Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: muska neplodnost
PostPoslato: Pet Sep 14, 2007 12:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 14, 2007 11:29 am
Postovi: 1
bio sam na spermiogramu i rekli su da imam azoospermiju poslali su me u Ljubljanu kod androloga on me je poslao na medicinsku genetiku uradili su mi kromosomsku analizu koja je pokazala da imam klinefelterev sindrom kad sam se vratio kod androloga on mi je kao grom iz vedra neba rekao da sam neplodan to me je jako pogodilo.Sad mene zanima sta znaci azoospermija dal to znaci da uopste nemam sjemena il da ih nemam dovoljno.A moji rezultati spermograma su drugaciji nego ovi na forumu.

kolicina(1,5-5,0):1,7
boja:blijedozuta
viskoznost:dobro
u smjeru gibljivih sjemencica(0,40):0
na mjestu:0
negibljivih:0
stupanj gibljivosti(3,4):0
oblik pokretnosti(1,2):0
aqlutinacija sjemenki:0 (slijepljene glave,repovi,mijesano)
koncentracija sjemena(20x10"9/L):0
broj sjemena(30x10"6):0
oblik:0
levkociti:25-30


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 14, 2007 2:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 9:06 pm
Postovi: 427
Dozvoli da ti ja kažem pošto smo u sličnom sosu !

Azospermija podrazumeva da u spermi koju si dao nema ni jedan spermatozoid , na žalost ! Kad neko ima ovakav problem onda se prvo rade neka osnovna ispitivanja tipa bekteriološkog, urološkog i hormonskog gde se ujedno radi i test koji si ti radio da bi se videlo da li se šta da uraditi. Na žalost koliko sam upoznat dijagnoza je vrlo pesimistična jer i ja sam to radio i kod mene je bilo OK pa se traže dodatni razlozi za moje stanje iako sam odradio zaista puno po tom pitanju.
Poslali su te u Ljubljanu da uradiš hromosomski test na kome je ustanovljeno koliko sam shvatio da nešto genetski nije u redu ako sam ja to dobro shvatio tako da za ostala ispitivanja nema potrebe.

Ako ti je teško a verujem da jeste kao i meni ili svakom normalnom čoveku savetujem ti da odeš kod psihijatra da bi to lakše preživeo.

Nadam se da će se u skoroj budućnosti pojaviti neka rešenja i za ovakve probleme !

_________________
Zdravlje je najveće bogatstvo !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: muska neplodnost
PostPoslato: Sub Jun 28, 2008 4:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 28, 2008 4:01 am
Postovi: 1
kod mog muza je ustanovljena oligoastenoteratozoospermija.uradio je ultrazvuk testisa i nadjeno mu je prosirenje vene na levom testisu.urolog nam je rekao da idemo kod androloga.ja sam nova na forumu pa htela bih da znam dali neko ima ovakav problem i kakva ispitivanja radi androlog.ako ima neko ovakav problem neka mi kaze kolika je mogucnost da spermogram bude bolji i pomocu cega.hvala i nadam se da cu dobiti odgovore :cry:

_________________
bibi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: muska neplodnost
PostPoslato: Ned Jun 29, 2008 11:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 10, 2008 9:52 am
Postovi: 360
Lokacija: Sr.mitrovica
bibi6 je napisao:
kod mog muza je ustanovljena oligoastenoteratozoospermija.uradio je ultrazvuk testisa i nadjeno mu je prosirenje vene na levom testisu.urolog nam je rekao da idemo kod androloga.ja sam nova na forumu pa htela bih da znam dali neko ima ovakav problem i kakva ispitivanja radi androlog.ako ima neko ovakav problem neka mi kaze kolika je mogucnost da spermogram bude bolji i pomocu cega.hvala i nadam se da cu dobiti odgovore :cry:

Prosirene vene uzrokuju grejanje testisa sto ometa pravilnu spermatogenezu,

_________________
Testosterone man


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 112 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: