Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 159 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: STRABIZAM
PostPoslato: Ned Jun 17, 2007 8:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 17, 2007 8:01 pm
Postovi: 1
Ljudi,
Dali neko od vas ima saznanje o nekoj klinici ili doktoru koji moze da pomogne laserskom tehnologijom u vezi strabizma i sve sto ja imam uz njega ( dioptriju, astigmatizam...)

Hvala unapred

_________________
Ljiljana


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 18, 2007 1:04 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Laserski se resava problem dioptrije,ukoliko je razlog refrakcione anomalije roznjaca.Strabizam se resava operacijom u opstoj anesteziji,i tu se ne primenjuje laser.
Trebali biste da konsultujete strabologa,najbolje je u Klinickom centru u Beogradu,koji ce Vam predociti sve mogucnosti za korekciju posle sagledavanja problema koje imate.
Stavljam jos jednom akcenat da pregled i konsultaciju morate uraditi kod strabologa,niposto kod oftalmologa koji se strabologijom ne bavi!
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Javite se strabologu
PostPoslato: Čet Jun 21, 2007 11:56 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jun 01, 2007 12:52 pm
Postovi: 60
Postovani,

kako ste vec i posavetovani, takodje i mi zelimo da Vam ukazemo da je ovo primarno problem iz domena strabologa i da se istom obavezno javite.

S postovanjem,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: strabizam
PostPoslato: Pon Feb 25, 2008 3:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 25, 2008 2:12 pm
Postovi: 28
Pozdrav svima!Bicu opsirna pa se unapred izvinjavam.

Otkriven mi je strabizam sa 2god,nosila sam naocare i flastere sve do 7god. kada me je operisala Dr.Mancic na Zvezdari,ono sto znam je da je operacija bila uspesna i da mi vid nije bio ostecen ,dioprija mi je data da bi se sacuvao vid.Dr.je rekla da ce pratiti situaciju pa ako bude potrebno mozda ce me ponovo operisati i da je vrlo moguce da naocare necu morati da nosim.Dakle to je bilo 1988god.,na kontrole sam isla redovno a onda sam preskocila par godina i kada sam otisla 97 bila sam izgrdjena s razlogom i odbijena za prijem s objasnjenjem da zbog osiguranja ne mogu da me prime i da moram ici u Sremsku Mitrovicu na dalje lecenje :( Moja greska je sto sam izbegavala da nosim naocare a potom ih skroz eliminisala bez odobrenja lekara.Ponovo nosim naocare i to stalno od 97,diopriju mi je odredio oftalmolog u Domu zdravlja i bila je o.d - +1.25, o.s. - +1.50, pd-58.,sada je malo veca 2.00 i 1.75
2005 sam isla na pregled kod Dr.Branislava Stankovica u KCS sa uputom za operativno lecenje,jer se ugao povecavao verovatno zbog naprezanja prilikom ucenja,inace sam apsolvent na Pravnom fakultetu u Beogradu.Posle pregleda sam dobila vizit kartu da dodjem privatno i bila sam ali posto nisam imala para za operaciju odustala sam od svega.
Svesna sam da nesto moram preduzeti ali ne zmam ni kako,ni gde, ni kod koga?
Ako uspem da dobijem otpusnu listu sa Zvezdare napisacu jos podataka jer znam da ovo nije dovoljno.
Mislim da je to konkomitantni strabizam a sigurno je konvergentni.
Operisala sam oba oka,a sada su mi rekli da operacija nije samo estetska vec i funkcionalna.
Molim vas da mi date neki savet ili preporuku.Hvala unapred.
P.S.-rodjena sam 1981,dakle ove godine punim 27god.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 25, 2008 6:24 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Na zalost,jedino resenje je operacija.Botulin terapija strabizma mislim da jos nije zazivela u nasoj praksi.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: strabizam
PostPoslato: Pon Feb 25, 2008 8:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 25, 2008 2:12 pm
Postovi: 28
Hvala.Samo jos jedno pitanje da li da odaberem Dr.B.Stankovica zbog njegove strucnosti ili da idem na VMA zbog operacione sale i sve opreme kojom raspolazu u slucaju da se nesto iskomplikuje,iskreno plasim se anestezije,a ne znam gde Dr.Stankovic radi operacije privatno i kako stoje sa opremom za svaki slucaj? :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 26, 2008 1:37 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Bez dvoumljenja,idite kod dr.Branislava Stankovica.Oprema za operaciju strabizma je jednostavna i veoma jeftina i ima je svaka hirurska sala.Verujem da dr.Stankovic radi u kvalitetnim uslovima,sa strucnim timom.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: strabizam
PostPoslato: Uto Feb 26, 2008 10:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 25, 2008 2:12 pm
Postovi: 28
Hvala na savetu tako cu i da radim :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: strabizam
PostPoslato: Sre Mar 05, 2008 3:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 25, 2008 2:12 pm
Postovi: 28
Postavila bih jos nekoliko pitanja za klio
-sta znaci da je operacija funkcionalna a ne samo estetska?
-kada sam bila kod dr.Stankovica,odredili su mi prizme koje bi trebalo da nosim 2-3 nedelje pre operacije uz veliku dioptriju mislim da je bilo 6 i 7,pa me zanima sta su te prizme,kako izgledaju,sta se njihovim nosenjem postize kao i da li mogu normalno da citam dok ih nosim,spremam obimne ispite pa mi je to bitno?
-koje sve preglede treba izvrsiti pre operacije i gde?
-operisala sam desno oko a ne oba kao sto sam mislila,inace na tom oku mi je manja dioptrija
-sta ako mi se pojave duple slike?
-da li je moj slucaj laksi ili tezi?
-sta mogu da ocekujem od operacije,tj.posle operacije?

Izinjavam se ako mnogo pitam ali me to strasno zanima buduci da cu uskoro na operaciju pa me hvata panika a i mnoge stvari mi nisu jasne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 05, 2008 11:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Pokusacu da Vam odgovorim istim redom-
1)To znaci da cete gledati i videti sa oba oka i da ce Vam oci biti u ortho,pravilnom polozaju,bez razrokosti
2)U pitanju su folia prizme koje se lepe na stakla naocara kako bi se preoperativno navikli da gledate sa oba oka.To je dakle,,simulacija,, postoperativnog vida.Moguce je da cete malo slabije videti sa njima,ali ulozite napor bez obzira sto ucite,ili odlozite operaciju dok ne zavrsite sa ispitom.
3)Pre operacije obicno se trazi nalaz interniste i neki laboratorijski nalazi.Sta sve treba,odredice lekar koji treba da Vas operise,ili anesteziolog.
4)Sto se tice duplih slika,cudi me da ih nemate vec sada,jer ako ste duze vreme bili bez razrokosti,svako skretanje oka izaziva pojavu duplih slika.Mozete li reci nesto o tome kako bih Vam dala bolju informaciju.5
5)Vas slucaj je laksi
6)U najboljem slucaju,posle operacije treba ocekivati da gledate sa oba oka,da nemate duple slike i da Vam oci stoje pravo.Ali,javite o tome da li je bilo duplih slika i recite,da li oko ,,bezi,,ka nosu ili ka uhu.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: strabizam
PostPoslato: Čet Mar 06, 2008 10:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 25, 2008 2:12 pm
Postovi: 28
klio,zahvaljujem vam na odgovorima,zadivljena sam ovim forumom i cinjenicom da ima strucnih ljudi koji su spremni da izadju u susret i pomognu

Duplih slika nije bilo,jedino ako je moguce da sam ih imala na sekunde pa se ne secam,ono sto mi se desavalo i sto mi se i sada desava je da mi se zamuti slika pri duzem citanju pa moram malo da odmorim i sto ne vidim jasno kada nesto priblizim ocima na nekih 5cm.Ugao razrokosti mi se povecavao postepeno sto ja povezujem sa sve vecim naporom prilikom ucenja.
Oko mi skrece ka nosu.
Otpusnu listu ne mogu nabaviti jer je prilikom renoviranja na Zvezdari stara arhiva odneta i bice unistena,jedino mogu dobiti karton na uvid.Da li bi to nesto znacilo?Dr.mi je rekao da probam da nabavim otpusnu listu da bi video koliko misica je operisano,jer je operacija bila davno i sve je zaraslo te se ne moze videti.
Sta ce se desiti ako mi se jave duple slike kad pocnem da nosim prizme,receno mi je da cu ih i nositi da bi se videlo da li ce se pojaviti?
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 06, 2008 6:36 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Ukoliko se pojave duple slike pri nosenju prizmi,postoji velika mogucnost da ce duple slike postojati i posle operacije.Medjutim,uvek jedna od te dve slike bude nejasna i velika vecina ljudi sa tim problemom,nauci da ,,eliminise,,onu nejasnu sliku i da se usredsredi na onu jasnu sliku.
Naravno da bi bilo bolje da se pronadju stari nalazi operacije,ali to neka Vas ne brine puno,lekar ce pri operaciji brzo shvatiti na kom je misicu radjena operacija,jer tu obicno postoji fibroza,zadebljanje.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: strabizam
PostPoslato: Pet Mar 07, 2008 12:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 25, 2008 2:12 pm
Postovi: 28
klio,hvala vam za info.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 24, 2008 1:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 24, 2008 1:15 pm
Postovi: 2
Ja imam urodjeni strabizam, oko mi skrece ka spolja(ka uvetu), ne mnogo. Kada sam imao 2-3 godine(1989.-'90.) doktorka je uveravala moje da ce se to vremenom samo ispraviti, i da nema potrebe za operacijom itd, sto nije bio slucaj. Inace nikad nisam imao nikakvih drugih problema sa vidom, nikakva dioptrija, ne nosim naocare, nista.
Takodje, mogu da, ispred ogledala, kada se na to koncentrisem ispravim oci tako da su oba u sasvim normalnom polozaju i tada nema duplih slika, vidim sasvim normalno.

Koliko je moj slucaj tezak?

Da li je obavezna operacija ili postoji i neki drugi nacin(sumnjam, jer sam vec mator konj, 21 godina)?

Koja funkcionalna poboljsanja ona donosi(negde procitah da se kod odraslih binokularni vid ne vraca, da je trajno izgubljen)?

Takodje bitan faktor mi je i cena operacije, tako da nemam pojma gde bih trebao da je obavim(Sveti Vid, VMA, gde je najbolje?).

Posto sam student, jako mi je bitno i koliko posle operacije treba vremena da se sve dovede u normalu, da li mogu da gledam odmah nakon operacije...
Unapred hvala! :D :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 25, 2008 10:00 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Ukoliko je ugao razrokosti veci od deset stepeni,i podjednako dobro vidite na oba oka,operativni zahvat u visokom procentu bude uspesan.Pregled naravno morate obaviti kod strabologa.Kod manjih uglova i ukoliko postoji slabovidost jednog oka,mogu se u nekim slucajevima i konzervativnom terapijom oci dovesti u ravan polozaj-tu spadaju korekcija dioptrije,zatvaranje boljeg oka i vezbe fuzije,eventualno vezbe eutiskopije ukoliko je vid na slabijem oku manji od 30%.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 159 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: