Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: strucno misljenje
PostPoslato: Sre Mar 12, 2008 1:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 12, 2008 1:28 pm
Postovi: 4
Ovako prije 2 dana sam osjetio peckanje, blagi svrab i crvenilo u vrhu penisa. I juce ujutru mi se pojavio gnojni iscjedak. otisao sam kod urologa i on mi je dao neke antibiotike bez ikakve konstatacije sta bi to moglo da bude. Samo mi je rekao da ako za par dana se ne povuce to da dodjem opet da mi da druge antibiotike. Moze li mi neko reci sta bi to moglo da bude?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 12, 2008 2:52 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Ne moze ti niko reci pa ni taj pametni urolog koji ti je dao lek bez prethodne laboratorijske potvrde infekcije.
Ako nisi poceo da pijes,nemoj.
Nego odi da ti se uradi BRIS URETRE kako vi se videlo koja je tacno bakterija u pitanju i da li je uopste bakterija !!!

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 13, 2008 5:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 12, 2008 1:28 pm
Postovi: 4
Odlucio sam da te poslusam,nisam poceo da pijem antibotike i danas sam nasao lab. gdje cu ujutru da uradim bris uretre. Ali nisam siguran koje sve pretrage da uradim? Posto su mi oni tamo rekli da moram da navedem tacno sta zelim da pretrazim. I ja sam im objasnio koji je problem,ali su rekli da moram da se konsultujem sa doktorom, da mi on kaze sta da pretrazim ali mi se opet ne ide kod ovog doktora posto vidim da je nestrucan. Da li mozes na osnovu ovih simptoma(crvenilo na vrhu penisa, gnojni iscjedak ujutru, konstantno peckanje i blagi svrab,ziganje iz korjena penisa prema vrhu) da mi kazes sta bi moglo to da bude i koje pretrage da uradim? Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 14, 2008 12:00 am 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
treba da uradis
1.bris uretre
2.bris glansa penisa
3.opsti pregled urina
4.urinokulturu

Ako su svi nalazi ok,onda radis posebna ispitivanja na hlamidiju,ureaplazmu i mokoplazmu.

Terapiju treba da sprovodis prema antibiogramu a to je onaj list papira gde vidis koja je bakterija u pitanju i na koji je lek osetljiva.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 14, 2008 4:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 14, 2008 3:57 pm
Postovi: 4
Danas sam prvi put na forumu i ne znam da li na pravi nacin postavljam pitanje?! Da ima neko da mi preporuci nekog dobrog lekara u BGD? Moj tata je skoro operisao prostatu(2 meseca) i sada ima neverovatne tegobe! Fe mu je 2, ima oko 100.000 klica u mokraci ali boli i rana i misici kkosti.... Bili smo u UROMEDICI ali nita , kao i na VMA!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 14, 2008 7:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Verovatno postoji neki razlog zasto se tvoj tata tako oseca.Ne znam kome bi mogli da se javite u Bg,mozda je najbolje da razgovarate sa lekarom koji ga je operisao koji ce vam objasniti otkud ti simptomi.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 15, 2008 10:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 14, 2008 3:57 pm
Postovi: 4
znam da bi to bilo najpametnije ali je on operisan u Kraljevu, a sada je kod mene u Beogradu! Secanje na te lekare nije mi bas najsrecnije! Realno sta je on sve doyiveo ne mogu da prepricam, zato bi mi jako znacilo kada bi nasla nekog normalnog da ga pregleda! Nekog privatnika posto nema BGD osiguranje!Mada mislim da tu pored uroloskih problema ima jos nekih napr. mozada reuma ili nesto tako!Mozda moyete da mi preporucite neku privatnu kliniku gde bi mogao da obavi sve analiye


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 15, 2008 6:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 12, 2008 1:28 pm
Postovi: 4
Uradio sam bris uretre,bris glanca,urin i urino kulturu. Za svaki slucaj odmah sam i dao da se uradi test na hlamidiju,ureaplazmu i mikoplazmu. Rezultati stizu za par dana pa sam u neizvjesnosti i nervozan sam zbog toga. Nista sad mi ostaje samo cekanje i nada da nije nista ozbiljno. Javim se sa rezultatima. Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: stigli rezultati
PostPoslato: Pon Mar 24, 2008 5:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 12, 2008 1:28 pm
Postovi: 4
Pozitivan sam na ureaplazmu,urinkultura uredna negativan na hlamidiju i mikoplazmu bris uretre i glanca takodje uredni. Koja bi bila najbolja terapija za ureaplazmu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 24, 2008 9:54 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Bogami,to ne znam,ipak ces sa tim rezultatom morati kod nekog urologa,po mogustvu nekog drugog od onog koji te je prethodno lecio.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Muke
PostPoslato: Pon Mar 31, 2008 9:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 31, 2008 8:46 pm
Postovi: 2
Dobro veče!Danas sam uzela rezultat urinokult i imam enterococcus spp.Bila sam kod gin uradila papa test,sutra idem da radim vag.sekret,i tako.Moram do urologa,a i kod nefrologa.Na UZ abdomena i bubrega mi piše:...istanjen parenhim,diletacija P-K i to mnogo više pijelona nego kaliksa.Ništa ne razumem. :( Znam samo da sam pre nedelju dana provela veče na wc šolji,imala sam jak nagon za mokrenje,a ništa,kao da imam negde čep.Šta nije u stvari u redu,šta da radim da bude o.k?Inače sad sam dobro,nemam još nikakvu terapiju,svaki dr me šalje kod sledećeg,kao da ni oni sami ne znaju šta će... :cry:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 57 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: