Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: molim za pomoc-svrab
PostPoslato: Uto Mar 11, 2008 2:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 11, 2008 2:04 am
Postovi: 12
moj problem ima malu istoriju, jer sam siguran da su sve stvari manje vise u prirodi povezane.ovako prije 2 i po god na licu mi je utvrdjen seboroicni dermatitis i pokusavao sam sve moguce kreme i tablete i cak sam i roakutan prije godinu i po pio ne bih li ga zalijecio-medjutim nista.bio sam i kod drugih ljekara i bili su u dilemi dal je seboroicni il atopijski dermatitis itd itd- uglavnom pojma nemaju,samo lupaju. u zadnje vrijeme sam nekako uspio sa vichyevom kremom da taj dermatitis drzim pod kontrolom i na licu mi se prakticno nista ne prmijecuje osim kad je ljeto malo se zacrvenim mozda.al to sam nekako "prebolio" sam sa sobom.ono sto me je natjeralo da potrazim pomoc na forumu je-sto evo mjesec dana imam nepodnosljiv svrab po tijelu(najvise po bokovima,u predjelu pojasa gdje mi je kais il ves,ispod pazuha...) i u pocetku nije bilo nicega ali posle mog cesanja su se javile neke tacke kao osip,alergija i to sitno.al nije bilo plikova ni nicega.opet sam posao kod dr i ustanovili su da imam sugu-pa sam 2 nedelje mazao svim mogucim antisuga sredstvima da bi mi ta "suga" opet naprasno prosla posle inekcija dexazona koje sam primio(dakle nije bilo suge)...svraba nije bilo 2-3 dana da bi se opet vratio danas.na kozi nista nema,sem sto me svrbi pod pazuhom,na pojasu i malo po bokovima.vadio sam nalaze-zdrav sam kao dren.ako iko ima kakvo resenje sta je to sa mnom-bio bih mu bezgranicno zahvalan da mi kaze??dal sve moze biti alergija na mlijecne prozivode?posto sam otprilike zadnjih mjesec i po pio po 2 litra jogurta dnevno zbog sporta kojim se bavim,ali to sam prekinuo prije 15 dana i od tada nisam mlijeko okusio.unaprijed hvala.p.s.ne zivim ni pod kakvim stresom vec godinama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: dodatak
PostPoslato: Sub Mar 22, 2008 2:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 11, 2008 2:04 am
Postovi: 12
:) posto vidim da jos niko nije provalio sta je da dodam da koristim neke kreme na bazi uree, i bebi ulje da mastim kozu i u zadnjih 5 dana stalo je sa nepodnosljivim svrabom ali je koza pocela da mi se jako peruta po bokovima,ispod pazuha i pomalo po stomaku-uglavnom tamo gdje me je svrbjelo.sad manje svrbi,nemjerljivo manje ali ako se oznojim tamo gdje mi se koza peruta pocinje da me pece.sad ako sam ista pomogao da priblim dijagnozu drago mi je.inace ne bavim se nicim nekim 10 dana pa se skoro ne znojim, ali sam se do tada uzasno znojio jer sam imao 2 treninga dnevno,pa da ne moze biti da je znoj izazvao takav svrab??p.s.kad zavrsim tusiranje il kad se oznojim na nekim mjestima su mi se javljali crveni pecati koji jako svrbe ali se kad ih namazem povuku.unaprijed svima hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 03, 2008 2:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 11, 2008 2:04 am
Postovi: 12
bio sam kod jos nekog dr u vezi ovoga svraba i receno mi je da je u pitanju atopijski dermatitis... e sad ja blage veze nema kako to moze da bude-na licu seboroicni a po tijelu atopijski...nebitno uglavnom po tijelu imam na mjestima gdje me svrbi kao tackice koje su kao alergija od sunce kad iskoci.i to je jedan dan pod pazuhom,drugi na laktu i podlaktici,treci dan na vrhu stomaka u predjelu zeluca i tako se otprilike vrti.ako iko ima kakvo resenje,hvala puno.znam da sam dosadan ali muka mi je vise da me 3 mjeseca svrbi bez prestanka :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: dodatak
PostPoslato: Pet Apr 11, 2008 2:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 11, 2008 2:04 am
Postovi: 12
mazem se dva puta dnevno maslinovim uljem i ujutru pijem aerijus,a uvece fenergan.svrab se izgubio kao osjecaj da mi koza bridi,ali vjerovali ili ne i pored toliko mazanja uljem(a sigurno namazem 3/4 velike case ulja i cekam sat vremena da se upije) meni se koza po bokovima,ispod pazuha,na unutrasnjoj strani misica na ruci uzasno peruta i zateze.tacno tamo gjde je najvise i svrbjelo.sad dal to znaci to perutanje da se koza regenerise pa ce ova zajebancija da prodje kad sve to se isperuta il je to samo jos jedan prelazni stadijum ka gorem stanju??isasavih od ovoga :x :x :x :x


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 20, 2008 3:07 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 11, 2008 2:04 am
Postovi: 12
kako doktori kazu-imam dermografiju :( sta je to tacno(znam foru pisanje po kozi)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 23, 2008 1:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 23, 2008 1:00 am
Postovi: 1
Ne znam tacno o cemu se radi,ali iz iskustva ti mogu savetovati da promenis lekara ili odi na VMA,tamo imaju stvarno dobre lekare.Srecno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 28, 2008 2:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 31, 2005 4:57 pm
Postovi: 26
Velik problem, klasičnoj medicini ne verujem. Dve godine sam mučila dete sa raznom ishranom i ekcemima, da bi pre dva meseca došla do jednog doktora u Subotici koji nam je pomogao. Ako te interesuje broj telefona tog doktora pošalji PP da ne bi bilo reklame.
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: