Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Suva koza,krti nokti,suva kosa
PostPoslato: Uto Sep 20, 2005 11:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Dec 17, 2004 3:25 pm
Postovi: 121
Imam inace suvu kozu ali vec nekoliko meseci koza na stopalima je bas isusena i puca ili se peruta.Bila sam kod pedikira ali je reako samo da mazem nekom masnom kremom.Ja sam koristila Pantenol,ali trenutno je bolje a od ujutru opet isto.Inace i nokti su krti i tanki.Kosa mi je suva ali dosta mi opada,da li znate mozda neki prirodan preparat ta negu (maslinovo ulje,zumace isl).
Inace tekuca voda ovde je vrlo tvrda pa je i to uzrok,ali na to ne mogu da uticem.
Sta mi predlazete za kozu stpala i protiv opadanja kose (farmab se na 2-3 meseca i to ne uvek celu duzinu,koristim regenerator i Loreal sampone).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 21, 2005 12:21 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Trenutno su najvise pozicionirani preparati za negu kose brenda Redken. Njihovi konsultanti mogu Vam preporuciti Masku, serum , Piling, Sampon i regenerator prema tipu Vase dlake i problemu koji postoji. Sto se tice stopala i saka da li imate promene na laktovima, perut u kosi i promene na noktima. da li kijate na prasinu i polene. da li Vas promene svrbe. Ima li neko slicne promene u porodiciKakva vam je situacija sa hormonima. Odgovori na Ova pitanja nam mogu osvetliti neke aspekte diferencijalne dijagnoze da li je u pitanju psorijaza, atopija, ihtioza,gljivice...

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Suva koza,krti nokti,suva kosa
PostPoslato: Sre Sep 21, 2005 11:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Dec 17, 2004 3:25 pm
Postovi: 121
Nemam svrab,ali na stpalaima po negde imam i zadebljanja (tu su mi pre bili neki manji zuljevi od hodanja) i koza je bas jako suva.U porodici niko nema tih problema.Ja sam se pre par meseci preselila ovde u Nemacku gde je voda jako tvrda,tako da pijem mineralne vode ali se kupam u ovoj.Povremeno turpijam kamenom pete i stopala,ali ne smem mnogo jer narocito sa strane stpala koza je tanka,i tu se bas najvise peruta i puca.Hormoni su takodje OK


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 25, 2005 8:15 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Mozda bi trebalo i proveriti krvnu sliku i gvozdje ako su i kosa i nokti krti. Za negu koze moglo bi se iskombinovati nekoliko preparata. Moglo bi se pokusati sa linola ureom brenda dr Wolff 2 x dnevno ili Uriage brend-Kerastaze 30 ili ako dolazite u Srbiju nedavno sam imala lepo iskustvo kod slicnih problema sa kombinacijom Atopic 10 % krema i preko njega Neven pomade koja je prilicno masna i deluje okluzivno. Priizvodi ih Dermaplus laboratorijIJA

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 78 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: