Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Ciste u bubregu
PostPoslato: Sre Avg 29, 2007 9:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 29, 2007 9:14 am
Postovi: 2
Imam 29 godina i zbog bolova u donjem delu stomaka sam uradio pregled ultrazvukom. Doktor napisao:
Oba bubrega ocuvanog parenhima, desno naglasenog pks, obostrano retki mikroliti. U gornjem polu parenhimska cista 35mm, a u levom nekoliko cisti najveca promera 40mm.
Usmeno je saopstila da su nadrazeni desni kanali i da mi je verovatno krenuo pesak.

Do sada nisam imao zdravstvene probleme pa sam veoma zabrinut zbog ovih cisti ... Voleo bih da mi neko objasni poremecaj i kako b trebalo u buducnosti da se ponasam kako bih sanirao ili kontrolisao navedeno.

Unapred zahvalan svima koji posvete vreme mom problemu i ljudima sa slicnim!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 29, 2007 1:16 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Ciste u bubregu su najverovatnije urodjene i da slucajno niste otisli na UZ pregled n ikad ne biste ni znali da ih imate jer se ne ispoljavaju nikakvom simptomatologijom.
Medjutim,vase ciste a narocito jer ih imate vise jesu za pracenje koje se vrsi na 6 meseci,Procerava se velicina cisti,koliko brzo rastu i da li u opste rastu.Ukoliko ciste rastu,onda se vrsi punkcija sklerozacija i to je jedini nacin da se te ciste "izlece".One za sada ne prave nikakve zdravstvene probleme,ali ako pocnu da rastu onda prete da uniste sav plemeniti parenhim bubrega te da ceo bubreg postane jedna velika cista.Zatose vrsi to pracenje na 6 meseci.
Inace da dodam da je to vrlo cesto kod ljudi i da vecina ljudi sasvim slucajno,zbog peska u bubrezima,sazna da ima i ciste.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Terapija
PostPoslato: Čet Avg 30, 2007 12:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 29, 2007 9:14 am
Postovi: 2
Pored gore navedenog zanima me da li mogu nekako da "pomognem" svojim bubrezima u smislu odredjene terapije lekovima, vitaminima, ishranom ili nekakvom promenom nacina zivota.

Da li ovo moze da dovede do poremecaja pritiska?
Cesto imam problema sa donjim pritiskom (115/100 i sl - donji cesto blizu 100), so ne koristim osim u jelu prilikom spremanja hrane i pijem dosta tecnosti.

Nadutost stomaka?
Cesto mi se cini da mi je stomak otecen iako nisam jeo - ponekad uobrazim da je od kafe koju retko pijem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 09, 2007 10:37 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Ne mozete pomoci svojim bubrezima u ovom slucaju.
Sto se tice tenzije,da,ona je povezana sa bubrezima ali to cete morati kod interniste.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 15, 2008 12:46 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 12:29 pm
Postovi: 44
Lokacija: Beograd
Mom mužu je urolog u Dragiše Mišović noćas ( pregled zbog bolova u butini ) ultra zvukom konstatovao da u perenhimu levog bubrega ima ovalnu hipoehogenu formaciju veličine 25 mm, bez posteriornog pojačanja ...i uputio dalje na urologa.

Sve je bilo ok dok nam nije rekao tj pomenu da ne brinemo nije tumor... :o

Kako on ne može da se kreće zbog bolova u nozi ,na pregled kod urologa neće ici jos neko vreme ..

Jel može osim gore navedenih informacija o cistama , još neko dodatno pojašnjenje , ili prevod na srpski sta tačno pise u nalazu mog supruga od noćas.
Toliko malo informacija sam dobila da se brinem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 15, 2008 4:42 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Prevod na srpski vam nista ne bi rekao jer se lekar nije izjasnio sta bi to moglo da bude (dijagnoza na koju sumnja) nego je samo opisao sliku koju vidi.
Ako je rekao da nije tumor,onda nije,moguce da je cista,mada ja iskreno ne znam koje sve promene u bubregu daju hipoehogene senke.
Sacekacemo nekog internistu da vam kaze.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 15, 2008 10:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Ej Mirka jel si to ti,zeno :-D sad videh tamo ;) isto pitanje :):) dobro dosla

(doors)

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 16, 2008 8:12 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 12:29 pm
Postovi: 44
Lokacija: Beograd
Ja sam , ja sam ! Hvala draga moja... :lol:
Toliko drugo pratim ovaj forum nisam znala da si tu. :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 16, 2008 8:31 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
jasta sam tu,jos od 2006-te..a tu nam je i marina.c na pulmologiji kao i ww (mada se ona sa svojim stavom nije bas pronasla ovde tako da ne znam da li jos uvek postuje)

:)

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 16, 2008 8:41 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 12:29 pm
Postovi: 44
Lokacija: Beograd
O kako je mali ovaj naš virtuelni svet. :lol:
Al radujem se što sam vas našla ... :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 17, 2008 2:41 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
[b][i]1. za prvi slucaj: potrebno je utvrditi da li se samo radi o multiplim simplex cistama ili policisticnoj bolesti bubrega, posebno sto su iste udruzene sa kalkulozom sto je cesto kod policistizma. Vazno je, jer se u prvom slucaju sve radi onako kako vam je Amfibija rekla a u drugom je situacija puno slozenija. Takodje je vazno ispitati bubreznu funkciju i nadbubrege zbog hipertenzije i uraditi metabolicko ispitivanje zbog kalkuloze. Obavezno uraditi intravensku urografiju.
2. za drugi slucaj: opis "hipoehogena formacija bez posteriornog pojacanja" odgovara parenhimskoj simplex cisti i ako je tako, nije za brigu ali obzirom da se ne radi o kortikalnoj niti parapijelicnoj vec parenhimskoj i da je singl, ponovite UZ kod nekog nefrologa.

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 17, 2008 3:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 12:29 pm
Postovi: 44
Lokacija: Beograd
Dragane ,hvala Vam.

Ako sa dobro razumela ( zbunjuje me ono ali ) stvar nije zabrinjavajuća , i traži praćenje.

Imate li predlog kom lekaru se obratiti , (neko ime ili konkretnu zdravstvenu ustanovu) ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 23, 2008 2:07 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Bilo koja veca ustanova, nefrolog

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 23, 2008 6:36 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
Da dodam vezano za prvo pitanje - moze se pmoci bubrezima ishranom, itekako. Treba izbegavati slano (ukljucuji i sve sto nije po ukusu slano ali ima dosta sodijuma u sebi, npr. gazirana pica i mesne preradjevine), piti sto vise vode u toku dana, uvin caj, i caj od persuna. Za pocetak.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 17, 2008 1:27 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 12:29 pm
Postovi: 44
Lokacija: Beograd
Moram da priupitam još nešto...slučaj za koji se zanimam već sam gore opisala, ono što me brine ovih dana je niz analiza koje radi moj suprug ovih dana , uz uzdisanje doktorke i sumnjivo okretanje glavom levo desno... :o

Dakle za sad je uradio klirense, krvnu sliku i 2 x nosio urin, rezultati za sad još nisu kod nas , i sutra ponavlja UZ bubrega ...

Naglašeno mu je da može biti ništa i svašta :o ..e sad pitam ja Vas , čisto da me uputite , šta je to svašta na osnovu onoga što imamo od rezultata.( a ja uredno napisala gore)

Prosto u jednoj reči ...jel može biti tumor ili ne ?
Da li je moguće imati tumor a nemati nikakve manifestacije ?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 32 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: