Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Podkozna bubuljica i otok
PostPoslato: Čet Maj 15, 2008 8:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 01, 2007 9:58 pm
Postovi: 45
Lokacija: Novi Sad
Pre 5-6 dana mi se pojavila podkozna bubuljica na celu koju sam pokusao da iscedim, ali bezuspesno. Juce mi je odjednom otekao predeo oko te bubuljice precnika recimo 5 cm elipsastog oblika.
Otisao sam kod koznog, ona je uspela da mi iscedi problematicnu bubuljicu i dobio sam dve vrste losiona sa Klindamycinom kao i antibiotik amracin - da ga pijem 3x dnevno.
Sinoc sam popio prvi i danas kad sam ustao - otok je u potpunosti nestao.
Mene sad interesuje da li ja moram da popijem te antibiotike do kraja, jer sam u januaru ove godine bio mesec dana pod antibioticima pa ne bih jos da opterecujem organizam.
Hvala unapred na odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 16, 2008 6:12 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 08, 2007 4:32 am
Postovi: 80
Lokacija: Zemun
Amracin je poznat po lecenju akni,kao 1 od lekova koji se koriste,takodje i klindamicin,bilo losion ili gel.
Ako nemas problem sa aknama u generalnom smislu,i ako je to povremeno po jedna,mozes slobodno da prestanes da pijes Amracin,i da samo ukoliko se pojavi neka nova,jednostavno je namazes sa klindamicin gel-om 3 puta dnevno,i nesstace jos taj dan. :)
Ima tu jos mnogo lekova(krema) koji pomazu,ali to vec zavisi od slucaja do slucaja. :)
Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 16, 2008 7:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 28, 2007 7:17 pm
Postovi: 34
Lokacija: BiH/Novi Travnik
Sorry na off-u, al me zanima jel taj amracin lijeci i ostale probleme bubuljica, kako podkozne, tako i nadkozne, tj one crvene upaljene? I jel se izdaje sa receptom ili bez ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 17, 2008 5:49 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 08, 2007 4:32 am
Postovi: 80
Lokacija: Zemun
Da,leci i ostale oblike akni,i to poprilicno uspesno,jer sam ja poceo terapiju 2002god sa njim,i bio sam zadovljan,ali nakon prestanka pijenja leka,dpslo je do relapsa i na kraju sam shvatio da Amracin ne deluje na moj oblik akni.
U apoteci se moze kupiti bez recepta i kosta nesto malo,oko 1€ kutija od prilike,a u njoj ima 16 kapsula,sto je dovoljno za 8 dana.
Meni je lekar prepisao da pijem 4 meseca,i svakih 20dana mi je smanjivao dozu.Nazalost,bez uspeha,isto su bile potkozne i krupne,i ostale vrste akni,tako da sam na kraju zapoceo terapiju roaccutanom koju za 5 dana napokon zavrsavam,i prezadovoljan sam,ali pod uslovom da ovako stanje i ostane,da se ne vrati. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 17, 2008 1:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 10, 2007 11:43 pm
Postovi: 154
Terapiju antibioticima ne mozes prekinuti kad to pozelis. Popij celu tu kutiju, a ako si vec prestao da uzimas antibiotike, nemoj samoinicijativno da nastavljas terapiju. U svakom slucaju, antibiotici se piju onoliko dugo, koliko to lekar propise.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 20, 2008 1:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 28, 2007 7:17 pm
Postovi: 34
Lokacija: BiH/Novi Travnik
Wucko je napisao:
Da,leci i ostale oblike akni,i to poprilicno uspesno,jer sam ja poceo terapiju 2002god sa njim,i bio sam zadovljan,ali nakon prestanka pijenja leka,dpslo je do relapsa i na kraju sam shvatio da Amracin ne deluje na moj oblik akni.
U apoteci se moze kupiti bez recepta i kosta nesto malo,oko 1€ kutija od prilike,a u njoj ima 16 kapsula,sto je dovoljno za 8 dana.
Meni je lekar prepisao da pijem 4 meseca,i svakih 20dana mi je smanjivao dozu.Nazalost,bez uspeha,isto su bile potkozne i krupne,i ostale vrste akni,tako da sam na kraju zapoceo terapiju roaccutanom koju za 5 dana napokon zavrsavam,i prezadovoljan sam,ali pod uslovom da ovako stanje i ostane,da se ne vrati. :)

Hvala na odg! Znaci moze se uzet bez recepta ukoliko ima u ljekarnoj! I pije se 2x dnevno ? Poslije ili prije jela? I jel on za teske upale, il se moze koristit i kod blazi upala ?A hoces li mi molim te reci sta je sa Rouctanom, i o njemu se dosta prica, a nisam imao iskusta sa njim ,nit znam bilo sto o njemu! Do sada sam se lijecio samo gelovima na bazi BP-a i Vocni kiselina, i dosta je stanje popravilo ,pa se nesh kontam da kombinujem Amarcin i Avene, nebil se jos poboljsalo (ako je to dozvoljeno) ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 20, 2008 9:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 02, 2007 7:32 pm
Postovi: 44
hehe Avene, po meni najbolja kozmetika :), a da li je moguce da na licu imam jedva 3 bubuljice, koje izlaze sve na istim mestima, a na ledjima i izmedju grudi imam bas bas puno, pa cu i ja videti to sa klinda gelom, kazu da je bas uspesan, moja drugarica, koja je bila poznata po ruznoci u osnovnoj sada je prava lepotica :) hehe CAROLIJA!!! Wucko hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Podkozna bubuljica i otok
PostPoslato: Sre Jul 07, 2010 4:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 07, 2010 4:32 pm
Postovi: 1
E ovako,osnivac teme neka mi objasni nesto
I ja imam isti problem - potkozna bubuljica s otokom
Eh sad,jel ja moram bas da taj amracin pijem ili mogu neki drugi antibiotik
Da li ce mi otok prestati pomocu tog antibiotika?
Hvala puno!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: