Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 113 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: ishrana bebe 8,9 meseci(mama bez ideja)
PostPoslato: Sre Feb 20, 2008 10:40 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 29, 2007 1:18 pm
Postovi: 128
Molim za pomoc.

Ja detetu dajem svaki dan isto i plasi me jednolicna ishrana(dorucak cerealije,rucak povrce i meso,zumnce,sta dati za veceru????)Ja dam ponekad kupovni nestle jogurt i mislim nije dovoljno,nece ga drzati sitim celu noc jer vecera treeba da je "jaka"(iako mom bebcu dajem pred spavanje 200ml.mleka).dam nekad keks sa bananom,nekad poparu,nekad palentu...sta jos?
Hvala mamama i svima koji mi daju koji savte!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 21, 2008 9:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 20, 2008 5:58 pm
Postovi: 13
Draga moja, imam isti problem.Ali evo nekih ideja:
moja beba od 9 m. voli i hleb(usitnjen) sa kiselim mlekom, vocne jogurte, jogurt, spanac pravljen kao za odrasle, prebranac obozava, batak izmiksan(posto ima tek 2 zuba) sa pavlakom i jogurtom, juneca pileca jagnjeca supa. Naravno jace dajem za veceru iz razloga koje si i sama navela, a mozes i da isprzis zumance na puteru.Naravno da bi mogla da joj dajes i sitno seckane barene slanine, pecenicu mozda i sunku sa nekim gore dodacima ali ako ima zubice da to sazvace i da ne bi gutala komade i otezala rad zeluca ili se nedaj boze zagrcnula.Ja sam probala ali dok ne iznikne bar jos koji zubic, nemoguce. Naravno da bi ucila da zvace dajem joj i plazmu, koru hleba, kifllicu u ruku pa ona to nekako mulja pa nesto cak i sama izmiksa i proguta.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ishrana bebe 8,9 meseci(mama bez ideja)
PostPoslato: Pet Feb 22, 2008 9:41 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 29, 2007 1:18 pm
Postovi: 128
Hvala ti punooooo,bas si srce.
Ja mu ne dajem ni sunku,ni przeno nista jos(nema nijedan zub,zasto ne znam).Koje jogurte dajes?Jel miksas sa vocem i koliko kolicinski?A kad dajes supe jel dajes bas kao supui pravu li miksas sa necim da bude gusce?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 22, 2008 4:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 20, 2008 5:58 pm
Postovi: 13
Draga, ja kupim obicni jogurt a vocni jogurt sa breskvom, kajsijom, mozes ili praviti ili kupiti puding. Supu ne mixsam, samo komadic mesa i sargarepu pa dodam u nju, a super je i corba sa tikvicama, brokolijem ili blitvom. Meni beba u stvari ima:
dorucak - kasice-cokolino, keksolino itd, griz
spavanje-sa cedjenom pomorandzom, ili drugi sokic
kad se probudi dam joj voce-breskvu, jabuku, bananu
prvi rucak-supa, corba retka
spavanje-sok
drugi rucak-gusci-pire, spanac sa mesom, pasulj, grasak, pilav
uzina-u zavisnosti jer dobro jela drugi rucak, ili bananu sa plazmom ili ako se bila najela lepo samo solo voce
vecera-popara, batak sa jogurtom i pavlakom, palenta, mleko i plazma/obicna usitnjena ne mlevena/, hleb usitnjen sa kiselim mlekom i isprzenim zumancetom
Sve u svemu kao raznoliko ali i meni se cini da bi mogla jos nesto da izmislim, kao sto nemam ideja kada treba za odrasle da kuvam, pa mi se cini da sve sto mi pada napamet to smo skoro jeli.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 22, 2008 4:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 29, 2007 1:18 pm
Postovi: 128
Nemas pojma koliko ovo znaci sto si mi pisala.Hva;la jos jednom.
Moj bebac ima preko 11kg i mislim da bih mogla malo da mu smanjim obroke a rao bih da mu dajem sve sto i ti svojoj.Vi imate puno obroka,blago vama.
Nas dan tj.jelovnik izgleda ovako:
ujutru mleko
dorucak cerealije(milupine-pirinac sa jabukom,ili mesavina 7 zitraica,ili bababa sa psenicom,medolino-samo takvih ima ovde,nije neki izbor)
Uzina sok ili rendano sveze voce(dajem svaki dan samo jabuku jer mi je od kruske imao proliv zestoki)
Rucak gust svaki put(miksano povrce i meso).Kad smo kod toga koliko dajes mesa kolicinski?
uzina kupovna kasica,ilidam sok
vecera popara,palenta,banana ili suva kuvana kajsija sa keksom ipred spavanje mleko.
i u krug


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 22, 2008 7:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 15, 2008 5:33 pm
Postovi: 33
mame kako se pravi popara ja svojoj bebi to nisam jos davala a moglo bi da joj se dopadne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 23, 2008 11:15 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 29, 2007 1:18 pm
Postovi: 128
Ja pravim po receptu-za bebe je od 5 meseci-kaze preliti hleb(isitnjen ) sa vrelom vodom i onda kuvati dok se ne pretvori u glatku masu.To je to.E sad neko doda malo secera(to ovde pise cak),neko doda malo ulja...ja nista od toga,samo hleb i onda mu ubacim malo kis.mleka.
Ajde mama draga i ti daj neki savet i idejicu please?????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 28, 2008 1:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 10, 2008 6:16 pm
Postovi: 32
U tom uzrastu pocela sam da dajem detetu griz retko kuvani na 230 ml mleka velika kasika griza, i to je super prolazilo, ili puding isto retko kuvan na flasicu, ali ne toliko cesto mozda jednom u 2 nedelje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 07, 2008 8:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 29, 2007 1:18 pm
Postovi: 128
Drage mame,smemo li mi deci da dajemo nesto tipa sutlijas(kako se to sprema sa adaptiranim mlekom jer koliko znam ono ne bi trebalo da se kuva jer gubi sve?!!!)?Ovde gde zivim griza nema.Bas sam ocajna sto sve ovako vrtim u krug(dorucak je uvek isti(cerealije) a veceru menjam(popara,supa sa kis.mlekom,voce sa keksom i to je to!!!).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 11, 2008 6:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 7:57 pm
Postovi: 7
Lokacija: Nis
Slobodno mozes da joj spremas mlecne kasice pa i sutlijas sa kupljenim mlekom, nama je pedijatar preporucio tako i beba je prihvatila.
A sto se tice hrane mozes da skuvas i jabuku ili ispeces pa da dodas malo keksa a moze i bez, posto nema zubica to je super uzina. Cerelarije za dorucak su odlicne jer podsticu varenje, tako da pripremaju bebino stomace da lepo vare ceo dan. Koristi dosta spanaca, brokoli, cvekla...jer su veoma zdrava, daju im energiju ali ne i suvisne grame:)).
Posto kazes da ima vec 11 kg, sto je normalno za decu od godinu dana do dve, preporucila bih ti da izbegavas poparu.
Prijatno!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 15, 2008 4:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 15, 2008 3:40 pm
Postovi: 4
Tijana75, uopste se ne slazem sa tobom da beba treba jesti barenu slaninu, sunku, pecenicu i tome sl. pasulj ne pre 9-10 meseci i ne koristiti mnogo ulja. Ipak ove gore navedene namirnice su teske za bebu, sumnjive proizvodnje, treba ih izbegavati stariji a kamoli da ih jedu bebe. To je moje misljenje najiskrenije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 15, 2008 5:12 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jan 28, 2008 11:56 am
Postovi: 65
Da li mozete da mi navedete sve vrste povrca i voca koje moze da jede beba od 5,5 meseci. Uveli smo jabuku, sargarepu, krompir, bananu, bundevu (ali je vise nema), spanac. Cini mi se da ga hranim jednolicno

:-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 17, 2008 12:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 06, 2007 7:39 pm
Postovi: 7
Tijana75 ti se sigurno salis.
Prosto je neverovatno da neko tako hrani svoju bebu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 18, 2008 9:19 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 21, 2006 9:58 pm
Postovi: 272
Ne znam gde sam bese procitala kaze: moje dete ovako jede ujutru mleko pa dorucak pa sok pa rucak pa sok pa voce pa sok pa vecera pa mleko i td... sve u svemu ima 7-8 obroka dnevno... a neko rece tvoje dete u stvari im samo jedan obrok: pocne ujutru a zavrsi uvece pred spavanje :D Mada jeste nezgodno kad dete ne jede nesto mnogo kolicinski onda mora nekako da mu umuvas neke kolicine koje ce ga drzati ceo dan.
I meni je stvarno problem sta da spremam detetu.Jos mesec dana pa prva godina. Pedijatar kaze da sam moze da jede ribu i obicno mleko jer do sad nije imala nikakvu alergijsku reakciju na hranu.Posto je moj muz ribolovac sacekacemo jednu pastrmkicu....a griz i pirinac joj kuvam na obicnom mleku. Ni ja joj do sad nisam davala sunku,pecenicu i slaninu jer i ja mislim da je rano za to. Ima toliko mesa piletina,curetina,teletina,jagnjetina,junetina pa sad i riba) da prosto nema potrebe da jede pecenicu i slaninu pogotovo sto je to em dimljeno em slano ali dobro svako ima neki razlog. Rekoh da je jedna zena detetu u trecem mesecu davala sarmu... i stvarno detetu nista ne fali...
Samo bih da pitam da li u jednom danu dajete i zumance i meso detetu?
Ja to do sada nisam praktikovala ali me zanima kakva su druga iskustva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 22, 2008 12:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 28, 2008 10:59 am
Postovi: 23
Cao! Posto vidim da svi hrane svoju decu razlicito i da svaki lekar drugacije savetuje ja cu napisati kako sam ja radila dete od 8 meseci vec pocinje da manje spava i treba da ima 3 redovna obroka dorucak mlecni rucak povrce i meso i vecera nesto slano izmedju toga 3 puta na dan mleka npr popije kad ustane flasicu mleka posle pola do sat vremena dorucak kornfleks sa mlekom ili bilo koje druge kasice onda rucak karfiol i krompir sa b.mesom pre spavanja opet mleka popodne vockica pre kupanja uvece palenta ili virsla... i kad legne flasica mleka. Nisam za to da se konbinuje meso i zumance u istom danu dovoljno su kaloricni i zadovoljavaju potrebu za gvozdjem i zasebno! Tolko od mene!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 113 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: