Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 132 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: pilula za dan posle
PostPoslato: Sre Jun 22, 2005 10:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 22, 2005 2:47 am
Postovi: 26
Imala sam sa momkom odnos bez kondoma, nije ejakulirao (ako sam pogodila izraz) unutra ali s obzirom na to da je meni sredina ciklusa tj plodni dani a da i od tecnosti koja izlazi tokom odnosa koja izlazi tokom odnosa moze da se zatrudni, a kod njega je cak i primetno izlazila tokom odnosa, resila sam da uzmem pilulu. Sad tu ima jedan mali problem, uputstvo je na madjarskom i ja nista ne razumem. Pilulu ranije nisam uzimala i ne znam kako tacno ide. Uzecu pilulu sad i kad ide sledeca? Za 12h ili 24h?I da li to menja moj ciklus tj da li cu dobiti ranije ili kasnije?
Mo9lim vas odgovorite mi sto pre. Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 23, 2005 12:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 20, 2005 8:32 pm
Postovi: 9
kako ti u apoteci nisu objasnili kako ces je uzimati? pozovi ih i pitaj! ili potrazi na google-u. ja nemam iskustva sa tim pilulama


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 23, 2005 11:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 11, 2005 12:39 pm
Postovi: 3
potpuno je frapantno da ni za izraz ejakulirati nisi sigurna da li pogodjen, a upuštaš se u intimne odnose...
elem, to može značiti ili da si suviše mlada ili da si se upustila u sexualne odnose bez da si se dovoljno informisala o svemu što je potrebno...

to je za kritiku

ipak, za pohvalu je to što se raspituješ o pravilnom korišćenju pilule, koja se kupuje u apoteci gde su dužni da ti isto i objasne...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 24, 2005 11:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 22, 2005 11:03 am
Postovi: 27
Postoji za sve prvi put i desava se i onim koji extra vode racuna tako da jedino sto mogu da ti kazem, jer ne znam koje su ali se piju najcesce na 12 sati. Trebala bi da dobijes za koji dana nakon uzimanja 2 tablete i nakom te menstruacije bice normalna ali nadovezana na tu tj. od datuma te menstruacije. Gledaj da izbegavas pilule jer kako sam u nekoj temi rekal ipak je to hormon. ( mozda neces imati klasicne simptome - blaze pred dobije menstruacije)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 25, 2005 2:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:53 am
Postovi: 22
Lokacija: beograd
Ja sam za 7 godina dva puta koristila tabletice za dan posle. To su bile Postinor2 tablete, i cini mi se da one mogu da se popiju i do 72 sata posle odnosa, inace, piju se na 24 sata, kazu da mogu da izazovu mucninu, temperaturu...mada ja nisam imala nikakve simptome. Od mojih prijateljica, sve su cule ili koristile Postinor2, kog ima u svakoj apoteci, ALI- ne bi trebala, niti smela da stalno koristis tablete za dan posle. Najbolje je posavetovati se sa ginekologom, niko ti to ne moze bolje objasniti od njega. Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 25, 2005 10:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 22, 2005 11:03 am
Postovi: 27
Da znam za to, ali znam devojku koja ih je popila odmah i nakon 24H i nije joj pomoglo, cak sto vise kazu da ako ne deluje ucvrscuje plod za matericu. BAs je imala srece :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 30, 2005 3:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 22, 2005 2:47 am
Postovi: 26
popila sam drugu nakon dvanaest sati i dobila posle nekih pet dana. nadam se da ce sve da bude ok. i definitivno ne planiram da to uzimam cesto tacnije uopste, zanm da nije preporucljivo ali i sad je bilo silom prilika. u svakom slucaju, hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 04, 2005 8:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 22, 2005 11:03 am
Postovi: 27
Ako si dobila sve je ok, samo gledaj da ih ne koristis i nadam se da nisi imala teze simptome pre nego sto si dobila.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 03, 2007 12:49 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 03, 2007 12:26 am
Postovi: 2
Lokacija: Srbija, Beograd
cao svima koji pomazete ovde!
Ovako situacija je sledece i POTREBAN MI JE ODGOVOR STO PRE!
Spavao sam sa devojkom bez kondoma, i zavrsio u njoj. Posle otisli do apoteke uzeli "Pilule posle" i ona je to popila sve kako treba, prvu odmah, drugu 12 sati kasnije. E sada sta se desava, kada je popila ovu drugu pilulu mi smo spavali ponovo i sve isto ja ponovo zavrsio u njoj. Pitanja glasi ovako da li tablete i dalje reaguju, sta se sada desava?
Pa ako mozete odgovorite, mnogo bi nam znacilo.
Havala unapred
Poz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 03, 2007 10:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 16, 2005 9:05 pm
Postovi: 591
Lokacija: Novi Sad
Pilula za dan posle je HITNA kontracepcija i NIJE 100% efikasna! Ako dođe do trudnoće postoji oko 10-15% šanse da će trudnoća ostati i pored pilule! Pilula sadrži veliku dozu hormona, predstavlja šok za organizam i koristi se samo kad zakaže uobičajena zaštita (npr. pukne kondom) jer je u tom slučaju ipak bolje rešenje nego abortus! Ne preporučuje se da se koristi više od dvaput godišnje! I sigurno se ne preporučuje kao zamena za pravu kontracepciju!

Odgovor na tvoje pitanje - koliko ja znam, Postinor je delovao samo na prvi odnos. A pošto si ejakulirao u devojku oba puta, ako su njoj bili plodni dani velika je šansa da je ostala trudna.

Uradite test na trudnoću za 7 dana a sledeći put pamet u glavu. Seks nije igra!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 04, 2007 1:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Feb 18, 2006 2:19 am
Postovi: 101
Nijedan mladic kome je stalo do njegove devojke, nece namerno svrsiti unutra pa je terati da koristi tablete za dan posle. Prosto ne mogu da verujem da je i ona pristala na to. Mora da je vrlo mlada i verovatno ne zna kakve to sve posledice moze da izazove! POgotovo sto tableta za dan posle nije 100% efikasna i sto bi mogla sebe da dovede i do abortusa. Nadam se samo ako do toga dodje da je neces voditi kod nekog kasapina, vec u regularnu lekarsku ustanovu! Steta je sto kod nas ne postoje savetovalista za sex za mlade!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 05, 2007 1:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 21, 2006 9:58 pm
Postovi: 272
Koliko je "kriv" Tomarko toliko je i njegova devojka... mislim da oni jos uvek ne shvataju koliko grese i sigurno je da ne razmisljaju mnogo o posledicama.
Ja. iskreno, nikad nisam uzimala te tablete valjda zato sto me je uvek bilo strah ne od trudnoce vec da li sam dovoljno spremna da imam dete i, naravno, da li je osoba sa kojom sam, spremna na sve to. Potpuno se slazem sa svima koji su rekli svoje misljenje o njihovoj situaciji ali mislim da im to treba na drugi nacin objasniti. Ja o posledicama tih tableta ne znam nista ali bi trebalo neko ko nesto vise zna detaljno to i da opise.
Skoro sam na TV-u slusala jednu doktorku koja preporucuje mladim devojkama koje su ostale u drugom stanju i koje su se odlucile za abortus da urade ultrazvuk i pogledaju to malo stvorenjce kome se vidi srce koje kuca, vide se rukice i noge... a ja kazem da to treba da odgledaju svi koji se upustaju u odnose bez zastite. I uvek kada ih "strast" ponese da se sete tog malog bica kako se pomera i uzivka u plodovoj vodi, kako raste i pliva pa da im vise nikada ne padne na pamet da urade nesto bez razmisljanja...bar sto se toga tice.
Pozdravljam sve koji imaju slican problem i koji nadam se ovo citaju i nemojte da mislite da vas ne razumem ali treba da uradite sve, na vreme, da do oplodnje ne dodje, ako je vec ne zelite, pa se tek onda prepustite uzivanju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 08, 2007 10:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 03, 2007 12:26 am
Postovi: 2
Lokacija: Srbija, Beograd
Cao opet.Primam sve kritike,Svi ste u pravu na svoj nacin, ali definitivno covek je rodjen da uci na svojim greskama.
Dva dana od posto je popila imala je mucninu, glavoboloju, bolele su je grudi i moja devojka je dobila, ali imala je samo jedan dan i prestalo joj.
Za dva dana ce raditi test i ici kod ginekologa, sve je to u redu ali cekanje ubija i stvarno bi voleo da joj pomognem da sto pre sazna sta se desava pa reko ako mozet da mi pomognete.
Sta se sada desava posto je imala jedan dan i prestalo joj?
Hvala unapred
POZ


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 18, 2007 9:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 08, 2006 11:44 pm
Postovi: 352
U kom pravcu se mogu ocekivati promene u menstruacionom ciklusu posle koriscenja Postinora, produzetak ili skracenje ciklusa, ili potpuni izostanak menstruacije.... Na forumu mnogi spominju da je ocekivano da se prokrvari par dana po koriscenju Postinora, a u uputstvu to pise kao nuspojava, a ne kao ocekivana stvar, pa u tom smislu, koje su varijacije na tu temu moguce...Hvala!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 20, 2007 4:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 08, 2006 11:44 pm
Postovi: 352
Ako se posle uzimanja Postinor tablete jevi jedva primetno krvarenje, bolje reci u tragovima, kada se moze ocekivati sledeca menstruacija, u odnosu na poslednju menstruaciju ili u odnosu na to krvarenje nakon tablete??


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 132 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 78 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: