Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Dojenje i anestezija
PostPoslato: Uto Jan 29, 2008 11:35 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Dec 18, 2007 10:59 pm
Postovi: 74
Lokacija: Beograd
Imam bebu od 4 meseca koju dojim. Trebalo bi ovih dana da krenem sa ugradnjom parcijalne proteze (tj.da kvalitetno iskoristim porodiljsko odsustvo :lol: ). Uglavnom popravljam zube bez anestezije, zubarka mi ima "laku" ruku, ali zbog brusenja zuba morali bi ovog puta da upotrebimo anesteziju. Moje pitanje je: da li je anestezija lokalnog karaktera, i da li nece smetati bebi ukoliko je podojim nakon dobijanja iste? U kojoj, i da li, kolicini anestezija prolazi kroz mleko? Hvala puno na odgovorima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 29, 2008 3:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 19, 2008 5:45 pm
Postovi: 22
anestezija i jeste lokalna pa prema tome nema sistemno djelovanje.Ipak,da biste bili sigurniji prvi podoj poslije anestezije bacite pa onda normalno nastavite dojiti i to samo zbog vaseg mira.Količine koje svaki savjestan stomatolog daje jesu minimalne za maksimalni efekat.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 30, 2008 10:34 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Dec 18, 2007 10:59 pm
Postovi: 74
Lokacija: Beograd
Hvala na odgovoru, takodje mi je to rekla i moja doktorka!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 08, 2008 10:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Dec 18, 2007 10:59 pm
Postovi: 74
Lokacija: Beograd
Ah, evo dizem temu zbog problema koji je u medjuvremenu nastao.
Izbrusili smo gornje leve 4 i 7 i nakacili most. Izgleda fenomenalno!
Ali evo kako je sve u stvari teklo.
Doktorka mi je rekla da nakon prestanka anestezije (taj dan) popijem brufen jer su mi na tom mestu bili iziritirani desni i to sam i uradila. Nakon par dana mi je postavila most i ja od tada nemam mira. Imam strasne bolove, koji se javljaju u gornjoj i donjoj vilici levo.
Doktorka mi na kraju, nakon nedelju ipo dana bolova skinula most (privremeno nakacen) i sada sam bez njega. Ali i dalje imam iste bolove.
Bukvalno me boli i gornja i donja vilica sve do jedinica gornjih i donjih.
Uopste ne mogu da definisem odakle mi se javlja bol.... A onda verovatno i od refleksa me boli sve ostalo. S obzirom da imam i gomilu plombi okolo mosta dr je par njih i zamenila. I situaija je ista. Na ortopanu se ne vidi nikakav problem (posebno ne na izbrusenim zubima!!!) ali dala mi je uput da ih snimim ponovo pojedinacno. Medjutim bol mi sada seva ka levom uvetu.
Ono sto je mozda bitno da napomenem je da patim od bruksizma (treba da napravimo i aparat, kada se sve ovo zavrsi) i da je vecina korenja gornjih zuba u sinusima koji su skoro, pa u vilici.
Nonstop sam na brufenima, a vec se i plasim jer dojim bebu jos uvek, a ovo dugo traje.
Nije da ne verujem doktorki, samo bih neki savet od vas pa da joj eventualno ukazem na jos neko resenje.
Hvala puno svima na pomoci :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 08, 2008 11:34 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jan 22, 2008 3:37 pm
Postovi: 81
Vasa zubarka bi sama po sebi trebala da zna resenje.Bolovi su nastali posle brusenja zuba i to je vise nego ocigledno.Vitalan (ziv) zub NE SME da boli konstantno.Bolovi na nadrazaje toplo-hladno su normalni za izbrusen zub,Ali NIKAKO stalan bol.To znaci da je na jednom ili oba brusena zuba ili otvorena pulpa ili je vrlo blizi pulpe.Moguce je takodje i tzv. "skuvana pulpa" usled prebrzog brusenja i loseg hladjenja zuba tokom brusenja.Ovo su samo moje pretpostavke i tesko je reci ovako.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 08, 2008 11:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 27, 2007 2:38 pm
Postovi: 146
Lokacija: kamena kuca na obali mora
dekiz je napisao:
Vasa zubarka bi sama po sebi trebala da zna resenje.Bolovi su nastali posle brusenja zuba i to je vise nego ocigledno.Vitalan (ziv) zub NE SME da boli konstantno.Bolovi na nadrazaje toplo-hladno su normalni za izbrusen zub,Ali NIKAKO stalan bol.To znaci da je na jednom ili oba brusena zuba ili otvorena pulpa ili je vrlo blizi pulpe.Moguce je takodje i tzv. "skuvana pulpa" usled prebrzog brusenja i loseg hladjenja zuba tokom brusenja.Ovo su samo moje pretpostavke i tesko je reci ovako.

Potpuno se slazem sa vama!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 09, 2008 12:23 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jan 22, 2008 3:37 pm
Postovi: 81
Eto Milka i mi jednom da se slozimo.Uzgred,svim clanicama foruma srecan 8.Mart.I da,nemojte trpeti bolove.Nema to veze ni sa bruksizmom ni sa bilo cim drugim.Nemojte se bezveze cimati i praviti snimke.Sva slikanja ste trebali da zavrsite PRE bilo kakve protetike.Prvac kod zubara i resite ovo brzo!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 09, 2008 12:58 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 27, 2007 2:38 pm
Postovi: 146
Lokacija: kamena kuca na obali mora
I opet se slazem! :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 09, 2008 1:30 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jan 22, 2008 3:37 pm
Postovi: 81
:D :D :D :D :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 11, 2008 11:19 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Dec 18, 2007 10:59 pm
Postovi: 74
Lokacija: Beograd
Ipak se ispostavilo da na 7-ici je postojala neka mikro pukotina koja se na ortopanu uopste nije videla. Morao je da "padne" zivac, ali je danas sve ok.
"Skinula" sam se sa brufena, i nemam vise bolove.
Hvala svima :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 12, 2008 12:54 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jan 22, 2008 3:37 pm
Postovi: 81
Takve stvari se i ne vide na ortopanu niti se na ortopanu traze.No nebitno,vazno da je sada sve u redu i d asu prestale muke. :P


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: