Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Glavobolja
PostPoslato: Čet Jul 10, 2008 8:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 15, 2007 7:42 pm
Postovi: 36
Posto imam tu specificnu glavobolju (kad igram fudbal, pa kad dodjem kuci onako odjednom pocne da mi se lomi slika pred ocima,odmah znam sta me ceka! Posle pola sata pocinje glava tako da me boli da je to neverovatno, jak bol, mucnina, pocinje da mi trni usna i leva ruka, sve nekih 2-3 sata, a onda se bol smanji i traje nekih 3- 4 dana, sto me dodatno i psihicki i fizicki slomi, smrsam 3 kg. Sad kad dodirnem i kosu osetim da me zaboli, kao da sam se udario. Jel neko imao slicnu glavobolju, bas bih volio da znam i da cujem misljenja nekih dr.
Inace vadio sam nalaze, sve je u granicama, osim bilirubina koji je 63...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 10, 2008 9:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 10, 2008 9:52 am
Postovi: 360
Lokacija: Sr.mitrovica
Jel si snimao mozak?

_________________
Testosterone man


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 10, 2008 9:44 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Pregled neurologa - sto pre. Moze da bude obicna migrena, ali i neka aneurizma, tranzitorni ishemijski napadi, itd. Znaci - pregled neurologa. U medjuvremenu, prestanite da se izlazete velikom fizickom naporu, udarcima u glavu, i velikoj vrucini.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 10, 2008 11:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 15, 2007 7:42 pm
Postovi: 36
Nisam snimao mozak, sad bih trebao CT da uradim ,posto vise ne zelim da mislim i razmisljam o cemu se radi. Samo znaci me panika hvata da nije nesto ozbiljno ne daj Boze, zato i pitam?
Garfield sta znaci aneurizma, tranzitorni ishemijski napadi, sta mislis jel ovo opasno nesto??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 11, 2008 9:45 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 10, 2008 9:52 am
Postovi: 360
Lokacija: Sr.mitrovica
Samo ti uradi sto pre ct,da bi iskljucio i mnogo ozbiljnije bolesti.

_________________
Testosterone man


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 11, 2008 10:23 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 19, 2008 4:59 pm
Postovi: 134
Lokacija: N.Beograd
Nece oni nista pronaci, klasika!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 11, 2008 12:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Ne znam da li je opasno, kad Vas pregleda neurolog i uradi neophodnu dijagnostiku on ce znati. Javite se lekaru.
Aneurizma je prosirenje krvnog suda koje moze da priotiska neku strukturu mozga i daje trnjenje i glavobolje, TIA su mini mozdani udari koji nastaju zbog naglog nedostatka dotoka krvi i kiseonika u neku regiju mozga zbog naglog skupljanja krvnih sudova, takodje mogu dati sicne simptome.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 26, 2008 5:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 15, 2007 7:42 pm
Postovi: 36
Radio sam EEG i nalaz je sledeci:
EEG monitoring u budnome stanju: Osnovna aktivnost je dobro izrazena, pretezno srednje voltaze, umereno iregularna Alpha tipa (dominira 9-10 cps), u granicama normale. Vizuelna blokada je dobro izrazena. Putem HV aktivirana je laksa iritativna disfunkcija TC obostrano. Nista znacajnije u toku IFS (+) driving.
EEG Summary: Laksa iritacija postranicno.
Zanima me kakav je nalaz i kakve su tablete Dexomen za glavu i
Bilobil kapsule za cirkulaciju?
Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 26, 2008 11:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
Opisujete nesto vrlo slicno onome sto sto sam ja dozivela. To mi se desilo 2 puta u zivotu, u razmaku od 15-ak dana i nikad vise. Poslednji put pre 4 godine.
Tok "napada" ako mogu tako da ga nazovem je isao ovako:
Prvo sam u razgovoru sa drugim svoj glas cula drugacije, znaci kao da prica neko drugi, uopste nisam prepoznavalasvoj glas, a sve drugo normalno. To je trajalo 2-3 minuta. Nakon toga sam prvi put secam se gledala film i prevod nisam dobro videla, kao da nekih slova nema. I na kraju trnjenje, prvo leva ruka, pa brada, usna pa jezik... Prvi put je sve ukupno trajalo oko 15 minuta, sledeci put deset. Sve zivo sam uradila od pregleda ali jedino sto su mi nasli je da su mi krvi sudovi vrata malo uvijeni, sto nisu mogli da povezu sa tim napadima.
Srecom vise se nisu ponavljali.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 26, 2008 11:40 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
Garfield kako se otkriva da li je u pitanju TIA< jer meni ovo lici na to a niko mi to nikad nije pominjao?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 27, 2008 9:07 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Girl: takvi simptomi mogu naravno biti i cisto na nervnoj bazi (somatizacije), ali ja uvek volim da iskljucim organicitet na mozgu, pa insistiram da pacijent uradi neuroloski pregled, gde ce mu neurolog - ukoliko smatra da je potrebno - uraditi CT i MR glave, a ukoliko to i ne uradi (TIA se ne moze videti na EEGu, kao ni aneurizma, ili bar ne uvek i ne sigurno) savetujem da pacijent ovo snimanje uradi privatno iako dosta kosta (oko 100 eura MR, oko 50 CT). Ali na magnetnoj rezonanci nema sanse da organicitet mozga promakne (pod uslovom da je magnet-aparat kvalitetan) a ja uvek volim da znam da mogu da se pouzdam svoje obecanje pacijentu da mu se nista strasno nece dogoditi i da nece pasti mrtav kada ima somatizacije (trnjenje ruku, smetnje sa vidom, oduzimanje ekstremiteta). Tek onda mogu psihijatrijski i psihoterapijski da lecim nekoga.

Dakle, kod svih manifestacija koje ukljucuju smetnje koje bi mopgle da idu od organskih promena na mozgu bilo koje vrste, uvek najvise poverenja imam u snimak MR glave.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 27, 2008 4:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
Ja sam radila i skener i magnetnu posle toga, ali ne neposredno posle. I radila sam u Klinickom centru. EEG mi je radjen par puta i bio je u redu uvek s tim sto nisu mogli da mi uradi EEG u spavanju jer u onoj buci nisam mogla da zaspim :D To onda znaci da je ipak bilo na nervnoj bazi jel tako? Mada koliko se sad secam nisam tad imala neki stres...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 27, 2008 9:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 12, 2008 12:58 am
Postovi: 28
Lokacija: Beograd
Girl,

to sto opisujete i ja dozivljavam ponekad (otprilike jednom godisnje) i rekli su mi da je to predmigrenozni napad, kada dolazi do naglog suzenja krvnih sudova u mozgu i oku (otud i te ''senzacije'' koje opisujete, ne vidite sva slova i sl...), nakon cega dolazi do njihovog sirenja i tada nastupa migrena (sto cak nije obavezno, nekad se taj napad javlja i bez migrene). Meni se to manifestuje tako sto vidim samo "pola" slike, npr. ako gledam u nekoga, vidim mu samo jednu polovinu lica, a desavalo mi se i da mi se izmeni dozivljaj realnosti, drugacije cujem i svoj, a i tudje glasove. Rekli su mi da to nije nista ozbiljno i da moze da bude povezano sa hormonima (tj. ciklusom).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 29, 2008 2:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 15, 2007 7:42 pm
Postovi: 36
Tako su i meni rekli kao da je migrena na osnovu onoga sto sam opisao, mada najvise od toga mi smeta sto mi se lomi slika pred ocima kad hoce da me glava zaboli. Poceo sam da pijem BILOBIL kapsule za cirkulaciju , kazu da su se najbolje pokazale, pa me zanima jel iko od vas cuo o njima ili mozda koristio. A i dali su mu DEXOMEN tablete u slucaju napada "migrene" .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 29, 2008 11:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 12, 2008 12:58 am
Postovi: 28
Lokacija: Beograd
Ne znam za te lekove, ali meni pomaze i stari (dobri) avamigran, ali samo ako ga popijem cim osetim prve simptome. Ako zakasnim i migrena pocne, onda mi i ne pomogne bas mnogo...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 82 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: