Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Imunitet
PostPoslato: Uto Jul 01, 2008 8:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 20, 2007 10:54 pm
Postovi: 154
Oduvek sam imao problema sa imunitetom, pio dosta antibiotika, multivitamina, i tako...pretpostavljam da je prica poznata. Ono sto ZNAM jeste da mi krajnici oduvek prave problem i to ce biti operisano sada u septembru, medjutim mislim da se ni jedan lekar kod kojeg sam bio nije ozbiljno potrudio da ustavi sta je uzrok pada imuniteta kod mene. Dakle, interesuje me kako mogu utvrditi zasto imam "slab imunitet", da ne ostane ceo zivot na toj floskuli, hocu da znam tacno koje testove da utvrdim, koji je spec. za to, itd. da sto preciznije utvrdim sta mi je to tacno "slab imunitet" i ako je urodjeni, sta je tu problem, da li se moze popraviti, itd.

Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Imunitet
PostPoslato: Uto Jul 01, 2008 9:48 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Dec 17, 2007 3:34 am
Postovi: 57
zmiki je napisao:
mislim da se ni jedan lekar kod kojeg sam bio nije ozbiljno potrudio da ustavi sta je uzrok pada imuniteta kod mene.


Uobicajena prica.
Mozete pokusati sa imunologom i sa testovima na titre razlicitih grupa antitela, ali pitanje da li ce vam testove odobriti, s obzirom da se kod vas verovatno ne radi o nekoj ozbiljnijoj nasledjenoj ili stecenoj imunodeficijenciji. U tom slucaju mozete da ih odradite u nekoj privatnoj laboratoriji. Kod pacijenata sa izuzetno niskim titrom, pribegava se i intravenskom davanju deficijentnih imunoglobulina, ali daleko od pretpostavke da je takva situacija kod vas.
Ono sto biste vi mogli da uradite je primena nespecificnih imunostimulatora tipa ehinacea, zen-sena i slicnih pomocnih lekovitih sredstava, jer konvencionalna medicina, koliko god tvrdila da je uznapredovala, nema registrovane, a jos manje proverene lekove za ovakva, prilicno cesta stanja. Diskutabilno je da li ce vam i oni pomoci, s obzirom da kazete da ste vec uzimali nesto slicno, ali svakako mozete da pokusate.
Ono sto iz mog iskustva, i licnog i sa pacijentima mogu da primetim je da tehnike komplementarne medicine daju efekta. O tome sam pisala na drugim mestima, pa mozete da pogledate.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 01, 2008 10:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 20, 2007 10:54 pm
Postovi: 154
Postovana Ana,

hvala Vam na odgovoru.

Tu ste potpuno u pravu, dok pijem multivitamine bude mi super, ali tek posle 15-ak dana pijenja istih, medjutim cim prestanem posle mi se pogorsa. Ne smem da ih pijem stalno jer sam skoro citao da nije bas dobro piti toliko vestackih vitamina, pa ih popijem jednom u nekoliko meseci, ili redje.

A recite mi za te testove na titre razlicitih grupa antitela, da li to mogu sam uraditi u laboratoriji, pa ako se pokaze neki rezultat kao los da odem kod imunologa (mada ne znam ni gde da nadjem takvog spec. jer su jako retki) ?

Sto se tice tog drugog, primene nespecificnih imunostimulatora, da li me mozete uputiti na neki Vas tekst (preporuku) koji bi bio pogodan za mene ?

Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 02, 2008 5:34 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Dec 17, 2007 3:34 am
Postovi: 57
Grupe antitela koje se odredjuju su IgG, IgM i IgA, pri cemu se najvise obraca paznja na vrednost prvih, koja su kod imunodeficijentnih i najvise snizena. Referentne vrednosti su 7-16g/L, ako se ne varam, premda vam i dalje ne savetujem da ih odredjujete na svoju ruku, bez prethodne konsultacije sa lekarom. Ako bas ne mozete da nadjete nekog imunologa iz drzavnog zdravstva koga pokriva osiguranje, a voljni ste da platite, mislim da najvise poverenja zasluzuje tim sa VMA sa prof. dr Cholicem na celu, ali koja je cena pregleda kod njih za "civile" i da li je veca od privatnih ordinacija, stvarno ne bih znala da vam kazem.

Sto se tice fitoterapeutkih imunostimulatora, pored pomenutih, postoje preparati i sa ginko bilobom, ektraktima timusa, propolisa, belog luka itd. Pacijenti su razlicito zadovoljni njihovim ucinkom. Ja licno sam nekih 10-15 godina imala problema sa cestim virusnim upalama grla (bar 10-ak dana mesecno do cega sam dobijala neke subfebrilne temperature tipa 37-37,2C) za koje su mi lekari godinama propisivali razne antibiotske besmislice (tipa Bactrim, iako je njega opravdano davati jos kod urinanrnih infekcija, pa Dovicin, iako su i njegove indikacije usled zloupotrebe suzene na uro-genitalne, pa obavezni Pentrexyl, Cliacil, Sinacilin, Palitrex itd.), uprkos tome sto je antibiogram redovno pokazivao da patogenih bakterija nema. Kao sto mozete pretpostaviti, od antibiotika mi nikako nije bivalo bolje, kao ni od raznih oribleta i septoleta, pogotovu onih skupih i sa hemijskim antisepticima.
Ja sam ovaj problem resila homeopatijom. Postoji homeopatski lek Tonsilotren, koji odgovara ovim indikacijama, ali je najbolje dobiti svoj konstitucionalni lek. Ovom metodom lecenja, zajedno sa akupunkturom, sam najvecim delom uspela da resim i problem vazomotornog rinitisa, za koji ORL specijalisti nisu nalazili nikakav vidljiv uzrok, a ni nikakvo bolje resenje od lokalne primene kortikosteroida, na koje ja, znajuci njihova mnogobrojna nezeljena dejstva, naravno da nisam pristala.
O ovome je bilo reci na delu foruma o homeopatiji, gde sam ostavila i neke linkove, a mogu ih ponoviti i ovde, u slucaju da ne mozete da ih pronadjete tamo:
http://ana.co.yu/forum/viewtopic.php?t= ... sc&start=0

http://ana.co.yu/forum/viewtopic.php?t=5399

Moja iskustva kazu da je lecenje na ovaj nacin nekad dugotrajnije, ali su i efekti takvi, pa se zato isplati. Nadam se da i Vama moze biti od pomoci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 02, 2008 8:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 20, 2007 10:54 pm
Postovi: 154
Postovana Ana,

hvala Vam na odgovoru.

Sto se tice prvog dela odgovora, u redu to cu videti da uradim sa nekim od lekara iz tog tima. A sto se tice homeopatije i akupunkuture, to mi (kao naucniku) ne deluje pouzdano, i (za sada) se ne bih upustao u te avanture. Videcemo sta ce dr. Colic da kaze na to.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 04, 2008 10:18 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Dec 17, 2007 3:34 am
Postovi: 57
Vidite, pa javite. Uvek je korisno saznati jos neki nacin za povecanje imuniteta koji ce (i naucnicima koji se ne bave medicinom i naucnicima koji se njome bave) delovati pouzdano i sa aspekta teorije, ali jos i vise sa aspekta delotvornosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 05, 2008 9:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 19, 2008 4:59 pm
Postovi: 134
Lokacija: N.Beograd
Svi patimo od slabog imuniteta, pogotovo u gradskim, agresivnim sredinama! imunitet se moze podici samo prirodnim putem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 14, 2008 4:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 20, 2007 10:54 pm
Postovi: 154
Evo prvi put sam probao onaj sirup Immunal koji je u stvari Echinacea, i nista mi od njega nije bilo bolje, ali od onog sintetickog Multi complex-a ranije jeste...ali no dobro, nastavicu da trazim prirodni lek.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Imunitet
PostPoslato: Uto Jul 15, 2008 12:16 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 10:49 pm
Postovi: 349
zmiki je napisao:
Oduvek sam imao problema sa imunitetom, pio dosta antibiotika, multivitamina, i tako...pretpostavljam da je prica poznata. Ono sto ZNAM jeste da mi krajnici oduvek prave problem i to ce biti operisano sada u septembru, medjutim mislim da se ni jedan lekar kod kojeg sam bio nije ozbiljno potrudio da ustavi sta je uzrok pada imuniteta kod mene. Dakle, interesuje me kako mogu utvrditi zasto imam "slab imunitet", da ne ostane ceo zivot na toj floskuli, hocu da znam tacno koje testove da utvrdim, koji je spec. za to, itd. da sto preciznije utvrdim sta mi je to tacno "slab imunitet" i ako je urodjeni, sta je tu problem, da li se moze popraviti, itd.

Hvala!

Možete li malo detaljnije opisati Vaše stanje?Koliko je to slab imunitet,da li ste radili analize krvi i kakvi su nalazii osim česte upale krajnika,koji su još Vaši problemi vezani za pad imuniteta?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 15, 2008 3:57 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Sep 23, 2007 12:20 am
Postovi: 576
Lokacija: Beograd, Srbija
Da, kako se to manifestuje.... prehlada, kijavica, kasalj... vec navedeni krajnici? Stomacne tegobe?

_________________
Bye bye little lady


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Imunitet
PostPoslato: Uto Jul 15, 2008 1:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 20, 2007 10:54 pm
Postovi: 154
luka_0407 je napisao:
zmiki je napisao:
Oduvek sam imao problema sa imunitetom, pio dosta antibiotika, multivitamina, i tako...pretpostavljam da je prica poznata. Ono sto ZNAM jeste da mi krajnici oduvek prave problem i to ce biti operisano sada u septembru, medjutim mislim da se ni jedan lekar kod kojeg sam bio nije ozbiljno potrudio da ustavi sta je uzrok pada imuniteta kod mene. Dakle, interesuje me kako mogu utvrditi zasto imam "slab imunitet", da ne ostane ceo zivot na toj floskuli, hocu da znam tacno koje testove da utvrdim, koji je spec. za to, itd. da sto preciznije utvrdim sta mi je to tacno "slab imunitet" i ako je urodjeni, sta je tu problem, da li se moze popraviti, itd.

Hvala!

Možete li malo detaljnije opisati Vaše stanje?Koliko je to slab imunitet,da li ste radili analize krvi i kakvi su nalazii osim česte upale krajnika,koji su još Vaši problemi vezani za pad imuniteta?


Da, zbog problema sa stomakom (disp.funcionalis i helicobacter imao ranije) sam radio proteklih godina dosta analiza krvi (i drugih stvari) i nikad nisam imao nekih problema sa tim. E sad ne znam da li su radjene bas sve koji bi bile potrebne. Npr. bris grla sam radio vise puta i ni jednom nisam imao bakterije (ni u nosu). Problemi su dakle dvojaki, sa grlom je ovo sto sam napisao, cim napolju padne temp. ili pojedem nesto hladno odmah me zaboli grlo. Dakle, osecam cesto malaksalost (doduse imam nizak pritisak oko 110/65), prehlade iako se pazim maksimalno, cim se malo vise napregnem padne mi imunitet i dobijem npr. groznicu na usni, peku me oci, curi nos, itd. Dijareju nemam, kao ni kasalj...mislim da ga nikad nisam imao. Ono sto imam je neka bezazlena (?) aritmija samo od tih hronicnih bolesti, koja je ispitana detaljno (ispod 200 preskoka na 24h).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Imunitet
PostPoslato: Sub Mar 28, 2015 11:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 28, 2015 11:31 pm
Postovi: 2
Molim vas da mi neko odgovorio da li je koristio Ecomer za imunitet i kakvi su efekti?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re:
PostPoslato: Čet Apr 02, 2015 9:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 15, 2015 2:11 pm
Postovi: 32
NikolaK je napisao:
Svi patimo od slabog imuniteta, pogotovo u gradskim, agresivnim sredinama! imunitet se moze podici samo prirodnim putem.


Slazem se!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Imunitet
PostPoslato: Sub Maj 09, 2015 9:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 07, 2015 5:16 pm
Postovi: 44
reci mi jel imas cesto prehlade infekcije i slicno? jesi li se posavetovao sa imunologom, moze da bude genetski poremecaj kao sto je slucaj kod mene


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Imunitet
PostPoslato: Pon Maj 11, 2015 10:13 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Nisam shvatio--jesi li ti bio kod imunologa?
On je najmerodavniji za tvoj slucaj.
Drugo.
Ako si imao helikobakter-pilori i uzimao trojnu terapiju, trebace ti dugo vremena da se oporavis od toga, ZDRAVA ISHRANA, ZDRAV ZIVOT, BEZ NERVOZE, i tek onda mozes ocekivati poboljsanje, a sa tim imuno pomagalima, ja nisam imao bas dobro iskustvo, jer kad god sam uzimao malo vecu dozu dolazilo je do kontra efekta tako da sam to smanjio skoro na minimum.
Sa helikobakteer su cesto povezane i neke nervne slaboti tako da se pozabavis i time.
KADA SI UZIMAO POSLEDNJU TERAPIJU ZA HELIKO????
kOLIKO IMAS GODINA, RADIS LI NEKI STRESAN POSAO ILI IMAS NESREDJEN ZIVOT?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 100 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: