Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: enterococcus i enterobacter
PostPoslato: Pet Feb 01, 2008 5:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 01, 2008 5:20 pm
Postovi: 1
Moj problem traje već dve godine. U spermokulturi izolovane su enterococcus i enterobacter bakterije. Primenio sam terapiju ciprocinala, baktrima, po savetu lekara koristio cajeve, održavao redovnu higijenu ali nije pomoglo. I dalji ih imam u velikom broju.
Da li one utiču na sterilnost?
Molim vas za pomoć i savet.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 23, 2008 8:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 27, 2006 4:52 pm
Postovi: 13
Sale, ja slican problem isto imam vec par godina. U svakoj spermokulturi se pojavljuju bakterije i to uglavnom te koje si spomenuo ali i neke druge (npr. Preteus mirabilis). Obisao sam puno urologa i konsultovao se sa svim i svakim.
Terapije su bile od gomile vitamina, cajeva, probioticka, da bi se povecao imunitet, pa onda kljukanja antibioticima, sto mislim da samo moze da produbi agoniju. Pokusao sam i sa hiperbaricnom komorom gde sam imao 20 tretmana zajedno sa primanjem antibiotika. I rezultati su da posle npr. HB komore, broj bakterija drasticno spadne, ali i dalje ih ima, i onda posle npr. dva meseca u spermokulturi je ponovo veci broj bakterija, i cesto se bakterije samo rotiraju.

Sto se tice steriliteta, odgovor koji sam ja dobio je da te bakterije i mogu i ne moraju da uticu presudno. Na primer kod mene je za sve ovo vreme spermogram poprilicno dobar. I broj i pokretljivost.
E sad posto supruga i ja vec duze vreme nemamo decu, hteli smo da uradimo za pocetak insemenaciju a ako to ne uspe i vantalesnu.
Medjutim, problem je nastao sto sve klinike koje rade tu intervenciju, traze da moj nalaz spermokulture bude sterilan, a on to nikada nije. I onda zacarani krug.

Resenje koje smo nasli je bila klinika Ivanovic, i dr. Ana Mitrovic. Kada je zena uvidela da moja spermokultura nikada nije sterilna, odlucila se da me, pre nego sto uradi insemenaciju, da mi tada da jacu dozu antibiotika, prema antibiogramu, jedno dve nedelje pre intervencije. I tako je na taj nacin broj bakterija u spermi koju sam ja davao za insemenaciju sveden na najmanju mogucu meru. Oni su je u klinici jos nesto obradjivali i to je to.
Nazalost insemenacije nisu uspele, ali ni najmanje ne mora da bude uzrok moja sperma, vec ko zna sta.
Idemo dalje.

Eto to je to otprilike. Ako te jos nesto tu zanima, pitaj.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 47 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: