Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 42 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 10, 2008 2:01 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Da li je JoindMD lek bolji od NoDol-a

Nisam ubedjen u efikasnost lekova za obnavljanje hrskavice. Misljenja o njihovoj efikasnosti su podeljena.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 10, 2008 7:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 13, 2007 7:22 pm
Postovi: 7
Lokacija: Novi Sad
Hvala Dr.Jovanovic za odgovor.

Iz dosadasnjih citanja sam saznala da je obnavljanje hrskavice nemoguce.

Pitanje: zasto onda dobijamo NoDol ili JonitMD ili vec bilo koji lek- cemu to sluzi, ako vec bolove mozemo da ublazimo obicnim Febricetom, Tenaprostom i Meloksikamom?

MOLIM vas , koja ispitivanja jos da uradim da bi se tacnije ustanovio stepen ( ili vrsta) oboljenja?
Malo mi srce zaigralo kada ste mi napisali da je Vase misljenje da ja i nemam Gonarthrosis ili bar da je to blag oblik...... :) :)

Da bih bila sigurna o cemu se radi, koju vrstu pregleda mi savetujete?
koja ispitivanja daju najtacniju dijagnozu?
( MR, RTG, Ultra zvuk, cula sam za ispitivanje gustine kostane srzi)..
RTG sam radila u novembru prosle godine, znam da nije preporucljivo da se radi vise od jedanput u dve godine...

Molim Vas za savet.

Izvinite ako se ,,ponavljam,,- bolestan covek ume bas da bude davez...ali, sta nam preostaje...Ipak, znam za granicu i trudicu se da ne budem beskonacna...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 10, 2008 8:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 10:02 pm
Postovi: 230
Veljko Jovanovic je napisao:
Nisam ubedjen u efikasnost lekova za obnavljanje hrskavice. Misljenja o njihovoj efikasnosti su podeljena.


Veljko, kako Vi, kao lekar, možete da odbijate pacijentu preparat koji sigurno nije štetan, a može da pomogne??

Neverovatno.

radakon, slobodno uzmite neki preparat za zglobove i ga koristite ako Vam pomaže makar i malo.

Svaki dan za koji Vam odloži protezu kolena je čista dobit.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 10, 2008 8:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Po snimcima koji su stavljeni, potpuno se slazem sa kolegom Veljkom da tu nema gonartroze, ili da je jako blag oblik. trebali bi novi snimci, jer za godinu dana koleno jako moze da propadne.

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 10, 2008 11:41 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 13, 2007 7:22 pm
Postovi: 7
Lokacija: Novi Sad
Poštovani Omega, poštovani Dr. Miodraže,

veoma sam zahvalna za Vaše savete !

Uradiću još jedan RTG već ovih dana.

Meni pomažu tablete protiv bolova, a pošto ih pijem istovremeno sa NoDol-om , procena koji mi zaista najviše pomaže biće bolja ukoliko neko vreme izostavim NoDol.
Javiću se svakako sa novim snimcima.

Iskreno sam Vam svima i svakom pojedinačno vrlo, vrlo zahvalna za savete i sugestije.
Divni ste.

:) :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 11, 2008 6:45 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Za Omega

U medicinskoj literaturi jos nema dovoljno podataka o efikasnosti glukozamina, hondroitina, hijaluronske kiseline i sl., ako se zanemare tekstovi sponzorisani od strane proizvodjaca. Sem toga, oni se uglavnom vode kao dijetetski proizvodi ili dodaci ishrani, a ne kao lekovi. (Npr., Joint MD je kod nas registrovan kao dijetetski proizvod).
U pravu ste kad kazete da oni ne stete, ali to ipak nije dovoljan razlog da bih ih propisivao. Cena ovih preparata nije bezazlena i zbilja ne mogu pacijente da ubedjujem da uzimaju lekove za koje ne verujem da ce im koristiti.
Pacijentima ne branim da ova sredstva uzimaju, ali zbilja ne mogu da se setim da mi je neko dosao i kazao da ga je neko od ovih sredstvava izlecilo ili znatno smanjilo tegobe.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 11, 2008 8:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 10:02 pm
Postovi: 230
Veljko, kada bi znali kako izgleda život kada se svaki dan budite (ako ste uopšte mogli da spavate) sa bolovima koji traju 24/7 i strepite da li je to taj dan kada ćete morati da zatražiti proteze, ne bi odbijali bilo šta što može makar malo da pomogne.

Što se tiče studija, postoji pregršt njih koje nisu sponzorisane od strane proizvođača, a govore o efikasnosti pomenutih preparata (kao i onih koji nisu pomenuti, kao Avocado/soy unsaponifiable (ASU) i drugi) .

Tačno je da zvanična literatura njih ne poznaje, ali šta reći o zvaničnoj medicini i njenoj tromosti da reaguje kada recimo i dalje ne priznaje značaj tako esencijalnih stvari kao npr. Omega-3 itd..

Osnovni problem kod tih preparata, osim cene, je velika teškoća da se nađe kvalitetan. Kod nas je to skoro nemoguće.

A kada se nađe kvalitetan, velika je šansa da će pomoći (naravno, ne i potpuno izlečiti).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 13, 2008 8:59 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Moram i ja na ovo da se nadovezem. Naime imao sam par pacijenata sa tako nekim gonartralgijama... ajde uz mnogo maste da kazem da je pocetna gonartroza... Uzimali su 3 nedelje JointMD i 3 pacijenta od recimo 5 su bili zadovoljni kako im je to pomoglo. Sveli su svoje tegobe na prihvatljiv nivo.

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 27, 2008 8:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 27, 2008 8:15 pm
Postovi: 3
Imam dosta iskustva na svom kolenu u vezi hrskavice.Dvadeset godina se bavim fudbalom hrskavica mi je ostecena na levom kolenu. Moji saveti su Vam sledeci. Ako se izlazete nekakvom naporu i stvara vam se otok na kolenu obavezno hladite i odlazite koliko je to moguce vise na fizikalnu terapiju. Zatim, ako imate visak kilograma svaki kilogram na dole ce vam pomoci da smanjite bol.Zatim, jacanje kvadricepsa najbolje uz pomoc gume ce vam takodje puno pomoci u ocuvanju kolena.Nikako ne radite bilo kakve vezbe iz cucnja jer ce vam to pogorsati stanje. Joint MD je odlican i popijte po jednu bocicu na svakih 6 meseci . Dobro bi bilo i da nabavite uloske za cipele koji se prave na osnovu otiska vase noge, jer svi imamo neke anomalije u hodu i to se manifestuje na kolenu. Ja licno , na svakih 6 meseci primam ortovisc inekcije u koleno jer se profesionalno bavim sportom i one dosta pomazu u suzbijanju bola. Primam 3 inekcije ,po jednu svakih 7 dana.Mislim da neko ko nije previse fizicki aktivan nema potrebe da prima inekcije.Inace jedna kosta 90 eura. Bio sam na magnetnoj rezonanci i kod svih najboljih strucnjaka u Srbiji i misljenje je da tu nema obnavljanja vec se samo moze negovati ono sto je ostalo od hrskavice. TO JE MOJE LICNO ISKUSTVO, NISAM STRUCNJAK ALI BOLJE ZNAM OD DOKTORA KAKO TO IZGLEDA KADA TE SECE U KOLENU....POZDRAV


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gonarthrosis sin. incip.
PostPoslato: Ned Mar 11, 2012 8:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 28, 2011 9:04 am
Postovi: 2
Imam blagu gonartrozu, a rekreativno se bavim malim fudbalom (1-2 puta sedmično) i idem u teretanu (3-4 x sedmično). Da li u toku ovih aktivnosti treba da nosim neke steznike ili elastične zavoje za koljena?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gonarthrosis sin. incip.
PostPoslato: Sre Feb 27, 2013 8:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 23, 2012 12:51 am
Postovi: 3
Postovani,

majka ima 80 godina,vitalna,dijagnostifikovan joj je GONARTHROSIS i juce je krenula s vezbama. Problem je sto ima grip i izuzetno je slaba pa Vas molim: Imate li ikakav link za ilustrovane vezbe za Gonarthrosis ili slicno jer ih jednostavno nije popamtila.

Hvala unapred:)

Jello

Read more: ucp.php?i=pm&mode=view&f=-2&p=182851#ixzz2M7kYgrzI


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gonarthrosis sin. incip.
PostPoslato: Sre Feb 27, 2013 11:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Blago zatezanje kvadricepsa joj svakako nece skoditi,ali se vezbe u principu moraju odrediti svakom pacijentu individualno u skladu sa realnim stanjem i mogucnostima,vezbe napamet mogu da naprave vise stete nego koristi....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 42 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: