Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: IšIJALGIJA
PostPoslato: Sub Feb 23, 2008 12:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 23, 2008 11:44 am
Postovi: 2
Pre otprilike tri meseca počela sam da osećam bolove u donjem delu leđa koji su se šrili duž potkolenica obe noge. U početku su bili tupi, a kasnije, naročito nakon dugog sedenja i na hladnoći, postajali bi intenzivniji. Kada je bol postao gotovo nepodnošljiv, obratila sam se lekaru. Nakon urađenog RTG kičme utvrđena mi je saledća dijagnoza: slabije uzražena lumbalna lordoza; sinistrokonveksna skolioza L kičme; IV prostor VI5-VSI je sužen; I IV prostor VL2-VL3 je uži. Fizijatar je konstatovao išijalgiju i propisao mi movalis i OHB12 ampule, kao i movalis i terazepam tablete. Obratila sam se i neurohirurgu koji je rekao da ja nisam "slučaj" za njega. Bol se povukao, krenula sam na kinezi i elektroterapiju, međutim, u poslednje vreme ponovo povremeno osećam tup (doduše ne naročito jak) bol u krstima koji se širi niz kuk desne noge i preko lista spušta se sve do skočnog zgloba. (Moram da napomenem da u međuvremenu nisam bila baš disciplinovana - radila sam izvesne taebo vežbe uz DVD.)
Molim vas da mi rastumačite gorenavedenu dijagnozu RTG kičme i da mi
kažete šta mogu da očekujem u vezi sa pomenutim problemom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 23, 2008 6:38 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Gore navedena dijagnoza je vrlo jasna, imate neku vrstu upale ishi9jadicnog zivca, a prouzrokovanu loshom kicmom. Terapija je ono sto Vam je fizijatar prepisao - vezbe. One ce dovoljno da ojacaju muskulaturu da drzi kicmeni stub u pravilnom polozaju, i samim tim da Vas lishi tegoba.

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 24, 2008 10:45 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Za pomenutu dijagnozu ne mozete raditi izvesne vezbe :roll:
tacno se zna kakav program zahteva vasa postura,misicna snaga i distribucija bola,a to se sve vidi iz dobro uzetog funkcionalnog statusa.
Nemojte se glupirati sa raznim teretanama,pilatesima i tae boovima....vasa kicma zahteva negu,a ne opste mlacenje prazne slame i gubljenje vremena uz dvd.Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: