Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 41 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: pre nego sto pristanete na hemoterapiju...
PostPoslato: Ned Feb 24, 2008 4:06 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 1:04 am
Postovi: 134
Lokacija: Kanada
procitajte ovaj uvod u alternativne metode lecenja raka
http://cancertutor.com/Other/NoCancer.html

znam da moze biti problem sto je sve na engleskom, ali zbog zdravlja se isplati nauciti i strani jezik. ako neko bas ne moze da se snadje, mogu prevesti i najvaznije delove


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: aleksmicjj
PostPoslato: Ned Feb 24, 2008 6:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 23, 2007 11:35 pm
Postovi: 27
[url]http://cancertutor.com/Other/NoCancer.html[url][/url][/url]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 24, 2008 7:52 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
zbog svog zdravlja, ljudi oboleli od malignih bolesti treba da se drze saveta lekara koji ce ih predvoditi na dugackom i mukotrpnom putu borbe protiv ove bolesti. taj put se, nazalost jos uvek ne zavrsava uvek uspesno ali je jedini koji vodi u izlecenje!
svrha ovog mog javljanja NIJE pokretanje maratonske diskusije sa zagovornicima alternativnog lecenja nego pomoc obolelima i(li) clanovima njihovih porodica da donesu pravu odluku, a to je prihvatanje hirurske, hemio- i radioterapije, bez kojih put ne vodi u izlecenje!
* * * *
malignitet nastaje kada jedna celija pod sadejstvom genetike i faktora sredine (pusenje, zracenje,...) u svom genomu izgubi informaciju, zapis da treba i da umre (procesom apoptoze). ona tada ulazi u ciklus beskonacnih i nekontrolisanih deoba i postaje rodonacelnik loze malignih celija koje su van kontrole fizioloskih mehanizama. prema podacima japanskih naucnika, cija istrazivanja datiraju od pre 10-tak godina, u svakom organizmu se dnevno stvori oko 100 takvih celija i imuni sistem ih unisti. zakazivanjem mehanizma kod nekih osoba do toga ne dolazi, i nastaje malignitet.

svrha terapije jeste da ponovo dodje do celijske smrti.

hirurskom intervencijom se odstranjuje tumor, a protokoli predvidjaju dalju upotrebu hemioterapije ili zracenja, da bi se unistile preostale eventualne celije koje su otpustene u cirkulaciju ili limfotok.

metastaziranje predstavlja osobinu koju imaju maligne celije, a to je da migriranjem sa mesta primarnog tumora pronadju neku drugu lokaciju na kojoj nastaje novi tumor. (osim kod malignih celija jedini drugi poznati slucaj metastaziranja kod ljudi je kod ginekoloske dijagnoze koja se naziva endometrioza)

* * * *

nadam se da sam razumljivim jezikom priblizio pojmove koji su najvazniji kada je u pitanju maligna bolest, kako bi i shvatanje terapijskih principa bilo razumljivo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 25, 2008 2:08 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 1:04 am
Postovi: 134
Lokacija: Kanada
primetio sam da ovde ljudi ne posete stranice koje sam naveo pre nego sto prokomentarisu. Ja pre nego sto dam svoje misljenje, barem procitam to sto je neko citirao.

ko god procita http://cancertutor.com/Other/NoCancer.html u potpunosti videce da samo 3% obolelih od raka prezivi kada se leci klasicnom medicinom. zar se to zove uspesno lecenje? Alternativna medicina ima uspeh 90% kad se oboleli lece njenim tretmanima od pocetka, bez uplitanja klasicne medicine (zracenje, hemoterapija).

"medicina nije umetnost lecenja vec biznis. Njen cilj nije izlecenje vec povecanje profita. Rak je jedan od njenih kljucnih bolesti, on je "guska koja leze zlatna jaja" za klasicnu medicinu. Niko ne zeli da ubije tu gusku." (prevedeno sa vec citiranog sajta)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 25, 2008 9:00 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
kljucno pitanje je KO STOJI IZA TOG SAJTA??? K O ????
evo pogledajte sta se dobija linkovanjem: http://www.thetrustedseller.com/

iza mojih stavova stoji znanje dobijeno na medicinskom fakultetu na osnovnim studijama koje upravo prosirujem na postdiplomskim.

najcesci oblik raka kod zena, karcinom dojke je ako se otkrije u prvim fazama izleciv u PREKO 90% slucajeva, dakle gotovo SVI se izlece ako na vreme otkriju bolest, maligniteti stitaste zlezde (diferentovanog hist. nalaza) su prilicno cesto oboljenje, izlecivo u preko 90% slucajeva, itd.itd.. spisak maligniteta u kojima je izlecivost sve veca svakim danom je veci, i veci..

ODAKLE VAM PRAVO DA TVRDITE DA JE IZLECENJE SAMO 3% ??????? da li znate metodologiju naucnog postupka u medicini za svaku tvrdnju koja se iznese? da li znate da iza svakog brojcanog podatka koji sam izneo ovde i na drugim postovima, (ugl. na internoj medicini) stoje godine i godine istrazivanja!

alternativna medicina je takodje biznis! jedna tura protiv maligniteta alternativne medicine koju u centru grada jedan doktor med. nauka sprovodi vredi citavo bogatstvo, gotovo isto kao i hemoterapija! da li ce pacijent "ustedeti" ako ode na crveni krst kod druge poznate aletrnativke da pije petrolej?!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 25, 2008 2:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Ne cudi me sto neko ode kod alternativke da pije petrolej kad svaki
dan cujem price tipa:

Lekari ga otpisali=nece da mu daju hemoterapiju
Lekari mu dali dva meseca zivota=trazite grobno mesto

Pa na forumu ovde (cim neko ima, recimo metastaze):

Samo tretman bola=umrece brzo ali nedajte da se muci
Injekcije protiv bolova SVE DO MORFIJUMA=kraj je blizu Statistika govori o prezivljavanju do pet godina, nema podataka o prezivljavanju=ako pozivite 5 godina budite presrecni.

Covek se sastoji od tela i duse, s tom sto je medicina mom muzu lecila telo a dusu trovala.

ODAKLE VAMA PRAVO TO DA RADITE?!!!

I nemojte posle da se cudite sto ljudi idu kod nadrilekarke i piju petrolej pitala bih vas da je neko vama blizak u pitanju sta biste tada radili da li biste trazili grobno mesto ili pokusali sve,od molitvi Sv. Nektariju do petroleja.

Prosla sam s muzem sve ovo zato Vam ovo i govorim,lekari mu daju CHT i CAO.Zadnji put ni otpusnu listu nismo dobili (vec 10 dana, lekar je na odmoru).A kad se zavrsi CHT, borba ne da nije prestala nego je tek pocela.Da bih vam pojasnila, procitajte ovde negde neki post o ljudima kojima su na radio terapiji izgoreli creva, pa pustili kuci ili o zeni kojoj su posle CHT od bezazlenog zatvora koji nije tretiran nicim, popucala creva ili o zeni koja je 5 sati cekala sa detetom koje ima tumor na mozgu.

Nemojte samo stajati iza diploma i pricati zvanicna medicina ovo ili ono.
Nemojte ljudima oduzimati nadu.Primetila sam da svaki lekar cim se pojavi na forumu opali po alternativi a bezbroj postova sa 0 odgovora i ne pogleda.Pa vecina ljudi koji ovde obitavaju postavljaju pitanje svojih dijagnoza, pobogu, zar ni toliko nemozete, da kazete ljudima sta im je.
Naravno da nisam za alternativu vec sam slepo verovala medicini sto mi se par puta i olupalo o glavu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 25, 2008 11:46 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
lececi se u ustanovama tercijarnog tipa, susrecete se sa visokim procentom tesko obolelih koji predstavljaju jedan deo statistike, na gausovoj krivoj distribucije.
na nivou globalne statistike medicina sve vise dobija bitku protiv raka, i ja upravo to pokusavam da predocim svima koji citaju ovo!!!

petogodisnje preracunavanje statistike se radi zbog toga sto se, prema klasifikacijama svako nadzivljavanje tog perioda smatra izlecenjem, a eventualna pojava maligniteta kasnije sa danasnjeg aspekta poznavanja patofiziologije se smatra novom bolescu. (ima izuzetaka za neke vrste maligniteta, ali kod vecine ovo vazi)

pacijentima niko nije izgoreo creva!!!!!!! odredjeni broj ljudi nazalost ima tu nuspojavu! bolje je istrpeti i takva nezeljena dejstva ako se tako spasava zivot!
svi smo mi deo neke statistike, tako i ljudi koji imaju radiacioni colitis (jos jednom da napomenem da im niko nije izgoreo creva!), sa druge strane odredjeni broj ljudi (mali) umre od alergije na peniclin koji je opet za vecinu populacije "obicna tableta" koju mnogi samoinicijativno uzimaju kada su prehladjeni.

ljudi cekaju u zdravstvenim ustanovama ogromne redove zbog potpuno nerazumne politike ministarstva zdravlja... o tome je dosta pisano ovde na forumu, i za vecinu negativnog sto korisnici zdravstvenih ustanova osecaju na svojoj kozi krivo je ministarstvo A NE lekari koji rade za platu koja je oko polovine plate cistacice u bolnici u evropi, ne ni stazeri koje drustvo nakon zavrsenog obimnog i teskog fakulteta sramno ponizava da rade bez novcane nadoknade, ne ni sestre koje nakon zavrsenog viseg skolovanja rade poslove odrzavanja higijene za koje je dovoljno obuciti kadar sa osnovnom skolom. stanje u zdr. ustanovama je slika drustva, i o tome mislite kada zaokruzujete na glasackim listicima!!!!!

ja itekako stojim iza diploma, i pokusavam svojim postovima da uticem na ljude, da u trenucima teskih odluka shvate da se izlecenje nalazi upravo iza diploma i decenija skolovanja, a ne iza baba kojima su njihove babe u amanet ostavile petrolej...
ljudi koji u kadama (koje pitanje da li su prethodno oprali) mute razne meleme, ne misle ni nasta drugo osim na zaradu - i to najprljaviju mogucu - na tudjoj nesreci!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 26, 2008 12:11 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 30, 2007 9:17 am
Postovi: 260
Slazem se sa misljenjem ovog doktora,mada ima uspeha i u metodama koje se zovu alternativne.
Najbolja je kombinacija kada se njima bave doktori medicine.Ima velikih uspeha na pr. kod akupunkture.Ovde ne mislim na lecenje maligniteta.
Inace u svetu,pa i kod nas,ma kako bili losi uslovi,rak se uspesno leci.
Narocito oblici koji su pre dve decenije, brzo odnosili zivote,sada su veoma uspesno pobedjeni,kao leukemije,limfomi...Naravno i to zavisi od slucaja.
Jos jednom pitam ,zasto nema vise doktora koji su odgovarali na pitanja pacijenata u vezi njihovih dijagnoza?

_________________
ko otrpi do kraja, spasice se


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 26, 2008 12:36 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
petogodisnje preracunavanje statistike se radi zbog toga sto se, prema klasifikacijama svako nadzivljavanje tog perioda smatra izlecenjem

Upoznala sam zenu koju su lecili od raka grlica materice standardnim metodama. Rak se smanjio u odredjenoj meri, ali je zena upropastena totalno, ima svakodnevna krvarenja iz vagine i anusa i jos niz drugih fizioloskih problema, izuzetno se kaje sto je isla na zracenje, jer ju je ucinilo invalidom. Po statistici, ona je “uspesan” slucaj, jer je prezivela tih 5 godina... sto je daleko od svake logike.

Smesno je da se nadzivljavanje tog perioda smatra izlecenjem – neko moze da ga provede u krevetu nepokretan i potpuno zavistan od tudje pomoci i da umre 2 meseca kasnije – i on mu dodje izlecen, m? Ta statistika mi je sumanuta uvek bila. Pritom, 5 godina je porazavajuce kratak period, ne znam kako ih nije sramota da uopste racunaju tako...

a eventualna pojava maligniteta kasnije sa danasnjeg aspekta poznavanja patofiziologije se smatra novom bolescu

Pa da – ne daj boze da bi neko priznao da se novi rak mozda pojavio upravo kao posledica zvanicne terapije...

pacijentima niko nije izgoreo creva!!!!!!!

Ali jeste besiku. Valjalo bi da je broj ovih znakova uzvika bio malko skromniji - pa samo na ovom forumu procitali smo mnogo tuznih slucajeva takve vrste... LICNO I DOBRO poznajem (tj poznavala sam) osobu kojoj je besika sprzena (narodski termin) takodje tokom zracenja grlica – gospodja je izmedju ostalog opalila samar nekome vec na miloj Onkologiji i otisla u provincijsku bolnicu na dalje lecenje (gde joj je umesto besike ugradjena izvesna kesa). To se dalje nastavilo sa crevima, takodje se radi o plastici, taj detalj vec ne znam... Umrla je pre mesec dana.

odredjeni broj ljudi nazalost ima tu nuspojavu! bolje je istrpeti i takva nezeljena dejstva ako se tako spasava zivot!

Moj utisak je da se najcesce desi da te I kompletno rasture I umres za kratko vreme (mozda i brze nego sto bi bez njihove terapije)...

da se izlecenje nalazi upravo iza diploma i decenija skolovanja, a ne iza baba kojima su njihove babe u amanet ostavile petrolej...

Alternativna medicina u svetu ne podrazumeva nikakve babe, vec se takodje uci na faksevima i iza nje stoji mnostvo naucnih istrazivanja – cesto neprihvacenih od strane zvanicne medicine, iz milion i jednog razloga. To sto kod nas to znaci babe i kade i to sto nasi doktori pod alternativom podrazumevaju iskljucivo takve stvari, to je nas licni problem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 26, 2008 1:31 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
statistiku ne mozemo posmatrati kroz ekstremne slucajeve (ekstremni u statistickom znacenju - krajnji na brojnom nizu)! svi smo mi negde na gausovoj krivoj! lececi se hemioterapijom, ili zracenjem susrecete se sa najteze obolelima. oni su JEDAN DEO reprezentativnog uzorka (svi oboleli dostupni zdravstvenim sluzbama) koji odrazava sliku u osnovnom slupu (svi oboleli od maligniteta). statistika daje smernice u terapijskim principima i doktrinama (za koje dijagnoze treba raditi skrining a za koje ne, koje kombinacije treba primeniti, koliko subspecijalista onkologa treba da radi u kom regionu, itd...)

da biste tvrdili bilo sta u medicini - morate proci mukotrpan naucno-istrazivacki postupak, podvrgnuti njegove faze kontroli i na kraju validnom statistickom metodom obraditi podatke, a posle toga doneti strucni zakljucak.

tuzne price koje navodite su normalne za ustanovu tercijarnog tipa ove subspecijalizacije svuda u svetu! verujte mi, bio sam na nekoliko savremenih klinika. (ne)razumevanje ove situacije je donekle razumljivo i a ljudskog aspekta emocija, a i sa strucnog-postoje mnoga stanja u medicini koja se ne mogu opisati ovde na forumima, koji su upravo iz tog razloga mac sa dve ostrice!

alternativna medicina u nasoj zemlji - kada je u pitanju lecenje maligniteta pogotovo - podrazumeva gotovo iskljucivo ljude sa margine morala! nas prvi esalon alternativaca izgleda kao da je izasao sa velikog platna nekog filma crnog talasa....
alternativna medicina u svetu ima drukciji status nego kod nas - ali on NIJE takav kao sto odredjene struje u ministarstvu zele da ga predstave iz zelje za svojom finansijskom dobiti! ona nigde u svetu nije izjednacena sa zvanicnom, pogotovo ako govorimo o lecenju maligniteta!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 26, 2008 3:04 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Dragi drbg, odavno je ova tema sa alternativcima ovde deplasirana i procesljana 1000 puta,slazemo se naravno sa vama za babe i kade.
Zar su pacijenti krivi sto su vama male plate i sto sestre moraju da rade sve i svasta.Vase je da budete ljubazni a za platu.....pa moracete drugim sredstvima da se borite ili da mi sad Vama kazemo da pazite na svoj listic.Ili da se borite zakonskim sredstvima (sindikati i dr) da privatnici rade privatno a ne da sede na dve stolice i u bolnici i u privatnoj klinici pa da dolazimo u situaciju da nam dr u bolnici daje vizit kartu svoje privatne klinike, "da ne lutamo", kao radi tamo 4 sata, ma daaaa.....


Nemamo mi nista protiv statistika, nauke i Gausa (pretpostavljam da se ime doticnog pise velikim slovom) ali vas molim da tim statistikama ne plasite porodice i obolele.Pretpostavljam da te statistike koristite u naucne svrhe a njima nas laike samo plasite.

Da li ste svesni sta se dogadja u glavi pacijenta i porodice kad taj podatak tako nonsalantno plasirate,ti podaci VAMA koriste i oni su pretpostavljam VAMA reper.....Ako statistika kod primanja odredjene hemoterapije da statisticke podatke na vecem procentu ili za vise od pet godina.Poznato je da statistika bas i nije toliko pouzdana nauka.
A koliki je procenat statisticke gresko to niko ne kaze a?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 26, 2008 8:54 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
pacijenti nisu krivi sto su plate male, ali je prosto cinjenica da su i ti ljudi u belim mantilima samo ljudi, koji kada dodju kuci ne mogu da priuste svojoj deci ni polovinu onoga sto bi trebalo. i tako ponovo idemo u zacarani krug...

statisticka greska u medicinskim proracunima se krece izmedju 1 - 5 %.

nismo se u potpunosti razumeli, meni nije bila zelja da nekoga zaplasim - ja sve vreme predocavam da nauka sve vise i vise dobija bitku protiv maligne bolesti!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 26, 2008 10:43 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 30, 2007 9:17 am
Postovi: 260
Vidim da se mi ovde vrtimo u krug.
Zvanicna medicina ne moze da se zanemari.Jatrogenih faktora ima ,to su greske ucinjene od medicinskog osoblja.Koliko je jedno drustvo haoticno ,nesredjeno ,bezpravno, to je taj efekat izrazeniji.Nema potrebe da naglasim da smo to mi.
Kaj koja je analiticana osoba je lepo to slozila.
Licno smatram, danas raditi radioterapiju kod nas ,neka ti je sam Bog u pomoci.Inace, radi se veoma uspesno na ,,zapadu,,kod lecenja limfoma.Navodim ovo kao primer ,jer sam ja mislila da se svuda moze primeniti zracenje,ali ne kod bolesti krvne loze.Bili su skoro strucni sastanci sa veoma dobrim rezultatima.Britanci i amerikanci su zaista napravili izuzetne pomake.
Zvanicne medicine i njenih metoda ne treba se plasiti,ali zaista biti oprezan u ovoj zemlji ,koja je na ivici opstanka.
Imamo izvanredne strucnjake ,ali i najgori moguci timski rad.
On je izuzetno vazan ,ako ne i najvazniji u lecenju,pocev od higijenicarke,bolnicara,med. sestre,laboranta,doktora i profesora.
To se stice generacijama i disciplinom ,a mi smo daleko od toga.

_________________
ko otrpi do kraja, spasice se


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 26, 2008 6:08 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 1:04 am
Postovi: 134
Lokacija: Kanada
Professor Hardin B. Jones, PhD stated:

"My studies have proved conclusively that untreated cancer victims live up to four times longer than treated individuals. If one has cancer and opts to do nothing at all, he will live longer and feel better than if he undergoes radiation, chemotherapy or surgery ..." Prof Jones. (1956 Transactions of the N.Y. Academy of Medical Sciences, vol 6) (preuzeto sa http://cancertutor.com/Other/NoCancer1.html)

“bolesni od raka koji ne pristanu na klasicno lecenje (zracenje i hemoterapija) zive do 4 puta duze od onih koji se podvrgnu ortodoksnoj terapiji”

Zasto? Zbog toga sto:
- Uzrokuje neuhranjenost: hemoterapija ubija apetit, tera na povracanje, kao i unistava zidove sistema za varenje hrane;
- Unistava imuni sistem: mnogi oboleli umru od upale pluca ili trovanaj (sepse) zbog unistenog imunog sistema od posledice zracenja i hemoterapije; takva terapija takodje unistava i bela krvna zrnca, pa organizam ne moze da se bori protiv novih bolesti
- Unistava crvena krvna zrnca: crvena krvna zrnca ne snabdevaju vise celije raka kiseonikom sto pospesuje sirenje raka;
- Unistava vitalne organe: zracenje i hemoterapija cesto uniste srce ili jetru; posle toga bez bolesniku nema pomoci, sem transplanta
- Hemoterapija je karcinom: na primer, mnoge zene su posle raka dojke razvile i rak materice;
- Bolesnici izgube volju za zivotom: posle operacije, muke isvega kroz sta prolaze, bolesnici se predaju i izgube volju za zivotom i borbom protiv raka;

bolesni od raka koji ne pristanu na klasicno lecenje (zracenje i hemoterapija) zive do 4 puta duze od onih koji se podvrgnu ortodoksnoj terapiji

Na osnovu ovoga moze se takodje zakljuciti da operacija, zracenje i hemoterapija NE moraju da se sprovedu ODMAH da bi se polesnik spasio da ne umre. Umesto toga, sto ne probati sa alternativnim/tradicionalnim/komplementarnim metodama. Sta je najgore da se moze desiti? Mogu li ove metode naskoditi, ako vec ne mogu pomoci, jer sve ove metode rade na principu jacanja imunog sistema?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 26, 2008 6:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
da li vi znate da je danas za sat vremena moguce napraviti websajt!
evo linka prema jednom od takvih besplatnih servisa:
http://geocities.yahoo.com/

dakle, danas je za pola sata moguce napraviti website na kome ce pisati BILO STA! za nekoliko dana on ce se pojaviti na google-u ...

poenta je KO JE NAPRAVIO TAJ SAJT !!!! a ne cinjenica da sajt postoji, ili da se nama svidja ono sto na sajtu pise!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 41 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 54 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: