Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: ijao, kakve cene...
PostPoslato: Pet Maj 23, 2008 9:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 23, 2008 9:42 pm
Postovi: 6
Mozda sam ja van tokova jer sam (srecom) zdrava, i sad, posto sam trudna, pitala sam prijateljice da mi preporuce privatnog lekara.

Jedna od njih mi je predlozila privatnu kliniku Elit Medica u Skadarskoj ulici u Beogradu.

Srecom pa sam prvo pozvala da pitam za cene, inace bih se osramotila i krenula bez dovoljno para.

Ljudi, da li je normalno da UZ bude 4.400 din, a kad sam to sabrala sa ginekoloskim i cervikalnim brisem, sracunala sam da ce mi trebati preko 100EUR za samo prvi pregled...

Navodno, tu rade lekari iz Fronta. Da li zato ovolike cene?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 24, 2008 12:21 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Avg 07, 2005 2:29 am
Postovi: 150
Pa zasto ne odes u Front na UZ. Tamo je bez uputa cena 1500 dinara. A imas i mnogo jeftinijih privatnih.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 24, 2008 7:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 23, 2008 9:42 pm
Postovi: 6
Htela bih da mi trudnocu vodi neko po preporuci. Pretpostavljam da nemam mogucnost da odem na kliniku i platim UZ i kazem da hocu taj i taj doktor da mi ga uradi, i da me kasnije prima. Htela bih pouzdanog koji ce me voditi do samog porodjaja (a ako me i porodi to bi bilo najbolje).

Medjutim, ove cene su me stvarno iznenadile. Moram traziti jeftinije, a posto nemam iskustva sa privatnim klinikama, ne znam da li visoka cena znaci i bolji kvalitet lekara, bolju opremu i sta vec... Opet, ne bih da uletim u kolo iz kojeg mi nema nazad, da pocnem da vodim trudnocu tamo pa da shvatim da nemam para za sve a da ne mogu u sred trudnoce da menjam lekara...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ijao, kakve cene...
PostPoslato: Ned Maj 25, 2008 3:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 23, 2008 7:03 pm
Postovi: 8
peja je napisao:
Mozda sam ja van tokova jer sam (srecom) zdrava, i sad, posto sam trudna, pitala sam prijateljice da mi preporuce privatnog lekara.

Jedna od njih mi je predlozila privatnu kliniku Elit Medica u Skadarskoj ulici u Beogradu.

Srecom pa sam prvo pozvala da pitam za cene, inace bih se osramotila i krenula bez dovoljno para.

Ljudi, da li je normalno da UZ bude 4.400 din, a kad sam to sabrala sa ginekoloskim i cervikalnim brisem, sracunala sam da ce mi trebati preko 100EUR za samo prvi pregled...

Navodno, tu rade lekari iz Fronta. Da li zato ovolike cene?


Zasto lekar mora biti sa privatne klinike? U domovima zdravlja se dobija sasvim adekvatna usluga. Uz upute su svi testovi besplatni ili povoljniji nego inace, a redovni pregledi i ultra zvuk, naravno, besplatni..
Moj savet je da se slobodno uputis u svoj Dom zdravlja, kod ginekologa gde si i do sada isla.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 25, 2008 6:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 21, 2006 9:58 pm
Postovi: 272
Boga mi u Beogradu u nekim klinikama stvarno nemaju dusu :o ja sam u trudnoci placala privatno ultrazvuk najvise 800 dinara a 4D je bio da li bese oko 2000din. slagacu ... ali u Nisu...
a iskreno i meni je bilo sigurnije da idem privatno nego u dom zdravlja mada sam cula da ima pouzdanih lekara i tamo ali za svaki slucaj :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ijao, kakve cene...
PostPoslato: Pon Maj 26, 2008 1:50 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 7:10 pm
Postovi: 717
cmoka je napisao:
Zasto lekar mora biti sa privatne klinike? U domovima zdravlja se dobija sasvim adekvatna usluga. Uz upute su svi testovi besplatni ili povoljniji nego inace, a redovni pregledi i ultra zvuk, naravno, besplatni..
Moj savet je da se slobodno uputis u svoj Dom zdravlja, kod ginekologa gde si i do sada isla.
Pozdrav!


U pravu je Peja, bas sam ovde (cini mi se) citala iskustvo jedne zene koja je trudnocu vodila u Domu zdravlja, a u porodiliste prvi put otisla kad je porodjaj vec poceo. Jednostavno nije to to, ne mozes da dobijes adekvatnu negu u porodilistu gde nikog ne poznajes. Ili mozes ako imas srece, a ja da sam trudna najradije se ne bih oslanjala na srecu, vec bih isla na sigurno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 26, 2008 2:54 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Avg 07, 2005 2:29 am
Postovi: 150
Evo, ja ti preporucujem dr Dejana Dimitrijevica u NF.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 26, 2008 9:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 23, 2008 9:42 pm
Postovi: 6
Iskreno, domove zdravlja bih izbegla. Znam da je tamo sve besplatno, ali isto tako imam i ja, i ljudi oko mene, jako losa iskustva sa njima. Sem toga, nisam za taj ping-pong, jedan lekar me pregleda (otprilike, meri pritisak, kilazu, i vadi bris), drugi (u drugoj klinici) radi ultra zvuk, treci kolposkopiju, a cetvrti te poradja.

U sustini, treba mi vase misljenje, da li su ove cene OK ako pretpostavim da ce mi isti lekar voditi trudnocu i poradjati me, pobrinuti se za mene i normalan tretman.

Nisam raspolozena za varijante koje lice na lutriju - svi mi znamo da ima i dobrih i losih, i ljubaznih i neljubaznih, i svakakvih lekara. I svi mi znamo bar nekoga ko se na porodjaju proveo kao bos po trnju. Ne bih da gledam u pasulj sta ce me snaci. Nadam se da me razumete...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 26, 2008 12:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Avg 17, 2007 10:02 am
Postovi: 211
Ja sam recimo prosle nedelje bila na UZ i pregledu obicnom (dr me pregledala citavih 10 sec) :roll:
i sve skupa sam platila 3600 din.... E sad, treba biti svestan, ako zelis privatno, ima i da platis.. Ali ja sam u malom mestu gde u DZ nemaju posteni UZ i svesna sam da, ako zelim da budem sigurna da je sve u redu, moram za to da platim....
Koliko znam ekspertni 3d koji trebam da radim u cetvrtak cu da platim 7000 din... :roll:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 26, 2008 1:15 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Nov 21, 2005 7:23 pm
Postovi: 69
Lokacija: Beograd
Ja sam išla kod dr Petronijevića privatno, inače radi na GAK-u...sve pohvale i za njega a i za cene...uopšte nisu u pitanju cifre od kojih se vrti u glavi, a možeš po potrebi da ideš i na GAK...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 26, 2008 4:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 07, 2007 3:35 pm
Postovi: 45
Moja kuma je isla kod dr Petkovic u Palmoticevoj ulici, tako se zove i ordinacija- Palmoticeva, i prezadovoljna je. Vrlo normalna zena, imala sam prilike i da je upoznam, isla sam sa kumom na jednu od kontrola. Ima normalne cene, ne izmislja dodatne preglede, a ima i svog gin. u bolnici pa te preporuci za porodjaj.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 26, 2008 7:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 23, 2008 7:03 pm
Postovi: 8
peja je napisao:
Iskreno, domove zdravlja bih izbegla. Znam da je tamo sve besplatno, ali isto tako imam i ja, i ljudi oko mene, jako losa iskustva sa njima. Sem toga, nisam za taj ping-pong, jedan lekar me pregleda (otprilike, meri pritisak, kilazu, i vadi bris), drugi (u drugoj klinici) radi ultra zvuk, treci kolposkopiju, a cetvrti te poradja.

U sustini, treba mi vase misljenje, da li su ove cene OK ako pretpostavim da ce mi isti lekar voditi trudnocu i poradjati me, pobrinuti se za mene i normalan tretman.

Nisam raspolozena za varijante koje lice na lutriju - svi mi znamo da ima i dobrih i losih, i ljubaznih i neljubaznih, i svakakvih lekara. I svi mi znamo bar nekoga ko se na porodjaju proveo kao bos po trnju. Ne bih da gledam u pasulj sta ce me snaci. Nadam se da me razumete...


Nisi u pravu kada pricas o domu zdravlja. Hocu reci, koji lekar te pregleda, takodje ti radi i ultra zvuk i sve ostale preglede.. Jos jedna prednost u domovima zdravlja je ta, sto kada te posalju u laboratoriju da radis neke rezultate, svuda imas odvojena brze saltere za trudnice, gde se knjizice primaju preko reda, tako da ne moras da cekas red. Kad odes npr. u NF cekas red, naravno, barabar sa ostalim trudnicama..
A sto se tice samog porodjaja, ne znam koliko si upoznata, ali mahom doktor ni ne bude prisutan, uglavnom samo nadgleda ono sto babica koja je u smeni radi..
U svakom slucaju, ne nagovaram te da ides u dom zdravlja :) Naprotiv, napravi izbor koji je tebi najbolji-to je samo tvoja trudnoca i bebica (i tatina, naravno :P )
Puno srece u nalazenju povoljnih klinika!
PS Moje prijateljice imaju samo reci hvale za dr. Zorana Stankovica, koji je inace dr. na Institutu za majku i dete, a ima svoju privatnu praksu, gde se mozes raspitati za cene 011/301-80-81; 063/801-9616
Srecno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 26, 2008 8:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 08, 2006 11:44 pm
Postovi: 352
Sansa da Vam lekar koji vodi trudnocu bude na porodjaju, prirodnom, onom koji nije indukovan, gotovo da ne postoji, jer se svuda radi po rasporedu koji se utvrdjuje na pocetku meseca. Tako da ako cete nekome placati da Vam vodi trudnocu samo da bi Vas porodio, gresite. I sta uostalom znaci da Vas lekar porodi? Nisata, jer kao sto je receno u prethodnom postu lekar ne radi nista, eto eventualno nadgleda pa cak ni to. Sistem jeste u haosu, ali ovakvim ponasanjem pacijenti samo pospesuju i produbljuju taj problem , jer Vi ste osigurani zdravstveno, to uredno placate preko firme ili samo i onda odete kod privatnika i platite jos jednom, pa Vi vidite da li imate dovoljno novca da svakog lekara platite duplo. Odmah se ogradjujem od nekih izuzetnih slucajeva gde ljudi moraju potraziti pomoc sa ove ili one strane, ali za nekog ko je zdrav i ima zdravu trudnocu, sasvin su dovoljni oni lekari koji Vam stoje na raspolaganju u drzavnim ustanovama i posteno rade svoj posao jer takvi najvise cene pacijenta a i svoj poziv.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 27, 2008 11:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 21, 2008 2:49 pm
Postovi: 9
Drage moje,

Sa nekim od postova stvarno ne mogu da se slozim, i u potpunosti podrzavam Pejino razmisljanje. Odlazak u dom zdravlja je po mom misljenju lutrija. Zavisi kom doktoru pripadas, da li DZ ima ultra zvuk, koliko ces cekati (ne govorim samo o trudnoci) itd. Radije da ne navodim ruzna iskustva po svakoj od ovih stavki. Reci cu vam samo da je mojoj sestri plod bio mrtav oko 10 dana a da u DZ to niko nije primetio. Nije ni mogao jer nemaju UZ (plan je da uradis UZ tri puta u toku trudnoce u klinici koja ga ima), ali je srecom vodila trudnocu i privatno (a DZ je morala zbog doznaka za posao). Bojim se i da pomislim sta bi bilo da to nije radila, i da je plod i dalje trunuo u njoj.

Sto se tice toga da li ce te poroditi tvoj doktor ili ne, i to nije sve tako jednostavno. Za mene je trudnoca i porodjaj nesto posebno (kao valjda i za svakog) i kako se ne poradjam svaki dan potrudicu se da to prodje najbolje moguce, i da uradim sve sa svoje strane u tom cilju. Ako se sa mnom dobacuju od DZ do UZ pa do klinike gde cu se poradjati, i to da upadnem kao XY i molim boga da sve prodje dobro, trudnoca ce mi biti vise stres nego priprema za nesto lepo.

Pominje se babica i lekar (koji zapravo jedva da je prisutan). A sta ako treba nesto kao sto je carski rez? Sta ako treba forceps? Ko ce to raditi? Neko ko je dezuran? Da li je to neki stazista ako nemam vezu, ili ce mi naci najboljeg?

A ako treba pricati o bezobrazluku sa cenama u privatnim klinikama, i o tome bih imala po neku rec. Lekari izgleda da znaju ovo o cemu ja pisem, i zato su svesni da (narocito ako su mocni u klinici gde se vrsi porodjaj, ili u drugim slucajevima - na odeljenjima klinika koje su vam potrebne) pa odvaljuju cene da se prepadnes. Ali tako je valjda "u tranziciji". Nadam se da ce se uvesti red i u tu oblast. Do tada je moj princip - pitaj prijatelje i veruj njihovom iskustvu, nadji najboljeg lekara, plati, opsuj kad izadjes iz privatne ordinacije, i to je to.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 27, 2008 1:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 21, 2006 9:58 pm
Postovi: 272
Dragana mnogo znaci kada te porodi lekar koji je pratio tvoju trudnocu ako ni zbog cega ono bar imas poverenja u njega i sigurnija si, mnogo se opustenije osecas nego kada naletis na nekog koga ne poznajes a pogotovu kada je on tj.ona nadrndana / izvinite na izrazu ali bolji ne mogu da nadjem za idiota koji je mene porodio/ sto u sred noci mora da te poradja. A to da takvi doktori koji rade u drzavnim ustanovama i posteno rade svoj posao i cene pacijenta i svoj poziv nadam se da takvih stvarno ima i da sam ja bas izgleda naletela na potpunu suprotnost.
Ali posto se kaze da koga su zmije ujedale i gustera se plasi ipak cu boze zdravlje drugo dete roditi sa vise pripreme na sve sto moze da se desi.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 56 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: