Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: ne mogu da disem
PostPoslato: Pon Maj 05, 2008 11:19 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Maj 05, 2008 11:09 pm
Postovi: 58
zdravo.imam problem sa disanjem u zadnjih mesec dana bilo sta da radim jednostavno ne mogu da dodjem do vazduha i gusim se,cak i kada pricam.bio sam kod lekara i ne znaju sta je u pitanju.inace imam 33god,radim kao ekonomista, zdravo zivim.ne pusim,ne pijem,krecem se,kao vernik redovno postim..snimali su mi pluca sve je ok,kod kardiologa ekg je ok imam normalan pritisak ali mi srce brze kuca 120otkucaja pa mi je dao neki lek na p..da mi uspori rad srca on je spomenuo da je to neki beta blokator ma sta to bilo,ali i dalje ne mogu da disem i od njega mi se spava,zatim sam isao za stitnu zlezdu snimali me i to je u redu,krvna slika sve je ok..sta mi je zna li neko sta mi je?sta i gde dalje? kod koga?hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 05, 2008 11:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 20, 2007 5:21 pm
Postovi: 446
Lokacija: Canada
Ako ste vec sve pregledali od pluca, stitne i kardiologa ste videli, bar sad znate da je sa te strane ok. Mozda anksioznost ili panika?

_________________
Za drugarstvo i druzenje!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 05, 2008 11:33 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Maj 05, 2008 11:09 pm
Postovi: 58
tebi je do sale ali nije nimalo prijatno..kakva panika...ja bih da zivim jos...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 06, 2008 12:11 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 20, 2007 5:21 pm
Postovi: 446
Lokacija: Canada
Darkooni, nije sala. Zaista sam imala najbolju nameru da te upitam da li je mozda anksioznost ili panika, zato sto se to i meni desava i isla sam na sve preglede , pa tek posle dr. mi je rekao da je to. A ne plasi se ne umire se od toga , samo je neprijatno ziveti sa tim. Uostalom mozda kod tebe nije , nego me navelo sto su ti simptomi sa disanjem a sve ostalo ti uredu.

_________________
Za drugarstvo i druzenje!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 06, 2008 12:34 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
opaska je na mestu. ukoliko su internisticki pregledi pokazali da je sve u fizioloskim granicama, uzrok je psiholoske prirode!
ukoliko niste - uradite i hormone stitaste zlezde.
ako i to bude u redu - razmislite o napadima panike.
napadi panike se uvlace u zivot vrlo cesto neosetno, imitiraju organska oboljenja. ako ih zanemarite - za godinu, dve cete samo shvatiti koliko su vam se inkorporirali u zivot (prestajete da izlazite, itd..)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 06, 2008 3:02 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 02, 2002 2:00 am
Postovi: 511
Jeste li bili kod gastrologa?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 06, 2008 11:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Maj 05, 2008 11:09 pm
Postovi: 58
gastrolog?jel on za zeludac?ako je to nisam bio kod njega mada imam osetljiv zeludac i tata ga ima,pa ne jedem nista ljuto cak ni kafu ne pijem,bas sto se njega tice sam pazljiv,prevencija..a ta panika kako se to manifestuje sta je to?mislim to mi je cudno s'obzirom da sam po prirodi smirem,ne nerviram se gotovo ni zbog cega...uvek razmisljam ako gospod odluci bice tako..a i i nemam neki razlog za nervozu da panicim,ono imam ok posao,ok plata,ok devojka,mada ako ovo gusenje potraje mozda je vise necu imati :D ..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 07, 2008 2:54 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 27, 2006 10:15 am
Postovi: 152
Napad panike je u mom slučaju izgledao ovako - ubrzan rad srca, nemogućnost da udahnem u potpunosti, trnci po celom telu, stezanje vratnih mišića. Desilo se 6 meseci nakon bombardovanja iz čista mira.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 07, 2008 4:42 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Maj 05, 2008 11:09 pm
Postovi: 58
nemam te trnce niti me vratni misici bole,stezu..samo mi srce lupa i ne mogu da udahnem vazduh..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 07, 2008 10:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 9:01 pm
Postovi: 4
I ja sam imao, tj. imam jos uvek problema sa disanjem, tj. imam osecaj kao da cu da prestanem da disem, kao da mi je svaki udah zadnji. Bio kod interniste (tacnije dvojice internista), pulmologa, alergologa, gastrologa... nista mi nisu nasli. Na kraju otisao kod psihijatra... u svakom slucaju, da ne duzim sada (mozda drugi put, spava mi se) poenta je da postoji veoma sirok spektar simptoma, potrazi malo na netu o panicnim poremecajima i videces. Ja kad sam citao sta se sve ljudima desavalo, shvatio sam da su kod mene u stvari veoma blagi simptomi, ali se slazem sa konstatacijom nekog sapatnika koju sam procitao na nekom sajtu: to je verovatno najgora stvar koja moze da se desi "zdravom" coveku.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot], larsfloris i 92 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: