Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Intimna nega
PostPoslato: Čet Jul 21, 2005 3:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 13, 2005 6:47 pm
Postovi: 22
Mozete li mi preporuciti neki dobar i proveren preparat za intimnu negu?Naravno - pripadnica sam zenskog pola...

Unapred hvala! :)
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 21, 2005 6:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 28, 2005 8:56 pm
Postovi: 47
Neki dobar i proveren preparat???
Ja sam koristila Multi-gyn Liquigel i smatrala sam ga sasvim ok.Ali sam svremena na vreme uvek imala problema sa Candidom i po savetu doktora sam prestala bilo koje preparate da koristim jer on kaze da nije nista potrebno sem vode i blagog sapuna.Meni nije bilo jasno :o ali evo vec par meseci me nista ne svtbi i nemam neugodan osecaj u intimnom predelu.
Isto mi je rekao da po statistici zene u Siriji nemaju problema sa Candidom,sto znaci da ne preterujemo sa preparatima i higijenom :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 21, 2005 9:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 16, 2005 12:33 pm
Postovi: 121
Potpuno se slazem sa "Zoca", pa da ne ponavljam!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 21, 2005 9:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 13, 2005 6:47 pm
Postovi: 22
Pa onda cu vas poslusati... :) Ali ja imam problem tzv."belog pranja"( ne znam strucni izraz) tj. s vremena na vreme pojavu sluzi.Da li znate mozda resenje za ovaj problem... :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 21, 2005 11:48 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 12:16 am
Postovi: 85
Sto se tice preparata za intimnu negu u potpunosti se slazem sa vec napisanim. Oni mogu da donesu vise stete nego koristi. Govorim i iz licnog iskustva.
A sto se sekreta koji pominjes tice, treba da znas da je pojava sekreta normalna stvar i menja se pod uticajem reproduktivnih hormona u toku citavog menstrualnog ciklusa. Medjutim, opomena da ipak nesto nije u redu jeste bilo kakva promena u njegovoj kolicini, izgledu i mirisu.
Ono sto je najbolje jeste da odes kod ginekologa koji ce ti reci da li je to sto se tebi pojavljuje normalno ili ipak postoji neka infekcija.
Ne znam koliko godina imas, ali vremenom ces nauciti da napravis razliku izmedju sekreta koje je normalan za odredjeni priod i onog koji ukazuje na prisustvo nekog uzrocnika infekcije.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 22, 2005 8:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 28, 2005 8:56 pm
Postovi: 47
Ja sam imala isti taj problem,sa preparatom koji sam koristila imala sam utisak da je malo bolje dok nisam otisla kod lekara koji je konstatovao da imam candicu koja je kao iz prirucnika za studente(tipicna) i da mi je taj preparat samo pomogao da se ona uvek bude tu u blazem ili jacem obliku.
Od kako sam je se oslaobodila(vaginalete,kreme,tablete) cak ne moram da koristim dnevne uloske,bez kojih nisam mogla opstati.
Zato pravac kod ginegologa na pregled.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 22, 2005 11:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 12:16 am
Postovi: 85
Dnevne uloske treba totalno izbaciti iz upotrebe...bolje je promeniti gacice nekoliko puta u toku dana neko koristiti dnevne uloske.
Ono sto svakako ne moze da skodi kada je intimna nega u pitanju jeste ispiranje s' vremena na vreme cajem od zalfije, ili pak rastvorenom sodom bikarbonom. Naravno ne treba ni sa tim preterivati.
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 23, 2005 1:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 16, 2005 12:33 pm
Postovi: 121
Lela5..... Mislim da soda bikarbona ne treba da se koristi za ispiranje jer remeti ph vrednost sredine. Soda bikarbona je bazna a sluzokoza vagine nije bazna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 24, 2005 8:23 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Najbolje je da svaka zena za sebe pronadje ono sto joj odgovara i to korisiti preventivno narocito ako je osoba pod stresom (koji je veliki krivac za vag infekcije jer smanjuje imuni sistem) ili ako je bila negde gde je sumnjiva higijena (napr, javni wc ili sl).

Takodje je vrlo vazno sta se jede (ko pati od gljivica) treba da pije bar 1 casu jogurta ali ne bilo koje vrste evc onoga sa probiotikom (pise na kutiji).

Kada se uzimaju oralni akntibiotici, paralelno uzimati i neki preparat tipa Bactisuptia sto ce spreciti pojavu gljivica.

Vise ginekologa mi je reklo da je sodabikarbona OK.
Kao i ulje od kantariona.
Ili ulje od nevena.
Ili cajevi od zalfije i kamilice (sve ono sto je dobro za usnu duplju, dobro je i za taj zenski deo)
Ili blag rastvor joda (onaj koj se koristi za grgotanje kod bolova grla).

Ovo je neiscrpna tema... koristiti iskljucivo pamucni ves (svila ne upoja dobro znoj), ne nositi tesne pantalone, povremeno spavati bez donjeg dela....
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: A tantum rosa?
PostPoslato: Pon Jul 25, 2005 1:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 05, 2005 12:25 pm
Postovi: 17
Doktorka mi preporucila da koristim preparat tantum rosa. Imala sam spontani krajem juna i trenutno se borim sa chlamidijom koju nisam ni znala da imam. Pijemo i ja i suprug Hemomycin za koji sam cula da moze da izazove pojavu nekih gljivica. Samo bi mi jos i to falilo posle svega! Umorna sam vise i od doktora i od lekova!!!!! Molim za prijateljski savet!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 25, 2005 11:49 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 12:16 am
Postovi: 85
U potpunosti se slazem sa svim onim sto je Danka napisala.
Soda bikarbona sigurno koristi i nije je lose ponekad upotrebiti kao preventivu. Otprilike na 200ml mlake vode dve kasicice sode.

Tantum rosa je dobra za vaginalno ispiranje i kod vec postojece infekcije i kao preventivna mera jer pospesuje obnovu vaginalne flore. Medjutim ako su infekcije vagine ucestale onda se mora primeniti i neki lek jer samo ispiranje tantum rosom nije dovoljno.
Cim se pije antibiotik onda postoji i mogucnost pojave gljivica koje mogu da budu jako dosadne.
Ako Vam je ginekolog rekao da koristite samo tantum rosu Vi to i cinite jer samo moze da Vam pomogne, nikako da odmogne.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 26, 2005 3:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 07, 2005 12:36 pm
Postovi: 291
Ja sam zaista koristila mnoge preprate robnih marki (Cleo,Nivea,Clivlen....itd) i muku mucila sa sekretom.Posto se lecim od hlamidije receno mi je da se vaginalna flora poremeti od raznih jakih antibiotika.A verujte svasta sam pila (Dovicin,Ciprocinal,Visiren,Sumamed...+vaginaleta milion)

..na kraju sam pronasla intimni sapun koji je posebno dobar kod ovakih poremecaja,a cula sam da ga preporucuju trudnicama i porodiljama.
Sumamed intimni sapun..malkico je skuplji..ali boze moj.Ph vrednost mu je 3.8,sto je posebno dobro za vaginalnu micrfloru.Izuzetno je blag.Ne sadrzi sapun i alkalije.sadrzi antibakterijska svojstva.
Receno mi je samo da vise ne uzimam nikakve preparate iz obicnih prodavnica,vec samo one koje se mogu naci u apoteci,jer su te najbolje.
Sumamed,Vichy,Eucerin..i slicno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 26, 2005 3:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 07, 2005 12:36 pm
Postovi: 291
..Pardon...greskom sam napisala ime leka

Intimni sapun je Seba med!!!

:roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 31, 2005 3:33 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 22, 2005 6:10 pm
Postovi: 96
ja koristim antibakterijski sapun domace firme elisa, koji je toliko blag da kazu da se i bebe mogu kupati njime...
sadrzi ekstrakte nekoliko bilja i uopste nije skup.
kosta 170 din, ali se moze kupiti samo u elisi, a to je firma koja prodaje proizvode poput avona ili oriflamea.

p.s.
ne reklamiram mlm, ja nisam uclanjena u elisu :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 01, 2005 10:04 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jan 12, 2005 12:01 am
Postovi: 1058
Lokacija: Beograd
:( Čitam i nemogu da verujem da neko preporučuje sodu bikarbonu za intimnu negu!? Ako je zaista tako bežite daleko od takvih ginekologa!
Soda bikarbona neutrališe kiselinu, a pH vagine je prirodo blago kiseo, to je elementarno znanje i za srednju med.školu!
Nakon uzimanja antibiotika koji kao kolateralnu štetu unište i laktobacil vagine (stvara mlečnu kiselinu iz šećera), normalnu vaginalnu floru treba povratiti NPR.Vag. Lactovag.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 56 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: