Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 519 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 35  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 04, 2008 7:39 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 06, 2008 8:49 am
Postovi: 90
Lokacija: Batajnica
Martat duso drago mi je da je sve bilo cisto.Zao mi je zbog lilim,mi smo u priblizno vreme insertirale mirenu,ja sam 29.04.I meni sad meca duze traje nekih desetak dana i vise pa se to ujedini sa 16.danom jos 2-3 dana krvarenja ali kako je to proslo ne bih da kvarim ali tri dana sam cista,da ne poverujete.Smucili mi se vise ulosci i dnevni i obicni.Valjda ce se uskoro regulisati.I same znate da je kod svake individualno i da treba 2-6 meseci da se regulise,kod nekih zena i duze.Samo treba izdrzati.E sad ja nemam nikakvih bolova a niste se ni vi zalile.Videcemo.Pozdrav za sve SMIRENICE


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 05, 2008 10:37 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Mar 31, 2008 1:52 pm
Postovi: 2263
Lokacija: crno-beli svet
Dobro veche, drage sMirenice! Ej, sve je to normalno bre, pa tako smo se dogovorile! :D Nista ja nisam imala sto se tiche curkanja, a sad ubedjujem sestru da to uradi samo da bi se resila tih odvratnih meca.
Lilim, iskreno mi je zao sto imas problema. A da se ne radi mozda o nestruchnom stavljanju Mirene? Znam da ti lekari moraju proci kroz posebnu obuku za Mirenu, pa eto, pade mi to na pamet (mozda greshim dushu u odnosu na tvog dr). Nemoj, dusho, crnjachiti, tj. bori se protiv toga svim srcem! Govorim ti to iz sopstvenog iskustva. Niko ti nece pomoci, ako ne nadjesh snage da sama sebi pomognesh. A to zrnce postoji u svakom od nas, samo smo nekad malo uspavani. Takodje, sve nas muchi i depresija i histerija i ko zna koji antraci josh. I to je normalno-prolazimo kroz takav period zivota kad ima i objektivnih, eto zdravstvenih razloga, ali vecinom treba porazgovarati sa samim sobom i mic po mic stvari legnu na svoje. Pozdrav od Sanyalice :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 05, 2008 11:28 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 10, 2008 10:06 pm
Postovi: 67
Hi girsl :)
evo i mene.
Za razliku od Marte, ja sam sve vreme na moru imala.Bilo joj je vreme i znala sam da ce tako biti.Ali, jeste trajala 10 dana, ali to je bilo toliko oskudno, da ne možete da poverujete :)
E, sad, ja takodje nisam imala nikakve bolove nakon insertacije Mirene, ali menzis se jeste produžio.Traje nekada i više od 10 dana, pa su mi se jednog meseca sastavila dva menyisa ili kako se god to zvalo.Medjutim, rešena sam bila da izdržim sve i evo me: moja Mirena i ja smo proslavile 4 meseca druženja.Puna 4 meseca.I sad, devojke, kada za ova 4 meseca skupim sve što je iz mene curkalo, sve skupa je manje nego pola jedne mece ranije. I znam da će biti još i bolje. Strpljenja.Znam da je teško, ali iskustva drugih su slična našima i sve ćemo uspeti da se naviknemo, pre ili kasnije.
Sve sam mnogo pozdravljam :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 06, 2008 12:02 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Moja Mirena i ja samo pre dva dana takodje proslavile puna 4 meseca :D Slicna situacija je i kod mene,mece su mi se produzile ali su isto tako postale i manje obilne.Nema vise onih odvratnih odliva i ugrusaka,ali moram da priznam da sam ocekivala da ce biti jos oskudnije.Verovatno ce se i to vremenom srediti.Ne ocekujem ja bas da nemam uopste mecu,mada se ne bih ni bunila,ali meni se desava da meca krene sasvim lagano da bi se krajem drugog i pocetkom 3.dana pojacala i onda se opet smanji i nastavi lagano curkanje jos par dana.Sve vreme dok osecam napetost u grudima ja znam da meca nije gotova.To je nesto sto sam primetila da mi se desava od kada imam Mirenu.Da li se i vama slicno desava?
Najvaznije od svega je da nemamo neke ozbiljne probleme a za sve ostalo je ipak potrebno vreme.Pa setite se samo kroz sta smo sve vec prosle :D
Puno vas sve pozdravljam :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 08, 2008 2:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 06, 2008 8:49 am
Postovi: 90
Lokacija: Batajnica
Super sto ste se lepo provele uz mirenu.Jedno pitanje:kakva je situacija sa tackastim sada?Meni je treci mesec druzenja sa nasom drugaricom i posle par dana koji su bili totalno cisti evo opet brljavog tackastog,mozda zato sto sam ko moron teglila neki namestaj jer nemogu da cekam muz da se nakani ili svekar.I meni meca traje desetak dana pa onda bude oko 16.dana opet ono cuveno curkanje.Nakupovala sam se ulozaka i ulozaka.Pozdrav pa javite najmladjoj(u grupi) i ovako sam uvek bila najmladja 4.dete. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 08, 2008 2:37 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Draga Minada,isto tako curka i meni a koliko citam,i ostalim Smirenicama.Pa znas da je Maji do skoro curkalo a u maju su ona i njena Mirena napunile godinu dana.Ali ja mislim da ce kod tebe sve trajati mnogo krace jer ti nisi imala probleme sa mecama kao i mi.
Meni je ovog meseca jace krvarenje trajalo 1 dan a onda se nastavilo u curkanje.Sa tim cu se nekako izboriti,samo moramo sve imati puno,puno strpljenja.
Puno vas sve pozdravljam :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 08, 2008 9:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 08, 2007 4:06 pm
Postovi: 48
koja je cena mirena spirale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 08, 2008 9:54 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 06, 2008 8:49 am
Postovi: 90
Lokacija: Batajnica
Ja sam je platila 11300,tj oko 150 evra.Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 09, 2008 3:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 10, 2008 10:06 pm
Postovi: 67
Minada,
što se curknja tiče, kod mene je već drugi mesec ovakva situacija.meca, koju tako mogu nazvati samo 1 dan (2 uloška tada) traje desetak dana, pa onda nema ništa, pa oko 20-tog dana se pojavi nešto bledo jednom dnevno i posle ga nema i dobijam na 32-33 dana. Nervira sve to, znam, ali šta da ti kažem.Opet, po ko zna koji put, i sebi i vama ponavljam:strpljenje :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: HORMONSKI SPIRALA MIRENA
PostPoslato: Čet Jul 10, 2008 5:10 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 08, 2008 8:39 pm
Postovi: 13
Lokacija: ZAP SRBIJA
KOLIKO TRAJE KRVARENJE POSLE POSTAVLJANJA MIRENE I U KOM INTENZITEU?JA SA JE POSTAVILA SAD 6-TOG ALI DANAS MI JE NAJOBILNIJE ,I SVE VREME IMEM NELAGODAN OSECAJ U STOMAKU. :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 10, 2008 5:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 06, 2008 8:49 am
Postovi: 90
Lokacija: Batajnica
Prvo da ti pozelim dobrodoslicu u nas klub Smirenica.Drugo kog dana ciklusa si je ugradila i zavisi kakav ti je ciklus,da li je obiman ili ne?Normalan ti je taj nelagodan osecaj u stomaku sve smo to na neki nacin dozivele i svaka reagovala drugacije.Ja sam moju ugradila 29.04. petog dana ciklusa kad sam bila dosta cista i posle toga jos 2-3 dana imala mecu sto je bilo normalno i nakon toga pocelo to tackasto krvarenje koje ti je u medjuvremenu izmedju meca.Sve zavisi kog dana ciklusa si ugradila mirenu i kakav ti je ciklus inace i kog intenzitete.Mada mislim da ce ti i ostale SMIRENICE isto napisati-SVE JE TO NORMALNO ZA PERIOD PRIVIKAVANJA.Pozdrav i obavestavaj nas o napretku. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 11, 2008 9:19 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Mar 31, 2008 1:52 pm
Postovi: 2263
Lokacija: crno-beli svet
Coje, ipak bih ti savetovala posetu lekaru. Za svaki sluchaj da se proveri da li je sve OK, jer nema razloga da imas nelagodan osecaj u stomaku. Bar tako ja mislim, sto ne znaci da sam u pravu. Sto se tiche curkanja, ne brini-to ce se srediti. Pozdrav od seniorke sMirenice :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: mirena hormonska spirala
PostPoslato: Pet Jul 11, 2008 9:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 08, 2008 8:39 pm
Postovi: 13
Lokacija: ZAP SRBIJA
Zvala sam dr i on mi je rekao da je to sve ok,vazno je da ne dobijem groznicu samo.Inace ugradila sam je treci dan ciklusa i imam veoma obimne skoro odlive.Zato mi je i rekao da ce ta krvarenja tokom celog meseca varirati.Hvala vam na savetima i dobrodoslici!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 12, 2008 7:46 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Mar 31, 2008 1:52 pm
Postovi: 2263
Lokacija: crno-beli svet
Alo Smirenke! Necete verovati-ja danas dobila mecu, bash mecu, posle 6 meseci hahahaha ej bash je zabavno...zaboravila bih kako to izgleda :wink:
I ne pada mi na pamet da se pitam gde je bila 6 meseci, zasto nije dolazila, a zasto je sad dosla itd. Hocu reci, nekako dozivljavam da ta mirena dole zna sta radi i poklonila sam joj svoje poverenje pa bozemoj :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 12, 2008 7:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Mar 31, 2008 1:52 pm
Postovi: 2263
Lokacija: crno-beli svet
Vidi, Martat, sad sam pogledala-ono zutobraon je bilo 17.6., dakle proslo je od tada 25 dana...znachi, to je period ciklusa valjda, samo sto uglavnom ni ne znam da je bio. I eto sad- curi! hahaha sad sam se setila kad si predlozila da fotografishemo, pa menjamo fotose hahahaha jojjjj koje smo mi ludache postale od jebenih hormona koji nam luduju kao da smo u pubertetuuuu :D
Ej imas li ti i dalje pojachan libido? Ja-da :oops:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 519 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 35  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 71 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: