan ulozak mi trajao 5 dana....hahaha ej ne znam koji mi je, samo mi se zeza :D :lol: :wink: ma to je bila jedna fina, kulturna meca sa malom brojem ulozaka i to samo prvi i drugi dan sam koristila prave, a posle dnevne :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 17, 2008 10:56 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Sanyalice,mackice hehe,saljiva si ti meni :D Sumnjivo mi to nesto!!!!!
Libido je pojacan kod svih Smirenica al nece da se hvale hehe :D Al pitam ja mog muza,sta je tebi bre pa nisu tebi ugradili Mirenu nego meni hihihihi :D Kaze covek lepo,nemam pojma,osecam se kao da je i ja imam.Mislim,ne zalim se,al nisam navikla.Eto,to je sto se tice mog libida.Dovoljno plasticno sam vam opisala pa cu snimke ipak zadrzati za sebe .Sanyalice,nemoj molim te slati snimke,moooooooooooolim te....verujem ja tebi na rec.
Cmokim vas sve :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: mirena hormonska spirala
PostPoslato: Pet Jul 18, 2008 10:37 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 08, 2008 8:39 pm
Postovi: 13
Lokacija: ZAP SRBIJA
Alo zene blago vama ,meni se opet pojavilo krvarenje.Verovatno je to mrljanje prvo je bila ujutro svetla krv da bi sad to bilo svetla karamela.Da li se i vama to desavalo,i da li neka pije od vas vitamin E?I kako ako po malo krvarite poznate da je to meca?Koliko pitanja,izvinete ali ste vi iskusne pa vas molim za strpljenje i odgovore .Znate vec kako se osecam iskusile ste pa ne zamerite!Dobra noc!Hahahahaha(tesko vasim muzevima ) :o [/url]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 18, 2008 10:47 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Mar 31, 2008 1:52 pm
Postovi: 2263
Lokacija: crno-beli svet
Jeste, dusho, svashta se pojavljivalo...Idi malo unazad, chitaj postove. Stalno se menja to sto curi-nemoj da brinesh. Mirena je chudo i spas! :D
One piju E vitamin, ja-jok. To ce ti Martat objasniti kad se pojavi, ali ako budes chitala unazad, ima i o tome dosta komentara. Laku noc i lep sanak, a ja odoh da veshticharim :wink:
P.S. Ma kakvi jadan muzz, eno ga hrche, trese se cela zgrada... :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 18, 2008 10:51 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 06, 2008 8:49 am
Postovi: 90
Lokacija: Batajnica
Coje 74 to ti je verovatno tackasto,i meni se tek nakon par dana nakon prestanka mece(odmah nakon ugradnje)tako pojavilo.Cudno sto kad imas tackasto ono uvece bukvalno prestane tako da si slobodna za akciju.Barem je tako kod mene.Ja sam je ugradila 29.4.Sad mi je pocela treca meca mada je oskudno pa se i ja uvek pitam jel meca il tackasto.Po datumu bi trebalo da je meca.Ne ocekuj da ti mece budu kao pre i sto se tice kolicine,intenziteta,duzine trajanja.Ima nas tri koje smo taze,(ja do tvoje pojave bila najmladja u grupi) i sve imamo mecu po 10 dana ali nije jako,vec dosadno.Mozes da ocekujes 16.dan ciklusa da ti se pojavi krvarenje 2-3 dana pa mislis kozna sta je ali to je valjda period ovulacije pa su hormoni tada uzburkaniji.Kao u fazonu konacno prosla meca a ja opet curim.Kazu starije da ce sve to proci.Strpljenja.Moze i fitilj da ti bude kraci kao i nama prva 2 meseca.U prethodnim postovima imas detaljne opise i nijanse tackastog pa ako te ne mrzi procitaj ali ne brini,sve ce doci na svoje.Ako se unezveris zbog neceg a ti pisi,uvek neka visi na netu.Znam kako sam i ja bila pogubljena.SMIRENO :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 20, 2008 9:14 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 10, 2008 10:06 pm
Postovi: 67
Pozdrav devojke :)
ni mene ovo čudo upšte ne obaveštava o porukama :(
ja sam juče dobila, dakle sad se ustalilo na 30 dana.I juče i danas samo po jedan običan uložak, mada je moglo da prodje i sa malo više dnevnih, al ajde. Valjda će tako i ostati.
Podsećanja radi, uskoro ćemo moja Smirena i ja proslaviti 5 meseci zajedničkog druženja.
Sve vas ljubim i želim lepo leto sa puno pojačanog libida ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Mirena za i protiv!!!
PostPoslato: Sre Jul 23, 2008 11:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 23, 2008 11:08 am
Postovi: 9
Lokacija: Beograd
Mirenu imam od marta 2006. Stavila sam je zbog preobilnih menstruacija i što se toga tiče stvarno mi je pomogla. Gvožđe mi je pre stavljanja Mirene bilo 3,6 pa sam bila hronično anemična, a pola godine posle mi se popelo na 27, a godinu dana kasnije na 33, pa sam postala dobrovoljni davalac krvi, da mi suviše gvožđa u krvi ne bi oštetilo jetru...(ala će se oporaviti neki bolesnik od moje krvi, hahah).
E sad, loše posledice Mirene. Ugojila sam se desetak kilograma za godinu i po dana, i niko me ne može ubediti da mi ona nije povećala apetit ili da poboljšana krvna slika nije uticala na povećanje težine. Što je najgore, kilogrami i dalje rastu i rastu. Pokušala sam da držim dijetu ali nema rezultata, kao da se od vode gojim. Zvuči smešno i neverovatno, ali tako je.
UPOMOĆ! Ako nastavi ovako, vadim je za mesec dana.
:(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 23, 2008 1:13 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Pozdrav za najdrazu 1969!

Drago mi je da si nam se pridruzila i podelila sa nama svoje iskustvo.Sa druge strane,zao mi je sto cujem za to povecanje telesne tezine.Ali,realno gledano mislim da je bolje imati neki kg viska i dobru krvnu sliku nego se muciti sa anemijom i posledicama koje ona donosi po zdravlje.Pretpostavljam da smo pribliznih godina,ja imam jos malo pa 40 :D .Po nekad nije dovoljno samo drzati dijetu da bi izgubila kilograme.Malo fizicke aktivnosti bi svakako ubrzalo proces mrsavljenja.Ako ti bas ni jedna dijeta ne pomaze,pokusaj da uradis test intolerancije na hranu.Ali da ne bismo odstupale od teme,javi mi se na pp pa cu ti reci o cemu se radi.

Mozda bi,ako nadjes vremena mogla da nam napises koju rec o tvom periodu prilagodjavanja na Mirenu,koliko je trajao,kada su ti mece postale oskudnije i sve ostalo cega se setis.Veruj,bile bismo ti jako zahvalne na tome.

Puno te pozdravljam i naravno,kuckamo se :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Evo evo
PostPoslato: Sre Jul 23, 2008 1:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 23, 2008 11:08 am
Postovi: 9
Lokacija: Beograd
... brže-bolje odgovaram. Izgleda sam ja među prvima stavila Mirenu od svih vas Smirenica, haha. Stvarno mi je krvna slika sada kao u kobile, i morala sam da počnem da dajem krv ne bi li nekako simulirala obilne menstruacije na koji je moj organizam očito navikao.
Tačno je da smo vršnjakinje, u aprilu sam napunila 39, mada se osećam kao tinejdžerka (jer kako objasniti da se žena sa dvoje pubertetske dece vucara po koncertima rok grupa i nosi farmerke i patike i pored 20 i više kg viška...). Nego odoh ja van zadate teme, evo koncentrišem se na istu :o .
Period navikavanja na Smirenu je trajao oko 6 meseci. Prve dve ili tri mece su bile sa svežom krvlju ali mnogo manjeg obima nego ranije. Između meca mi se pojavljivalo tačkasto krvavljenje u vreme ovulacije, dva tri dana braonkata mrljica zbog koje sam stavljala mini-dnevni uložak i to je to. Nikad nisam gurala prste unutra da proveravam konce, niti mi je to moja doktorka rekla (moram da pohvalim mog giniša Dr. Marijanu Banašević iz DZ Voždovac u Krivolačkoj ulici- VI dom zdravlja). Išla sam na kontrolu posle par nedelja od stavljanja, na UZ pregled i posle toga na 6 meseci kontrole.
Mogu reći da je Mirenica odlična stvarčica (sem pomenutog gojenja) i da sam samo par puta tokom malo grubljih intimnih odnosa osetila nelagodnost u donjem delu stomaka... posebno u jednoj pozi.
Mece su manje više redovne, kad-kad na 28, nekad na 25 dana, traju 4-6 dana braonkastog krvarenja za koje mi maltene i ne treba ni mini-dnevni uložak, al se sa njima bolje osećam.
Jedino mi se sad pri zadnjoj meci desilo da "krvarim" skoro 15tak dana, ali mislim da je to posledica menjanja klime (tri nedelje hrvatskog primorja učinilo je svoje hahaha) pa kad sam se vratila nikako da prestane to dosadno tačkasto mrljanje gaćica (ne mogu ga nazvati krvarenje kad to i nije).
Sutra idem kod giniša, pitaću je da li da vadim Mirenu zbog povećanja težine ili da pričekam još koji mesec.
Pozdrav svim Smirenicama koliko vas ima....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 23, 2008 3:19 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Hvala ti na detaljnom opisu :D Mi smo ti ovde sve tako "slikovite".Ali jos jednom moram da kazem,da mi nije svih vas ovde ja bih odavno Mirenu izvadila a sada sam vam zahvalna sto ste sve ovde bile nesebicne i pisale o periodu privikavanja koji zaista nije lak.Meni ce sada 6.meca po redu i 17.dan se pojavilo braonkasto u tajanju od 3 dana.Pravu mecu ocekujem i zaista se nadam da ce i meni konacno postati oskudna.Prethodnih 5"vestica"jeste bilo oskudnije u odnosu na one pre Mirene ali nikako ih ne mogu nazvati skroz oskudnim kada to jos uvek nisu.Drzite mi palceve da se i ja uskoro javim sa pricom o oskudnoj meci.Mada kada se samo setim kakve sam odlive i odvratne ugruske ranije imala,ovo je super!
Pozz za sve moje Smirene drugarice :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 519 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 35  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 76 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: