Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 519 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 35  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 06, 2008 1:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 29, 2008 2:37 pm
Postovi: 6
Posto je moje iskustvo sa Mirenom bilo tako lose,prvo sti ti savetujem je dobar ginekolog.Onda Mirena nije tako skupa kao sto mislite 150 eura-to vam je cena da 20 mewseci pijete pilule za kontracepciju a ovako sa Mirenom ste zasticeni 60 meseci.To je velika usteda u novcu.Ali to i nije toliko bitno ipak je zdravlje najvaznije.Anemija i preparati gvozdja su tek trosak.Meni je jako zao sto mi Mirena nije ostala no dobro.Iskreno i pored svih muka koje sam prosla opet bih probala ali ovaj put kada budem rodila bebu.Posto nisam radjala a imam skoro 28 godina ipak mislim da treba da stavim spiralu posle porodjaja.
Glasam za spiralu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 10, 2008 10:22 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 10, 2008 10:06 pm
Postovi: 67
Drage moje,
danas sam natrčala na ovaj sajt i naravno, odmah se upisala i to upravo zbog Mirene. Nedavno sam je "ugradila" i još nemam pojma kako se osećam. Zapravo znam: nervira me takozvano tačkasto krvarenje, obojeni sekret ili kao se već sve može nazvati.Nervira me i uložak koji moram da nosim zbog toga. Interesuje me, koliko će to čudo sa privikavanjem da traje? Za dva dana imam kontrolu pa ću o svemu ovome popričati i sa doktorom, ali ON nema spiralu i važnije mi je vaše iskustvo od njegove teorije :)
Pozdrav svima,
Jasmina


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 10, 2008 10:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Zdravo Jassy,

Ja mirenu "ugradih"u prosli utorak.Sutra idem na kontrolu pa cu da vidim kako je"legla".I ja kao i sve vi imam krvarenje koje je povremeno tackasto,pa ga nema pa onda malo vise krene,ali mene je Maja sa nickom Luda Nasta(veliki cmok za nju)psihicki pripremila na sav taj period privikavanja i beskrajno sam joj zahvalna na tome.Kao sto si i sama rekla,samo onaj ko ima spiralu zapravo moze i da prica o tome.Ostalo je sve teorija.
Zaista je najgore kad ne znas sta dalje da ocekujes.Povremeno me tako zaboli stomak da pomislim da ce mi mirena a i sve ostalo sa njom bukvalno ispasti.Od pre dva dana je taj bol redji i manjeg intenziteta.Ali izdrzacu sve ove promene i uloske jer je za mene to jedino resenje da se spasim preobilnih krvarenja.U nadi da cu se privici brzo i da cete sve vi moje drugarice" po spirali"sto lakse proci kroz ovaj period adaptacije,ja vas pozdravljam i cekam da javite vasa iskustva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 12, 2008 6:06 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 10, 2008 10:06 pm
Postovi: 67
Pozdrav martat :)
Kako je prošla kontrola? Ja idem sutra!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 12, 2008 6:24 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Jassy,

Upravo sam htela da napisem par reci o tome.Moja dr me je pregledala klasicno,znaci bez ultrazvuka jer kaze nije potrebno.Sama pomisao da ce da mi uradi klasican pregled me je prepala.Nekako se je popeh na onaj sto i preziveh pregled.Da budem iskrena nista me nije bolelo.Ona kaze da je sve ok i da ce se ovo krvarenje postepeno smiriti.To sam vec zanala i sama ali nisam znala da ce mi se krvarenje posle pregleda pojacati.Verovatno me je to "cackanje" iziritiralo pa se zato pojacalo.Razmisljam ja nesto,logika mi govori da kada neko probusi usi zbog mindjuse,pa na primer ako to mesto malo zakaci posle par dana, sigurno ce krenuti krv.Tako mislim da mi je dr "pipkajuci"spiralu iziritirala matericu pa odatle pojacano krvarenje.Danas se to smirilo.Sada samo tackasto,iritirajuce,fuj.Na pitanje kada da dodjem ponovo na pregled dr mi je rekla tek za 6 meseci i da joj samo telefonom javim kakva mi je bila menstruacija.E,da rekla mi je i da ovakvo krvarenje nije prepreka za odnose,sto meni iskreno na pamet ne pada :D
Jedva cekam da sve ovo"legne"na svoje i da konacno postanem normalna zena i da se oslobodim ovih ulozaka.
Drzim ti palceve da tvoj pregled prodje super i javi se molim te.Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 14, 2008 12:33 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Cao Jassy,

nadam se da je na kontroli sve ok proslo.Javi kako si.Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 14, 2008 12:56 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 10, 2008 10:06 pm
Postovi: 67
Da li se ovde brišu postovi?
Još juče sam odgovorila na tvoj post i njega sada nema :(
Sad o mojoj kontroli: prošla slično tvojoj. Takozvani klasičan, ručni pregled, spirala je na svom mestu, nalaz je uredan, sve je mirno, ništa me ne boli, ne treba ultra zvuk, samo strpljenje da tackasto, fujkasto krvarenje prodje. Pregled me nije boleo .
Ispričala sam dr. za ovaj Forum i oduševio se :)
Na pitanje:kada sledeća kontrola, dobila odgovor "Pa čućemo se" :o
Tako mi i treba kad sam mu kuma :)
U postu koji je volšebno nestao, napisala sam ti da odnose imam, da moj partner ima potpuno razumevanje i da me podržava da mi ne bude neprijatno. Ne vidim zaista ništa ružno niti vulgarno u takvoj rečenici da bi mi administartori koji nadgledaju naše ćaskanje zamerili.
Dakle, draga moja, naoružaćemo se strpljenjem zarad budućih dana koji će nam doneti mnogo,mnogo olakšanja :)
Veliki pozdrav,
Jassy


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 14, 2008 9:20 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Naravno da tu nema nicega vulgarnog!!!Kod mene je u pitanju strah jer rekla sam ti da sam posle pregleda prokrvarila.Ali ja sam sto se tice ginekoloskih problema prosla sito i reseto tako da je moj strah sasvim logican.
I ja jedva cekam te buduce dane kada cu reci:hej,pa iza mene je period problema i tackastog krvarenja!
Ja se nadam da cemo i u buduce razmenjivati nasa iskustva i na taj nacin pomoci jos nekoj zeni da se lakse odluci na ovu spiralu(pre toga cemo traziti procenat od scheringa :P ).
Samo sada mi je najvaznije da sve tece svojim tokom i da nam menstruacije koje dolaze omoguce normalan i kvalitetan zivot.
Puno te pozdravljam i zelim ti puno strpljenja i sto kraci period privikavanja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 14, 2008 1:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 10, 2008 10:06 pm
Postovi: 67
E, ovako
od jutros mi krenulo nešto što liči na početak menstruacije :( Ne liči više na povremeno,tačkasto,braonkasto,rozikasto, počinje da se crveni :(
Da je od pregleda-bilo bi ga juče odmah nakon istog....poslednja mens. bila 28.02. Pa zar samo posle 16 dana???
Teško je biti žena!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 14, 2008 2:04 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Jassy,

Ja mislim da je bas ta"pojava"od jutros kod tebe ono za sta nam je potrebno strpljenje.Meni je tako bilo svaki dan od ugradnje mirene pa do juce kada sam presla u "braon"fazu.Moramo se stvarno naoruzati strpljenjem i uloscima.Najvaznije je da ti je dr rekao da je sve u redu.Mene su pocele da bole grudi kao pred dobijanje a zadnja meca mi je bila 01.03.Pa videcemo kako ce se stvar odvijati.Ja nesto mislim pozitivno.Ma izguracemo mi sve ovo pa ce nam posle biti smesno kada se svega ovoga prisetimo.Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 14, 2008 2:30 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 10, 2008 10:06 pm
Postovi: 67
Znam draga moja,
kako dan odmiče ovo meni sve više liči na mecu.Počinje i stomak da me boli. Biću ja strpljiva, ali kako da znam šta je menzis a šta ne :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 14, 2008 2:36 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Joj nemam pojma.Valjda nije m.Ajde popij Rapten K i malo miruj ako mozes pa javi kako si.I ja se pitam na koliko dana cu sada kad imam mirenu dobijati.Bas je resko biti zensko :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 14, 2008 2:43 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 10, 2008 10:06 pm
Postovi: 67
Kako da mirujem, kad sam na poslu.Ne volim da pijem tablete, popijem BAŠ kad moram.
Hahaha, i ti visiš na net-u kao i ja.Ali znači mi ova prepiska, stvarno puno!
Volim što imam mušku decu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 14, 2008 3:04 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 26, 2007 11:04 pm
Postovi: 63
Lokacija: Beograd
Draga Jassy,
Ja sam posle ugradnje Mirene sledeću "nazovi" menstruaciju dobila baš posle 16 dana...Kažem,"nazovi" jer je bila čudne i boje i količine i vukla se još 10 dana.Obično se na prvoj kontroli uradi ultra-zvuk da bi se proverilo kako je "legla" Mirena. Sem toga,možda ti je i ovulacija u toku,pa je došlo do pucanja folikula,i krvarenja.Nije retka pojava. U svakom slučaju,sačekaj par dana,i naoružaj se strpljenjem,jer bolji dani su pred tobom!!! :lol:

Pitaj sve što treba i dalje,i ovim putem moram da pozdravim i moju Martu!!!
Lek popij za bolove,jer bol stvara veći stres na organizam nego ijedan lek!!
Pozdrav od Maje :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 14, 2008 3:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Eto,o tome pricam!Sta znaci kada neko ima iskustvo.Pa ni jedan lekar nam ne bi ovoliko detalja mogao izneti.Hvala Majo puno,puno.Znaci i ja bih mogla za 2 dana da ocekujem svoju prvu mecu.Pih i nije neka radost,ali sta je tu je.Puno vas pozdravljam(zajedno je lakse).


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 519 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 35  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 66 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: