Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 36 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Upis na medicinu
PostPoslato: Sub Mar 15, 2008 4:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 15, 2008 4:27 pm
Postovi: 9
Jako sam zainteresovan da se upisem na medicinu
Zivim u BG. Porodica mi je prilicno dobro stojeca( nista prebogato ali nikad mi nije falilo ). Jedinac sam i roditelji su spremni da daju sve od sebe da plate moje studije i da mi pomognu kako vec mogu.

Elem, nemam dovoljno para da placam CELE studije u inostransvu, ali zelim da na kraju zavrsim kao doktor u engleskoj ili americi ili sta znam vec negde. Odlicno znam engleski i to nije problem kod studiranja tamo.

Zelim da znam da li se diploma sa naseg medicinskog vaze u inostranstvu ?
Da li mogu da idem recimo poslednje 2-3godine na uni u inostranstvu da dovrsim studije ... pa kasnije tamo i specijalizacije ili sta me vec snadje...?
Cuo sam da se diploma sa naseg ( ili svih eu ) uni ne racuna u USA pre nego sto se polozi neki test jer kolko sam shvatio oni nekoriste Latinske nazive za bolesti ili nesto slicno... Da li je to istina ?
Da li mi moze pomoci ako Medicinski u BG prolazim na Engleskom jeziku ( to mi nije problem )?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 15, 2008 4:50 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Ne, ne moze vam pomoci i da studirate na arapskom :lol:
Nasa diploma ne vazi i mora da se nostrifikuje.
Moguc je i prelazak na strani univerzitet nakon par godina studiranja u Beogradu ali je takodje nuzna nostrifikacija predjenog gradiva ali se moze javiti i problem o priznavanju broja zavrsenih godina studija, zbog razlike u programima studiranja od zemlje do zemlje.

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 15, 2008 5:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 15, 2008 4:27 pm
Postovi: 9
Znaci od toga nema nista... Cak i da zavrsim ceo fax ovde, morao bi da polazem sve ispite koje sam vec polagao ? Strasno...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 15, 2008 5:12 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Ma ne pobogu :o
Ne sve ispite, samo nostrifikacione testove koje svaki debil koji iole zna engleski moze zmureci da polozi. To je mozda problem za Amere ali ne i za nasu pametnu decu :wink:

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 15, 2008 5:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 15, 2008 4:27 pm
Postovi: 9
Aha dobro to je onda vec bolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 15, 2008 5:26 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Moj vam je savet da svakako zavrsite med fak u BG a potom nostrifikacija. ne vidim razlog prelaska nakon 2 godine? Ili od starta inostrani fakultet ili kompletan u BG pa nostrifikacija diplome.

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 15, 2008 5:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 15, 2008 4:27 pm
Postovi: 9
A posle nostrifikacije, specijalizacija itd u insostranstvu ?
I da li bi MENI onda pomoglo da od pocetka ucim na engleskom ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 15, 2008 5:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
Ne znam kako bi ti pomoglo da ucis na engleskom? Ako vec znas engleski ne vidim potrebu da i ucis na engleskom. Lako ces se prilagoditi tamo
Specijalizacija ti je svakako bolja u inostranstvu jer ovde mozes da dobijes samo onu na koju te posalju a tamo mislim da mozes da biras. Ali to je tamo i mnogo skupo. Evo moja komsinica prodaje stan da sinu omoguci specijalizaciju u engleskoj.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 15, 2008 6:01 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Boze koje zanosenje :o
Pa jos niste upisali fakultet a vec se sekirate za specijalizaciju :o
Jedno po jedno!
Fakultet, drzavni ispit, nostrifikacija diplome.....to mu dodje jedno 7 godina :roll:

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 15, 2008 6:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 15, 2008 4:27 pm
Postovi: 9
Ja bez problema mogu da priustim 2-3godine u engleskoj/americi ali svih 10 ili koliko vec traje sve ukupno nikako...

#draganvma
Samo sam zeleo da cujem da je moguce otici u inostranstvo sa nasom diplomom na dalje skolovanje. To zelim da uradim, i da to nije moguce sigurno bi morao da trazim neki nacin da od pocetka tamo studiram ili drugu profesiju.

Izvinjavam se ako pitam glupa pitanja ali sta cu moram od njih da pocnem :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 15, 2008 6:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Pa zavrsite ovih 7 godina ovde a potom nostrifikujte diplomu i usavrsavajte se dalje u inostranstvu.

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 18, 2008 9:27 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Vidi da li med fakultet u Becu prima studente iz Srbije,znam da je jedna moja koleginica otisla posle trece godina i sad je Becka doktorka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: u Beogradu postoji
PostPoslato: Sre Mar 19, 2008 1:34 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 10:13 pm
Postovi: 633
privatni medicinski fakultet US MEDICAL SCHOOL koji sprema studente za polaganja USML testova a to su testovi koji moraju da se polazu za rad u Americi tj. cuvena nostrifikacija. Ako je sve to tacno to bi trebalo da bude ovako ovde studiras 5 godina a posle ides i polazes USLM 1 i 2 i na kraju neki klinicki test gde ti dovedu neke glumce koji su uvezbani da glume pacijente. USML1 ti je test iz nekih opstih predmeta a USML2 je test iz striktno medicinskih a prakticni je na kraju. Jos sam cuo da USML1 mozes posle druge ili trece da polazes. Da ne moras sve zajedno.

Ako planiras da bezis ovo je najbolje resenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 19, 2008 1:46 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 10:13 pm
Postovi: 633
draganvma je napisao:
Moj vam je savet da svakako zavrsite med fak u BG a potom nostrifikacija. ne vidim razlog prelaska nakon 2 godine? Ili od starta inostrani fakultet ili kompletan u BG pa nostrifikacija diplome.


Pa ovako sa Amerikom to zna da bude problem a i sa jos nekim zemljama. Stvar je u tome sto je njihova percipiranje studija medicine i sta je bitno da buduci doktor zna totalno drugacije od naseg. Ja sam iz radoznalost gledao njihov test iz biohemije za USML1 i poredi sa nasim tesotovima sa fakulteta. Oni ocekuju da vi pokazete znanje iz svih predmeta od prve godine pa do kraja. Problem je u tome sto je njihovo vidjenje recimo biohemije za medicinu i stomatologiju dijametralno razlicito od naseg. Tesko da bi nas strudent resio njihov test ili da bi oni resili nas. Oni forsiraju stvari tipa na sta ukazuje visak ili manjak cega, sta kad im mnogo ovoga ili malo onoga, znaci vise su orjentisani na kliniku, na medicinu direktno, na prakticnu primenu u zdravstvu bez mnogo filozofiranja zapravo teoretisanja ima tek toliko koliko je potrebno za lekarsku praksu. Dok smo mi mnogo vise orjentisani na formule, ucenje maratonskih lanaca napamet, polozaja atoma i molekule i ko je sta. Po meni je zato tesko nostrifikovati diplomu.

Generalo su oni mnogo vise usmereni na medicinu, i sve nekako provlace kroz kliniku pa i samu histologiju, gledaju da to sve nekako uviju u da kazem celofan medicine bez mnogo teoretisanja i okolisanja okolo sta treba od teorije treba sta ne treba ne treba. Mi smo daleko vise teoreticari od njih filozofiramo mnogo vise od njih, ucimo i sta treba i ono sto nikad nece trebati.

Zna da bude zeznuto kad se covek prebacuje sa jednog sistema na drugi. Znam ljude koji su sve od pocetka morali da uce za nostrifikaciju jer jednostavno tamo je ko sto rekoh gradivo drugacije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 19, 2008 10:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 19, 2008 10:47 pm
Postovi: 4
girl_from_nowhere je napisao:
Specijalizacija ti je svakako bolja u inostranstvu jer ovde mozes da dobijes samo onu na koju te posalju a tamo mislim da mozes da biras.


Kojesta.... Ovde takodje mozes da biras specijalizaciju.... Ali do tog biranja su privilegisani samo najbolji... Sto ce reci, treba da budes dobar student, sa dobrim prosekom... Pozeljen je negde od 8,3/8,5 pa vise... Na VMA se specijalizacija takodje placa a potreban ti je i prosek min 8,3.. U inostranstvu je moguce takodje besplatno obavljati specijalizaciju... Naravno, ako se na faxu tokom studija iskazes...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 36 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 86 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: