Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 07, 2006 10:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 25, 2006 2:07 pm
Postovi: 4
Da li je Triderm krema isto shto i Sinoderm N krema ?
i na koji lonsion Filip misli i ako bi opet Filip mogao da objasni kako bi ishlo lechenje kandide...
poshto doktori u Srbiji jednostavno nece da rade u drzavnim ustanovama...

hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 08, 2006 3:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 13, 2005 2:49 am
Postovi: 9
Triderm krema nije isto sto i Sinoderm N.Triderm krema ima trostruko dejstvo, antibakterijsko,antiinflamatorno i protiv gljivicnih oboljenja. Doktori je hvale ali ja nisam zadovoljan. Mada to je moje iskustvo sto nemora da znaci da vazi za druge.Najbolje je probati. A Sinoderm N nije los mada su mi se javljali problemi posle visenedeljnog koriscenja (lepljenje kozice za glans). Obratiti se lekaru i probati ako vec prethodna sredstva nisu dala zeljene rezultate.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 08, 2006 9:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 05, 2005 12:31 am
Postovi: 599
Lokacija: Kragujevac
Da, ivan83 je lepo rekao, Triderm je kombinacija kortikosteroida (deluju antiinflamatorno, protiv upale), antimikotika (lek za gljivice) i antibiotika. Sinoderm N je kombinacija kortikosteroida i antibiotika. Mazati Sinoderm N nekoliko nedelja je u najmanju ruku nerazumno. Terapija tim čudom sme da traje najviše 7 dana bez pauze.

Kandida se leči ispiranjem rastvorom sode bikarbone i mazanjem jedne od sledećih krema: Daktanol, Kansen, Nystatin, dva puta dnevno. Terapija treba da traje dok se ne povuku simptomi i posle povlačenja simptoma još 3 do 5 dana.

_________________
Internet ne sme da bude zamena za posetu lekaru!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 12, 2006 1:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 25, 2006 2:07 pm
Postovi: 4
oket

no off topic da li sa kandidom ili pak nekom drugom bolesti smem da idem na bazen?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 13, 2006 2:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 05, 2005 12:31 am
Postovi: 599
Lokacija: Kragujevac
I sa kandidom i sa drugim polnim bolestima smeš. Kladim se da barem jedna osoba u svakom trenutku nekom javnom bazenu leti ima neku od bakterija koja se prenosi polnim putem. Ali, one ne opstaju ni u spoljnoj sredini, a kamoli u hlorisanoj vodi. A kandidu ima oko 50% ljudi na koži, tako da je ima i pola ljudi u bazenu.

_________________
Internet ne sme da bude zamena za posetu lekaru!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 02, 2006 12:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 02, 2006 12:51 am
Postovi: 1
Ja imam isti problem kao i niko, i to već skoro dvije godine. Počelo je tako da sam spavao sa svojom bivšom curom, ali bilo je malo isforsirano, pa se žena baš i nije vlažila pravilno, i malo sam natrljao penis. Bio je sav crven i izmučen, i to crvenilo eto traje već godinama...povuče se povremeno, ali dovoljno je da počnem masturbirati da se ponovno vrati.
Nikakva krema ni ništa ne pomaže, čak i pogoršavaju stvari!!! A vodom ne smijem prići ni blizu jer se odma sve upali...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 28, 2006 2:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 28, 2006 2:23 pm
Postovi: 4
Ja vec duze vremena imam problem slican opisanom.Uglavnom mi se javljalo posle seksa,odnosno sutra dan.Prvo je bilo manje a vremenom sve vise crvenih tackice,velicine glave ciode otprilike.Ponekad se javljao neporijatan miris ali posle 2-3 dana,kada pocnu da se povlace.Posto nisam odmah reagovao,jer se to uglavnom posle nekoliko dana povlacilo,nisam odmah reagovao.Posle vise od godinu dana otisao sam kod dermato-venerologa posto su tegobe pocele da se javljaju cesce i primetno je bilo da se siri po glavicu.Pre odlaska lekaru je izgledalo slicno kako je u prethodnim postovima opisivano.Crvenilo,uglavnom le licili na tackice,praceno povremenim svrabom,laganim pecenjem i nelagodom.Posle pregleda prva sumnja je pala na gljivice ali po preporuci doktora uradjen je bris pepucijuma i ustanovljeno je sledece : Streptococcus Agalactiae IB-haemollyticus grupa B.Prepisana je sledeca terapija : Eritromicin tablete,Diflucan kapsule (1 odmah,1 za nedelju dana) i Chloramphenicol mast uz ispiranje rastvorom sode-bikarbone pre upotrebe,i naravno dodatno pojacana higijena.Terapiju primenjujem tek 4 dana ali su rezultati ocigledni.

Nadam se da ce nekom pomoci ovo moje iskustvo jer koliko vidim,a i ja sam imao tu pretpostavku,svi uglavnom sumnjaju na alergijsku reakciju ili razna gljivicna obloljenja.Ali kao sto sam napisao i invazija bakterijama moze da izazove takav problem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 25, 2008 10:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 05, 2004 9:14 pm
Postovi: 15
Lokacija: vojvodina
Da li se neko oslobodio opisanih problema ? Niko nista ne javlja. Ali dobro, i tema je dosta stara.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 25, 2008 10:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 05, 2004 9:14 pm
Postovi: 15
Lokacija: vojvodina
Pitam zato sto se bakcem sa takvim problemom vec vise od tri meseca.

Prvi lekar mi je dao kremu KANSEN i posle terapije na kontroli mi je kazao da ignorisem problem.
Na svoju ruku sam koristio MECLON koje pokazao neke efekte ali nakon upotrebe se problem vratio.
DRugi lekar mi je dao TRIDERM uz ispiranje sodom bikarbonom. Nakon terapije na kontroli mi je kazao da ce to najverovatnije tako ostati.
Treci lekar (privatnik) (Danas sam bio) koji isto kao i prethodni lekari kaze da sumnja na kandidu i dao mi je mast "krema N" koja se pravi u apoteci. Da koristim 14 dana i ako vidim poboljsanje da dodjem posle 7 dana da mi da neku tabletu. Ako ne bude bolje posle 7 dana da primenjujem terapiju 14 dana i nakon toga da vadim krv da ispitaju da nemam SIFILIS. U najgorem slucaju kaze da je mozda tumor glavica. Gledam i citam na net, kada imas sifilis prvih par dana pojavi se kao neki cir koji nikada nisam imao. A nakon toga se pojavljuju neke ospice po telu, tabanima, dlanovima. Nista od toga nemam. Mozda hoce da uzme sto vise para ?
O cemu se zapravo radi:
nakon masturbacije na levoj strani glavica mi se pojavilo crvenilo (precnika 5mm) sa peckanjem. Na to crvenilo se pojavilo nesto belo koje se prosirilo po celom glavicu (mada nije nesto toliko belo da se lepo vidi). Kasnije se to crvenilo povuklo, a pojavilo vise sitnih (precnika 1.5-2mm) isto samo sa leve strane. I dalje je to belicasto po glavicu ali se na mestu sa leve strane gde su crvenila vidi da je to belicasto podebljano (kao par sitnih kvrzica).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 01, 2008 8:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 28, 2006 2:23 pm
Postovi: 4
Ja se jesam oslobodio i to uspesno.Hvala doktoru. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 03, 2008 8:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 05, 2004 9:14 pm
Postovi: 15
Lokacija: vojvodina
Gagi75, da li mozes molim te da mi das adresu lekara kod kojeg si ti isao ? Promenio sam tri lekara i zadnji je bio privatnik i jos uvek imam problema.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 14, 2008 7:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 28, 2006 2:23 pm
Postovi: 4
Nemam adresu doktora.Radio je covek,i mislim da jos uvek radi u Domu zdravlja u Indjiji.ALi mislim da radi i kuci.Potrazicu broj telefona ovih dana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 14, 2008 9:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 05, 2004 9:14 pm
Postovi: 15
Lokacija: vojvodina
Hajde vidi molim te.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: crvenilo na penisu
PostPoslato: Sre Avg 03, 2011 10:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 03, 2011 10:04 am
Postovi: 2
Vidim da je ova tema stara ali mislim da postoje ljudi sa problemima slicnim kao moj..Pre jedno godinu ipo dana imao sam odnose sa bivsom devojkom bez zastite...Nisam znao da je ona imala Gljivice ili neko gljivicno oboljenje,ne znam ni sam.Posle nekoliko dana pojavio se svrab i crvenilo na glavicu.Crvrnilo je intezivnije na dodnjoj strani a na gornjoj manje...Isao sam kod doktora koji mi je dao antibiotike koje sam pio neko vreme ali nista nije pomoglo.Koristio sam Daktanol mast,koja je davala rezultate dok se koristi,posle se vrati crvenili ali sreca ne i svrab.I evo to crvnilo traje vec dosta dugo.Pri zadnjoj poseti lekaru,rekao mi je da to tako mora da bude jer te bakteije ne mogu da se izlece i da to ima svaki covek,da ce da se javljaju sa padom imuniteta i da mogu slobodno da imam seksualne odnose bez problema....mada ja nisam siguran u to i hocu da ovaj problem konacno resim... :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: crvenilo na penisu
PostPoslato: Sre Avg 03, 2011 10:39 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Promenite lekara.

Na osnovu brisa i analiza krvi se dolazi do bakterije koaj je problem i onda se na osnovu antibiograma pije odgovarajuci AB.

U medjuvremenu potrazite postove o ishrani u cilju jacanja imuniteta!

Odnose svakako mozete da imate, sa zastitom naravno!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: