Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 37 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: prve cipelice,kada i kakve
PostPoslato: Pet Apr 11, 2008 12:27 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Dec 17, 2004 3:25 pm
Postovi: 121
Moja beba ima vec 13 meseci i ne ide samostalno jos uvek.Zanima me kada treba kupiti prve cipelice i kakve (anatomske ili ravne)?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 11, 2008 11:01 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 24, 2008 4:05 pm
Postovi: 247
Cim pocne da se oslanja na noge,znaci vec je trebalo da kupite,naravno,iskljucivo anatomske i da skocni zglob bude cvrst, ne mnogo plitke.U ostalom,u prodavnicama decije obuce trgovci znaju sta da preporuce.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 11, 2008 4:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 28, 2008 1:16 pm
Postovi: 8
Lokacija: skrmska kamenica
Kako kaze glorija 2.Mi smo kupili masi prve cipelice vec sa 6 meseci kada je pocela da se oslanja na nogice.Posto su nam ciciban bile skupe kupili smo paqpa .Imaju anatomski ulozak,jeftinije su i imaju veliki izbor.Kad budete kupovali dobro se raspitajte kod prodavca,cipele MORAJU imati anatomski ulozak i biti kozne.

_________________
najlepse je biti mama


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 11, 2008 6:09 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 6:34 pm
Postovi: 295
Nama je fizijatar u Zagrebu rekao da dete treba da prohoda boso i da što više bude boso. I rekao je da se anatomske (ortopedske) cipele kupuju samo deci koja imaju nekih problema sa nogicama tj. zglobovima. Njegov savet za obuću: najlaganija platnena patikica, potpuno ravna i što savitljivijeg đona ali i to tek kad dete potpuno, samostalno prohoda.
Pedijatar u Beogradu nam je rekao duboka anatomska cipela čim počne da se oslanja na noge (a ona je počela još sa 9 meseci).
Dete mi uskoro puni godinu dana i prve korake pravi bosa i po kući i po travi (samo u malo debljim čarapicama). Meni je onaj prvi savet doktora bio logičniji, ali eto.... svako ima drugu priču.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 11, 2008 10:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 29, 2007 1:18 pm
Postovi: 128
A sta znaci oslanja na noge?
Moje dete ima skoro 10 meseci i jos ne trazi na noge?!!!!
Mislim kad ga drzim u krilu kao hoce i uporan je ali cim ga podignem on se olabavljuje.
da ,kod nas preporucuju cipele sa uloskom,tvrde i duboke.Mada i meni ima logike ono drugo i mnogo puta sam cula za savete takvog tipa ,ali ne bih o tome.Svako slusa svog pedijatra.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 11, 2008 10:35 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Avg 05, 2007 9:48 pm
Postovi: 92
Nama su danski pedijatri takodje savetovali da dete treba da prohodava boso i da prve cipelice treba da budu sa sto savitljivijim djonom.
U Danskoj se ne mogu kupiti anatomske cipelice,nema ih u prodavnicama.
Naravno,kada smo dosli u Srbiju, dobili smo sasvim drugacije savete.
Tako su nasa deca u kuci hodala bosa (i danas to praktikujemo,obuvamo samo malo deblje carpice,zimi), a za napolje smo obuvali duboke anatomske cipelice...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 12, 2008 9:41 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Nasi stari nisu imali deformitete stopala jer su uglavno hodali bosi ili u mekim opancima.
Besmisleno je ukalupljivati decu u cokule ako nemaju deformitete,a sve sto se razvija normalno,a mi tezimo da ga popravimo takodje moze da se razvije u deformitet.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 13, 2008 10:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 6:34 pm
Postovi: 295
nina-nana je napisao:
A sta znaci oslanja na noge?
Moje dete ima skoro 10 meseci i jos ne trazi na noge?!!!!


Kod nas je to značilo da se uhvati npr. za ivicu kreveca i podigne (u početku uglavnom samo snagom ruku, a sad već lepo iskoračuje). Nisam je nikad oslanjala na noge, niti smo koristili dubak.
I da, ona ne podnosi ništa na nogama, čarapice ostanu na nozi cca 20 sekundi, a plače kad joj obujem cipelice. Jel imao neko takav problem i kako ste ga rešili? Ipak je još uvek hladno da bi bosa bila napolju, a dok joj ja jednu čarapu obujem ona je drugu već skinula. Ima nepunih godinu dana :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 14, 2008 4:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 15, 2008 5:33 pm
Postovi: 33
Nama je ortoped rekao dok ne prohoda obavezno cipelice za prohodavanje!One drze stopalce i clanak cvrsto i bebac je sigurniji.Mi smo to i primenili Tasha nije ni stajala kako treba a uz pomoc njih je sve savladala za nepune tri nedelje sad hoda kao prava.Ciciban cipelice su super izbor je veliki a i prodavacice vas savetuju tako da ne mozete da pogresite nikako.Cim ustane cipele na noge nikako patofne ,carape.....Kad bude prohodala onda moze bosa da uvezba tehniku hodanja do tada ne bi trebalo.Eto to je moje misjlenje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 21, 2008 12:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 6:27 pm
Postovi: 27
meni je dr rekla da na kraju 8.meseca pocinjemo pomalo da ga stavljmo na noge i eto sada smo u tom periodu,on nece lencuga mala,preporucili su nam i kupili smo ciciban cipelice jer su kao najbolje i obaveno anatomske,dublje i sa pertlama,naravno kozne
u cicibanu je veliki izbor i te prvohodajuce cipele imaju oznaku na djonu crveni znak da su prvohodajuce


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 21, 2008 8:39 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jan 28, 2008 11:56 am
Postovi: 65
Da li imate iskustvo sa Polino cipelicama?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 22, 2008 1:23 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 23, 2005 9:20 am
Postovi: 237
sanjica980 je napisao:
meni je dr rekla da na kraju 8.meseca pocinjemo pomalo da ga stavljmo na noge i eto sada smo u tom periodu,on nece lencuga mala,preporucili su nam i kupili smo ciciban cipelice jer su kao najbolje i obaveno anatomske,dublje i sa pertlama,naravno kozne
u cicibanu je veliki izbor i te prvohodajuce cipele imaju oznaku na djonu crveni znak da su prvohodajuce

i od običnih se razlikuju samo po tom znaku i, naravno - ceni. Slobodon uporedite i videćete da je to obična krađa novca... čudo šta dobra marketinška kampanja zna učiniti.
bifidus je napisao:
Da li imate iskustvo sa Polino cipelicama?

Mala mog brata (2 godine) koristi te cipele. Kvalitet zadovoljava dužinu upotrebe (nama bi se možda stigle i deformisati, ali noga klnaca prebrzo raste zatakvo nešto), pa samo na osnovu njihovog iskustva (moj je bebac premalen za cipe, mada smo tokom hladnih dana imali ko fol male patike i neke lažnjak cipe... ma, kao duple čarape) - zadovoljni su.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 22, 2008 7:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
sanjica980 je napisao:
meni je dr rekla da na kraju 8.meseca pocinjemo pomalo da ga stavljmo na noge i eto sada smo u tom periodu,on nece lencuga mala,preporucili su nam i kupili smo ciciban cipelice jer su kao najbolje i obaveno anatomske,dublje i sa pertlama,naravno kozne
u cicibanu je veliki izbor i te prvohodajuce cipele imaju oznaku na djonu crveni znak da su prvohodajuce


Molim Vas da ne stavljate dete na noge tako rano jer je to zlocin,a dr koja Vam je to preporucila ocigledno nema osnovnog znanja o motornom razvoju deteta!!! :o
On nije "lencuga mala" nego je pametniji od cele svoje okoline.Misici,zglobovi i mozak mu nisu spremni za uspravan polozaj i on nece da forsira nesto sto mu skodi.
Osetite svoje dete i procitajte nesto vise o motornom razvoju jer ubrzavanjem njegovih faza samo mozete da mu oduzmete stabilnost,ravnotezu i cvrstinu koja mu je kroz zivot neophodna.Pozzdrav...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 22, 2008 9:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 6:27 pm
Postovi: 27
terapeut je napisao:
sanjica980 je napisao:
meni je dr rekla da na kraju 8.meseca pocinjemo pomalo da ga stavljmo na noge i eto sada smo u tom periodu,on nece lencuga mala,preporucili su nam i kupili smo ciciban cipelice jer su kao najbolje i obaveno anatomske,dublje i sa pertlama,naravno kozne
u cicibanu je veliki izbor i te prvohodajuce cipele imaju oznaku na djonu crveni znak da su prvohodajuce


Molim Vas da ne stavljate dete na noge tako rano jer je to zlocin,a dr koja Vam je to preporucila ocigledno nema osnovnog znanja o motornom razvoju deteta!!! :o
On nije "lencuga mala" nego je pametniji od cele svoje okoline.Misici,zglobovi i mozak mu nisu spremni za uspravan polozaj i on nece da forsira nesto sto mu skodi.
Osetite svoje dete i procitajte nesto vise o motornom razvoju jer ubrzavanjem njegovih faza samo mozete da mu oduzmete stabilnost,ravnotezu i cvrstinu koja mu je kroz zivot neophodna.Pozzdrav...

naravno da pratim potrebe svoje bebe,ako nece,onda nece
tako mi je dr.rekla i ja sam probala,nisam valjda nesto lose uradila?!
u svakom slucaju hvala na savetu,forumi za to i sluze,zar ne?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 22, 2008 9:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
sanjica980 je napisao:
naravno da pratim potrebe svoje bebe,ako nece,onda nece
tako mi je dr.rekla i ja sam probala,nisam valjda nesto lose uradila?!
u svakom slucaju hvala na savetu,forumi za to i sluze,zar ne?


Naravno,da niste ako ne forsirate dete stoji i ako ga ne stavljate u dubak 8)

Pozzdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 37 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: