Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: bolovi u ruci i ramenu
PostPoslato: Ned Jun 08, 2008 7:49 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 08, 2008 7:41 am
Postovi: 3
Zdravo svima,
vec skoro godinu dana imam neke cudne bolove u ruci, kao blago utrunuce i bolove u predelu plecke i oko dojke. Tesko mi je nekada da lociram bol jer nije ostar ali je jako zamoran. Katkad kao da osecam neki cudan bol i kad udahnem, ali to je samo ponekad. Pregledala sam dojku, i kosti, i sve je ok. Misice nisam jos.Da naglasim da je u pitanju desna strana. MAlo mi je desno rame spustenije od levog ,i desnom rukom uopste ne mogu da dohvatim na ledjima koliko levom. Ako nesto znaci komjuter koristim svakodnevno po oko dva-tri sata.
Veliki pozdrav iz Australije... :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 08, 2008 11:12 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Obratite se fizijatru, ali najverovatnije je u pitanju slabost mishica elevatora ramena, tj mishica koji rameni pojas i rame podizu gore pa ste dozvolili da tezina ruke preuzme glavnu ulogu i da vas gravitacija vuche na dole i tako vrshi oshtecenje nerva...koje daje upravo takve simptome trnjenja i mravinjanja u ruci i ramenu shto se prenosi i oko dojke...

vidite i sami gde je plexux nerava za rame i ruku...

http://de.wikipedia.org/wiki/Bild:Gray808.png



Dobicete vezbe za jachanje ramenog pojasa i sve ce biti ok!

Do tad kad sedite za kompjuterom to rame koje je spushtenije isprvite u istu ravan kao ovo drugo rame, sedite pravo i pravilno sa zategnutim trbushnim mishicima i ramenima odignutim i lopaticama ispravljenim, pa ako se javi bol i zamor posle nekoliko minuta samo cemo dokazatti da je u pitanju slabost mishica a to cete reshiti vezbanjem!

Verujem da ce vam preporuchiti i plivanje shto bi bilo najbolje, nadam se da imate uslova da idete negde na plivanje...

Pozdrav!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 08, 2008 3:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Obzirom da ste u Australiji potrazite nekog fizioterapeuta koji se bavi Mulligan concept-om mobilizacije zglobova(NAG's and SNAG's) pa se konsultujte sa njim o mogucem tretmanu vasih simptoma.


(MIslim da u Australiji nema fizijatara u klasicnom smislu kao kod nas.Tamo fizioterapeuti imaju fakultetsku diplomu i imaju pravo da prime pacijenta bez konsultacije sa lekarom,a ako treba konsultuju se dirktno sa ortopedom ili neurologom.Pozzz)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: bolovi u ruci i ramenu
PostPoslato: Pon Jun 09, 2008 9:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 08, 2008 7:41 am
Postovi: 3
puno hvala za savete, mnogo mi znace!!! :P


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: