Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Atopicar
PostPoslato: Sre Maj 28, 2008 5:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 24, 2007 12:25 am
Postovi: 169
sta to podrazumeva, da li je potrbno neko lecenje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 28, 2008 6:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 22, 2007 10:44 pm
Postovi: 230
ekcemi na kozi

_________________
The person who says it cannot be done should not interrupt the person doing it.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 28, 2008 11:27 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
dermatitis atopica!

zavisi kakve probleme imate i gde su lokalizovani, takve promene na kozi dermatolozi leche kremama i mastima po potrebi pacijenta tj na osnovu pregleda i tachne dijagnoze, mesta gde se nalaze promene po kozi i u zavisnosti koliko su obinme!

ako ste vec bili kod dermatologa verovatno vam je preporuchio neku kremu kada se ekcemi pojachaju!

znajte da ekcemi u velikom broju sluchajeva zavise i od psihofizichkog stanja organizma kao i od imunog sistema!

a kreme i masti za lechenje ekcematozne koze su zaista mnogobrojne...
od sinoderma do kuterida i elokoma, tj kortikosteroidnih krema, a preporuchuje se mazanje koze koja nije zahvacena ekcemima kod ovih osoba!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 29, 2008 12:06 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 24, 2007 12:25 am
Postovi: 169
ne, nemam nikakve ekceme niti promene na kozi, nego imam burne reakcije na neke supstance, ubode...pa mi je dr rekla da sam atopicar, ali ne radi se ovde o dermatitisu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 29, 2008 8:56 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 11:25 pm
Postovi: 348
Lokacija: Beograd
Da li imate alergiju na polen, ceste kijavice, bilo kakve probleme sa respiratornim organima?
Posto nemate ekceme, to je mnogo bolja varijanta po vas, stoga nije potrebno neko lecenje. Bitno je samo, da ukoliko se nekada pojave promene, konsultujete lekara.
I nikada nemojte uzimati terapiju na svoju ruku, a posebno kortikosteroide.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 29, 2008 3:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 24, 2007 12:25 am
Postovi: 169
namam alergiju na polen, ni ceste kijavice..kao mladja imala sam alergiju na jagode, lesnike, sad vec vise ne.Brine me jedino to sto su se te burne reakcije desile onda kada mi je dr bio nedostupan, a meni su ruka ili usne jako oticale tako da sam morala na svoju ruku da uzmem pressing (koji nije kortikosteroid) ali nije mi mnogo pomogao..Urbazon jeste.Tako da jednostavno ne znam sta da radim u tim situacijama, sta da imam pri ruci, bojim se da se reakcije dalje ne razviju, u smislu gusenja . itd


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 29, 2008 3:12 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
takve reakcije koje ste opisali su alergijske i nebitno shto do sada niste bili alergichni na neki agens iz spoljashnje okoline to ne mora nishta da znashi, iz godine u godinu se alergije javljaju zbog mutacija biljaka...i svega oko nas u krajnjoj liniji!

ja proshle godine nisam bila alergichna na jagode a ove godine bome jesam :) ko zna chime ih drogiraju!

kada vam se vec desi takav 'napad' bitno je samo da ostanete mirni i da ravnomerno dishete, takvi napadi znaju da budu jako neprijatni!

i nebitno je da li se ovo desi kada vam je lekar dostupan ili ne, otidjite kod dermatologa i recite shta je problem, da imate strah od tih 'napada' i neka vam prepishe neshto!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 46 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: