Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 146 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 10, 2008 5:53 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 21, 2008 1:08 am
Postovi: 94
Ne evelina nikako, trebas nam sa svojim recima podrske, a i ko ce da cita moje postove :)

Elem danas opet problemi sa mamom, svako vece ima temperaturu a svakodnevno prima po 4 boce infuzije sa antibioticima. Ta njena dr. nacelnica je rekla joj da kada joj pocne zracenje da ce da joj padne temperatura.
Odredili su joj terapiju prvo samo spoljno zracenje (sve kao sto je i dr. severus rekao u nekom prethodnom postu, on je isto rekao da bi trebalo prvo spoljno zbog tih limfnih cvorova) u trajanju od 48 dana, 16GY Cervix i 45GY paraortal i parailijacno (limfni cvorovi), ukupno 24 spoljasnjih pa ce da vide dalje. Nije iskljuceno da joj kada joj spadne temperatura ubace i HT tj. trebalo bi zbog meta u jetri, sada ne znam mozda ce da joj zrace i jetru nisam sigurna. Ono sto je problem sto ta nacelnica Ass.dr.sc.med. Vesna Plešinac cija je mama pacijent otisla danas na odmor i rekla je mami da ce da pocnu zracenje tek za 2 nedelje :o ! Oni stvarno nisu normalni ja ne znam za sta je ona isla uopste na konzilijum i za sta su je obelezavali ako ce da je zrace tek za 2 nedelje, mislim stvarno. Inace kod mame u sobi dosla je danas mladja zena koja je imala isto CA ali Ia stadijum inace je iz CG i operisana je pre 4 nedelje, danas je dosla iz PG i odmah je primila danas zracenje-doduse unutranje (bas se pitam kako tako brzo da je bila na listi :roll: ). I dolazice avionom non-stop da prima, a spoljasnje ce da prima valjda dole u CG. Tako da sada mi opet moramo da kukumacemo i jurimo na sve strane inace ako ovako nastave da odugovlace ko zna gde ce jos mami da se pojave metastaze.. i bice otpisan pacijent... Ne razumem ih uopste... ko da ne prate da se njoj za mesec i po dok smo cekali na CT i na prijem na IORS prosirio i te kako i da nema vremena za gubljenje... oni cak ni nalaz neuro-hirurga maminog nisu bili pogledali i mislili su u pocetku da ne sme ni hemo ni operacija... sve su pristupali kao da je ona delikatan pacijent da nista ne sme, tek kada im mama nagovestila da ima misljenje hirurga i da je kod njih i dala im cak i CT snimak glave tek onda oni kao pogledacemo, nismo znali... strasno.. nemam reci vise stvarno... a bespomocna sam.. :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 10, 2008 9:19 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 21, 2008 1:08 am
Postovi: 94
Dr. Severus zanima me zbog cega bi moglo da mama ima konstantne vecernje povisenje temperature (oko 38 joj bude temp.)?
Pretpostavljam da je zbog TU, jer joj konstantno vec skoro nedelju dana daju infuzije sa antibioticima pretpostavljam da nije neka infekcija, dr. koji je leci (navela sam u prethodnim postovima ko je) nije se izjasnila.. samo kaze da kada pocne zracenje temp. ce pasti.

I drugo pitanje koji je razlog ovoliko cestih menjanja odluka prvo HT pa radio, pa sada samo spoljasnje zracenje,a HT otom-potom, da li je HT kontraindikovana zato sto mama ima temp. pa ce posle zracenja kada padne temp. da uvedu konkomitentnu kemoradioterapjiu ?
Pretpostavljam da ce da joj uvedu i brahiterapiju (tj. zracenje)?

Dr. koja je leci otisla je danas na odmor i nemam koga da pitam inace dr. je jako fina i meni je davala odgovore na vecinu pitanja, dok mojoj mami nista ne prica...

Izvinite ako sam dosadna :)
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 10, 2008 9:26 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Da li postoji neka infekcija mora se proceniti klinickim pregledom uz laboratoriju mada je pitanje obzirom da kada postoji nekroza bilo koje vrste u organizmu(pa makar ona bila i sterilna) aktivira se i zapaljenje kao cistacki mehanizam.A obzirom da u malignom tumoru uvek postoji nekroza zbog disproporcije tumorskog rasta i potrebe za nutrijentima i zapaljenje je uvek prisutno a samim tim i povisena temperatura zbog pirogena koji se oslobadjaju iz nekroticnih tumorskih masa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 10, 2008 10:16 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 21, 2008 1:08 am
Postovi: 94
Ustanovljene su u urinu bakterije - malo, ali na urinokulturi zasejane podloge ostale su strilne. Krv je uredu, sem manjka kalijuma pa su joj to davali u tabletama.

Pa da li je onda (zbog temperature) HT trenutno kontraindikovana pa ce prvo zracenje da primene pa HT ili je neki drugi razlog zasto je trenutno ne daju?
Pozdrav, i hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: IP6
PostPoslato: Pet Jul 11, 2008 8:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 11, 2008 7:39 am
Postovi: 6
Lokacija: Beograd
Pozdrav,
Do sada se nisam javljao na forum, a sada osećam da moram sa vama da podelim novost. Na webu sam pronašao proizvod kojeg vani nazivaju cancer killer, potpuno prirodan, ubija ćelije raka, diže imunitet, pomaže kod HT... Više o tome piše na www.ip6gold.com
Nisam ga nigde pronašao kod nas, ali možda neko zna više?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 12, 2008 10:04 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 21, 2008 1:08 am
Postovi: 94
Mama ako sve bude uredu krece nadam se konacno na zracenja od utorka-srede, a pricala sam sa onkologom koji inace ne vodi njen slucaj ali je prijatelj sa mojim bratom takodje sa IORS-a i rekao je da HT ne moze da primi zbog te temperature koje ima svako vece i da ce prvo da krene sa spoljasnjim zracenjima, pa ce da prate stanje i posle da uvode HT i unutrasnje zracenje.
Elem trudila sam se da nadjem da li ima negde klinicka istrazivanja o tome koliko deluje HT u ovim slucajevima (kao sto je mamin) i nasla sam "response" rate prema klinickim istrazivanjima (koliko je verovati interetu ja iskreno nesto i ne verujem vise verujem strucnoj literaturi) na sajtu "National Cancer Institute" US National Institutes of Healt

Chemotherapy. Tested drugs include:
* Cisplatin (15%–25% response rate).[1,2]
* Ifosfamide (31% response rate). [3]
* Paclitaxel (17% response rate).[4-6]
* Ifosfamide-cisplatin.[7,8]
* Irinotecan (21% response rate in patients previously treated with chemotherapy).[9]
* Paclitaxel/cisplatin (46% response rate).[10]
* Cisplatin/gemcitabine (41% response rate).[11]

Ovo ne treba uzimati zdravo za gotovo jer svako bice je individua i nikada se ne moze znati kako ce koji organizam da odreaguje na koju terapiju posebno u onkologiji, nego ovo cisto da udovoljim svojoj znatizelji, posto sam inace po prirodi vrlo radoznala i volim uvek da znam vise, sva sreca pa tamo dr. na IORS-u imaju strpljenja za mene, mada za svaki slucaj im napomenem da stud. med. mozda i zato...

Inace koliko sam videla mami u preporuci za lecenje sa konzilijuma iz N.Fronta mami je preporucena HT Cisplatinom 40mg/m2, ali tada nisu znali ni tacnu uznapredovalost bolesti ni detaljno opste-fizicko stanje moje mame.

Dr. Severus ne vezano za ovaj mamin slucaj mene zanima onako koliko nase zdravstvo ide u korak sa svetom konkretno kada smo vec kod onkologije mislim na citostatike koji se koriste kod nas u odnosu na razvijene zemlje.
Pozz!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 15, 2008 1:38 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 21, 2008 1:08 am
Postovi: 94
Mama je konacno posle svih muka i natezanja pocela nocas za zracenjem. Trebala je danas preko dana, ali nikako nije htela da joj spadne temperatura i onda su joj dali 4 infuzije sa antibioticima i sa analgeticima (inace svaki dan otkad-a je na IORS-u vec vise od nedelju dana primala je po 3 boce u koje su rastvoreni antibiotici, ali koji joj nisu nesto pomagali) i nekako joj je spala pred ponoc i primila je prvu dozu. Primace svaki dan prvo spoljasnja zracenja 2 nedelje, pa ce da rade prvu procenu. Inace treba ukupno da primi 24 spoljasnja, a za unutrasnja jos nisu odredili.
Kada prestane da joj skace temp. (tj. da prodje par dana a da ih ne dobija) uvesce joj i HT. Nacelnica koja vodi mamin slucaj inace radiolog zena je rekla da kada pocne sa zracenjima spasce joj temp. tj. ne bi trebalo da joj skace vise. Ne znam samo da li ce da joj zrace i te promene na jetri ili ce egresiju istih pokusati sa HT kada uvedu.. videcemo imamo poverenja u te dr. koji lece mamu i samo se nadam povoljnom odgovoru na terpiju...

Sve najbolje. Pozz!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 16, 2008 9:02 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 21, 2008 1:08 am
Postovi: 94
Tek sto je primila prvo zracenje, pokvario im se aparat tako da juce nije primila II koje joj je bilo po planu, danas ce kao da poprave pa ce primiti :evil:
Sto se tice meta-promena na jetri na njih niko "ne obraca" paznju, ovo je moje objektivno misljenje jer sam svaki dan sa mamom i pricala sam sa dr. koja je leci (zena je radiolog asistent na fakultetu), ona kao ma sve ce to da bude uredu, a kada sam je pitala za HT ona rekla-otom potom :o
Tek nam je drugi dr. onkolog sa IORS-a, on je na ginekoloskom odeljenju na II spratu, koji je prijatelj sa mojim bratom rekao da oni ne mogu nista dok joj skace temperatura, jer trenutno ne mogu da joj daju HT, niti da operisu te promene..
Inace posle 2 nedelje primanja antibiotika preko infuzije koji joj nista nisu pomagali (svako vece je dobijala temperaturu) smilovali su se preksinoc da joj promene terapiju tj. antibiotike.. :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 16, 2008 9:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Da, ti aparati se stalno kvare. Neznam da li su napokon pustili u rad novi ili i dalje stoji tamo samo za slikanje.
Tata je imao srece pa su popravke trajale jedan dan, ali neki njegovi cimeri koji su bili na drugom aparatu su pravili pauze i po 3-4 dana i tako nekoliko puta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 17, 2008 1:36 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 21, 2008 1:08 am
Postovi: 94
Znam Evelina da se stalno kvare, kada nam je zdravstvo ko da zivimo negde u Africi, pogotovo za onkoloske pacijente...
Sva sreca mama je primila juce drugo zracenje, ali na drugom aparatu (sva sreca pa ima tamo ko da brine za nju), ali problem je sto njoj vec sada daju ondasan za povracanje (a onda kao nus pojava ima zatvor), inace zrace joj skoro ceo stomak, maltane do zeluca... trebalo je prvobitno samo zlezde i cervix, ali koliko sam cula od brata pricao je sa dr. promenili su pa joj sve zrace, trudi se da jede, ali uglavnom sve sto pojede odmah povrati, zato je svaki dan na infuziji po 3-4 primi dnevno , zajedno sa antibioticima...
Ona je psihicki odlicno sada, sve odlicno podnosi i ne predaje se.. sta vise ona je srecna samo sto je pocela lecenje.. ona je psihicki bila klonula skroz zbog tolikog odugovlacenja a sada je odlicno.. psihicki a i fizicki je ok ima koliko-toliko snage...
Uzela je da pije na svoju ruku one cajeve od reishi gljive neko joj rekao kako ima pozitivne efekte ta gljiva i onda me tera svaki dan da joj spremam i odnese joj neko brat, tata ili ja, naravno konsultovala sam se pre toga sa dr. koja je leci i dozvoljavaju joj to. Spremam joj i prirodne cedjene sokove od cvekle, sargarepe, paradajza itd. sve sveze povrce (izmiksujem u sokovniku), od tecnosti ne povraca ako uzima po malo, inace krvna slika joj je za divno cudo odlicna i dalje a i bila je kada je dosla, jer joj ja te sokove spremam vec mesec dana.

Severus jedno pitanje, ovako na daljinu jer oni njoj osim primarnog TU i zlezda u tom delu zrace i meta na jetri s obzirom da joj maltane ceo stomak zrace ili ne?

Pozz!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 17, 2008 2:05 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 21, 2008 1:08 am
Postovi: 94
I jos nesto dr. severus kakvi su aparati za ciljano zracenje „sajber-najf” i „gama najf” trebao je KCS da ih nabavi pa su odustali jer naravno nema sredstava za njih (jedan kosta oko 7 miliona eur-a) , ima ga najblize valjda u Zagrebu i tamo tretman za strane drzavljane kosta oko 7000E?

Nesto vise ima na ovom linku

CLANAK IZ POLITIKE 21.6.2008


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 17, 2008 3:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Gama knife se koristi u neurohirugiji za obliteraciju AV malformacija koliko ja znam ne koristi se u onkologiji.Mada se za neke radiorezistentne tumora koriste generatori neutrona i drugih cestica vece energije i veceg LET-a sto ovaj tumor i nije bas.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 18, 2008 1:36 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 21, 2008 1:08 am
Postovi: 94
Hvala dr. na odgovoru, ali niste mi odgovorili na ovo prvo sta mami u opste zrace ako moze ovako na daljinu?

Prvobitno je bilo prepisano 45GY paraortal i parailijac i 15GY cervix ukupno 24 zracne terapije ali mi brat rece da su promenili i koliko sam ga razumela zrace joj skoro ceo stomak (2 puta su je obelezavali) do zeluca. Vec posle prve zracne terapije koju je primila u ponedeljak odmah su pocele mucnine i povracanja, daju joj ondasan i infuziju svaki dan po 3-4 (tu su i antibiotici) jer ne moze nista da jede pije samo sokove od povrca koje joj ja spremam i cajeve, hranu vrlo malo da moze da uzima, jedino sto je dobro je da ima snage (verovatno zbog infuzije) i da je psihicki odlicno.

I drugo pitanje ovaj TU nadam se da nije nije radio i hemio rezistentan?!
Koliko je on iz vaseg iskustva uopste RT/HT senzitivan i zasto svuda gde sam gledala (morala sam da se zaludjujem statistikom ali iz navodno nasih klinickih istrazivanja, u pocetku samo i posle sam prestala jer medicina nije matematika a ni statistika) pise da su losije prognoze nego za squamozni tip?
Dr. koja je leci je rekla isto sto i vi veca agresivnost ukazuje na bolji odgovor na HT, a kako ce da reaguje kod moje mame videcemo posle terapija to je sve sto mi je rekla.

Pozz i hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 21, 2008 9:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 09, 2008 9:15 pm
Postovi: 2
Lokacija: tuzla
Ivana_82 pomagla si naravno da jesi:)))Ja ti se zahvaljujemm....Sutra ide na uzimanje tih nekih mjera da je prireme za unutrasnje zracenje..Kazu da je to zracenje dosta uznapredovalo i da je njegovo trajanje od 8 do 12 sati spalo na nekih 1h vremena....To me je malo ohrabrilo...Iskreno se nadam da ce tvojoj mami uspjet pomoc i da se carcinom zaustavi sirit i naravno sto brzi oporavak....Tebi veliki pozdrav i porucujem ti da budes jaka i uz svoju mamu podrska:)))pusa

_________________
.......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 22, 2008 2:11 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 21, 2008 1:08 am
Postovi: 94
Dr. severus molim Vas za pomoc. Izvinite sto cu da Vas udavim velikim postom ali volela bi da imate uvida u do sadasnje mamino lecenje na IORS-u jer po svemu sudeci mozda ce mo morati mi da odlucimo o nastavku, a iskreno vise u Vas imam poverenja nego u one tamo dr. posle svega sto izdesavalo od kada je mama tamo.

Problem je nastao danas i doslo je do rasprave izmedju 2 dr. jedne ass.dr. radiolog koja je nacelnica i koja je do sada lecila moju mamu i druge dr. koja je inace prof. dr. koja je starija i koja uslovno receno treba da je zamenjuje dok je ova nacelnica na odmoru.

Naime od kada je mama primljena na IORS (a i pre toga) ona je konstantno imala povisenu temperaturu, isla je na konzilijum koji i nije doneo neku posebnu odluku u vidu lecenja vec samo opstu prvo da joj spadne temperatura, pa onda zracenje i HT tj. na kraju je ispalo da nacelnica ta radiolog (mama inace lezi na odeljenju za radiolosko lecenje tumora) preuzela lecenje na sebe uz saradnju interniste. Ona je videla na CT snimku 2 meta promene na jetri promera 12mm x ___ i 10mm x__ (ako se dobro secam znam da nisu velike) i hemangiom jedan promera 10mm x___ ali na njih ta dr. nije nesto posebno obratila paznju, cak to nije ni spominjala. Mami je preporucila za pocetak terapiju antibioticima . Primala je nedelju dana antibiotike kroz infuziju koji joj nista nisu pomagali. Ta dr. sto vodi lecenje rekla je da se nastavi sa tim antibioticima a da ce temperatura spasti kada pocne zracenje,a ja kada sam je pitala za HT i za te promene na jetri ona je rekla otom-potom. Zracenje je trebala da pocne tek za 2-3 nedelje medjutim mi smo sredili da pocne odmah. Primila je bila 5 spoljasnjih zracenja prosle nedelje medjutim njoj je temperatura i dalje skakala uvece, a spustali su je analgeticima samo da bi mogla da primi zracenje (primala je nocu uglavnom). Tek tada je nacelnica nalozila da joj se promeni terapija antibioticima i da se nastavi sa zracnom terapijom. Na pocetku je bilo predvidjeno 45GY zlezde i 15GY cervix ukupno 25 zracenja. U medjuvremenu je odlucila da joj zrace i pluca tj. na CT -u se videla neka kalcifikacija promera 7mm koja nije odgovarala sekundarnom depozitu ni radiologu koji je pisao nalaz CT (koji inace ni za metastaze u jetri nije mogao da se odluci vec je trazio dodatni pregled UZ-om :roll: ) a ni njoj, ali je rekla da joj je bila sumnjiva ta kalcifikacija i da to moze da bude prikrivena metastaza i da je zato odlucila da se i to mesto zraci (zato je mama imala osecaj da joj zrace celo telo). To je bilo tako sve do danas (danas je isto primila zracenje). Ta nacelnica je trebala danas da ide na odmor i nju je trebalo uslovno receno da menja ta neka starija prof. sa nekog drugog odeljenja i danas su zajedno obilazile sve pacijentkinje koje leze na odeljenju da se ova prof. upozna sa svim slucajevima. Brat i ja smo bili u to vreme kod mame u poseti tj. bilo popodne bas kasno. I tu nastaje pa situacija koja je mene zacudila.
Ta prof. dr. sto treba da menja tu nacelnicu sto je do sada lecila mamu, kada je videla celokupne nalaze i celo stanje se zacudila. Rekla je da je lecenje skroz pogresno zapoceto, da su konstantovane metastaze u jetri a da njih dr. koja je leci uopste nije obratila paznju (to je sve pricala pred nacelnicom koja je u stvari dr. koja je odlucivala za lecenje), da su meta promene trebale da budu primarne i da je ovde trebalo odmah da se primeni sistemska HT sa kojom bi se sprecio razvoj bolesti i povlacenje metastaza, pa tek onda da se zapocne sistemsko zracenje cervixa i zlezda. Rekla je kako nema vise vremena za gubljenje, kako je ohrabrujuce sto te meta promene nisu velike i da se nada sa se nisu za ovo vreme povecale i opet napomenula da ne moze da veruje da mami nije primenjena prvo HT i da treba prekinuti zracenje.
Sa tim se nije slozila nacelnica koja je do sada lecila mamu i pitala kako primenti HT kada zena ima temperaturu svako vece. Na to je ta prof. sto uslovno receno treba da menja tu nacelnicu rekla pa naravno da ima kada niste primenili pravu terapiju sa pravim antibioticima, vec ste zenu kljukali jedni te istim vise od 10 dana iako ste videli da ne pomaze. Nikako nisu mogli da usaglase stavove. Nakon toga je svaka rekla svoje i rekli da ce da sutra ide na konzilijum opet i da ako se opet ne u saglase da mi odlucimo sta ce mo.
Ta "nova" dr. je rekla da se prekine sa zracenjem i da se primeni "koktel" HT sa najmanje 3 citostatika (zar moze i vise u protokolu?). Rekla je otvoreno da je isti protokol vrlo agresivan i da je toksican i da ce biti dosta nus pojava (barem je bila iskrena sve je pricala pred mamom sto nije bas bilo pametno) i da takva HT ne moze da se primenjuje u kombinaciji sa zracenjem jer fizicki ne bi moglo da se izdrzi. Njena preporuka je 3 HT po tom protokolu (nije navela koji) pa onda procena, pa posle ukoliko bude zadovoljavajuc odgovor da se smanji HT na 2 citostatika i da se primenjuje konkomitorna radio-hemoterapija, ali naglasila je da prvo treba najmanje 3 HT po tom kako je rekla agresivnom protokolu i da ce ona na tome insistirati sutra na konzilijumu. Rekla je da mama to moze da izdrzi, krvna slika joj je odlicna (danas su joj radili analizu), a i srce joj je koliko toliko ok i primala bi HT uz konstantni nadzor interniste tj. bila bi u bolnici samo kada bi primala tu HT i eventualno koji dan posle da je prate, a ostalo bi isla kuci.

Nacelnica koja ju je do sada lecila nije uopste za to ona je da se nastavi sa RT po utvrdjenom planu i da se ubaci samo HT sa cisplatinom ili mozda jos nekim citostatikom i nakon 3 HT i zavrsetka zracenja da se radi procena.
Na kraju su i jedna i druga rekle na vama je da odlucite meni i bratu ko da smo mi dr, ako se ne u saglase sutra na konzilijumu :o

Dr. Severuse molim Vas odgovorite mi sta nam je ciniti i koga vise da slusamo. Taman sam mislila da je mama u dobrim rukama kada sada ova druga dr. posle detaljnog uvida u celu situaciju tvrdi da je to zracenje bez HT bilo gubljenje vremena i da treba prekinuti zracenje uvesti agresivan protokol HT i tek posle procene i ,novog CT snimka uvesti RT.

Zar je mamin slucaj toliko redak pa da ne mogu da se usaglase, a na prvom mestu smo u evropi po broju obolelih od te maligne bolesti. Izuzetno mi znaci Vase misljenje, i sa kojom od ove 2 dr. bi ste se Vi najpre slozili i sta nam je uopste ciniti ako nam kazu da sami odlucimo (sto se iskreno nadam da se nece desiti i da ce doneti pravu odluku na konzilijumu ljudi koji su zaduzeni za to a ne mi da se pitamo).

Izvinite na ovolikom postu, ali van sebe sam mozda sam se i ponavljala ali sta da radim...

Hvala Vam unapred na odgovoru.
Pozdrav i sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 146 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: