Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 108 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 25, 2007 7:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 25, 2007 7:33 pm
Postovi: 4
Lokacija: Vojvodina
Pozdrav svima! Tema je veoma interesantna za mene s` obzirom da je i mene Bartolini neprijatno iznenadio. :evil: Bolela me je prepona 2-3 dana a posto sam pre 14 dana bila na redovnom ginekoloskom pregledu gde je, kao i svaki put, utvrdjeno da je sve u savrsenom redu, nisam pomislila da je nesto od toga kad ono u sredu vece otok, nesnosni boooloooviii a u cetvrtak odem kod ginekologa i kaze mi da je upala Bartolinijeve zlezde i da u petak odem kod njega u 7:30 u bolnicu da mi to sredi. AAAAA FRKAAA!!! Na svu srecu, dobro je proslo. Danas je nedelja, bolovi su minimalni jedino je tesko naci sedeci i lezeci polozaj. Sutra idem da mi vadi dren.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 27, 2007 4:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 25, 2007 7:33 pm
Postovi: 4
Lokacija: Vojvodina
Opet ja! :) Juce mi je dr. vadio dren i ko god kaze da to ne boli, LAZE! :( Mene je to bas bolelo ali vazno da je sve u redu! na kontrolu idem za 7 dana. A da... baksuz sam kakvog nema, juce mi je stigla "meca" i sad mi je bas veselo sa uloscima (za koje sam pitala dr. i rekao je da je to sve normalno i da mogu da ih koristim) a ranu treba da prskam Enbecin sprejom pa se sad malo patim pokusavajuci da sto duze ranu drzim otkrivenu. Iskreno se nadam da me drugar Bartolini nece opet neprojatno iznenaditi jer cemo se onda zauvek oprostiti! :evil: Interesuje me da li postoji neki nacin da se spreci ponovna upala Bartolinijeve zlezde ili da se makar brzo reaguje cim se oseti promena nekim lekovima ili kremama pa da se ne mora ici na hirusku intervenciju? Puno pozdrava svima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 03, 2007 5:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 25, 2007 7:33 pm
Postovi: 4
Lokacija: Vojvodina
...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Zlezda u preponi
PostPoslato: Uto Jan 01, 2008 11:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 01, 2008 11:42 pm
Postovi: 1
Zanima me sta moze biti u pitanju kada se pojavi zlezda u preponi?
Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 12, 2008 9:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 12, 2008 9:43 pm
Postovi: 1
Ej i ja imam problema sa zlijezdom bas je doasdna.
Ali mi se kao najbolje rijesenje cini nitro-srebro. Da li je ima iko ko je radio tu metodu.
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: marsupilizacija
PostPoslato: Ned Mar 09, 2008 3:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 09, 2008 3:15 pm
Postovi: 3
Ja vec dugo imam problem sa zlezdom i pre 3 dana sam napokoin uradila marsupilizaciju. Sad cekam da vidim sta ce biti dalje. Obavesticu vas. Pozdrav svima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: marsupilizacija
PostPoslato: Ned Mar 09, 2008 3:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 09, 2008 3:15 pm
Postovi: 3
Ja vec dugo imam problem sa zlezdom i pre 3 dana sam napokoin uradila marsupilizaciju. Sad cekam da vidim sta ce biti dalje. Obavesticu vas. Pozdrav svima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: marsupilizacija
PostPoslato: Sub Apr 05, 2008 11:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 27, 2007 9:33 pm
Postovi: 2
Lokacija: bg
Cao, ivy 15.

Gde si radila marsupilizaciju, jel u beogradu? Ja vec vis od godine dana imam problema sa zlezdama, jednu su mi potpuno uklonili, a drugu nisam htela .
Nisam mogla naci nigde u bg da rade taj zahvat.

Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 06, 2008 2:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 03, 2008 8:04 pm
Postovi: 31
I ja sam dugo imala problem sa tom zlezdom.Pre dve godine uradila sam
marsupilizaciju i do sad nisam imala nikakvih problema.Ranija drenaza nije davala posebne rezultate a o maltretiranju da i ne govorim


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: moje iskustvo sa masrupilizacijom
PostPoslato: Ned Apr 13, 2008 11:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 13, 2008 10:25 pm
Postovi: 6
Hello svima! Tek sam sad otkrila ova forum i shvatila da ima toliko moji "sapatnica'... Evo mog iskustva... POslednje 3,5 godine imam problema sa cistom i zlezdo, ali nikad nisam imala bolove i probleme sam resavala antibioticima (2puta) ili je sve prolazilo samo od sebe, posle nekoliko dana... Oko nove godine sam jedini put imala bol i tada mi je prvi put bas natekla zlezda, kao jaje.. Medjutim, tada nisam bila u zemlji, te nisam ni tretirala problem, i opet je sve proslo samo od sebe..
Ali, pre tacno 3 nedelje u roku od samo 2-3h zlezda, tj, ja sam imala cistu, porasla je velicine jajeta! Bila sam iznenadjena kako je sve pocelo iznenada, dok sam sedel au kaficu, a do tad mi je uvek oticalo posle odnosa :oops:
Elem, sutradan sam hitno primljena na GAK, sutradan mi odrade marsupilizaciju, sad sam super.. Postupak je veoma kratak, oko 10ak min, i vrsi se izvrtanje zidova ciste i tako se zasivaju, da bi se sama cista sto vise pretvorila u oziljak i ne bi se vise punila i stvarala probleme. Sam postupak mi je radjen pod totalnom anestezijom, jako me je bolelo posle same operacije (i probudila sam se uplakana), odmah se izlazi iz bolnice i vec kuci vam je SUPER! Ja nisam mogla da verujem da opet mogu normalno da ustanem! Doduse, dok su tu konci i drem, mora se malo paziti, ali to je nista u odnosu na ONE bolove!
Tako da, devojke, samo napred, problem se resi za jedno pre podne! A ja se nadam da se vise nece vracati :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pomoc kod upale!
PostPoslato: Ned Apr 13, 2008 11:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 13, 2008 10:25 pm
Postovi: 6
Zaboravila sam jos nesto- doktor mi je rekao da ako slucajno opet dodje do upale slobodno mogu da mazem [b]FLOGOCIL KREMU[/b] Kupuje se u poljoprivrednim apotekama, jer je za zivotinje, ali ne brinite!!! Tetka mi je veterinar i od ranije znam za ovu kremu, super je za BILO KOJU UPALU (grla, zlezda...).. Ima takva i zaljude, ali je ova jaca, i moze slobodno da se koristi! Preporuceno od ginekologa koji me je operisao
Eto, nadam se da ce bar ovo pomoci!
Pozz :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 03, 2008 12:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 03, 2008 12:39 pm
Postovi: 1
Pozdrav svima!Javlja vam se neko ko se dugo mucio sa Bartolinijevom zlezdom!Konacno sam pre 10 dana operisala cistu kanala Bartolinijeve zlezde i zelim svima da pomognem i da prenesem svoje iskustvo!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: bartolini
PostPoslato: Sre Jun 04, 2008 11:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 09, 2008 3:15 pm
Postovi: 3
Ja sam u februaru uradila marsupilizaciju u Narodnom frontu. Sada je sve ok. Jeste da sam tamo malo duze cekala, ali su mi odlicno uradili, nisam imala nikakve bolove, ni za vreme intervencije, trazila sam da mi rade pod lokalnom, a ni posle. Malo su samo zuljali konci, ali sam posle dva dana isla na posao. svima preporucujem. koga zanima nesto vise moj mail je [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: bartolinijeva zlijezda
PostPoslato: Pon Okt 20, 2008 5:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 20, 2008 4:44 pm
Postovi: 1
Ja zadnjih 5 godina patim od ove zlijezde...i tri puta u pet godina znala mi se inficirat samo lijeva strana....kazu obicno ako se jedna strana zlijezde inficira da je mogucnost i za suprotnu zlijezdu da se inficira...Imala sam jake bolove da nisam mogla kako treba sjest na stolicu. Toliko je otekla da je mislim bila velicine jajeta...Uradiili su mi drainage (iscjedjivanje) ciste sto je jakoooo bolno iako bolno imala sam osjecaj da me sjece nazivo bez anestetezije mada je me nekim sprejom anestelzikom nasprskao i tabletu za bolove dao prije nego je zarezao skalpelom..

Na tako isjedjenu ranu je stavio catheter ...pumpica u obliku balona i na otvorenu ranu gdje zarezao skalpelom ubacio je taj balon koji zavrsava sa malom tubicom koja izlazi prema otvoru vagine tokom lijecenja da bi iscjedjivala inficirani kanal i preventira da nebi doslo do dalje upale u kanalu .Catheter mora stajat do 2 sedmice unutra da bi se unutrasnji kanal ciste smirio i osusio ...morate bit pazljivi tokom tusiranja da neispadne jer je meni dvaput ispao sam..pa sam ga morala vracat sama ..sto nije nimalo ugodno ....ako neostane do 2 sedmice unutra mogucnost je da se cista opet inficira i dodje do ponovne upale u kratkom periodu....

Nakon toga sam bila mirna 2 godine i onda se opet pojavila na istom mjestu lijeva cista i opet sam istu proceduru uradila znaci samo iscjedjivanje...preporucivali su mi da je operisem i skinem al nisam htjela nikad to uradit ...jer sam navodno cula da su bartholinijeve zlijezde namjenjene da stvaraju sekret vlaznost vagine i ako se skinu obadvije zlijzede da vagina niej dovoljno vlazna i da se mora uzet replacement lubrikatori da nebi sex bio bolan...al svi imamo drugacije misljenje sto se tice toga....ovo je moje znanje i sto sam dobila odgovor od doktora licno....zato sam nastojala da izbjegnem operaciju i da radim samo iscjedjivanje ciste...

I dan danas se bojim da opet nedodje do zapaljenja i tamo gdje su me ubadali 3 put skalpelom je ostao mali otvor rupica na zidu usnica gdje se nalazi cista i mislim da mi to pomaze da iz te rupice izlazi sekret cesto i nedolazi do daljnjeg zapaljena...Ja sam licno dobila savjet od specijaliste da kad se tusiram...20 minuta toplom vodom ne vrucom ...da ispirate natekli dio il ako je zlijezda vec natekla napunite lavorcic tople vode i buckajte se u njemu 20 -30 minuta ..to pomaze da se otok smanji...;)

Da se kucnem od drvo nakon zadnjeg zahvata skalpelom pomocu cathetera (baloncica insertiranog u kanal ciste) evo vec 4 godine nemam problema nikako nit se ikad pojavila cista vise....znaci bez operacije...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 21, 2008 1:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 21, 2008 12:19 pm
Postovi: 1
Pozdrav svima!
Evo već godinu dana da se konstantno borima sa Bartolinijevom želzdom. Počelo je kao mala oteklina na desnoj strani prepone,prvo nisam osetila da me boli dok nije narasla veličine manjeg orasa. Zatim počinju patnje :
--Prvu-- operaciju sam imala bez ikakve anestezije,sekli su skalpelom povadili neznam šta zašili i kao to je to.
--Drugu -- ponovila se odma nakon 7 dana kada su mi izvadili konce i ponovo na operaciju takođe bez anestezije ali ovaj put su mi i dren stavili koji sam nosila svega jedan dan.
Da napomenem da onda nisu znali šta je u pitanju mučili si me sa urastanjem dlaka i sl. :(
Nakon toga svakih 5-7 dana mi se pojavljalo da natekne,odem u bolnicu pošto nisam dala da me mesari više seku na živo oni su našli novu taktiku da kidaju rukama po rezu, pa kad popuca ispritišću da iscuri :evil: i to je to.
I to se ponavljalo još 3-4 puta da sam išla u bolnicu i da su to radili . Nakon toga sam odustala od njih. A da, za to vreme sam obavila sve preglede krv,mokraća,pluća,uho,grlo,nos,dermatologa,infetologa i neznam možda sam još kojeg zaboravila al i ovo je dosta. Al zažto? Pa zato što gospoda doktori nisu znali šta je ni pokušali da saznaju, od mišljena da je dlaka prešli su na limfne žlezde,pa su sve te pretrage bile zbog toga i naravno sve je bilo u savršenom redu.
Nakon toga već sam dobijala napade panike i straha šta ću dalje jer sam konstanno bila prikovana za krevet.
Zatim sam,obišla sve privatne ginekologe i čudotvorce da mi pomognu i svaki je imao svoje mišlenje ili dlaka ili neznaju šta :lol: .
E posle toga sam preko neke veze dospela u Zagreb u bolnicu,koa tamo su vrhunski doktori profesionalci --pfff- oni će rešit moj problem i tu dolazi do
--Treće-- operacije. Trabala sam ići na opštu anesteziju pa sam išla na lokalnu, njihova dijegnoza je bila da se sanirati taj deo prepone di je gnoj i to i polsati na analizu, naravno isekli su me momčki a analiza je pokazala da je UPALA MEKOG TKIVA. Mislim si kako i ne bi nakon 6 meseci patnje. I to je za njih bilo gotovo,tablete i to je to.
Al što je najgore ni tu nije kraj.
--Četvrtu--saznam vam ja za najboljeg doktora hirurga u Novom Sadu odem kod njega i on puna samopouzdanja titulom Boga kaže ,da je tu problem dlke opetttttt :wink: i da će on to fino otvoriti i odstraniti sve,al sve što je bolesno i da mi tu posle ni dlaka neće narasti. I naravno cena je 5000 kuna ili 50000dinara (samo). Jedina sreća u tome je što sam išla na opštu anesteziju pa taj put nisam ništa osetila. I zatim vam ja izađem iz privatne bolnice sve super na kontrolu iz Vukovara malo malo za NS kad TUP za mesec dana JOVO NANOVO. Odem kod njega čovek me ispljuje jer puštam dlake dole,zamislite i kaže da nesmem pomisliti ni dlakicu da imam a kamoli ovu šumu. Da kreme tablete pukne zareste i opte isto, ja opet kod njega ponovo kreme i čuda, pukne zaraste i opet isto al ovaj put mi je napomenio da ako me neprođe da će on ponovo rezati drugu stranu tj onu bliže velikum usnama jer mi je ovo bilo tačno na preponi .
A to bi uljučivalo još para koje je nisam imala .
Pa zamislite date te pare i ništa vam nepomogne .
I tu sam odustala od njega.
Nalazi su mi konstantno bili dobri , stalno mi se ponavljao taj proces da mi natekne taj deo di su oni rezali i to baš na preponi a osećala sam i bolove na bedru i čitavoj toj desnoj strani prepone tako da to niko nije uvažavao da je to bartolinijeva žlezda. stalno sam ispirala hidrogenom,stavljala rivanol da mi se ne inficira taj deo kože mi je uništen pokidan od flasetra :( .
U međuvremenu svega toga moj dokotor mi je prepisao kremu da mažem delove tela di se obrijem a ona je jako masna tako da ja nju svaki put kad mi to natekne namažem tom kremom ono pukne iscuri pa zarast i tako u nedogled. I sada
--Petu--ovog puta ne operaciju. Idem na zračenje kod privatnog doktora Rusa koji je u Beogradu. Njemu sam pokazala sve nalaze i on je rekao da bartolinijeva žlezda ne izbije uvek na "usnama" već da se zna desiti taj kanalić što vi svi to znate i da krane da ulazi u tkivo i prave se ciste. Koje ako se ne ostrane proces se ponavlj, rekao je da mogu imati jednu, a mogu i više manjih,većih koji su povezani nekim neznam ni reći tačno kao on ali kao nitima jedna za drugu.
Tako da sada u petak krećem na zračene koje naravno košta 50 000 din.
Iskreno neverujem da će mi pomoći jer mi već sam i psihički popustila od svega al nedam se pa makar morala i u Tunguziju na lečenje
Ali hoću vam reći ne predajte se i neodustajte. I da na bartolinijevu žeždu najbole vam je topli oblozi nipošto hladni.


Znam da sam puno napisala i da će vam biti možda mrsko čitati, ali koliko problema može nastati od jedne glupve stvari , evo ja sam čist dokaz toga i nemarluka doktora. Želim vam svim poželeti sreću i punoo punoo dobrog zdravlja .



Pozdravvvvvvvvv


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 108 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 78 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: