Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: STREPTOCOCCUS AGALACTIAE-1/2
PostPoslato: Uto Mar 04, 2008 12:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Apr 24, 2007 11:54 pm
Postovi: 116
Upravo mi je stigao još jedan nalaz BRIS URETRE,onaj prije bris je bio dobar

KULTIVACIJA AEROBNA
IZOLAT 01:Streptococcus agalactiae-1/2

ANTIBIOGRAM IZOLAT 01
KOTRIMOKSAZOL R
AZITROMICIN S
KLINDAMICIN S
ERITROMICIN S
CEFALOTIN S
AMOKSICILIN S
PENICILIN G S

Tumačenje antibiograma:S osjetljiv,I umjereno osjetljiv,R neosjetljiv

Dobio sam sumamed kao lijek za terapiju,nakon njega trebam ponoviti nalaz.

Nalaze koje sam radio su: URIN-kultivacija aerobna,kulture ostale sterilne,EJAKULAT-patogene bakterije nisu izolirane,napomena-u kulturi poraslo 1000 bakterija/ml.,CLAMYDIA TRACHOMATIS-negativna,BRIS JEZIKA,-gljive nisu iozolirane,BRIS URETRE-gljive nisu izolirane,TPHA-negativan,VDRL-negativan,IMUNO ENZIMNI TEST-HEPATITIS Bs ANTIGEN-negativan,HEPATITIS CPROTUTIJELA-negativan,HIV1 i 2 protutijela-negativan,BRIS URETRE-mikroskopski i kultivacijom u uzorku nije nađen Trichomonas vaginalis,,BRIS GRLA-patogene bakterije nisu izolirane,Sedimentacija 3,Kolesterol malo povišen 6.75,granica je 5.0 u urinu nešto sluzi,kristalaCa oksalata,ostalo u granicama.

Pogledajte moju temu- bijelilo na spolovilu,iritacija oko urinarnog otvora,erekcij, ovo se nadovezuje sa tom temom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 04, 2008 12:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Apr 24, 2007 11:54 pm
Postovi: 116
Da li je moguće da problemi sa spolovilom-žarenje,pečenje na mjestu gdje izlazi urin,razne crvene fleke,bolovi na tom,mjestu,iritacija kože glavića-glavić bude kao prekriven nekim tankim bijelim slojem(napominjem da sam obrezan prije nekoliko godina-neki problemi su bili nastali pa sam morao),bolovi u trbuhu,ispod trbuha,problemi sa erekcijom,da li sa usnom šupljinom probleme koje imam ,a nastali su kad i problemi sa spolovilom,također mogu imati veze sa tom streptokokom,žarenje-pečenje u ustima,usnice sa nekom naslagom kao da su afte,kisel okus u ustima,sitni prištići crveni,bijeli jezik sa velikim naslagama,kvržice u oralnoj šupljini,osječaj stiskanja ždrijela,trnjenje zubiju-čeljusti,koliko traje lijećenje,koliko je opasno,kako se dobiva,da li ima poslijedica


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 04, 2008 4:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Apr 24, 2007 11:54 pm
Postovi: 116
da li na ustima može biti oralna kandijaza


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 07, 2008 1:30 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Apr 24, 2007 11:54 pm
Postovi: 116
našli su mi gljive na jeziku misle da bi mogla biti oralna kandidijaza,upotrebljavam rojazol oralni gel,da li ima što bolje,našto trebam voditi pažnju,treba li paziti što jesti,piti,kako liječiti,ako je to stvarno kandidijaza,očekujem točan odgovor od specijaliste za 3 tjedna


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 16, 2008 3:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Apr 24, 2007 11:54 pm
Postovi: 116
u međuvremenu sam bio na oralnoj patalogiji,rekli da imam malo sline u ustima-dijagnoza-xerostomia,kako se može liječiti,kažu pomanjkanje sline nadomjestiti žvakačom,bombonima bez šećetra,unutar čeljusti su se pojavile kvržice,kažu žlijezde slinovnice,misle da je kandijaza,ali čekaju nalaz urologa od brisa jezika gdje su našli neke gljive,ali neznaju još koje vrste,dermatolog također sumnja na kandidu

ako sam sve promijene vidio oko 6.22008.,testove na spolne bolesti napravio oko 17.2.2008.(tako i na hiv),nalazi došli između 25 i 28.2.2008 i sve negativno,osim brisa uretre gdje su mi našli streptoccocu agilatis,da li je to dovoljno vremena za testiranje da se može reći da nemam spolne bolesti(hiv pogotovo-najviše me on interesira),govore da kandijaza i bijelilo mogu da imaju simptome hiva,ufff
kada bih trebao ponoviti test za hiv ako sam radio 17.2,a rezultati negativni(sve u redu) došli od 25.do28.2.,neki govore da treba ponoviti za 3 do 6 mj.što vi mislite,doktor želi ponoviti pretrage na sve početkom 4.mj,da li je to rano pošto sam radio oko 17.2.2008.iako ne vidim gdje bih to mogao pobrati,ali...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: