Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: CRVENILO OKA NEIZLEČIVO
PostPoslato: Pet Apr 04, 2008 4:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 04, 2008 3:57 pm
Postovi: 6
VEĆ TRI MESECA MI JE KRVAVO DESNO OKO,I POVREMENO ME PEKU OBA BIO SAM KOD JEDNOG LEKARA ON MI JE REKAO DA ISPIRAM OKO KAMILICOM I DA ĆE PROĆI,
OD TOGA ME JE PEKLO JOŠ VIŠE I BILO JE IZUZETNO NEPRIJATNO,SVI SU MI REKLI DA SAČEKAM DA ĆE PROĆI.
PRE MESEC DANA SAM PONOVO OTIŠAO KOD OČNOG I ON MI JE DA KAPI MAXIDEX NAKON NJIH SE POVUKLO AL ČIM SAM PRESTAO SA TERAPIJOM POVRATILO SE. ŠTA DA URADIM


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 04, 2008 4:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 03, 2008 4:28 pm
Postovi: 62
Lokacija: Banja Luka
1) otidi ponovo ocnom, ako ti ne bude mogao pomoci, promijeni ga, svako ima slobodan izbor ljekara.
ima masa uzroka crvenila oka, tesko je to ovako reci, bez pregleda.
te kapi sadrze glukokortikoide, koji djeluju protivupalno, ali uzrok nije uklonjen.

2) ZA SVE koji misle da je kamilica zdrava za oci: NI SLUCAJNO NE STAVLJAJTE KESICE CAJA KAMILICE NA OCI i NE ISPIRAJTE OCI KAMILICOM! a kao sto se vidi iz tvog posta, dusko, to ti je pogorsalo situaciju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 04, 2008 9:42 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Kao prvo,potrebno je da uradite biogram i antibiogram brisa konjuktive oba oka.Ukoliko se utvrdi postojanje infekcije,dobicete odgovarajuci antibiotik u vidu masti ili kapi.Ukoliko nalaz bude sterilan,javite se radi dalje konsultacije.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 07, 2008 1:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 04, 2008 3:57 pm
Postovi: 6
Kakve su šanse da prođe samo od sebe,pošto se smanjilo malo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: konjuktivitis i to virusni
PostPoslato: Ned Avg 10, 2008 8:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 13, 2008 3:30 pm
Postovi: 30
Lokacija: beograd
Dusko, da li je tvoj problem nestao?
Ja takodje vec 2 nedelje kuburim s desnim okom.Prvo sam imala eroziju sa infekcijom, pa sam 7 dana nosila flaster na oku i koristila mast istu koju ti uzimas u kapima.
Kada sam otvorila nakon 7 dana, navukla sam virusni konjuktivitis, a ocni dr je bobjegla od mene u ordinaciji uz viku kako je to zarazno i da se sve ocisti gdje sam ja prosla maltene...Uzasno sam se osjecala jer sam vrlo uredna osoba a ovo je doslo nekako spontano, mada sam bila na moru i moguce tamo dobila...
Krivo mi je sto je dr tako reagovala, jer je samo rekla da je jako zarazno da mogu zaraziti ukucane i da mi moze preci i na drugo oko.
TO se nije desilo...pazim, stalno koristim papirne ubruse i ispiram oko fizioloskim rastvorom 6 puta dnevno.To je jedina terapija koju mi je dala...
Rekla je da moze potrajati i do 3 nedelje.Uzas jer sam vec iskompleksirana kako mi oko izgleda.
Opet bih otisla nekom dr a ne ovoj koja se plasi, treba mi pomoc jer zelim svoje oko natrag.Oteceno je i povremeno svrbi i boli.
Da li si nasao neki dobar lijek ili dobrog dr?!
Da li ovo moze imati trajne posledice(rekla mi je da ne garantuje kakva ce mi roznjaca ostati posle ovog konjuktivitisa-prvog u mom zivotu)?!
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 16, 2008 10:01 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Morate reci dijagnozu i terapiju koja Vam je data.Pretpostavljam da dr. smatra da je u pitanju epidemijski keratokonjuktivitis.Javite ove podatke da bismo mogli dalje diskutovati.Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: