Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 134 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 08, 2008 11:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Apr 27, 2005 3:04 pm
Postovi: 201
Lokacija: N.Sad
Tako je Veki,svaka ti je zlatna :D
Ljubi tvoje velike i pametne curice .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 04, 2008 3:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 03, 2006 12:20 pm
Postovi: 4
Jos uvek su mi oci mutne i jedva vidim da pisem od radosnica koje nisam uspela da zaustavim kada sam tragajuci po netu zbog slicnih problema dospela na ovu temu.Svaka cast na odluci i hrabrosti i hvala Bogu da je sve ispalo OK.Inace i ja sam majka 3 dece ali nisam ovde zbog sebe vec zbog kume koja je u osmoj nedelji zeljene trudnoce.Problem je u tome sto je, dok jos i nije bila potvrdjena trudnoca(sumljala je a i rekla doktoru da je mozda trudna),dobila upalu sinusa i on joj je odredio terapiju Hemomicinom,jos necim za sinuse cije ime neznam ali je bezbedno tako da i nije bitno ,ali se javio problem oko kapi za nos Olinth koje je uzimala u 2 i 3 nedelji ( oko desetak dana).Dr ginekolog iz doma zdravlja je ohrabrila i rekla da ce posebno pratiti trudnocu zbog ovakvih okolnosti i uraditi sve neophodne testove,medjutim posto je uputila na Zvezdaru da se i na klinici konsultuje sa lekarima doslo je do totalnog preokreta.Lekar je upitao da li kuci ima dece i kada je potvrdno odgovorila rekao je da je bolje da se to ocisti jer on nece da stavi svoj potpis da ce sve biti u redu i da sama odluci sta ce! Nalaz UZ pregledom je potpuno u redu,za sada,krvna slika i urin takodje.Ali ona je sada potpuno zbunjena i izgubljena kao i mi ostali, i ne zna sta ce zbog oprecnih misljenja i treba nam POMOC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
I moze li uopste neko da nam objasni i odgovori da li kapi za nos mogu da ostete plod i da naprave neke deformitete (ili samo placentu kako smo naculi a koja u tom periodu valjda i nije bila formirana)?
Molimo za svaku pomoc.................
Ako ObGin procita ovo njeno misljenje bi nam bilo od posebnog znacaja!!!!!!!!!!!
Svima unapred HVALA.......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 04, 2008 3:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2007 4:28 pm
Postovi: 420
Možete proveriti uticaj leka na FDI sajtu safefetus.com pod generičkim imenom Xylometazolin.
Sve najbolje
Ksenija


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 05, 2008 2:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 03, 2006 12:20 pm
Postovi: 4
Ksenija,puno hvala na odgovoru,mada ono sto sam pronasla i nije bas za neku utehu :cry: :cry: :cry:
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 09, 2008 1:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 30, 2008 1:29 am
Postovi: 14
Lokacija: zemun
Ovde Ivanika
medjutim zaboravila sam svoju staru sifru pa sam otvorila novi nalog pod ovim imenom :)
Htela sam samo da svima zahvalim sto su mi odgovorili
Moja beba je za sada na svakom pregledu i uz bila dobro, malo je veca ali i prva beba mi je bila velika.. imam kontrakcije sve vreme pa je to kao neka komplikacije, ali i dalje samo molim boga da je sa bebom sve u redu, mada kako vreme prolazi sve mi se vise cini da jeste :D zivahna je, okrenula se rano, kao i prva, osecam joj kolena i laktove, mrda i jedva ceka da izadje...nemilosrdno me sutira i udara a ja sam zbog toga tako srecna!

Zelim svima srecu i cuvajte se!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 09, 2008 4:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 12, 2007 12:44 am
Postovi: 37
sanjak, samo da ti kazem da ne brines za te kapi za nos. Moja drugarica je zbog zapusenosti nosa stavljala kapi celu trudnocu, i hvala bogu dete je zdravo i pravo. I meni su rekli (ORL lekar) da ne steti, dok farmaceut i lekar opste prakse-da ih izbegavam. Ginekolog je rekao da ako zaista moram onda MORAM! Nema sta!

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 10, 2008 1:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 12:42 pm
Postovi: 6
Imam slican problem kao gospodja Petraskovic,naime ovako.Sada sam u 8. nedjelji trudnoce i juce sam se odlucila poslije agonije koja traje vec dvije nedjelje na prekid,ali jos nisam sigurna u tu odluku.Imam 26 godina ,nikada do sad nisam bila trudna.Na samom pocetku trudnoce u 2.nedjelji bila sam na rtg vilica,a nakon toga negdje oko 4. nedjelje popila sam kutiju bactrim tableta,terapija je trajala 5 dana.Naravno tek nakon svega toga saznajem da sam trudna.Niko od dr mi nije rekao da prekinem ,ali su mi rekli da postoje rizici,i da sama moram donijeti odluku.Bila sam kod farmakologa,rekla mi je da bactrim spada u c grupu,znaci da se ne daje u trudnoci,odnosno da je rizik od nezeljenih efekata na bebu oko 5%.Potpuno sam sludjena,cekam na jos neku konkretnu informaciju,a vrijeme prolazi,ne zelim da se zavlacim,a ne zelim ni da uradim kiretazu. Voljela bih neko strucno misljenje poput onoga od dr OBGYN,odnosno neke novije podatke vezane za bactrim tabl.i njihovo djelovanje,kao i eventualni rizik.Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 11, 2008 7:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 12:42 pm
Postovi: 6
Imam slican problem kao gospodja Petraskovic,naime ovako.Sada sam u 8. nedjelji trudnoce i juce sam se odlucila poslije agonije koja traje vec dvije nedjelje na prekid,ali jos nisam sigurna u tu odluku.Imam 26 godina ,nikada do sad nisam bila trudna.Na samom pocetku trudnoce u 2.nedjelji bila sam na rtg vilica,a nakon toga negdje oko 4. nedjelje popila sam kutiju bactrim tableta,terapija je trajala 5 dana.Naravno tek nakon svega toga saznajem da sam trudna.Niko od dr mi nije rekao da prekinem ,ali su mi rekli da postoje rizici,i da sama moram donijeti odluku.Bila sam kod farmakologa,rekla mi je da bactrim spada u c grupu,znaci da se ne daje u trudnoci,odnosno da je rizik od nezeljenih efekata na bebu oko 5%.Potpuno sam sludjena,cekam na jos neku konkretnu informaciju,a vrijeme prolazi,ne zelim da se zavlacim,a ne zelim ni da uradim kiretazu. Voljela bih neko strucno misljenje poput onoga od dr OBGYN,odnosno neke novije podatke vezane za bactrim tabl.i njihovo djelovanje,kao i eventualni rizik.Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 12, 2008 8:46 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jan 12, 2005 12:01 am
Postovi: 1058
Lokacija: Beograd
Poštovana Maxxy
Bactrim se sastoji od trimetoprima +sulfametoxasol-a (sulfonamidi) koji deluju na sintezu folne kiseline, koja je potrebna za razvoj nervnog sistema embriona.

Citiraću jednu veću studiju "In a surveillance study of Michigan Medicaid recipients involving 229,101 completed pregnancies conducted between 1985 and 1992, 2,296 newborns had been exposed to the combination of trimethoprim-sulfamethoxazole during the 1st trimester (F. Rosa, personal communication, FDA, 1993). A total of 126 (5.5%) major birth defects were observed (98 expected). This incidence is suggestive of an association between the drug combination and congenital defects. Specific data were available for six defect categories, including (observed/expected) 37/23 cardiovascular defects, 3/4 oral clefts, 1/1 spina bifida, 7/7 polydactyly, 3/4 limb-reduction defects, and 7/5 hypospadias. Only the cardiovascular defects are suggestive of an association among the six specific malformations, but other factors such as the mother's disease, concurrent drug use, and chance may be involved."
U prevodu zadnjeg pasusa: jedino kardiovaskularni defekti sugerišu od navedenih 6 ali i ostali faktori ko što je sama bolest majke, ostali lekovi koje je uzimala mogu uticati na nastale anomalije. Dakle Bactrim je prilično bezbedan.

Niste naveli da li ste snimali celu vilicu tzv. ortopan ili samo pojedine zube i da li su vam staili zaštitnu kecelju preko tela? Kod ortopana je doza zračenja mnogo veća!

Odluku morate doneti sami sa svojim partnerom, mi vas kao što vidite možemo samo informisati.

Shvatam kao lekar da bi pacijentima odgovaralo kada bi smo im nešto tvrdiili sa 100% sigurnošću, to bi verujte i nama odgovaralo ali 100% na žalost ne postoji!

Pozdrav DrPeđaDj


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 12, 2008 5:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 12:42 pm
Postovi: 6
Ovako sto se tice vilica,bila sam na ortopanu i snimila obe vilice,imala sam zastitnu kecelju.A snimanje je bilo u periodu zaceca.Poslednju menstruaciju imala 15.avg.(ciklus mi traje oko 34 dana),a snimak je bio 28.avg.Mozete li mi reci o kolikoj kolicini zracenja je rijec?I koliko je ono stetno u mom slucaju.
Bactrim sam pila od 13do 18. sept.sto me jako plasi.Popila sam 20.tableta od standardnih 480mg.Trimetoprim je u stvari taj koji stvara probleme.Da li se defekti koje bactrim izaziva na srcu mogu vidjeti na expertnom uzv?Za ovu studiju vezano za bactrim vec sam citala,zanima me takodje da li su radjena jos neka novija istrazivanja?
Sta mislite dr da li je moj slucaj po tezini isti kao kod gospodje Patraskovic,ili je malo tezi,ili laksi?Znacio bi mi puno vas sasvim iskren odgovor,bez ikakvih iluzija.Ja vam se iskreno zahvaljujem.
U potpisu...Isprepadana studentica farmacije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 15, 2008 9:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 12:42 pm
Postovi: 6
Ovako sto se tice vilica,bila sam na ortopanu i snimila obe vilice,imala sam zastitnu kecelju.A snimanje je bilo u periodu zaceca.Poslednju menstruaciju imala 15.avg.(ciklus mi traje oko 34 dana),a snimak je bio 28.avg.Mozete li mi reci o kolikoj kolicini zracenja je rijec?I koliko je ono stetno u mom slucaju.
Bactrim sam pila od 13do 18. sept.sto me jako plasi.Popila sam 20.tableta od standardnih 480mg.Trimetoprim je u stvari taj koji stvara probleme.Da li se defekti koje bactrim izaziva na srcu mogu vidjeti na expertnom uzv?Za ovu studiju vezano za bactrim vec sam citala,zanima me takodje da li su radjena jos neka novija istrazivanja?
Sta mislite dr da li je moj slucaj po tezini isti kao kod gospodje Patraskovic,ili je malo tezi,ili laksi?Znacio bi mi puno vas sasvim iskren odgovor,bez ikakvih iluzija.Ja vam se iskreno zahvaljujem.
U potpisu...Isprepadana studentica farmacije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 19, 2008 2:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 12:42 pm
Postovi: 6
dragi dr,jako bih vam bila zahvalna,kada biste prokomentarisali moju situaciju iz predhodne poruke.Cekam vec danima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 21, 2008 7:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 12:42 pm
Postovi: 6
dragi dr,jako bih vam bila zahvalna,kada biste prokomentarisali moju situaciju iz predhodne poruke.Cekam vec danima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prekid trudnoce vece od 10 gest. nedelja
PostPoslato: Sub Okt 13, 2012 1:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 11, 2012 12:00 am
Postovi: 6
Pojma nemam kako sam doleteo na ovu temu, verovatno zelja za edukacijom... no procitao sam ovu temu koja je stara oko 7 godina... Nisam mogao da zadrzim suze citajuci ovu temu, koja me bas dirnula... na pocetku sam pomislio o Bozeee NEEEE!!! pokusao sam da se stavim u vasu poziciju i sama pomisao mi je jako tesko pala... Citajuci dalje komentare, sav srecan kao da se radi o nekom ko mi je blizi rod, ukapirao sam da ce se sve dobro zavrsiti kao i sto se zavrsilo hvala Bogu...

Glavni motiv mojeg javljanja je da se zahvalim doktorici iz Kanade (koliko sam uspeo iz prilozenog ukapirati) na nesebicnom trudu... Divno je to da se na svakoj bitnijoj temi nalaze njeni komentari koji su vrlo poucni i potkovani znanjem i iskustvom.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 134 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 65 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: