Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 226 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 16  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 13, 2008 7:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Draga moja,

To su upravo bile reci ginekologa koji je mene operisao!

Seti se sto cesce tih reci. Kada zavrsis sa zracenjem vrlo brzo ce otupiti taj osecaj uzasa i samo ce te kontrole potsecati na sve to. Eto, moja prva kontrola na Onkologiji je 21.3 i pre nje cu morati da uradim razna snimanja i analize i u ovom trenutku o tome uopste ne razmisljam. Pretpostavljam da ce me uhvatiti nervoza kada krenem sa citavom procedurom, ali to je svega nedelju dana.

Da u ovom trenutku moj otac nije na lecenju od karcinoma ja bih bila i mislima i telom jako daleko od Onkologije i razmisljanja o kanceru.

Niko ne kaze da je sve to lako, ali ako verujes da mozes da pobedis sve ces lakse prebroditi.

Na forumu uvek postoji neko ko te moze utesiti, a ti se samo javi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 13, 2008 10:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Gledala sam juce neku emisiju o taxistima.
Kaze taxista: mi taxisti smo kao pokretni psiholozi svasta nam ljudi pricaju lakse im kad nekom makar i nepoznaom ispricaju svoju muku.

Ja pomislih, kao i mi ovde. :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 14, 2008 11:22 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
Boban - super ovo o aloji... narocito volim ove navode kada NE BI trebalo da se koristi... jer za sva ta sredstva mnogo lakse nadjes hvale nego mane - tj ogranicenja... a uvek treba biti oprezan, naravno...

Srpkinja - ja obicavam ovde pojedine pojave proglasiti skandaloznim (u duhu nasih zutih novina, super mi je kad na nasovnoj strani napisu SKANDALOZNO!) Elem, skandalozna je sada ova tvoja recenica:

"Mozda je i bolje jer mislim da nema leka za ovu bolest. "

Izvinite-oprostite-pardon, ali tako nece moci. Ne zato sto ovde ima mnogo bolesnih i njihove rodbine, pa volimo da tesimo jedni druge, nego zato sto ja sad, nakon upoznavanja sa bolescu, STVARNO mislim da je ova izjava daleko od tacne... a nekad sam mislila kao ti... i ima nas ovde mnogo koji cemo do poslednjeg daha ("do vecnosti saa-mee" :lol: ) braniti taj stav...
Tako da - da te vise nisam cula 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 14, 2008 11:40 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
Srpkinja - setih se nesto:

S obzirom na to da se lecis u Madjarskoj, koja bi trebalo da je bar koji stepenik iznad nas kada je zdravstvo u pitanju, da li si se tamo susrela sa Indol-3-karbinolom? Trebalo bi da jesi, jer to je bas za tvoju stvar... Nedavno cuh ovde za devojku (koju znam iz vidjenja) - operisala dojku, takodje dobila nesto da pije stalno + I3C... koji je prirodan ekstrakt i savetuje se uz zvanicnu terapiju...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 14, 2008 1:20 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 2:34 pm
Postovi: 85
Kajalena,
Mislim da je u celom svetu zvanicna terapija ista, standardna, samo negde se ceka duze (nazalost neko i ne doceka"cekajuci spas")da stigne do propisanog protokola i da ga "pregura". Sticajem okolnosti ja se lecim u Budimpesti gde imam regulisano i zdravstveno, a posto nisam , drzavljanin da nemam sve bi morala da platim.
Jos jedna pogodnost u ovoj mojoj muci, direktor bolnice gde je pored ostalih odeljenja i onkologije-a cijem kvartu pripadam(crni humor,sve se skockalo meni u korist), covek koji govori srpski-potomak Carnojevica, i upucen je u moj slucaj. Beskrajno mu verujem da bi uradio sve, bez mita, kazao sve o lecenju, ali nije mi pominjao Indol-3-karbinolom niti bilo koji cudotvorni lek... moj brat takodje lekar- hirurg je sa njim u kontaktu i kazao bi mi da zna nesto spasonosno... nemojmo se zavaravati...
Po meni lek je samo dobro raspolozenje, naravno i hrana: mnogo neprskanog ppovrca voca, sokova -100% -cvekla,jabuka, sargarepa,cista vode (gde to ima?), zeleni caj, cist vazduh itd

U stvari znamm da nista neznam...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 14, 2008 1:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 2:34 pm
Postovi: 85
xe, xe, xe SKANDALOZNO, neko mi je rekao pre bolesti da u sebi posedujem veliku dozu romantizma ,ustvari ja o sebi mislim da sam realna ida tusvi mi moramo da naucimo da zivimo u surovoj realnosti...
Molim vas nemojte me izbaciti sa foruma... poravicu se, evoza pocetak :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 14, 2008 1:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
@srpkinja

preni se draga

kad su mom muzu konstatovane metastaze, nokaut je bio zesci, nesto sto ti paralise misli, ali posle nokauta mozak je postao bistriji.

Bitno je odluciti da se ne predas bez borbe.

Pa lekari nekad i pogrese.
Po neko otpisan se izleci
Pa umesto par meseci, mozda pozivimo i dve tri godine a dotle mozda naletimo na nesto sto ce pomoci.

Predaja je najgori nacin gubljenja bitke, bolje i primiti par udaraca i ostati duze u ringu nego bedno izgubiti.

Sto bi rekao Komandant Mark (ako se neko seca):
Hajde da sto skuplje prodamo svoju kozu ((kozhu)nemam latinicnu tastaturu, pa ispade koza heh :oops: )).
Sama sam sebi potresna sa ovim zagradama ali... mislim.... to sam htela da vam kazem. :wink:
Srecan svima sveti Trifun, devojke.
Stvarno, a sto nema muskaraca na forumu sem severusa i dr.Ivice?
Koliko znam vise muskaraca koristi racunare.Nego oni samo citaju a mi pisi,pisi.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 14, 2008 2:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 11, 2007 7:27 am
Postovi: 173
Kada sam pre 11 (zar ima vec toliko?) godina prvi put operisana na IORS, bila je sa mnom u sobi jedna baba (uslovno receno), operisana od iste stvari kao i ja, koja je sve vreme kukala, vukla mi se za petama i siktala na uvo "Blago tebi, ti si mlada, ti ces izdrzati!", sto je meni prilicno islo na zivce (sta, ja treba da sam zadovoljna sto sam sa 29 operisana od raka?)

I, naravno, baba je imala ceo scenario - sada ce da nas seku, pa ce onda da nas truju, pa ce da nas prze, etc, i posle najvise 5 godina ima da umremo...

U istoj sobi sa nama je bila i jedna zenica, 30+, kojoj je to bila vec 6-7 operacija - skoro svake godine su je seckali pomalo, od raznih stvari, a ona je pri tom uvek bila lepo raspolozena, puna pozitivne energije.

Kad je baba, valjda trideseti put u tri dana, ponovo pocela sa lamentom, ta zenica vise nije mogla da izdrzi i odbrusila joj je - jeste, mi cemo da se kilavimo tih pet godina, a znate li koliko ce njih da pogine u saobracajkama samo ovog vikenda?

Sve ove godine ta recenica mi ne izlazi iz glave...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 14, 2008 2:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Citiraj:
Mislim da je u celom svetu zvanicna terapija ista, standardna


E skoro mi nista ovoliko ne zapara oci.

Pa da li znate da samo 5 ustanova u BG imaju pravo na skupe citostatike i da li znate da pola citostatika nemoze socijalno da pokrije i da li znate da skupe citostatike primaju samo pacijenti do 60 godina.Da li znate u kakvom je finansijskom stanju nase zdravstvo.Da li znate koliko kosta terapija koju primate i da li bi vam lekar rekao:"Ima i skuplja i bolja ali mi nemamo para da vam ukljucimo." I da li mislite da sve sto se u svetu otkrije odmah stigne u Srbiju i da stigne da li Srbija to moze da plati??????

Izvinjavam se, pa neka neko od nasih dragih lekara sa foruma slobodno demantuje (najiskrenije bi mi bilo drago) ovo moje rekla-kazala razmisljanje ali ako je 5% ovoga tacno onda je strasno.

Neki dan sam procitala negde na netu da je u BG stigao neki nov citostatik koji kosta 25 000 evra jedna terapija i da njih troje vec prima naravno placa se iz dzepa pacijenata.Pa mislite da je lecenje isto i za sirotinju i za one koji imaju lovu.
Setite se samo pojedinih poznatih licnosti koji su imali neizlecive bolesti.
Evo da vam pomognem Medzik Jonson.......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 14, 2008 3:25 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 2:34 pm
Postovi: 85
bobans1983 je napisao:
Citiraj:
Mislim da je u celom svetu zvanicna terapija ista, standardna

E skoro mi nista ovoliko ne zapara oci.
Pa da li znate da samo 5 ustanova u BG imaju pravo na skupe citostatike
Neki dan sam procitala negde na netu da je u BG stigao neki nov citostatik koji kosta 25 000 evra jedna terapija i da njih troje vec prima naravno placa se iz dzepa pacijenata.Pa mislite da je lecenje isto i za sirotinju i za one koji imaju lovu.
Setite se samo pojedinih poznatih licnosti koji su imali neizlecive bolesti.
Evo da vam pomognem Medzik Jonson.......

Posle svake od 4 hemioth potpisala sam listu i dobila kopiju, gde izmedju ostalogpise, da kosta oko 400eura.? da li je to skupo i koliko to kosta u srbiji ne znam... a verujem da pomaze doneklee..
Pitam se samo, ako ne verujemo lekaru sta je smuckano u flasi za infuziju da li uopste da idemo tamo,...

Da pojasnim mislila sam na zvanicnu dostupnu terapiju vecini pacijenata, o PRESKUPOJ terapiji ne razmisljam... A ako postoji taj spasonosni lek onda je karcinom izleciv.

Ne znam kakva je situaciji u Srbiji...verujem strasna... a pacijenti jos
dodatno optereceni glasinama ili istinama o mitu, vezama,bogatim pacijentima...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 14, 2008 9:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Ma znas sve kako je u Srbiji sta da ti pricam.

Oprosti nije mi bila namera da tebi ovo uputim, nego genegalno za nasu javnost.Imas izvinjenje i na PP.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 14, 2008 10:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
A sada vas, drage moje, molim da se prebacite na "prijatelje"! :D
Pa necu vas ja juriti po svim temama!
Ajde, ajde, idemo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 14, 2008 11:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Ma ja isto mislim Eve ovu temu smo drzali zbog Kajalene ona je otvori a i gre'ota zbog drugih ljudi da padne na drugu stranu zato inace prijatelji su nam ko klub za razonodu.

Pa dobro,.... dobro....., evo hocu.......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Karcinom dojke - Xeloda - Taksotera - alternativa
PostPoslato: Sub Mar 01, 2008 8:09 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Prenosim vam ovu potresnu pricu koju sam pronasla na Wikipediji.
Predlazem da je pazljivo procitate. Covek, izmedju ostalog, daje i alternativne nacine za jacanje i ciscenje organizma koje su oni primenjivali.

Tekst je zaista dugacak, ali verujte mi, vredi procitati ga.

Neke stvari sam i ja koristila, neke koristim i dalje, a sto se tice "buckanja" nerafinisanog suncokretovog ulja, to planiram da radim. Inace, to moj suprug primenjuje vec 2 nedelje.



+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

R A K SA METASTAZAMA

UZROCI RAKA I KAKO GA LEČITI


U M E S T O P R E D G O V O R A

Pišem ovu knjigu o jednoj veoma kompleksnoj oblasti medicine, onkologiji, a još kad čujete da sam po zanimanju oficir policije, reći će te: „Bože, na šta sam spao (la) da slušam medicinske savete jednog policajca i neki od njih će odmah baciti knjigu, ne mareći šta u njoj piše dok će drugi, čisto radi humora poželeti da vide kakve to gluposti može jedan policajac da napiše po ovoj oblasti i što je najzanimljivije - većina od njih će se spasiti. Ako ove redove čita internista - onkolog, on će odmah knjigu baciti i reći „Evo ga, još jedan Anštajn koji izmišlja toplu vodu da bi prevario ljude i zaradio na njima“ a ne shvataju da baš oni, ti nazovi „stručnjaci“, koji negiraju Prirodu, Boga, a veruju samo u hemiju i farmaceutsku mafiju, čine upravo to. SVUGDE U SVETU SE RAK LEČI NA ISTI NAČIN TO JEST LEČI SE DA SE NE IZLEČI, I NIGDE U ZVANIČNOJ MEDICINI NEĆETE NAĆI KORIŠĆENJE LEKOVITOG BILJA UZ NJIHOVE HEMIOTERAPIJE. Postoji veliki broj lekara primarijusa iz ove oblasti, poput RUDOLFA BROJSA, koji su napustili polje medicine i posvetili se lečenju Prirodom iz koje potičemo i mi i lekovi kojima se lečimo. Međutim, umesto da nastave onako kako su se školovali, oni su za dobrobit medicine i ljudi, izlečili hiljade i hiljade ljudi kao što su to ruski naučnici koje je u svojoj knjizi opisao GENADIJ MALAHOV koja se zove „TUMORI i profilaksa narodnim sredstvima“ Želeći da izlečim svoju suprugu, koja je primala hemioterapiju FAQ (prevod na engleski je jako dobar za tu terapiju i najbolje je opisuje) a koja posle 8 kura nije dala nikakvog pomaka, ja sam se uhvatio takve literature, televizije, interneta i svagde našao po nešto koristno i od toga napravio jedan mozaik koji daje rezultate. Tako na primer, početak mi je bila knjiga Malahova, zatim nastavak TV emisije u kojima je gostovao dr. Nenad Roso iz Zagreba koji leči svojom tzv. „nultaterapijom“ ili lečenjem niskofrekventnim zračenjem a po tom ušao u internet i ispitao lekovito bilje na celoj planeti, svojstva, način korišćenja, nus pojave i ostalo. Upuštajući se dalje u problematiku, shvatio sam da su za izlečenje bitne tri stvari, jer je rak ustvari posledica nepravilnog načina razmišljanja i nepravilnog i štetnog života, a to će sve biti naknadno objašnjeno. Zbog toga je trebalo da se pristupi problemu sa više različitih nivoa da bih pomogao svojoj supruzi pa sam pristupio prvo menjanju samog sebe. Naime, školovan sam u duhu komunizma ali sam pročitao knjige nobelovca Ive Andrića a naročito knjigu „Znakovi pored puta“ u kojoj on kaže „Kad god se nađemo u nekoj bezizlaznoj situaciji mi se obavezno setimo Boga i to nam postaje jedini izlaz“. Upravo tako sam i ja uradio. Rešio sam da se „vratim Tvorcu“ i da živim po pravilima po kojim su živeli svi moji preci, poštujući i jednu veliku naučnu Marksovu misao „Nije Bog stvorio čoveka, već je čovek stvorio Boga“. Nije ni bio svestan, sa aspekta fizike, koliko je bio u pravu, Dokazano je da su misli elektomagnetne tvorevine koje s e materijalizuju tako da je to potpuna istina. A sad, pitate se vi, šta je ovo bitno, a ja odgovaram: „Ovo nije bitno - ovo je NAJBITNIJE. a pri tom mislim na VERU U BOGA I VERU U NJEGOVU POMOĆ I IZLEČENJE“ ODGOVORNO TVRDEĆI, DA, AKO JE VERA JAKA, NIJEDNA OD OVIH BILJAKA NEĆE VAM BITI POTREBNA I SAMI ĆE TE SE IZLEČITI. Da bi se moja supruga vratila veri bilo je neophodno da to prvo uradim ja i ja sam to uradio. Uzeo sam suprugu i sa njom i njenim bratom otišao u manastiri Ostrog u Crnoj Gori da celivamo MOŠTI SVETOG VASILIJA OSTROŠKOG – SLAVA MU I MILOST. Po tom smo se vratili i otišli u manastir Kovilj da se ispovedimo a onda u crkvu da se pričestimo. Ovo je dalo rezultate i probudilo veru kod moje supruge koja je inače klaustrofobična jer kad je morala da ide na magnetnu rezonancu ona to nije mogla nikako i bojala se i posle je izjavila da je dok je boravila u tom aparatu došlo joj da iskoči da sve prekine ali bi se javljala iznenadna struja koja ju je smirivala i ona je u više navrata uspela da joj vrati kontrolu, što je ona shvatila kao Božju pomoć. DAKLE, PRVI KORAK JE NAČINJEN I VERA JE VRAĆENA. Tada sam pristupio sledećim koracima o kojim govori ova knjiga.

U V O D ŠTA NAUKA KAŽE O RAKU I TUMORIMA – OSOBINE:

Milan Mitrovic – Ulrich, samostalni istraživac, u knjizi „Tumor fenomen“

1. Samostalno širenje – Dok je normalnim celijama potreban signal iz okoline da bi se delile, celije raka se umnožavaju potpuno samostalno. 2. Nezadrživo bujanje – Celije raka ignorišu stop-signale iz okoline, na primer iz okolnog tkiva koje tumor sabija. 3. Iskljuceno samouništenje – U slucaju grešaka, zdrave celije aktiviraju program samoubistva. Kod celija raka, naprotiv ovaj proces je stavljen van snage. 4. Vecni život – Celije raka su besmrtne, dele se bezbroj puta. Za razliku od zdravih, koje se maksimalno dele 50 do 70 puta. 5. Lukavo mamljenje – Tumorima je potrebno posebno mnogo hranljivih materija, jer se njihove celije množe breže od celija normalnog tkiva. Zbog toga emituju materije koje privlace krvne sudove. 6. Podmukao tok – Svi maligni tumori imaju podmukao tok. Tumor ne pravi galamu, obolelog coveka ništa ne boli, nema temperaturu, povecane leukocite ili sedimentaciju. Pošto coveka nipta ne boli, nikad mu nebi palo na pamet da ima, na primer, karcinom pluca ili da se prekontroliše. U trenutku kad se pojave simptomi, kao što je iskašljavanje krvi, prvi je znak da je karcinom u poodmaklom stadijumu. 7. Policentricnost tumora – Rak je izvorno policentrican. Može imati glavnu lokalizaciju ali su promene po pravilu na više mesta jer je energetska poremetnja ona koja odreduje lokalizaciju. Sve transformisane stanice su lokalne maticne stanice koje su žrtve svoje pozicije u sistemu. 8. Rak na celijskom nivou – Savremena medicinska istraživanja na celijskom nivou ispituju posledice posledica u vidu kancerogenih promena koje mogu da se menjaju ili potiskuju, ali osnovni uzrok oboljenja time nece biti otklonjen. 9. Volja i rešenost – Osobe koje su sacuvale temelj zdravog razuma i suda imaju šansu da uspešno savladaju bolest.

Klifton Lif u tekstu ’’Zašto gubimo ratprotiv raka’’ iznosi sledece: ...”Pitanje je, dakle, zašto nemamo uspeha u dugogodišnjem ratu protiv raka i šta možemo da ucinimo da bismo postigli bolje rezultate? To pitanje postavio sam mnogim medicinskim istraživacima, lekarima, epidemiolozima, farmakolozima, biolozima, geneticarima širom zemlje. Tokom tri meseca obišao sam Hjuston, Boston, Njujork, San Francisko, Vašington i neke druge gradove, sreo se sa najvecim strucnjacima za rak i, istovremeno, ljudima koji su život posvetili traganju za lekom protiv ove bolesti. Vecina njih bili su optimisti kad su u pitanju rezultati lecenja, tvrdeci da statisticki podaci zamagljuju cinjenicu da se tokom godina akumulira ogromna kolicina znanja, koja ce jednog dana dovesti do pronalaženja leka za stotinak bolesti koje se vode kao rak. Vecina smatra da su istraživanja usmerena u dobrom pravcu. Ipak, svi se slažu da je ogromni broj naucnika i lekara koji su ukljuceni u program borbe protiv raka više usmeren na postizanje minimalnih pomaka u lecenju nego na otkrivanju cudotvornog leka koji ce rešiti sve. Na svakom koraku – od istraživacke laboratotije do kreveta pacijenta – lekari se oslanjaju na modele koji nikako ne uspevaju da obezbede željeni tretman. Ide se tako daleko da smo zasuti gomilom revolucionarnih novih lekova koji imaju atest Uprave za hranu i lekove iako je njihov ucinak neocekivano mali. Sigurno je da znanje nema cenu. Ipak, Amerikanci su od 1971. do sada na istraživanje raka potrošili skoro 200 milijardi dolara kroz poreze, donacije i privatne fondove. Šta je postignuto? Produžetak životnog veka obolelih od najcešcih oblika raka meri se mesecima, ne godinama. Sve to lici na grcku tragediju – kaže jedan od pacijenata. – Svi igraju svoje role onako kako je predvideno, svako se ponaša onako kako je propisano, a krajnji ishod je poražavajuci. Nažalost, tragedija je prava rec za ovu situaciju – herojske figure se bore sa silama koje nadmašuju njihove moci. Posledice su nepotrebne ljudske žrtve i razaranja. Poenta je u tome da ljude ne ubijaju lokalizovani tumori, vec to cine metastaze, u neverovatnih 90 odsto slucajeva. Agresivne celije se proširuju na kosti, jetru, pluca, mozak i ostala vitalna podrucja ljudskog organizma izazivajuci haos. Logicno je pretpostaviti da su naucnici bacili na izucavanje ovog fenomena pre mnogo godina, pažljivo studirajuci složeni mehanizam invazije kancerogenih celija. Pogrešno! Casopis Fortune proverio je podatke Nacionalnog instituta za rak od 1972. naovamo i utvrdio da je samo 0.5 odsto sredstava za proucavanje raka otišlo na istraživanje metastaza. Od 8.900 subvencija, koliko je dodeljeno u prošloj godini za proucavanje raka, 92 odsto njih u svom zahtevu nisu ni pomenuli rec metastaza. Metastaza, s druge strane, pretstavlja krupan zalogaj – to je kompleksan fenomen kazuje: “Tumor je energetska bolest organizma, precizna u lokalizaciji i vremenu nastupa, koja viškom energije prouzrokuje patološko ponašanje maticnih celija.” Proces koji se krece u samom organizmu osniva se na integraciji JIN i JANG aspekta energije istog organizma na jednoj ili cešce više lokalizacija. Svaki je fenomen logican samo ako se shvati logika istog. Kad neko nema predstavu o logici, bilo lokalizacijskoj ili vremenskoj a da se ne govori o uzroku (c a u s a) onda mu može izgledati tumorski slucaj, teoretska, slucajnost. Ali pojam “slucajnost” ne potpada pod prirodne zakone, to je samo cista spekulacija. Posebno u biologiji neka uporišta za “slucajnost” Istraživaca su samo disperzirali pojavu raka na 469 raznih oblika a integraciju nisu izvrišili.







Rak. Bolest današnjice. Tačnije, neizlečiva bolest današnjice. Međutim, uvek se čuje:“Izlečio se ovaj tako što je...., izlečio se onaj, ali onaj je“... i slično. A koliko se njih stvarno izleči? Kako pravilno shvatiti ovu bolest, sa kog aspekta je treba posmatrati da bi se moglo sa njom ravnopravno uhvatiti u koštac? Mnogi ljudi smatraju da će lek protiv raka izgledati kao tableta, drugi da će izgledati kao sirup, i posle određenog konzumiranja, bolest će biti izlečena. Ali, da li je tako stvarno? Uostalom, postavlja se i neminovno pitanje koje će pomalo zvučiti smešno i začuđujuće: „Da li je rak uopšte bolest, ili je to „stanje ljudskog organizma koje je rezultiralo neadekvatnim načinom života, reagovanja na spoljnu sredinu, unutrašnjih preživljavanja stresnih situacija“, i dr. Ja bih rekao da je rak upravo stanje do kojeg čovek dovodi svoj organizam zahvaljujući nizu faktora, a ti faktori mogu biti raznoliki i mogu se sagledavati sa više različitih aspekata. Kao prvo, moramo spomenuti psihološki ili duhovni aspekt, jer po rečima drevnog mudraca „kako je gore, tako je dole“ to je jedan od najbitnijih faktora. Drugim rečima, kako i šta mislimo, tako nam se i događa. Da je to tačno dokazali su naučnici tako što su hipnotisanoj osobi, u stanju transa, prislanjali hladan metalni predmet na ruku, sugerišući čoveku da je reč o zapaljenoj cigareti, i time izazivali stvarne opekotine na ruci čoveka. Postavlja se pitanje: Kako je moguće da hladan predmet izazove opekotinu i da pri tom ostane ožiljak kao od cigarete? Odgovor je jednostavan: Čovek je verovao da je u pitanju cigareta. Pa zar je moć vere toliko velika da menja stvari i na fizičkom planu? Očigledno da jeste. Međutim, kakve ovo veze ima sa bolešću o kojoj govorimo? Darvin je rekao da je pre više miliona godina čovek nastao od majmuna... Može biti. Moja porodica i ja nismo, a za njega to ne mogu tvrditi. Drugi kažu: „I Bog stvori čoveka po slici svojoj“, i taj isti Bog posla svog sina da ljudima dokaže da je moć vere bezgranična, i da bi ljudi mogli da „pokreću planine, da imaju samo vere koliko je zrno gorušice“ Da bi to potvrdio, on je tada radio stvari koje su običnom smrtniku bile nemoguće. Slepi su progledali, hromi prohodali, mrtvi ustajali. Zašto? Pa on je verovao. Govorio je da je u svakom čoveku Bog, i da treba imati vere i moliti mu se. Ali... ne. Rak je neizlečiva bolest. U to veruje ogromna većina ljudi i zanimljivo je koliko je čoveku lakse verovati u nešto negativno nego razmišljati pozitivno, kao što reče jedan od naučnika „Ne postoje neizlečive bolesti, postoje samo neizlečivi bolesnici“. Međutim, da ne bih postao dosadan, jer se čitalac može zapitati: „Jesam li ja u crkvi ili će ovaj početi da priča o raku i o njegovom lečenju?!“ izgleda da ću morati da pređem na stvar, i da pokušam, da sa različitih aspekata, navodeći pri tom primere borbe protiv raka, rasvetlim koliko je to moguće objektivno, uzroke usled kojih nastaje ova bolest.





Psihološka predispozicija za rak Postavlja se pitanje da li je ovo uopšte moguće, da li, stvarno, postoji predispozicija za dobijanje ove opake bolesti? Po meni, uzrok raka je upravo psihološka predispozicija, koja je ostvarena načinom života još od detinjstva, a sve ostalo su faktori koji pogoduju ovoj predispoziciji, kao što su: duvan, alkohol, otrovna isparenja, način života, razna zračenja i ostalo. Jer svi smo mi izloženi istom vazduhu, istoj vodi (u okviru, recimo, jednog sela), a, ipak, ne oboljevaju svi od te bolesti. Postoji niz slučajeva gde ljudi koriste sve faktore rizika koji doprinose nastajanju ove bolesti, kao što su duvan, alkohol, neredovana i nepravilna ishrana, pa dožive 90 i više godina, a postoje sportisti koji nikada u životu to nisu probali, pa na kraju dobiju bolest. Zašto? Moje lično mišljenje, zato što su imali psihološku predispoziciju za rak. A šta to znači probaćemo da objasnimo na par slučajeva, mada ih je mnogo više ali da bi čitalac mogao lakše razumeti razne psihološke mehanizme, pokušaćemo na dva slučaja da pojednostavimo složbene psihološke mehanizme „konvertovanja“ i „odricanja od pojedinih organa“ o kojima se mnogo više može pročitati u stručnoj psihološkoj i psihijatrijskoj literaturi. Navodimo oba primera: U oba slučaja oboleli su žene, približno istih godina, žive u istom mestu, i dobre su prijateljice. Prvo govorimo o jednoj. Odrasla u braku razvedenih roditelja, bez topline i ljubavi, uglavnom često sama kod kuće, prepuštena samoj sebi. U svojoj, recimo, 25-oj godini, ona se udaje za čoveka kojeg je zavolela, ali doživljava, od prilike, isto što je imala sa majkom i ocem. Biva zapostavljena, muž „švrlja“ a ona, sama sa decom, uvek ga čeka kod kuće, i zna da je prevarena. Zar se nije u njenoj glavi mogla javiti misao: „Ma dosta mi je svega ovoga, dosta mi je ove patnje!“ I tu se javljaju dve sukobljene želje: prva – da povrati muževu naklonost, i druga, ako to ne uspe, da umre da se više ne pati, jer „čime je ona to zaslužila?“ Dolazi do bolesti. Žena dobija rak dojke koju moraju da odstrane i polazi na terapije. Suprug se okreće porodici i počinje borba za njen život. Skoro da biva izlečena, i ona govori drugoj oboleloj o kojoj će naknadno biti reč: „Mislila sam da mu nije stalo do mene, ali, izgleda da jeste“. I ona se trudi da zadrži to stanje, jer je, upravo tada, sa svojom bolešću, doživela ono o čemu je maštala. Suprug, deca i ona su bili na jednom mestu, bili su porodica. Odlazi na preglede, rezultati pokazuju da je sve dobro, muž se vraća starom načinu života, bolest se vraća, ovog puta žestoko i žena umire.Umrla je veoma mlada. U drugom slučaju, reč je o ženi koja je začeta i rođena u braku bez ljubavi, kao beba od 6 meseci ostavljena od strane oba roditelja, odhranjena od strane babe i dede, tačnije, od strane majčinih roditelja.I dan danas se seća rečenice svoje bake koja je izgovorena kad je majka odlazila „Kako je mogla da je podoji i ode“ Majka je nije videla do njene šeste godine, a kad ju je videla - nije je poznala, već joj je usput dala nekoliko bombona, i prošla mimo nje. Nikada joj to nije zaboravila. Možete li zamisliti tu bol kad je saznala da joj je to majka? Koliko puta se u njenoj dečijoj glavi ali i kad je odrasla i kad je „postala dobra sa majkom“ javila misao „Ma ne treba mi ona niti bilo šta od nje (i prezrela njeno mleko i dojku) Tako bez roditelja, uz babu i dedu, ona se školovala, ali je u toj kući bio i njen rođeni ujak, i njegova porodica, te se ona osećala suvišnom, i jedva čekala „da ode i ne bude nikom na smetnji“, što je odvodi u još veći promašaj. Udaje se za čoveka za koga uopšte nije bila sigurna da li ga voli, i doživljava totalni neuspeh. Čovek, pored nje, dovodi druge žene u kucu, mada je sa njom dobio jednog zlatnog sina. Ne želeći to da trpi, žena odlazi i počinje njeno lutanje i borba. Odlazi u podstanare bez „igde - ičeg“, bez ikog svog. Ponekad se javi neko od porodice i pomogne joj, da li iz sažaljenja ili ljubavi nije bitno. Bitno je da je ona krajnje nesrećna osoba. Tada upoznaje mladića, koji je, igrom sudbine, doveden u njen život, koji ju je zavoleo, kao i njeno dete. Udaje se za njega, dobija još troje dece, i to dva dečaka i jednu devojčicu, od kojih jedan umire. Ali, sve u svemu, sada je to jedna srećna porodica. I tada, dobija rak dojke, koji ubrzo metastazira na jetru i kičmeni stub. Da bismo pravilno shvatili i ocenili, te napravili paralelu između navedena dva slučaja, neophodno je uzeti iste imenitelje iz njihovih života, stresne situacije koje im je utro životni put, kao i mesto na njihovom telu, koje je rak napao i njegovu simboliku. Koje su to sličnosti između ova dva slučaja: • Prvo, i jedna i druga žena su deca razvedenih roditelja, kojima je uskraćena ljubav roditelja; • Drugo, i jedna i druga su bile zapostavljene, i kao deca i kao žene, od strane svojih muževa; • Treće, i jedna i druga su dobile rak na dojci koja im je odstranjena, ali, na ovom se sada treba zadržati, i videti zašto baš na dojci, i šta je to uticalo da se rak baš tu pojavi, i bude primarna bolest, kao i razmotiriti simboliku dojke u psihološkom smislu.

Prve dve stavke nema potrebe razmatrati, jer je jasno da se radi o najtežim frustracijama koje čovek, odnosno, u ovom slučaju žena, može doživeti. Sve ukazuje na to da je njihov život promašaj, i u detinjstvu i u braku. Ali treća stvar zaslužuje da se razjasni na način koji daje odgovor na pitanje: Kako prve dve stvari mogu da utiču na pojavu raka na dojci? Šta je to što je „nateralo“ rak da izabere baš taj organ? Dojka. Organ na telu žene kojim se one ponose. Organ kojim žena „produžava vrstu“ i hrani decu.Dojka i mleko su sinonim za majku u psihološkom smislu ali isto tako dojke su organ koje kod mnogih muškaraca prve privlače pažnju. Pa kad je već tako, onda se može shvatiti paralela između oba slučaja. I jednoj i drugoj ženi, u detinjstvu fali majka (majčina dojka) a kasnije, u braku, dojka kao seksualni organ, je u oba slučaja neiskorišćen zbog neverstva supruga. Zato se obe lišavaju svoje ženstvenosti, i pokazuju svetu (doduše, sve se ovo odvija na nesvesnom nivou) da su ranjene. Upravo to je cilj da se pokaže šta su one preživele, da pokažu da one mogu i bez majke i bez muškarca. I na kraju dolazi pitanje koje su one sebi tokom celog svog života postavljale: „Šta će mi ovaj život?“ I baš tu je raskrsnica, gde se sve mora prelomiti. Nastaviti sa žalopojkama, ili totalno promeniti način razmišljanja, življenja, borbe, nalaska smisla života. Tu se čovek odlučuje za život ili smrt, i sve zavisi samo od njega.

Dakle, došlo je vreme da se iz svega što je izloženo, pokuša izvući jedan zaključak. Na osnovu navedena dva slučaja, a ima ih bezbroj, može se ukazati da je prethodni život kod obolelih osoba, bezbroj puta izazvao pomisao: „Bolje bi bilo da me nema, ili da nisam nikad rođena“, što stvara psihološku predispoziciju za rak, koja, ako se nastavi sa preživljavanjem istih ili sličnih frustracija, uz konzumiranje faktora rizika, kao što su duvan, alkohol i drugo, sigurno dovodi do nastajanja ove opake bolesti.

Pored navedena dva primera, o dejstvu psiholoških mehanizama tzv. „konvertovanja u pojedine organe“ i „odricanja od pojedinih organa“ koji predstavljaju ustvari metode odbrambene mehanizme čoveka koji da ne bi oboleo od neuroze istu „smešta“ u neki od organa i ostaje psihički zdrav ali to je u ovom slučaju „pirova pobeda“, navešćemo isto jedan slučaj koji takođe govori o odabiru mesta gde će nastupiti kancer. Reč je o finoj porodici, gde recimo suprug ima oko 60 godina a supuraga koju godinu manje. Na žalost, iako bezgranično vole decu, Bog im nije podario mogućnost da istu imaju. Oni su sigurno pokušali na razne medicinske načine otkloniti uzroke i doći do poroda ali im to nije uspelo. Dalje, jednom im je doktor morao saopštiti: „Na žalost, vi nikad nećete imati dece“ što je verovatno kod supruga koji je najverovatnije „kriv“ izazvalo jak osećaj krivice. Možete li zamisliti šta se zbiva u njegovoj glavi. Tu je žena koju voli, strah da će biti ostavljen jer je on „krivac što nemaju dece“ i on to jednostavno „ne može progutati“ (u psihološkom smislu ili ne može se pomiriti sa tim) USLED ČEGA DOBIJA RAK NA GRKLJANU (jer to ne može progutati). Ovaj slučaj je stvaran i okolnosti opisane u potpuno istinite s tim što zbog moralnih razloga nije bilo moguće obaviti razgovor sa bračnim parom „ko je tu stvarno kriv“ ali uzmimo sada drugu, suprotnu mogućnost, da je lekar to saopštio ženi

ČUDOTVORNI LEKOVI ZA LEČENJE RAKA

Kada već dođe do bolesti, sudbina više nije samo u našim rukama. Tada obolele preuzimaju lekari, savetuju se timovi stručnjaka koje će terapije primeniti, da bi bar malo produžili život obolelom. Pri tom, javljaju se stručnjaci, vidari, travari, doktori, fizičari koji negiraju sredstva koja koristi savremena medicina iznoseći slučajeve koje su oni izlečili te daju svoje lekove kao one koji su neprikosnoveni i „koje nikako ne treba mešati sa drugim terapijama“. Otprilike, kao da je rak zub, te usled zubobolje odeš kod lekara on ti popravi zub i stvar je rešena. Ali rak nije to. Njega doktori sa onim raznim titulama - dr.sci. primarijus i slično svode na „zaustavljanje daljeg napredovanja, hiruško odstranjivanje“ svode ga u borbu sa vetrenjačama, lečenje posledice bez sagledavanja uzroka. Upravo zbog toga što ljudski organizam nije dojka, ili prostata, nego skup organa koji čine celokupno psihfizičko jedinstvo, u lečenju raka NIKADA NE POMAŽE NITI ĆE BITI IZMIŠLJEN SAMO JEDAN JEDINI LEK kao što je to slučaj kod većine drugih bolesti. Prvo, videli smo da se ne sme zanemariti psiha ni u kom slučaju i da se tu treba posvetiti najviše jačajući ličnost, vraćajući je u sadašnjost i jačajući joj volju za životom. Bolesnik mora prestati da sažaljeva sebe i da shvati da on nije slučajno na ovom svetu već da je svako od nas na svet došao sa nekom svrhom. Treba, isto tako da pokuša, govorim o dva navedena slučaja, da se stavi u položaj majke. Zbog čega je ona to uradila. Pa nije niko rođen sa kamenom mesto srca. Verovatno je i ona bila suočena sa mnogim problemima koji su joj razjedali dušu a kad se to shvati, a druga bolesnica je to shvatila, lakše će oprostiti majci i lišiti se nepotrebnog tereta koji nosi u sebi okrivljujući majku za sve što je u životu snašlo. Ako je ličnost ateista , dobro bi bilo probuditi veru u Boga, jer kako reče naš čuveni pisac, nobelovac, Ivo Andrić u svojoj knjizi „Znakovi pored puta“ – „Kad god nas snađe neka veća nevolja mi se setimo Boga“ te pokušati ubediti ličnost da veruje u uspeh lečenja, razjašnjavajući joj pri tom da nije jedina koja je imala takav život kroz individualnu ili grupnu psihoterapiju, tražeći joj pri tom „slamku spasa ili razlog zbog koga vredi živeti“ Drugo, danas u svetu se rak leči različitim sredstvima. Najčešća podela je na: medicinska i alternativna sredstva, pri čemu često kad se oboleli javi doktoru, isti mu kaže „Ako misliš koristiti još nešto sem ove terapije koju ti ja propišem, ja ti ne garantujem ništa“. Isti odnos imaju i alternativci i kažu: „Ako se podvrgneš hiruškom zahvatu, hemioterapiji i zračenju, kod mene nemoj dolaziti“ Ovakvo mišljenje pobornika alternativnih načina lečenja zastupaju i mnogi medicinski radnici – lekari i drugi, koji smatraju da su savremena sredstva, koja se uglavnom svode na hemioterapiju i zračenje, sredstva koja su smešna, koja ne daju nikakve rezultate i koja nikada nikog nisu izlečila već mu samo uz muke produžila život za nekoliko godina. Zbog toga se javljaju različite teorije kao što je teorija dr. Nenada Rosa iz Zagreba koji rak objašnjava sa jednog nazovimo „energetskog aspekta“ navodeći da obolela ćelija ustvari izgubi svoju prirodnu frekvenciju i postaje kancerogena, te je treba izložiti dejstvu niskofrekventnog zračenja gde bi ona tad „prepoznala i vratila svoju izgubljenu frekvenciju“ i tad bi po njemu počeo proces samoisceljenja.

Drugi, pripadnici alternative, sa prostora Rusije navode niz biljnih, nehemijskih preparata koji ni na koji način ne mogu da nanesu štetu organizmu a koji sigurno leče i to trajno ovu zlokobnu bolest. Te metode su podrobno opisane u knjizi Tumori – lečenje i profilaksa narodnim sredstvima koju je napisao Genadij Petrovič Malahov i u kojoj on navodi nekoliko metoda kojima su postignuti fantastični rezultati kao što su: Ševčenkov „alkoholno-uljni metod lečenja raka“, zatim „Ogarkov balzam protiv raka“, metod Valerija Tiščenka, metod doktorke Heljde Klark, metod Rudolfa Brojsa i mnoge druge, negirajući pri tom zapadni način lečenja hemioterapijom navodeći bitne razlike koje se ukratko mogu sažeti u sledeće: Hemoterapija napada i obolele i zdrave ćelije i nanosi koliko štete toliko i koristi i još se niko nije izlečio. Čoveku se povlači rak za jedno određeno vreme ali se sigurno vraća,i značajno je da se prilikom primanja bilo koje hemioterapije javljaju nus pojave od kojih je mučnina i nagon za povraćanjem najveća, a što se može suzbiti pravljenjem čaja od NANE – 50 grama, KAMILICE – 50 grama i MATIČNJAKA -25 grama i to se skuva pola litre čaja i pre terapije i posle terapije pije gutljaj po gutljaj te osoba mnogo lakše podnosi hemioterapiju pored tableta ONDASAN od 8 mg. Takođe je značajno pre terapije jedan dan jesti samo voće i povrće, na primer, za doručak izmiksati jednu bananu sa kupinama i pojesti, za ručak supu od zeleniša i neku povrtnu salatu, za večeru takođe voće a kad se koristi hleb koristiti Tost. Hemio terapija je prepuna nuspojava koje je prate, dok na primer, ako uzmemo Ševčenkov način lečenja jestivim uljem i votkom koje se uzima pre doručka, ručka i večere daje fenomenalne rezultate i dovodi do konačnog izlečenja. K A K O? Pre svega i ulje i votka su neškodljivi. Poznato je da ćelijama koje su obolele od raka sitne kapljice masti ili ulja trebaju radi njihove hrane i nastavljanja daljeg deljenja, ali kako bolesna ćelija prepozna ulje, ona ga „usisa“ ne znajući da je u njemu vodka, te kad vodka prodre do jedra, ono nije u stanju da nastavlja svoju funkciju i tu PRESTAJE PROCES METASTAZE. Znači, po Ševčenku, zdrave ćelije ovde ne trpe nikakvu štetu, a bolesne ćelije se „same javljaju u uništavaju“.

Takođe, narod je došao do biljnih sredstava koja imaju fantastična svojstva. Od nekih se prave čajevi, od drugih sokovi a treći se koriste u praškastom obliku. Tako na primer, navode se odlična svojstva: • Upotrebe nerafiniranog jestivog ulja svako jutro, na tašte. Ulje treba da je nerafinisano i hladno ceđeno. Uzima se jedna supena kašika i vrši „bućkanje u ustima“ u trajanju od 15 do 20 minuta gde se tom prilikom kroz sluzokožu usta izvlače toksični materijali iz organizma, pri čemu strogo voditi računa da se sadržaj u ustima ne proguta već ispljune jer se u njemu nalaze razne toksične materije i mikroorganizmi. Na ovu temu je dr. KARASH u Ukrajini održao jedno zanimljivo naučno predavanje gde je objasnio kako je tom metodom izlečio sebe od jednog srčanog oboljenja i dokazao bezgraničnu moć ove metode. Postavlja se pitanje, ako se već prima hemioterapija, zašto se ne bi posle primanja iste koristila ova metoda da se što pre izluče toksini koji mogu da ugroze druge organe u čovečijem telu? • Drugo, poznato je da su cvekla i šargarepa jaki antioksidanti i da obolelim ćelijama ne dozvoljavaju da prime kiseonik koji im je preko potreban za život. Pored toga, one čiste i jačaju krv, dižu imunitet i veoma su korisne za krvnu sliku. Zbog toga, ako ste počeli sa hemioterapijom, kupite sokovnik, napravite sok od jedne veće cvekle, 6 većih šargarepa i jedne veće kisele jabuke i pijte ga svakodnevno kao dopunsku prirodnu terapiju i pomoć hemio terapiji ali i kao sredstvo koje će pomoći u zaštiti drugih organa od oštećenja. • Treće, sredstvo koje je izuzetno dobro za čišćenje krvi od toksina i stvaranje odlične krvne slike je sok koji se pravi od sveže ubrane koprive i jednog kilograma limuna i to na taj način što će te uzeti jednu teglu od 5 kg i na dno tegle staviti koprivu a zatim jedan limun oprati i iseći na četiri dela te staviti na koprivu. Zatim, taj limun opet prekriti koprivom, a po tom opet jedan limun iseći na 4 dela i staviti na koprivu i tako dok se ne napuni tegla. Kada ste istu napunili, naspite u nju vodu ali ne našu tzv. „česmušu“ već čistu vodu, najbolje izvornu, stavite celofan, stegnite ga gumicom i pustite da odstoji 24 sata. Po tom sadržaj iscedite u drugu posudu gde će ostati samo voda, uzmite ¾ kg žutog šećera i saspite u vodu, i sve to vratite u istu prethodno opranu teglu, zatvorite je na isti način celofanom i sačekajte još 24 časa. Po tom, sadržaj saspite u flaše jer ste dobili ukusan a pri tom i jako lekovit sirup koji pijte svakodnevno umesto vode. • Četvrto lekoviti i jako značajno sredstvo koje ima istu namenu kao i prethodno, pravi se na sledeći način. Uzmite tri glavice belog luka (znači ne tri češlja već glavice) i tri limuna koja prethodno oprati. Zatim, uskuvajte oko 1,5 litara vode i pustite je da se skroz ohladi. Kada se ohladila, u tu istu vodu isecite sitno i beli luk i limun i stavite da navedena smesa kuva do temparature 79-80 stepeni ALI NIKAKO NE SME PROKUVATI, a po tom pustite da se skroz ohladi. Kada se ohladila, istu uspite u flašu i stavite u frižider. Svako jutro, kad ustanete, popijte na gladan stomak jedan decilitar smese jer će vam činiti dobro. Beli luk je jak antioksidant i borac protiv kancerogenih ćelija ali isto tako vrlo dobro reguliše krvni pritisak i ima mnog druga lekovita svojstva. Ljuta svojstv belog luka primoravaju jetru da efikasnije prepoznaje i uništava kancerogene otrove koji bi dospeli u tkivo i izazvali tumore. Beli luk takođe stimuliše stvaranje fermenata koji direktno napadaju ćelije raka i tumore. • Peto, soja i sojino mleko. Reč je o izuzetno važnoj materiji koja ne dozvoljava krvnim sudovima da urastaju u tumor. Ćelijama raka je neophodan kiseonik koji se prenosi krvlju ali ih soja primorava da „teško dišu i umiru od gladi“ ne nanoseći pri tom nikakvu štetu zdravim ćelijama. Znači reč je o veoma značajnom i jakom antioksidantu koji sadrži u sebi inhibitor proteaze, koji zaustavlja rast ćelija raka u svim stadijumima. Takođe, prilikom primanja hemiroterapije zbog upotrebe metala uvek biva oštećena jetra pa dolazi do metastaze na nju ali hemioterapija primorava ćelije raka da se povuku ostavljajući pri tom vrednosti enzima ALT i AST jako visoke. To je jedna od najtežih pojava jer se terapija prima svakih 21 dan te podiže vrednosti ALT i AST a iste se moraju spustiti do sledeće terapije. Kako? Korišćenjem tzv. „švapskog sira“ i sojinog mleka. Treba izbegavati pravo, kravlje mleko jer je organizam obolelog od raka prezasićen „mlečnom kiselinom“ i zbog toga je uspešna zamena za kravlje – sojino mleko. • Šesto, korišćenje biljke odnosno narezane kore ozonifernog drveta iz nezagađenih delova Anda, posebne čistoće i snage, u obliku tzv. Taheebo čaja i li Taheebo aktiv pilula. Ni u jenom ni u drugom proizvodu ne postoji hemija niti nastupa bilo kakva škodljivost po ostale organe i ćelije u organizmu. Karakteristika ovog preparata je da je uspešna podrška organizmu u jačanju imuniteta i revitalizaciji organizma, eliminalciji toksina i drugih štetnih materija, virusa, bakterija i slično (znači i toksina koji su uneti tokom hemioterapije), regulisanju metabolizma i drugo. • Sedmo, korišćenje najstarije biljke na Zemlji, stare između 2000 i 4000 godina, Ginko Biloba . Ekstrakt njenog lista je najšire korišćen preparat današnjice. Produkt ili kapsule ove biljke predstavljaju SUPERIORNU formulu na bazi prirodnog vitamina E koji je nezaobilazan u borbi protiv „slobodnih radikala“ koji su produkti kancerogenih ćelija, a pored pomenutog vitamina E preparat je bogat i ekstraktima semenki grožđa (Grape seed) koji je bogat bioflavonidima koji štite kapilare i pojačavaju ANTIOKSIDANTNU MOĆ PREPARATA. (sprečava bolesne ćelije da dođu do kiseonika i na taj način ih uništava) Pored toga ovaj peparat poboljšava memoriju, kocentraciju, odličan je protiv depresije što je jako značajno, povećava radnu sposobnost, štiti srce i krvne sudove. • Osmo, korišćenje Coral Calciuma koji predstavlja osnovu za pravilan rad centralnog nervnog sistema, jačanje imunog sistema, smanjenje bolova u kostima i ledjima, uspešno čisti jetru creva i bubrege i drugo. Često je slučaj da su metastazama zahvaćene i koštane mase te se kao sredstvo za zaštitu koristi injekcija ZOMETA 4 mg, koja praktično kad se dobije, a dobija se u obliku infuzije, u telu izaziva promenu i povlači sav kalcijum koji može iz organizma u obolele kosti tako da organizam praktično ostaje bez kalcijuma. Tada najčešće doktori savetuju da se uzimaju tzv. Šumeće tablete kalcijuma i vitamina D, od 1000 mg, od čega samo 40 mg. Bude iskorišćeno u organizmu a ostalo je bespotrebni i štetni višak. Zbog toga se savetuje da se posle primanja ZOMETE uzima Coral Calcijum, 3 puta jedna kafena kašičica koja će sigurno biti cela iskorišćena, Inače, značajno je napomenuti da se koralni kalcijum dobija iz mineralnih stena u Japanu u potpuno čistom obliku.. • Deveto, možda najznačajnije, treba pomenuti materije koje služe jačanju jetre koja usled hemioterapije uglavnom strada na uštrb drugih organa, a lekari se rukovode geslom „jetra je organ koji se regeneriše“. Jeste, ukoliko nije sva zahvaćena metastazom. Da bi se jetra ojačala, postoji prirodan sok u tu svrhu a pravi se od nekuvanog krompira i crne rotkve, Ukus soka nije onoliko prijatan koliko su fantastična njegova svojstva u jačanju jetre pa prema tome, treba smoći snage i koristiti ga zbog ogromne važnosti jetre kao organa čije su nam funkcije dobro poznate. • Takođe veoma je značajno koristiti lešnike, orahe i badem od kojih je najznačajniji badem, kad je u pitanju jačanje jetre i tada se u toku dana uzme od 7 do 10 plodova badema. Za jačanje jetre pored Brojsovog soka od crne rotkve i sirovog krompira, vrlo dobri rezultati se postižu sa kapsulama RELIV forte koje potpomažu regeneraciju jetre, ubrzavaju proces detoksifikacije i imaju još niz dobrih osobina. Takođe značajnu ulogu u borbi protiv kancera jetre igraju i kapi ili kapsule ECHINACEA, koje se mogu kupiti u svakoj apoteci a služe za povećanje broja i aktivnosti ćelija čiji je zadatak odbrana organizma, prepoznavanje kancerogenih ćelija i drugih infekcija i njihovo uništavanje.

Pa, dobro, rekao bi neko. Sad nam je čovek pokazao niz sokova, ekstrata i drugog lekovitog bilja, spomenuo savremenu medicinu, hemioterapiju, zračenje i drugo, i opeta nas ostavio u haosu. Za čega se opredeliti? Da li odbiti usluge koje nudi savremena „zapadna“ medicina pa se lečiti prirodnim sredstvima koja se još zovu – alternativna sredstva, ili se opredeliti za tradicionalnu medicinu sa hemioterapijom i zračenjem, ili nekako povezati oba načina lečenja. Na žalost, sve ovo zavisi od slučaja do slučaja, od bolesti šta je zahvatila i koliko, od otpornosti organizma i od VERE u izlečenje. To čovek mora SAM DA ODLUČI. Ja se ne bih odrekao tradicionalne medicine koja je proučavajući ovu opaku bolest došla do određenih lekova koja ako se pacijent javi na vreme izleče rak skroz a ako se ne javi, jedno vreme ga skroz uništavaju mada se posle ipak vrati. Upravo to, kada govorimo o ljudima koji su se malo kasno javili, moj savet bi bio, obavezno prvo tradicionalna medicina dok se rak ne povuče, pri tom praktikujući biljke i sokove za čišćenje, jačanje i revitalizaciju organizma, kako bi posledice hemioterapije bile što manje. Gore navedena sredstva su uglavnom sva ANTIOKSIDANTI što znači da pored HEMOTERAPIJE i ona „guše“

kancerogene ćelije, potpomažu hemioterapiju a ujedno otklanjaju i njene štetne posledice. Po završetku hemioterapije, kada lekari kažu da se dođe na kontrolu u određenom vremenskom periodu, TREBA POČETI ALTERNATIVNI NAČIN LEČENJA RAKA PRI ČEMU SAM JA STOPROCENTNI PRISTALICA ŠEVČENKOVE ALKOHOLNO-ULJNE METODE LEČENJA RAKA, uz sistematsko korišćenje i ostalih nabrojanih preparata, zavisno od nalaza kontrole zdravlja.


PRIMER LEČENJA KARCINOMA DOJKE GDE JE ISTA ODSTRANJENA HIRUŠKIM ZAHVATOM, ZAJEDNO SA PODPAZUŠJEM - LIMFNIM ČVOROVIMA, SA METASTAZOM NA JETRU I SEKUNDARNIM DEPOZITIMA NA LUMBALNOTOROKALNOM DELU KIČMENOG STUBA.


Na primeru bolesnice kojoj je odstranjena leva dojka dana 14.11.2006 godine, sa gore pomenutom dijagnozom, videćemo načine lečenja koji su u toku terapije primenjivani i prilagođavani zdravstvenim promenama pacijenta. Znači dijagnoza je bila karcinom dojke sa metastazom na jetru i vidljivim sekundarnim depozitima na torokalno-lumbalnom delu kičme. Terapija koja joj je propisana je standardna takozvana FAC terapija i to 8 kura. Po isprimanoj terapiji, svih 8 kura, nije došlo do nikakvog poboljšanja zdravlja niti povlačenja karcinoma iz oblasti jetre. Predložena je terapija TAKSOTERA, 140 mg koja se prima u obliku infuzije ali ovog puta se pristupilo prikupljanju, selektovanju i primeni navedenih oblika alternativne medicine čim bi bolesnica došla kući. Uočeno je da bolesnica po dobijenoj hemioterapiji 7 dana oseća strahovitu mučninu, nemoć i depresiju. U svrhu popravljanja opšteg zdravstvenog stanja i skraćenja roka nus pojava koje izaziva hemioterapija korišćen je sok od cvekle, šargarepe i kisele jabuke koji su veoma jaki ANTIOKSIDANTI kako bi se učinak taksotere još više pojačao i kako bi se metastaza što pre povukla. Takođe, korišćen je i sok od koprive i limuna radi čišćenja krvi i jetre od nagomilanih toksina a korišćen je i kozji sir obogaćen probiotskim bakterijama sa ciljem da smanje enzimske vrednosti ALT i AST. Takođe, zbog promena na kičmi, pristupilo se davanju injekcije ZOMETA 4 mg, koja je imala za cilj da ojača skelet i spreči proces prodiranja meta staza unutar kostiju, jer su ti „sekundarni depoziti“ ostali na koštanoj površini torokalno-lumbalnog dela kičme. Posle četvrte terapije TAKSOTERE, bolesnica je otišla na magnetnu rezonansu gde je nalaz glasio: Prethodni nalaz je u totalnoj korelaciji sa današnjim. Izražena je totalna regresija metastaznih promena u jetri. Praktično su ostali vidljivi još sekundarni segmenti u oblasti torokalno-lumbalnog dela kičme koje je trebalo ukloniti jer je sintigrafijom kostiju ustanovljeno da metastaze nisu prodrle u same kosti već se nalaze na spoljnim delovima kičme. Zbog toga je propisano od strane ordinirajućeg doktora još 4 kure TAKSOTERE koje su imale za cilj, da na štetu jetre, uklone metastaze koje se nalaze na kičmi. Međutim, tu se javlja jedan problem. Prilikom primanja Taksotere, vrednosti ALT i AST se drastično povećaju tako da bolesnica nije u stanju da primi Taksoteru. Zbog toga se kod kuće uvodi metod „uljnog bućkanja“ po ustajanju iz kreveta, zatim ispijanje jedno čašice 0,5 cl soka od belog luka i limuna, da bi uz obrok, najbolje doručak, bolesnica popila kapsulu GINKO AKTIV. Pre toga, kada bi otišla na posao, obavezno je nosila za doručak kozji sir sa probiotskim bakterijama i sojino mleko jer te dve stvari najbolje skidaju vrednosti ALT i AST. Takođe, nastavila je da pije i tahebo čaj i sok od cvekle, mrkve i jabuke kao i sok od rotkve i krompira za jačanje jetre.

Međutim, mora se napomenuti da ni jedan od ovih lekova nije uspeo da po želji bolesnice smanji tok mučenja posle terapije, te se pristupilo korišćenju jednog novog sredstva koje se zove „Toksfajter lux“ i čija je osnovna namena intoksifikacija pri hemo i radio terapiji koju je bolesnica uzimala do terapije po dve kapsule dva puta dnevno pre jela na 30 minuta a po primanju terapije po 3 kapsule dva puta dnevno pre jela na 30 minuta. Kapsule „Toksfajter luxa“ sadrže sve vrste korisnog i dragocenog bilja koje ima osobine ANTIOKSIDANATA i REVITALIZIRAJUĆE osobine pogotovu kad je jetra u pitanju a reč je o biljkama: • Beta karotin • Sena (mahune) • Šipak (plod) • Cvekla sublimirana • Pasjak (kora) • Detelina • Bokvica (list) • Aloja • Žuta hajdučica • Pšenične mekinje • Badelj • Spirulina • Sladić (ekstrat korena) • Povratić (cveće • Srdačica • Zečje uvo • Bromelain • Jabučni piktin • Lan (seme) • Maslačak (koren) • Brusnica (list) • Čičak (koren) • Laktobakterije • Troskot • Papain • Hlorela • Žuti kantarion • Detelina • Gama orizanol • Breza (list) Sve ovo izgleda malo komplikovano, premnogo. Pa, čovek se zapita, jesam li svinja da to sve mogu da pijem ali uz pravilnu primenu može se. Bitno je raditi sistematski. Pošto se terapija prija na tri nedelje, potrebno je uz proučavanje navedenih biljnih lekova, proučiti svojstva

svakog od njih te prvu nedelju posvetiti, jačanju hemioterapije i čišćenju organizma. Drugu nedelju posvetiti jačanju jetre i smanjivanju vrednosti ALT i AST, zaštiti srca i krvnih sudova, podizanju vrednosti leukocita sve do 4 dana pred terapiju kad će krv reći šta nije u redu i na osnovu nalaza korigovati uzimanje biljne terapije.




Uopšte o raku jetre, nastanku i lečenju

Kada govorimo o jetri kao organu koji je jedan od najvažnijih organa u ljudskom organizmu, moramo reći da je ona kompaktan, aktivan, centralni organ koji naročito pogađa: prekomerno unošenje namirnica životinnjskog porekla i to: govedine, svinjetine, živinskog mesa, jaja, mlečnih proizvoda, soli i sl. Takođe, simptomi koji se jave u jetri ako je došlo do prekomernog korišćenja gore navedenih namirnica, mogu biti ubrzani supstancama kao što su alkohol, namirnice sa mnogo masti i ulja, proizvodi od brašna, šećer, tropsko voće i povrće kao i sirova hrana i razni stimulansi. Dovoljno je razmotriti metabolizam masnoća pa da shvatimo mehanizam degenerativnog oboljenja i formiranja tumora uključujući i rak jetre na ćelijskom nivou. LIPIDI su zajednički naziv za masnoće, ulja i masne supstance kao što su masne kiseline, holesterol i lipoproteini. Masne kiseline su gradivni materijal od kojih se sastoje masnoće, kao što su prosti šećeri osnovne jedinice ugljenih hidrata. Da bi pomogla u varenju masnoća, koje su nerastvorljive u vodi i stvaraju velike kapi, jetra luči žuč, koja služi da stvori emulziju od masnoća i omogući probavnim enzimima da ove razlože na masne kiseline i glicerol. Lipidi su bitni za varenje ali mogu biti štetni po organizam, što posebno važi za zasićene kiseline, kao što je stearinska kiselina, sadržana u životinjskim tkivima koja oblaže crvena krvna zrnca, blokira kapilare i lišava srce kiseonika. Jedan od glavnih sastojaka lipida je HOLESTEROL čija je namena da održava ćelijske zidove, služi kao prethodnik žučnih kiselina i vitamina D i, takođe, kao prethodnik nekih hormona. Holesterola NEMA u biljnim namirnicama. Pošto je holesterol nerastvorljiv u krvi , on prianja za jedan protein koji je rastvorljiv, da bi ga ovaj raznosio po organizmu; tako da tad nastaje kombinacija koja se naziva LIPOPROTERIN. Kada je reč o limfi, sasvim je normalno da limfa apsorbuje masnoće, koje blizu srca ulaze u krvotok, jedan deo će na kraju biti deponovan u jetri. Te uskladištene masnoće, naročito one koje potiču od MESA i MLEČNIH PROIZVODA, obično su GLAVNI IZVOR POREMEĆAJA JETRE KOJI KULMINIRAJU U NASTANKU RAKA JETRE.

Usled sve veće svesti javnosti o postojanju veze između HOLESTEROLA i NEZASIĆEN- IH MASNOĆA koje služe redistribuciji holesterola iz krvi u tkiva, i u kombinaciji sa kiseonikom stvaraju SLOBODNE RADIKALE koji predstavljaju nestabilne visoko reaktivne supstance koje mogu da stupe u interakciju sa proteinima i da uzrokuju gubitak elastičnosti tkiva i opšte slabljenje ćelija. MEDICINSKE STUDIJE POKAZUJU DA POLINEZASIĆENI LIPIDI, USTVARI , UBRZAVAJU RAZVOJ TUMORA VIŠE NEGO ZASIĆENE MASNOĆE I ULJA.


E lepo, reći ćete. Ovaj nam baš napriča svašta kao da smo studenti medicine a ne oni koji se interesuju kako lečiti sve ovo, međutim u tekstu u kojem govorim o jetri, nastanku raka na njoj se izdvajaju stvari koje objašnjavaju gore navedene lekove kako medicinske tako i biljne i gde se spominje da je ovaj ili onaj lek VELIKI ANTIOKSIDANT i BORAC PROTIV SLOBODNIH RADIKALA a iz teksta ste otprilike mogli da shvatite šta to znači i da vidite koji od lekova bi vam najbolje (prema dijagnozi lekara) poslužio u lečenju.

A sada da se vratimo na slučaj obolele od karcinoma dojke sa metastazom na jetru i na torokalno lumbalni deo kičmenog stuba i njen način lečenja. Dakle, bolesnica je isprimala 8 FAC terapija međutim nije odreagovala na njih niti je koristila bilo šta od alternativnih supstanci koje pomažu i podržavaju lečenje. S toga joj je propisana druga terapija tj. Taksotera ali ovog puta su se bolesnica i njen suprug dobro „pripremili i saznali dosta toga o alternativnom načinu lečenja“ o biljkama koje služe kao ANTIOKSIDANTI, BORCI PROTIV SLOBODNIH RADIKALA i koje imaju izraženu REGENERATIVNU FUNKCIJU te je bolesnica počela da koristi gore navedene biljke ali uz određena pravila koja propisuju osobine i namena pojedine biljke. Tako na primer, od dr. KARAŠA počela je da praktikuje tzv. Uljnu terapiju koja se ogleda u „žvakanju, bućkanju nerafinisanog suncokretovog hladno presovanog ulja, 15 do 20 minuta svako jutro“ čime je „izvlačila razne toksine iz svog organizma“. Po tom je popila 0,5 cl (čašica od rakije) smese belog luka i limuna koja predstavlja fantastično sredstvo za borbu protiv holesterola i drugih masti. Prva dva nazovimo ih „rituala“ se sprovode po ustajanju ili kako narod to kaže „na tašte“. Posle toga, uz obrok, pacijentkinja je obavezno pila jednu kapsulu GINKO AKTIVA koji je ustvari biološki nastavak terapije Taksoterom s tim što korišćenje ginka ne stvara ni blizu takve nus pojave kao kod Taksotere ali uveliko pojačava efekat do nove terapije taksoterom. Međutim, pošto se bliži terapija, neophodno je ovo sve koristiti ali ne na štetu vrednosti ALT i AST enzima u jetri, jer ako su isti visoki onda ne može da se primi Taksotera. Zbog toga, pacijentkinja koristi sok od cvekle, mrkve i jabuke u koju se još pomeša malo soka od crne rotkve i sirovog krompira (pravi se sokovnikom) što jača jetru. Pri tom intezivno pije surutku koja služi regeneraciji jetre i smanjenju ALT i AST a uzima i po dve pilule dva puta dnevno 30 minuta pre jela preparata „Toksfajter“.

Takođe, pošto mora da se štiti kičma, prima se i injekcija ZOMETA 4 mg koja povlači sav kalcijum iz celog organizma u kičmu i ostale kosti, a da bi organizam došao do novog kalcijuma 3 puta dnevno se uzima Coral calcijum koji je mnogo bolji od tzv. „šumećih tableta kalcijuma 1000“ jer se kod istih iskoristi samo 40 mg a sve ostalo je štetni višak.


ŠTA DRUGI KAŽU O ANTIOKSIDANTIMA




Antioxidants •


Megamin kao preparat je na bazi meda i jedan je od najjačih antioksidanata koji postoje i koje u novije vreme praktikuju u lečenju raka jetre u kombinaciji sa kubanskim galenom(koji predstavlja spoj lekovitog bilja u mešavini proizvoda od pčela. Ispoljava snažno antiflamatorno, mukolitičko i imunostimulatorno dejstvo, a pojedine komponente antioksidantnim dejstvom utiču na oštećenja uzrokovana ZRAČENJEM. Efekat komponeneti u prevenciji osteoporoze zasnovan je na stimulaciji ćelija koje proizvode kost i povećanoj resorpciji kalcijuma iz creva.

Sastav kubanskog galena: Polen, propolis, limun, beli dulek, ananas, menta i kubanski galen u medu.

Pomaže kod akutnih i hroničnih bolesti disajnih puteva, stanjima smanjenog imuniteta i osteoporoze.

Dozvoljene doze: 3x1 ili 3x2 kašikice dnevno,


Terapija navedenim sredstvima i vreme uzimanja pojedinih biljnih lekova

HEMOTERAPIJA ili primanje Taksotere

Po primanju Tksotere od momenta kada bolesnica izađe iz bolnice, pristupa se odmah korišćenju lekovitih svojstava pojedinih, gore navedenih biljaka, zavisno od njihove namene i svojstava te se primenjivao sledeći način lečenja: 2. Od izlaska iz bolnice, narednih 8 dana - Bućkanje uljem (terapija doktora Karaša) - Uzimanje na tašte 0,5 cl (čašica od rakije) belog luka i limuna - Jedna supena kašika susamovog ulja (ima u svim apotekama) koje spada u najbolje antioksidante i borce protiv slobodnih radikala tj. kancerogenih ćelija i njihovih produkata - Tri kapsule TOKSFAJTER LUXA 30 minuta pre doručka - Doručak i uz doručak uzimanje jedne čaše od 3 dl sojinog mleka - Oko podne Tahebo čaj - Oko 17 časova ponovo tri kapsule TOKSFAJTER LUXA 30 minuta pre večere - Večera i sojino mleko - Pred samo spavanje SURUTKA

3.Od devetog do 16-og dana, primenjuje se: - Bućkanje uljem (terapija doktora Karaša) - Beli luk i limun na tašte 0,5 cl – čašica od rakije - Kapsula GINKO AKTIVA uz doručak a posle doručka čaša sojinog mleka - Tahebo čaj posle doručka 2 – 3 sata - Sojino mleko pre ručka - Između ručka i večere sok od cvekle, mrkve, jabuke, crne rotkve i sirovog krompira spremljen u sokovniku u količini od 3 dl. - Pred samo spavanje čaša od 3 dl. SURUTKE

4. Spremanje organizma za novu hemoterapiju od 16-og do 21 dana - Bućkanje uljem - Beli luk i limun - 2 kapsule TOKSFAJTER LUXA 30 minuta pre doručka - Doručak i posle doručka sojino mleko, sa dve kapsule EKOMERA - 2 do 3 sata posle doručka TAHEBO ČAJ - SURUTKA POSLE RUČKA - SURUTKA PRED SPAVANJE SA DVE KAPSULE EKOMERA







Kao što se da primetiti, lečenje ima kao prvo podelu na: Medicinsko lečenje u koje se ubraja hemoterapija i radio terapija Takozvano alternativno lečenje Kada je reč o alternativnom lečenju, veliko je pitanje, a moglo bi biti i predmet ozbiljne diskusije, šta je tu čemu alternativa. No, za sad neka bude ovako. Dakle, alternativno lečenje nastupa odmah posle primanja medicinske hemo ili radio terapije i ima tri faze: • U prvoz fazi cilj upotrebe bioloških, hemijski nezagađenih materija, je da izvrše detoksikaciju organizma, revitalizaciju i uspostavljanje što normalnijeg metabolizma i rada svih organa. Terapija o gore izloženom receptu je napravljena upravo po svojstvima raznih biljaka i nameni istih te je u velikoj meri tzv. „ciljna terapija“. • U drugoj fazi, pošto smo izbacili otrov Taksotere da ne oštećuje druge organe, vršimo nastavak terapije sa istim učinkom, biološki čistim sredstvom GINKO BILBOA AKTIV kapsulama koje se mogu sada kupiti u svim apotekama, a koji je odličan borac protiv svih masnoća, slobodnih radikala i drugih štetnih materija što postiže zahvaljujući bogatstvu flavonidima, mineralima i semenkama grožđa. Tako postižemo nastavak terapije biološkim putem uz korišćenje i dalje sredstava za detoksikaciju organa i jačanje i normalno funkcionisanje jetre. • U trećoj fazi se vraćamo na pripremu za medicinsku terapiju – hemoterapiju u kojoj treba podići nivo leukocita i spustiti enzimske vrednosti ALT i AST koji stradaju usled primene Taksotere, te se daje akcenat na kapsule TOKSFAJETER LUKSA, SURUTKE, tzv „švapskog sira“, tahebo čaja.







Krvna slika koja se mora imati pred početak terapije daje pravu sliku da li je ono što smo koristili korišćeno pravilno, da li ima efekta i pruža sliku novih puteva u lečenju „alternativom“.. Međutim, sama terapija i korišćenje biljaka neće pomoći ukoliko se izgubi psihička stabilnost i vera u izlečenje, a to će biti veoma teško ako budete primenjivali ovu vrstu terapije jer ONA DAJE REZULTATE. Takođe, veoma je značajan faktor ishrana. Treba koristiti umesto kravljeg, ovčijeg i kozjeg mleka sojino mleko, umesto mesa soju, zatim povrće i to krompir, karfiol, kelerabu, pasulj, grašak, kupus. Najbolje je jesti kuvano bez upotrebe masti i ulja i truditi se da kad se uzima za obrok bude sveže i tako se sprema. Šećer beli se ne koristi i on se izbacuje kao i sve vrste kolača i slatkih sokova, sirupa i dr. Koristi se smeđi šećer. Cigarete, alkohol i kafa treba da se izbace s tim što ako se baš ne može bez kafe koja se pije ujutro može sebi dozvoliti ta jedna dnevno. Sokovi koji se preporučuju za upotrebu su neslatki sokovi, sokovi uglavnom od povrća kao što su sok od paradaiza, sok od cvekle, sok od mrkve koji imaju antioksidantno dejstvo. Kao što se vidi iz svega izloženog, praktično se menja sve – počev od odnosa prema sebi, svetu, načinu ishrane, načinu lečenja, razvijanju volje, shvatanju vrednosti života i drugo. Pa to je i cilj – promeniti način života koji je promenio nas i doveo do onkološkog oboljenja.


LEKOVITA JELA U BORBI PROTIV KANCERA I NJIHOVA PRIPREMA

LEKOVITE PEČURKE – REIŠI I ŠITAKE

PEČURKA ŠITAKE







Lekovita svojstva


Osoba koja je najviše doprinela istraživanju lekovitih svojstava šitake pečuraka, i njihovoj popularizaciji kao medicinskog sredstva, je dr. Kisaku Mori. 1936. godine dr. Kisaku Miri je osnovao institut za istraživanje pečuraka u Tokiju. Sve do svoje smrti, 1977. godine, dr. Mori je sarađivao sa naučnicima širom sveta u istraživanju i dokumentovanju lekovitih svojstava šitakea. Otkrili su da su šitake bogate mnogim enzimima i vitaminima koji se obično ne nalaze u biljkama. Takođe, otkriveno je da su šitake efikasne i kod visokog holesterola, visoke kiselosti organizma, stomačnih čireva, dijabetesa, nedostatka vitamina, anemije, i čak kod običnih prehlada. Mada za mnoge od dananjih bolesti nema konkretnog leka, kao na primer za pad imunog sistema i

bolesti za koje je on povezan (kancer, AIDS...), utvrđeno je da neki sastojci šitake pečuraka pozitivno deluju na oporavak i jačanje imunog sistema.Mada za mnoge od dananjih bolesti nema konkretnog leka, kao na primer za pad imunog sistema i bolesti za koje je on povezan (kancer, AIDS...), utvrđeno je da neki sastojci šitake pečuraka pozitivno deluju na oporavak i jačanje imunog sistema.


Recepti za pripremanje jela

Potrebno: Pečurke šitake, crni luk, praziluk(ili mladi luk), ulje, jaja, so Priprema: Na ulju propržiti crni luk, praziluk ili mladi luk. Dodati na rezance isečene šitake, malo prodinstati i dodati jaje. Sve zajedno još malo prodinstati i bogat energetski doručak je gotov. GLJIVE SA SIROM Potrebno: 300 gr. gljiva; 200 gr. ementalera; par listova celera; timijan; sok od limuna; ulje, so, biber Priprema: Očišćene, oprane i iseckane gljive barimo, dok neomekšaju. Seckan celer, so, biber, sok od limuna, timijan, ulje i strugani ementaler dobro izmešamo i prelijemo po gljivama. Jelo se priprema neposredno pred služenje. GLJIVE NA PROVANSALSKI NAČIN Potrebno: 500 gr. gljiva; 1 kašika zeleni; 3 čena belog luka; Pola čase ulja; limunov sok; so po želji; biber u zrnu po želji Priprema: Gljive očistimo i izrežemo na sitne kockice. Napravimo preliv od ulja, sol bibera i celih čena belog luka, prelijemo njime gljive i sve ostavimo da odstoji više sati, pri čemu nekoliko puta promešamo. Zatim izvadimo gljive, procedimo ih, preliv zagrejemo u tiganju, ponovo dodamo gljive i nastavimo dinstanje 20 min. pri čemu stalno mešamo. Pred kraj, dodamo zelen i limunov sok. PAPRIKAŠ OD GLJIVA Potrebno: 300 gr. gljiva; 1 glavica crnog luka; 1 kašika brašna; 2 paradajza; 2 sveže paprike; ulje, so, biber Priprema: Na ulju propržimo sitno sečen crni luk, pa gljive, sečeni paradajz i paprike. Posolimo, pobiberimo, i pospemo kašikom brašna. Nalijemo vodom da ogrezne i dinstamo dok ne omekša. Na kraju dodamo sečeni peršunov list.




DINSTANE GLJIVE Potrebno: 1 kg. gljiva; 1 časa ulja; 2 glavice crnog luka; 2 kašike zeleni; 3 čena belog luka; 1 kašika brašna; 1 kockica supe; 2 jajeta; so, biber po ukusu Priprema: Gljive očistimo i izrežemo na sitne kockice. Na zagrejanom ulju pržimo luk dok ne porumeni, dodamo beli luk i dinstamo. Dodamo malo soli u pripremljene gljive i dinstamo dok ne omekšaju. Dodamo malo brašna, kocku supe i sve zajedno kuvamo. Jaja umutimo i dodamo u smesu. Dodamo zelen i sve promešamo. Služimo uz baren pirinač ili pečene krompire. PILETINA U UMAKU OD GLJIVA Potrebno: 250 gr. gljiva;1 osrednje pile;1 glavica crnog luka;1 kašika brašna; ½ veze mirođije časa belog vina ulje, so Priprema: Pile isečemo na veće komade i svaki propržimo kratko na ulju. Na istom ulju, zatim prodinstamo sitno sečeni luk, dodamo očišćene, oprane i iseckane gljive, posolimo i prodinstamo. Dodamo brašno, seckanu mirođiju i umak razredimo vinom, pomešanim sa vodom. Umak ostavimo da jednom proključa, u njega stavimo komade mesa i sve dinstamo na tihoj vatri dok meso ne omekša. Ako treba, tokom dinstanja dolivamo vodu. SALATA OD GLJIVA Potrebno: 500 gr. gljiva; 3 čena belog luka; peršunov list; ulje, so, biber, sirće Priprema: Očišćene i dobro oprane gljive skuvamo u posoljenoj vodi. Oceđene gljive isečemo na tanke listiće i stavimo ih u činiju za salatu. Zatim ih prelijemo uljem i sirćetom, po ukusu posolimo i pobiberimo. Pre služenja u salatu umešamo izgnječeni beli luk i seckan peršunov list. ŠVEDSKA SALATA OD GLJIVA Potrebno: 500 gr. gljiva; 200 gr. šunke; 4 kisele jabuke; 100 gr. crnih maslinki; 3 kisela krastavčića; 1 kašičica sećera; so, beli biber, majonez Priprema: Oprane gljive kuvamo da omekšaju. Očišćene jabuke narendamo, a šunku, krastavčiće i kuvane gljive sitno iseckamo. Sve sastavimo i dodamo polovinu maslinki. Sipamo dosta bibera i posolimo. Dobro izmešamo uz dodavanje majoneza. Salatu ukrasimo preostalim maslinkama i ostavimo u hladnjaku do služenja.


TELETINA NA LOVAČKI NAČIN SA GLJIVAMA Potrebno: 1kg telećeg mesa, 250gr pečuraka, ½ čase belog vina, 2 kašike seckanog crnog luka, 2 kašike seckanog peršuna, malo brašna, aleva paprika, kašika butera, biber, so, češanj belog luka. Priprema: Meso iseći na kocke, posoliti i propržiti na buteru da porumeni. Izvaditi ga i ostaviti na toplom mestu. Na istoj masnoći propržiti naseckani crni i beli luk, dodati pečurke isečene na listiće. Naliti vinom i dinstati na tihoj vatri dok ne omekšaju. Posuti alevom paprikom, posoliti, pobiberiti i dodati brašno. Ukuvati srednje gust sos, dodati meso, ako je potrebno dodati još malo vina ili mlake vode i zajedno krčkati dok meso ne omekša. Pred kraj dodati sveže seckani peršun i služiti toplo.


TIKVICE PUNJENE GLJIVAMA Potrebno: Mlade tikvice 3 kom pečurke 300gr, crni luk 2 glavice, šargarepa 100gr, pirinač 100g, ulje 1 čaša (oko 100g),“bio začin“ (supena kašika), krompira 2 komada (srednja) so, biber, aleva paprika po ukusu Priprema: Tikvice očistiti, prepoloviti i isprazniti unutrašnji deo sa semenom. Krompir očistiti i odrezati određen broj kolutića da se tikvice poklope nakon punjenja. Crni luk, pečurke, šargarepu i ostatak krompira iseckati na željenu krupnoću i propržiti na ulju 6-7 min, zatim dodati pirinač, „bio začin“ i ostale začine po želji, promešati da se ujednači i dobijenom masom puniti tikvice, spakovati u vatrostalnu posudu i preliti sa ½ l vode. Peći u rerni na 200° C dok tikvice omekšaju (oko ½ sata).

Recept za pripremanje čaja od sušene šitake Prema japanskom makrobiotičaru Mičio Kušiju, čaj se priprema na sledeći način: Potopi se jedan šešir šitake gljive u dve šolje vode na jedan sat. Zatim se iseče i malo posoli, pa se kuva 20 minuta. čaj se procedi i pije po pola kafene šoljice odjednom. Dršku ne treba odbaciti - nasečena se može dodati u jelo kao začin.










PRIPREMANJE JELA OD REIŠI PEČURKE


REIŠI PEČURKA Ganoderma lucidum

Reiši - Ganoderma lucidum, je sigurno najpoznatija lekovita gljiva Dalekog istoka. U Kini i Japanu je upotrebljavaju oko 4000 godina. U Japanu je zovu Reiši, u Kini Lingći, kod nas nema ime. Stanovnik je naših šuma, uglavnom hrastovih. Drvenasta je i zbog toga se ne koristi za klasično pripremanje jela, već za spravljanje čajeva, tinktura ili supa. Reiši ima veliki broj razlicitih lekovitih komponenti, kao što su polisaharidi, alkaloidi, steroidi, triterpeni, nukleotidi… Sadrži i proteine, aminokiseline, vitamine, minerale i oligoelemente. Polisaharidi iz reiši zaustavljaju rast tumora i to je njeno najznačajnije lekovito dejstvo. Oni deluju i kao imunostimulatori, kardiotonici, a bitni su i za smanjenje nivoa šećera u krvi. Drugi lekoviti sastojci smanjuju krvni pritisak, holesterol u krvi i zaustavljaju stvaranje krvnih ugrušaka. Različiti polisaharidi su bitni i za lečenje neurastenije, nesanice, hroničnog hepatitisa, bolesti bubrega, koronarnih i srčanih bolesti, hroničnog bronhitisa i bronhijalne astme, čira na želucu i dvanaestopalačnom crevu. Takođe sprečavaju oštećenja jetre od štetnih metaboličkih produkata. Reiši ima i izrazito antibakterijsko i antivirusno delovanje, pa se koristi i kao prirodni antibiotik. U ispitivanjima je dokazana izuzetno mala toksičnost i alergija na ovu gljivu, a i to samo u slučajevima dugotrajnog i neprekidnog korišćenja. Ako dobro poznajete ovu pečurku boje žumanceta jajeta, možete je sa zadovoljstvom brati i pripremati kao gulaš, sa povrćem, pre svega pirinčem, a takođe je možete i sušiti ili ostaviti u marinadu. Svugde u svetu ova gljiva je na jelovnicima ekskluzivnih restorana i može se kupiti u prodavnicama u svežem ili suvom stanju.




PODELA I ZNAČAJ CITOSTATIKA I NJIHOVO RAZUMEVANJE ZA NASTAVAK ŽIVOTA OBOLELIH OSOBA OD KARCINOMA Dakle iz svega što smo do sada pročitali, mogli smo videti i zaključiti šta bi to bio kancer, šta bi to bile metastaze, ali ćemo ih sada uz upotrebu pojma citostaze, podrobno objasniti. Dakle, lekovi koje koriste bolnice u lečenju karcinoma imaju za cilj da spreče ili unište ćelije koje su počele proces širenja – metastaziranja, lekovima koji ulaze u te ćelije i zaustavljaju taj proces na taj način što dolazi do procesa citostaze u kojem obolele ćelije stradaju ili se povlače i usled čega takvi lekovi dobijaju naziv CITOSTATICI.




Iz svega izloženog da se zaključiti da citostatici mogu biti lekovi koje daje zvanična medicina ili pak oni mogu biti prirodni citostatici, bilje kao što su na primer: • Susamovo ulje, jedna supena kašika dnevno • Beli luk sa limunom – sok koji smo opisali • Cvekla, mrkva i jabuka – sok – gore opisan način pripreme • Ulje noćurka • Ginko biloba

Kad je reč o ulju noćurka neophodno je saznati odakle potiče i kakva su svojstva pomenute biljke te ih navodimo:

Opis biljke:

Žuti nocurak (Oenothera biennis) je stigao iz južne Amerike na sever, na istočnu obalu Kanade. Bio je popularan već medju Indijancima, izmedju ostalog, u lečenju kožnih bolesti i lečenju rana, a koristio se kod astme, prehlada i gripa. U 17. veku dospeo je u Englesku. U ulju žutog noćurka nalaze se dve važne nezasićene masne kiseline : alfa-Iinolenska kiselina i gama-Iinolenska kiselina. Prva spada medju esencijalne masne kiseline, koju organizam ne proizvodi, već ju je potrebno uneti hranom. Gama- Iinolensku kiselinu, organizam može proizvesti iz sirovina koje se nalaze u hrani, ali samo pod idealnim uslovima.

Ulje dobijeno od žutog noćurka sastoji se od 72 % linolenske kiseline, a 9 % cini gama linolenska kiselina, pa se ova biljka može smatrati najbogatijim prirodnim izvorom biološki aktivnog vitamina F. On ima osobine antioksidansa, neutralizuje slobodne radikale koji su štetni za organizam, a uz to sprečava i njihov nastanak.

Primena ulja žutog noćurka u velikoj meri sprečava neugodne simptome koji se javljaju pre menstruacije (predmenstrualni sindrom .PMS). Ulje žutog noćurka može biti korisno u odvikavanju od alkohola. S obzirom da alkohol sprečava pretvaranje linolenske kiseline u gama-linolensku kiselinu, kod alkoholičara se smanjuje razlika prostaglandina E 1 u organizmu, što dovodi do depresije.

Ove prirodne materije se koriste kada se organizam oslobodi otrova hemioterapije kao proces daljeg dobijanja citostatika ali ovog puta korisnih citostatika, biljnog porekla, koji ne mogu da prouzrokuju nikakvu štetu drugim ćelijama. Međutim, ovde smo se vezali za jetru kao jedan od najznačajnijih organa u organizmu koja uglavnom strada kod svih oblika karcinoma usled dejstva metala koji se dobijaju putem hemioterapije. Dakle sa prirodnim citostaticima se uglavnom počinje aktivno osmi dan nakon hemioterapije, tj. kada se telo oslobodi toksina a ono će se najbrže osloboditi toksina ako se upotrebljava: • Kapsule Toksfajter luksa – 2 puta po tri kapsule 30 minuta pre jela • Tahebo čaj, tri puta dnevno odmah nakon terapija 8 dana a nakon toga može i 2 puta • Bućkanje nerafinisanim suncokretovim uljem svako jutro na tašte • Tablete biljke Echinacea 2 x 1 dnevno 30 minuta pre jela • Tablete RELIV forte 1 x 1 dnevno - jelo nebitno





Treće, postoje biljni preparati za jačanje jetre koje treba koristiti zajedno sa prirodnim citostaticima, tako na primer u sok od cvekle, mrkve i jabuke može se ubaciti i jedan dl soka od sirovog krompira i crne rotkve koji jačaju jetru i koju je smislio Rudolf Brojs. Pored toga, jetru jačaju surutka, sojino mleko, sojin sir, tablete RELIV forte, badem (semenke 7-10 dnevno) EHINACEA koja je iovde VRLO ZNAČAJNA JER T


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Nastavak
PostPoslato: Sub Mar 01, 2008 8:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Nastavak....


Treće, postoje biljni preparati za jačanje jetre koje treba koristiti zajedno sa prirodnim citostaticima, tako na primer u sok od cvekle, mrkve i jabuke može se ubaciti i jedan dl soka od sirovog krompira i crne rotkve koji jačaju jetru i koju je smislio Rudolf Brojs. Pored toga, jetru jačaju surutka, sojino mleko, sojin sir, tablete RELIV forte, badem (semenke 7-10 dnevno) EHINACEA koja je iovde VRLO ZNAČAJNA JER TERA JETRU DA PROIZVODI ĆELIJE KOJE SU U STANJU DA PREPOZNAJU SLOBODNE RADIKALE I KANCEROZNE ĆELIJE I UNIŠTE IH.

LJILJINI REZULTATI – OD 11.10.2007 REFERENTNE VREDNOSTI


Urea.................................5,1 mmol/L 2,5 - 7,5 Kreatinin........................75 umol/L 30 - 127 Uk, bilirubin................... 8 umol/L 3 - 21 D. bilirubin.....................2,3 umol/L 0,1 - 4,2 T. proteini.......................66 g/L 60 - 80 AST..................................96 H U/L 5 - 37 ALT.................................72 H U/L 5 - 40 LDH................................526 H U/L 200 - 456

REZULTAT OD 11.10.2007 godine










REZULTATI IZ JUGOLABA – datum isti HOLIESTERAZE ..............................................................4656 U/L NORMALNE VREDNOSTI OD 5320 DO 12920 U/L TELEFON JUGOLABA – 021-466-804, 474-0204

REZULTATI KRVI – datum isti WBC.................5,6 NY.....................3,2 LY.....................2,0 MO...................0,4 EO.....................0,0 BA.....................0,0


RBC..................3,92 HGB..................11,7 HCT...................37,2 MCV..................94.9 MCH..................29,8 MCHC...............31,5 RDW..................16,9 PLT....................981 PCT....................0,12 MPV..................12,2 PDW17,7% SE 45/82





SAMPLE REPORT APTT SP Ext. 28,2 s 0,830 - 1.300 1.175 R

PT Rec 14,2 s 0,830 - 1.300 1.235 R

FIB (Rec) 5.646* g/L 1690 - 3.920




Posle ovih rezultata bolesnica je primila terapiju taksoterom i nastavljeno je lečenje alternativnim metodama, po modelu: • Prva faza – čišćenje jetre od toksina sa istovremnim njenim jačanjem • Druga faza – nastavak terapije prirodnim citostaticima kao što su limun, beli luk, ginko biloba, sojino mleko, tahebo čaj

Da bi se pred 8 dana do terapije taksoterom stanje iskomplikovalo. Bolesnica je počela teško da diše, stomak joj se uvećao zbog čega se javila na urologiju gde je imala brata specijalistu koji je konstatovao da joj je trbušna duplja puna vode i uputio je na CT gornjeg abdomena. Lekar, tj. brat bolesnice je po zanimanju urolog i ne zna da bolesnica pored hemoterapije u koju on slepo veruje koristi i neke druge metode dok u Novom Sadu postoji doktor specijalista za te bolesti, po struci internista onkolog koji u privatnoj praksi, mada radi u državnoj bolnici gde primenjuje samo hemiju, leči i alternativom tj. biljem i koji u potpunosti zna stanje bolesnice. Na CT-u se pokazalo a to joj je brat rekao, „da je jetra skvrčena, i da pliva u vodi“ što, po njemu, nije dobar znak tj. to je znak da otkazuju funkcije jetre. Međutim, nije rekao da li se u jetri vide tumorozne ćelije, da li se rak vratio već je samo rekao da doktorka ne može sada opisati šta je videla dok ne donesemo nalaze sve koje imamo – CT jetre od prvog puta, magnetnu rezonansu jetre i ostalo. PO MENI OVO JE BIO DOBAR ZNAK JER NIJE SVE ONAKO KAKO IZGLEDA. DOKTORIMA U SREMSKOJ KAMENICI NE SMEŠ REĆI DA KORISTIŠ BILO ŠTA SEM NJIHOVE TERAPIJE A NJEN BRAT TO NIJE ZNAO NITI DOKTORKA NA CT-U PA SU VEROVATNO VIDELI DA U JETRI NEMA KANCEROGENIH PROMENA, DA JE ISTA NEPRAVILNOG OBLIKA I NEHOMOGENE EHOSTRUKTURE, ŠTO JE SASVIM LOGIČNO JER SAM PORED HEMOTERAPIJE VRŠIO I DODATNU TERAPIJU BILJEM KOJA IMA ISTU SNAGU ALI NEMA POSLEDICA PO DRUGE ORGANE, JER NALAZ JETRE JE POTVRDIO DA SU BUBREZI U SAVRŠENOM STANJU. PO MENI, TU JE IZVRŠEN PRITISAK NA JETRU KOJA SE MORALA OSLOBODITI KANCEROGENIH ĆELIJA KOJE SU IZUMRLE, TOKSIČNOG TALOGA OD HEMOTERAPIJA I SVEG OSTALOG PA JE TO URAĐENO PUŠTANJEM VODE U TRBUŠNU DUPLJU. Zaboravio sam navesti JOŠ JEDNU ČINJENICU KOJA JE PRVO ZBUNILA NJENOG BRATA I DOVELA GA U TOTALNU NEDOUMICU A TO SU NALAZI KRVI KOJI SU IZVAĐENI PRE CT-A a oni glase

LJILJINI REZULTATI – OD 04.11.2007 REFERENTNE VREDNOSTI


Urea.................................4,0 mmol/L 2,5 - 7,5 Kreatinin........................71 umol/L 30 - 127 Uk, bilirubin................... 13 umol/L 3 - 21 T. proteini.......................62 g/L 60 - 80 AST..................................91 H U/L 5 - 37 ALT.................................63 H U/L 5 - 40 LDH................................502 H U/L 200 - 456 ALP..................................76 U/L 30 - 115 GLUKOZA......................4,38 mmol/L 3,90 - 6,10 Ac. Uricum.......................222 ummol/L 154 357 KALCIJUM.....................2,27 2,20 2,70 FOSFAT...........................0,83 0,81 1,45 GVOŽĐE.........................11,8 10,7 32,2 NATRIJUM.....................145 135 155 KALIJUM.........................4,5 3,5 5,5 HOLESTEROL.................5,18 5,20








REZULTATI IZ JUGOLABA – datum isti HOLIESTERAZE ..............................................................4434 U/L NORMALNE VREDNOSTI OD 5320 DO 12920 U/L TELEFON JUGOLABA – 021-466-804, 474-0204

REZULTATI KRVI – datum isti WBC.................2,6 NY.....................1,0 LY.....................1,4 MO...................0,2 EO.....................0,0 BA.....................0,0 RBC..................3,49 HGB..................10,5 HCT...................32,6 MCV..................93.4 MCH..................30,1 MCHC...............32,2 RDW..................17,3 PLT....................83L PCT....................0,09 MPV..................11,0H PDW 18,3% SE 25/65







Konačno se došlo i do nalaza CT-a koji su dobijeni tek nakon 3 dana mada su na intervenciju doktora, bolesnicinog brata trebali da se dobiju odmah ujutro. Po meni, bilo je tu dosta nedoumice, šta napisati? Ne bi me čudilo da se neko zapitao kako je to moguće i da je čak zbog toga da ne ugrozi „medicinu“ malo redukovao nalaz. Činjenica je da pojava „ascitisa“ ili vode u trbušnoj duplji pokazuje najčešće da je u pitanju slabljenje funkcija jetre, ali nalazi krvi i jetre ukazuju da jetra nema povratka kancerogneih ćelija, takođe u CT nema da se „vide sekundarni segmenti na torokalno-lumbalnom delu kičme“ te je CT nalaz glasio ovako:




04.11.2007 CT ABDOMENA I MALE KARLICE per os iv Up.dg. St post amputatione mamae l.sin pp nso. St post hemaoitherapisam. Meta in hepatis. Ascites

U bazalnim partijama pluća nema znakova infiltracije. Nema pleuralnog izliva. Uvećana slezina, homogene strukture. Jetra smanjenih dimenzija, talasaste konture, sa nekoliko manjih hipodenznih zona u distalnom i dozalnom delu desnog režnja. Oba bubrega i oba nadbubrega kao i pankreas bez znakova patoloških promena. Nema uvećanja RPL. Velika količina slobodne tečnosti u abdomenu, perisplerično i perihepatičpno, kao i u maloj karlici. Na vagini i uterusu ve nide se znaci patoloških promena. Nema uvećanih limfonoda u maloj karlici. Na glavnim krvnim sudovima abdomena i male karlice nema patoloških promena. NALAZ JE RAĐEN U OZBILJNOJ USTANOVI U KBC NOVI SAD.

Nakon toga, bolesnica pije tablete za izbacivanje tečnosti i tečnost potpune nestaje i ne pojavljuje se više 5 dana. Tada se javlja u Sremsku Kamenicu gde joj doktor internista onkolog koji je vodi, pošto je video rezultate daje terapiju tabletama XELODA i to 4+0+4 posle jela jedan sat i izdaje otpusnu listu čiji tekst glasi ovako.




O t p u s n i c a DIJAGNOZE: St. Post mastectomiam subcut. I sin pp ca cum implntatio prothesis (OP:14.11.2006) Meta hepatitis multifocalis Infiltratio pulmonum l dex. St. post chemiotherapiam (FAC X 6) St. post chemiotherapiam (Taxotera x 7) Pancytopenia


EPIKRIZA:

Bolesnica je primljena na nase odeljenje radi nastavka lečenja zbog progresije bolesti. U dosadašnjem lečenju primala Taksoteru 4 mg i prethodno FAC i pošto dolazi do dalje progresije, odlučeno je da se lečenje nastavi sa Xelodom u 4 serije. Danas se otpušta kući sa preporukom da se za 3 nedelje ponovo uputi ambulantno u našu ustanovu radi nastavka lečenja. Potrebno je tada da donese adekvatan uput i sa sobom sledeće nalaze:SE, KKS, AF,SGOT, SGPT,gama GT, LDH, Bili CHE, albumini, fibrinogen. Nakon završenih 4 predvidjenih terapija Xelodom, kontrola ambulantno sa nalazima: SE, KKS, AF, SGOT, SGPT, gama GT, LDH, Bilirubin, CHE, Albuminin Fibriniogen, Protr. Vreme, UZ-jetre, RTG – pluća. TH: simptomatika pp XELODA 4+0+4, posle 7 dana pauza.


OVO JE REKLA TRADICIONALNA MEDICINA, NAUČNA, A MI SMO NA TERAPIJI ODGOVORILI JOŠ MALO I ALTERNATIVOM KOJA GLASI OVAKO:

Zbog većeg broja nuspojava koje se mogu javiti uzimanjem ovog leka, krećemo ujutro sa: • Bućkanje nerafinisanim suncokretovim uljem • Uzimanje jedne tablete EHINACEA 30 minuta pre jela • DORUČAK • Sojino mleko + tahebo čaj • Sat vremena nakon doručka 4 tablete XELODA

U međuvremenu popiti 1,5 dl čaja od REISHI PEČURKE. TIME BI SE ZAVRŠILO PREPODNEVNO LEČENJE DO 12 H • Pre ručka 1 tableta EHINACEA – 30 minuta pre ručka • RUČAK i uz ručak jedna kafena kašikica susamovog ulja • Posle ručka surutka 2 dl + koral kalcijum i • Jedna tableta RELIV forte

U međuvremenu popiti 1,5 dl. čaja od REISHI PEČURKE

V E Č E R NJ I D E O Od 17 časova pa nadalje: • Čaj od REISHI pečurke • Cvekla + mrkva+ jabuka+krompir+crna rotkva • 4 tablete XELODA • SURUTKA 2 dl bez kalcijuma


Pošto lek „Xeloda“ iako veoma dobar, izaziva i toksične efekte, uništava ćelije kancera u jetri koje najčešće tu i ostaju kao neki otpad i prete da se uvek aktiviraju, pristupili smo sredsvima za čišćenje jetre i to: čaj od maslačka i čaj od artičoke, a sve u cilju da se jetra oslobodi svih toksina, uginulih kancerogenih ćelija kao i da se pored stalnih unošenja antioksidanata, unose sredstva za jačanje jetre i to tablete RELIV, sok od cvekle, šargarepe, krompira i rotkve sa jednom kiselom jabukom kako bi se žive i zdrave ćelije što pre vratile u normalno stanje i počele da oživljavaju i revitalizuju jetru. Takođe, počelo je unošenje ulja iz ajkuline jetre u kapsulama kako bi se podigao nivo leukocita a za nivo trobmocita se koristio čaj od kantariona i cvekle. Uzimanje još i vitamina C gde je dnevna doza 1000 mg, stvorena je jako dobra osnova za jačanje imunog sistema. Međutim, daljim radom na istraživanju lekovitog bilja, putem interneta sam došao do jednog leka za koji se tvrdi da ga proizvodi „BEOFARM-BEOGRAD“ a lek se zove „Amazonski megamin“ i za njega stoji da je u pitanju „super antioksidans, kao i sredstvo za borbu protiv ascitesa“. Naručen je lek i pacijentkinja ga je počela trošiti 3 x 2 kafene kašičice dnevno. Gornja terapija nije mogla da bude od koristi zbog toga što pacijentkinja nije mogla da shvati da mora toliko sredstava uneti u svoj organizam a da to ne izazove neke posledice pa se pristupilo redukciji lekova od bilja. Smanjen je broj lekovitog bilja i to na taj način što bi se ujutro vršilo „bućkanje“ suncokretovim uljem, uzimanje 2 kašikice megamina i pre doručka jedna reliv tableta za jačanje jetre. Zatim bi sledio doručak i posle doručka čaj od maslačka za čišćenje jetre. Pre ručka bi se uzimale dve kašikice Amazonskog megamina i ulje od susama, zatim ručak a po tom surutka sa koral kalcijumom. Uveče bi se uzimale dve kašikice Amazonskog megamina, sok od cvekle, mrkve, crne rotkve, krompira i jabuke koji je imao namenu da poveća broj trombocita i ojača jetru a negde tokom dana pacijentkinja bi uzimala ajkulino ulje za povećanje broja belih krvnih zrnaca „EKOMER“. Odlaskom 04.11.2007 godine kod doktora interniste, zbog smanjenog broja trombocita kao i ascitesa koji ne nestaje pristupilo se uzimanju: Megamina 3 puta po dve kafene kašičice Kubanski galen tri puta po jedna kafena kašikica ehinacea 2 puta po jedna tableta Reliv forte 1 tableta čaj od reiši pečurke 2 puta po 2 dl, jedna čaša ujutro druga uveče sa limunom jednim koji se iscedi u jednu posudu, uzme se prstohvat morske soli, meša se dok ne pobeli a po rom se uspe u čašu sa reiši čajem. Tu se postiže mnogo. Limun u ovoj kombinaciji pospešuje dejstvo reiši pečurke a on sam tako zasoljen jača funkcije SLEZINE I JETRE Lasiks za izbacivanje tečnosti Bademove semenke 10 komada dnevno Sojino mleko jedna čaša od 2 dl. Dnevno


10.12.2007 godine izvršen je CT jetre i ustanovljen je smanjen broj leukocita na 2,7 ali su zato ALT AST i GAMA GT bili u granicama normale, Ipak, u trbušnoj duplji bilo je i dalje tečnosti. Lekari su konstatovali da funkcije jetre sad jačaju ali da ascites ne mora biti sada vezan za jetru. Takođe, CT je pokazao da su „sekundarni depoziti na kičmenom stubu NESTALI“. Slezina nije bila više uvećana jer se koristilo zajedno sa čajem od reiši pečurke a pravi se tako što se iscedi jedan limun i u taj sok od jednog limuna se doda prstohvat morske soli, zatim se meša dok sok ne pobeli i onda se uspe u reiši čaj pri čemu on jača slezinu a POMAŽE REIŠI ČAJU DA LAKŠE OSLOBODI SVOJE ANTIKANCEROGENE MATERIJE. Pošto lek lasiks nije uspeo da pomogne da se pacijentkinja oslobodi ascitesa, prisupilo se prirodi te je pronadjeno na internetu lekovito bilje koje spada u prirodne i jake diuretike kad se uzima u obliku čaja i to su:




SUVE ŠLJIVE: - 4 suve šljive za doručak suzbija rak i srčane bolesti- ukazuju naučnici; imaju najviše antioksidansa;na 100gr. 5770. Nakon njih slijede prokule s 2830 oksidansa na 100gr. pa borovnice 2400. - protiv zatvora.

ČIČAK/repuh, lepuh - pospješuje izlučivanje mokrače i znoja; čisti krv; koristan za upale i čireve u želcu; poboljšava probavu; koristi se i kod reumatizma.

KOPRIVA/ žara - korisna u liječenju rahitične djece, pospješuje izmokravanje, stišava krvarenje, liječi anemiju, reumatizam, čuvar pravilne funkcije jetre i bubrega.

BREZA

- lišće, lisni pupoljci sadrže smolu, eterično ulje, vitamin c; - beru se krajem zime, kao i u rano proljeće; mlado lišće sve vrijeme dok traje cvjetanje; suši se u hladu; - brezin sok se vadi krajem februara, od stabla koja imaju najmanji prečnik 20 cm. Oko 20 do 30 cm iznad zemlje stablo se izbuši nožićem dubine 2 do 3 cm, u nastalu rupicu ugura se lijevak i odmah zahvata sok koji ističe u staklenu (ne limenu) posudu. Nakon vađenja željene količine, otvor se začepi voćarskim voskom. Ovo je uglavnom zabranjeno raditi jer predstavlja veliku štetu za voćku, ali ako je drvo vitalno, ne izaziva promjene vađenje soka svake druge godine. U brezovom soku nalazi se rijetka vrsta šećera (ksilit) koji sprječava nastanak karijesa. Ljekovito djelovanje - čaj od brezinih pupoljaka: sredstvo za mokrenje; samo se prelije toplom vodom; pije se najviše 1 dl; čaj nema nepovoljne posljedice, ali ga ne treba stalno koristiti; - Ukoliko se određeno vrijeme dnevno piju 2-3 šoljice neslađenog čaja od brezovog lišća, mogu se bubrežni kamenci sami rastvoriti, a pijesak iz bubrega bezbolno izlučiti.(Hugo Schulz) - Čaj od pupoljaka, dodat u vruću vodu u kadi, preporučuje se kod ekcema, kožnih oboljenja, za liječenje slabo zacjelivih rana, reumatizma i bolova u zglobovima; - sok snižava temperaturu; - etersko ulje: kod dermatitisa, uvehlosti kože, psorijaze, mišićnih bolova i reumatizma; - čajem preporučljivo ispirati kosu za jačanje korijena i ubrzavanja rasta; - sok breze ozdravljuje kožu glave, efikasno zaustavlja stvaranje prhuti i opadanje kose; - čaj od listova ili pupoljaka preporučuje se kod tuberkuloze pluća i drugih bronhijalno-plućnih bolesti; kao sredstvo za iskašljavanje, protiv kašlja. Prirodni lijek protiv žutice


ARTIČOKA: - korisna kod oboljenja bubrega, ciroze jetre, snažan antioksidans. - Listovi artičoke sadrže dosta cinerina; gorke ljekovite tvari koja djelotvorno snižava nivo „lošeg“ holesterola u krvi. Poboljšava protok i povećava količinu žuči te djeluje zaštitno na jetru i stimulira regeneraciju njenih ćelija.





BRUSNICA [Vaccinium vitis idaea, Vaccinium macrocarpa]

engleski naziv: CRANBERRY

Opis biljke: Brusnice spadaju u bobičasto voće koje, kao i borovnice, poticu iz Severne Amerike. To je tvrda i crvena bobica koja zahvaljujući većoj količini vitamina C u svom sastavu ima kiselkasti ukus. Brusnicu su koristili u davnim vremenima starosedeoci Amerike kao lek za mnoga stanja, izmedju ostalog i za upalu mokraćnih puteva. U poslednje vreme, veoma je popularan sok od brusnica. Osim toga, ovaj se dragoceni plod može koristiti u svežem obliku, može se čuvati smrzavanjem ili sušenjem, a sa njim se mogu pripremati i različite sosovi i ukusna jela. Brusnice su, nutricionistički gledano, posebni plodovi bogati različitim zaštitnim materijama, uz klasične vitamine i minerale i druge hranjljive sastojke (vitamin A, vitamin C, kalijum i biljna vlakna). U njima su okriveni brojni bioflavonoidi (npr. quercetin) koji imaju snažno antioksidativno delovanje, čime smanjuju rizik oboljevanja od različitih karcinoma (posebno se spominju rak dojke i rak debelog creva). U laboratorijskim eksperimentima na životinjama, brusnice su svojim bioflavonoidima ne samo sprečavale rast ćelija raka, već i njihovo metastaziranje. Antioksidansi osim toga pomažu i pri prevenciji odredjenih faktora koji podstiču nastanak kardiovaskularne bolesti. Hipuricna kiselina, koja se takodje nalazi u brusnicama, predstavlja prirodni antibiotik, tako da se brusnicama pridodaju ne samo antibakterijska, već i antifungalna (protiv gljivica) svojstva. Antocianini i proantocianidi iz brusnica, osim antikancerogenog delovanja, pomažu i pri obnovi ćelija koje su odgovorne za vid. Brusnice uz sve to, deluju i na snižavanje glukoze u krvi, što je jako korisno za dijabetičare. Najvažnija stanja kod kojih se preporučuje svakodnevna upotreba tih izuzetnih plodova jeste u svakom slučaju upala mokraćnih puteva, budući da flavonoidi iz brusnica imaju posebno antibakterijsko delovanje baš u tom delu tela, zahvaljujući posebnim receptorima kojima se one vežu. Istraživanja su pokazala da sastojci iz brusnica uništavaju i Helicobacter pylori, koji je u najvećem slučaju uzročnik čira na želudcu. Osim toga, brusnice uništavaju i bakterije koje su naseljene u ustima i koje inače vremenom dovode do raznih bolesti zuba i desni. izvor: www.herbateka.com




NEVEN

- sadrži jabučnu i salicilnu kiselinu, vitamin c, šećera, enzima, raznih soli... Ljekovito djelovanje: - kod upalnih oboljenja jetre i žučnih puteva, gastritisa, čira na želucu i crijevima, za smirenje, za jačanje rada srca, za izmokravanje i znojenje; u ginekologiji široka primjena; podstiče kapilarnu cirkulaciju, djeluje protivupalno, pročišćuje, snižava pritisak posebno u toku klimaksa, kod paradentoze, rahitisa, liječenje kožnih oboljenja- posebno impetiga, opekotina, čireva, lišaja, uboda ose, za znojenje... Od navedenih biljaka se pravi čaj i to tako da se stavlja mnogo više čaja nego obično. Ne valja da se napravi mnogo čaja pa da dugo stoji zbog toga mođemo ići na pravljenje litarskog čaja u koji bi usuli jednu supenu kašiku čaja od čička, dve supene kašike čaja od artičoke, dve supene kašike čaja od nevena i jedna kašika čaja od breze. Sve se to stavi u jednu posudu i prelije se sa jednim litrom kipuće vode, pusti se da stoji jedno 30 minuta, procedi se i pije se. Šta se time postiže: Prvo, počinje izbacivanje tečnosti bez tableta lasiks a pije se 1,5 dcl ovog nezaslađenog čaja Drugo, pročišćava se krv i počinje da se normalizuje krvna slika. Treće, stvaraju se nove ćelije ali ovog puta zdrave ćelije jetre, koje štiti REIŠI ČAJ, SUVE ŠLJIVE, BADEM, MEGAMIN SVE SAMI NAJJAČI ANTIOKSIDANSI. Četvrto, jetra uspostavlja normalne funkcije i slezina se smanjuje zbog korišćenja limuna sa reiši čajem te i ona počinje da pravilno radi „svoj posao“. Peto, bubrezi su maksimalno zaposleni i njihova očuvanost je zagarantovana (ostaju zdravi) Deset dana korišćenja navedene terapije, došlo je, doduše uz povremenu upotrebu lasiksa (samo zbog neverice pacijentkinje u čajeve) do potpunog nestanka ascitesa. Od tog momenta počinje terapija:

1. megamin 2. kubanski galen 3. reliv 4. ehinacea 5. ulje noćurka 6. susamovo ulje 7. banana sa orasima 8. 10 bademovih semenki 9. sojino mleko 10. surutka 11. GINKO – jedna kapsula dnevno OBAVEZNO 12. ČAJ OD REIŠI PEČURKE OBAVEZNO

Normalno, način uzimanja je formiran prema krvnoj slici i nalazu jetre CT ili ultra zvuk. Pacijentkinja se odlično oseća i ima česte bolove u donjem delu stomaka što je po meni jedan dobar i pozitivan znak jer se organizam bori protiv kancera sopstvenim snagama a kakva bi to borba bila kada bi se borili sa tako jakim protivnikom a da ništa ne osetite.

Od 03.01.2008 godine pravimo 7 dana pauzu sa tabletama i vraćamo se zbog malog broja trombocita i leukocita, koji doduše nisu tako mali. Tu je značajno napomenuti da kada sevrši brojanje – mašinsko- trombocita, dolazi do lepljenja 3 ili 4 trombocita što mašina „vidi kao 1“ zbog čega se ide na ručno brojanje koje kod pacijentkinje iznosi 120 trombocita a kad je bila najzdravija tj. bez kancera imala je 80, no da bi je umirili, dajemo joj sok od cvekle i čaj od kantariona, Za leukocite, tj. bela krvna zrnca dajemo joj EKOMER a pored toga za stvaranje novih i zdravih ćelija jetre dajemo joj ČAJ OD ARTIČOKE, SURUTKU.

Zanimljivo je da se već sad dvoumim da li uopšte da pređem na Ševčenkovu alkoholno uljnu metodu jer praktično korišćenjem kubanskog galena koji je na bazi meda i koji bolesnica ne bi trebalo da uzima, kao i megamina i reiši pečurke koji su IZUZETNO JAKI ANTIOKSIDANSI, POSTIŽE SE POTPUNO ISTI EFEKAT AKO NE I BOLJI.

Sve do dana 08.01.2008 godine stanje bolesnice je bilo odlično kada odlazi na put sa bratom i snahom na Jahorinu i vraća se 14.01.2008 godine. Nekoliko dana je bila zdrava a po tom se javlja 22.01.2008 godine „suvi kašalj i otežano disanje“. U to vreme hara tzv. Virus D koji je prešao na ovaj prostor iz Hrvatske i ja sam predostavio da je reč o njemu ali ona se počinje žaliti i na „otežan govor“ na što lekar savetuje da se uradi RTG pluća. RTG je urađen 24.01.2008 godine i na desnom plućnom krilu je vidljiva voda zbog čega odlazimo u institut Sremska Kamenica gde joj se vrši punktiranje i gde su joj izvadili iz plućnog krila 500 mll vode te je izvršena i analiza koja je potvrdila da NEMA METASTATSKIH PROMENA. Od tada počinje lečenje sledećim biljnim metodama:


1. Aloja sok 3 x1 kafena kašika pre jela 2. Pančićev med protiv bronhitisa koji se stavlja u crnu rotkvu 3 supene kašike i vremenom med izaziva odredjen proces tako da se stvara masa meda i crne rotkve koja je izuzetno dobra za pluća 3. antibiotik CIPROCINAL 2 x 1 4. mešavina REIŠI PEČURKE-15 gr., ŠITAKE PEČURKE – 10 gr., i MAITAKE PEČURKE takođe 10 grama što se kuva na blagoj vatri 30 do 60 minuta sa pola litra vode. Naknadno se sipa limun kad se malo ohladi da se ne bi izgubo vitamin C 5. zatim tzv. „selenska bomba“ tj. ASTRAGALUS PEČURKA – 10 GRAMA zajedno sa 2 grama ŽEN ŠENA i pije se jedna čaša dnevno ali se u nju uspe i jedna EHINCEA kapsula (otvori se i saspe a po tom promeša) 6. po jedna kašika megamina i kubanskog galena (kafena) u koju se nakaplje (u bilo koju) 5 kapi propolisa 7. čaj od BRUSNICE jedna šolja od 2 dl. Koji se sprema tako što se u šolju uspe suva brusnica dve kašike i prelije kipućom vodom. Najbolje je piti nezaslađenu i na kraju se pojede i to što čini čaj (ne vrši se ceđenje) 8. jedna kapsula GINKO BILOBA





Ako se gel Aloe vere pije kao napitak (oralna upotreba), deluje dobrotvorno na mnogobrojne funkcije organizma: - jaca imunološki sistem - smanjuje upale - uništava viruse, bakterije, gljivice, parazite, licinke i spore - detoksifikuje organizam - podstice metabolizam i delovanje svih organa: jetre, žuci, bubrega, srca, živcanog i sistema za varenje, kože, ociju… - pomaže kod odvikavanja od pušenja, alkohola i opojnih droga. - Kod lokalne upotrebe u obliku krema, sprejeva i kapljica idealno je sredstvo za: negu kože, alergije, zaceljivanje rana i opeklina, zaustavljanje krvarenja iz rana, kod bolova u zglobovima i mišici- ma, za njegu zubi i usne šupljine (upala desni, paradentoza, afte), negu i bolesti ociju (konjunktivitis, mrena…), za akne, seboreju, peruti… Delovanje Podstice varenje, neutralizuje povišenu želudacnu kiselinu, uravnotežuje delovanje gastrointestinalnih simbioticnih bakterija, smanjuje gljivice, normalizira pH stolice, pomaže kod iritabilnog crevnog sindroma, kolitisa, proliva i zatvorenosti. Prodire kroz zidove trakta za varenje, ispire štetne bakterije i cisti crevne resice od naslaga. Na taj nacin smanjuje upale i povecava apsorpciju hranjivih materija. JETRA I ŽUC - Poboljšava rad jetre, detoksifikuje je i regenerise. Preporucuje se kao dodatna terapija kod bolesti žuci, ciroze jetre, akutnog i hronicnog hepatitisa i masne jetre.




Opis > biljke: Brusnice spadaju u bobicasto voce koje, kao i borovnice, > poticu iz Severne Amerike. To je tvrda i crvena bobica koja > zahvaljujuci vecoj kolicini vitamina C u svom sastavu ima kiselkasti > ukus. > Brusnicu su koristili u davnim vremenima starosedeoci Amerike > kao lek za mnoga stanja, izmedju ostalog i za upalu mokracnih > puteva... , > > U > poslednje vreme, veoma je popularan sok od brusnica. Osim toga, > ovaj se dragoceni plod može koristiti u svežem obliku, > može se cuvati smrzavanjem ili sušenjem, a sa njim > se mogu pripremati i razlicite sosove i ukusna jela.Brusnice > su, nutricionisticki gledano, posebni plodovi bogati razlicitim > zaštitnim materijama, uz klasicne vitamine i minerale i > druge hranjljive sastojke (vitamin A, vitamin C, kalijum i biljna > vlakna). U njima su okriveni brojni bioflavonoidi (npr. quercetin) > koji imaju snažno antioksidativno delovanje, > cime smanjuju rizik oboljevanja od razlicitih karcinoma (posebno > se spominju rak dojke i rak debelog creva). U laboratorijskim > eksperimentima na životinjama, brusnice su svojim bioflavonoidima > ne samo sprecavale rast celija raka, vec i njihovo metastaziranje. > Antioksidansi osim toga pomažu i pri prevenciji odredjenih > faktora koji podsticu nastanak kardiovaskularne bolesti. > Hipuricna kiselina, koja se takodje nalazi u brusnicama, predstavlja > > prirodni antibiotik, tako da se brusnicama pridodaju ne samo > antibakterijska, vec i antifungalna > (protiv gljivica) svojstva. Antocianini i proantocianidi iz > brusnica, osim antikancerogenog delovanja, pomažu i pri > obnovi celija koje su odgovorne za vid. Brusnice uz sve to, > deluju i na snižavanje glukoze u krvi, što je jako > korisno za dijabeticare. > Najvažnija stanja kod kojih se preporucuje svakodnevna > upotreba tih izuzetnih plodova jeste u svakom slucaju upala > mokracnih puteva, buduci da flavonoidi iz brusnica imaju posebno > antibakterijsko delovanje bas u tom delu tela, zahvaljujuci > posebnim receptorima kojima se one tu vežu. > Istraživanja su pokazala da sastojci iz brusnica uništavaju > i Helicobacter pylori, koji je u najvecem postotku uzrocnik > cira na želucu. Osim toga, brusnice uništavaju i bakterije > koje su naseljene u ustima i koje inace vremenom dovode do raznih > bolesti zubi i desni..





CRNA ROTKVA

U slucaju jake prehlade propracene kasljem, treba se setiti starog, vernog pomocnika: crne rotkve. Dokazano je da svez sok od ove biljke pomaze u lecenju artritisa, kamena u zucnoj kesici, i naravno obicne prehlade. Ukoliko Vam se ne dopada ukus ove biljke, mozete da napravite inhalaciju od sveze iscedjenog soka. Slicna procedura ce omoguciti prociscenje nosa, ublazavanje kaslja, smanjenje upale sluzokoze grla i pojacace imunitet za borbu protiv bolesti.

Savetujemo da se sok od crne rotkve koristi u svim stadijumima oboljenja: od peckanja i grebanja u grlu, do potpunog izlecenja od napornog kaslja.

Za iskasljavanje: Izuzetno je efikasan sok od crne rotkve sa medom. Potrebno je: 1 crna rotkva srednje velicine, 2-3 kasike meda. Ocistite rotkvu i u sredini napravite malo udubljenje. U njega stavite med, pa stavite rotkvu u casu i pustite da iz nje izadje sav sok pomesan sa medom. Smesu treba piti po 1 kasiku pre spavanj




]

Svila od kukuruza


] - Kukuruzna svila je jedno od onih sredstava koje mnogima zvuce kao "bapski lek"; pa, istina je da se kukuruzna svila vec jako dugo koristi kao lekovito sredstvo, i to ne samo u našem narodu, i to da je od zaista velike pomoci kod nekih oboljenja, kao i da ne ostavlja štetne posledice. Sveža kukuruzna svila u sebi sadrži masno i etericno ulje, smolu, gumu, alkaloid koji ima osobinu da steže krvne sudove, hlorofil, fosfornu kiselinu i dosta kalijuma i mangana. Sve je to lepo, ali šta kukuruzna svila radi vašem organizmu? Odgovor je jednostavan: kukuruzna svila je, u obliku caja, jedan od najjacih prirodnih diuretika. Konsumiranjem ovog caja se u toku 24 sata može nekoliko puta povecati kolicina izlucene mokrace, i to bez štetnih posledica, što je narocito bitno kod onih bolesti gde sakupljanje vode ima nepovoljno dejstvo na organizam.

Caj od kukuruzne svile smanjuje sve grceve bubrega; ukoliko ga koristite duže vreme, rastvara kamen u bubregu i izbacuje pesak iz bubrega. Plus, izbacivanjem vece kolicine mokrace organizam se oslobada viška fosfora i belancevina, što znatno umanjuje reumaticne tegobe, tegobe kod gihta koje su pracene bolovima u zglobovima, probleme kod vodene bolesti, a prilicno se smanjuje i oticanje nogu. Još nešto: sa vodom ce se izluciti i ostale štetne materije, pa redovno konsumiranje ovog caja potpomaže cirkulaciju, štiti krv i olakšava rad jetri. Naravno, uz ovakvo dejstvo, podrazumeva se da pomaže kod svih oboljenja mokracnih puteva, upala mokracnog mehura, eliminiše umanjeno lucenje mokrace i pomaže kod nocnog mokrenja.

Zbog izraženog diuretskog dejstva, caj od kukuruzne svile može vam pomoci i kad želite da smršavite (naravno, uz odgovarajucu dijetu i vežbe), jer ce uz njegovu pomoc vaš organizam ubrzano izbacivati sve štetne materije. Priprema caja je jednostavna: jedna kašicica dobro osušene kukuruzne svile (ukoliko je nepotpuno osušena, gubi dejstvo) prelije se šoljom vrele (nikako kljucale) vode, ostavi nekoliko minuta i procedi. Uzima se po supena kašika toplog i nezasladjenog caja na svaka dva-tri sata. Ako vam se ukus ne dopada, dozvoljeno je popraviti ga limunom. Ukoliko su vaše tegobe izražene, caj možete piti i u vecim kolicinama - potrebno vam je 25 grama kukuruzne svile i litar vode za pripremu caja, koji potom možete piti kad ožednite, umesto vode.








Dana 24.01.2008 godine pacijentkinja počinje da „suvo kašlje“ te oseća da je „guši u predelu grudi“ te posle nekoliko dana odlazimo u institut u Sremsku Kamenicu gde joj punktiraju pleuralnu šupljinu, tj. Prostor koji se puni vodom između spoljnog zida pluća i plućne maramice i izvlače joj 500 mll vode. Analiza vode pokazuje da u njoj nema metastaza. Pacijentkinja se vraća kući i posle 7 dana odlazi opet zbog pojačanih tegoba iste prirode. Opet joj vrše punktažu i ovog puta „vade“ 2 litra vode koja takođe nema metastaza. Dana 03.02.2008 godine ponovo odlazimo zbog istih problema i tu joj punktažom vade 2.200 mll vode i preporučuju da dodje dana 04.02.2008 godine kako bi pokušali da joj hiruškim putem slepe plućnu maramicu. Posle mog izlaganja doktoru čime sam je lečio, tj. Doktorka shvata da se ne radi o osnovnoj bolesti te vrši EKG srca koji je uredan a po tom i ultrazvuk srca koji je delimično uspeo zbog implanta leve dojke. Tada doktorica otvoreno priznaje da ne zna ni ona niti bilo ko drugi odakle voda i da bi bilo dobro da ostane da leži u bolnici dok ne ispitaju uzrok svega toga ili ne izvrše slepljivanje plućne maramice.




Ispitivanjem je dokazano da je jetra enormno uvećana, da doseže do male karlice i da nema metastaza na plućima već da postoji „Upala plućne i trbušne maramice te da voda ne može da se zaustavi jer svako vađenje vode odnosi dragoceni ALBUMIN, sastojak koji drži vodu vezanu za krvne sudove i kad njega nestane voda bira put te odlazi u plućnu, trbušnu i srčanu maramicu“ (ili stručno dolazi do pojave ascitesa, pleuralnog izliva...).

Očigledno je da ste mogli da zaključite da je reč o mojoj voljenoj supruzi. Na žalost, stvarno, uz pomoć Božju uspeo sam, najverovatnije uz pomoć i lekara a ne samo moju, da dovedem suprugu u stanje da se KANCER SKROZ POVUČE. Međutim, ona se toliko dobro osećala da je počela da radi 20 januara i na poslu je obolela od gripa koji je u to vreme stigao iz Hrvatske. Pošto je ionako bila teško bolesna, slabog imuniteta to je uništilo, međutim tada NISAM ZNAO ZA ALBUMIN NI ŠTA ON JESTE NI ZA ČEGA JE ZNAČAJAN ALI SADA ZNAM. NAJVIŠE GA UBEDLJIVO IMA U NARU I NJEGOVIM CRVENIM KOŠTICAMA, TE SVAKO KO JE BOLESTAN OD OVE OPAKE BOLESTI MORA DA GA UZIMA I DOK SE OSEĆA DOBRO JER POSLE MOŽE DA BUDE KASNO.

OVU KNJIGU, ILI NAZOVITE KAKO HOĆETE, TEKST, ŠTIVO, DARUJEM SVIM OBOLELIMA OD OVE OPAKE BOLESTI SA NADOM I VEROM DA ĆE MNOGE UZ POMOĆ BOGA SPASITI I DA ĆE ONI USPETI DA SE IZLEČE ŠTO MOJOJ VOLJENOJ NIJE BILO SUĐENO.

JEDNO JE SIGURNO. KAD GOD BUDEM PALIO SVEĆU ZA POKOJ MOJE VOLJENE KOJA JE PREMINULA 19.02.2008 GODINE U NAJTEŽIM MUKAMA, (VODA JU JE UGUŠILA) SETIĆU SE SVIH OBOLELIH I ZAPALITI SVEĆU ZA NJIHOV ŽIVOT I IZLEČENJE UZ MOLITVU SVEVIŠNJEM GOSPODU.

DANA 23.02.2008 godine. AUTOR TEKSTA MOMIR MARČETA kontakt adresa: [email protected]

Retrieved from "http://en.wikipedia.org/wiki/Rak_sa_metastazama%2C_lecenje_biljem"
Categories: Candidates for speedy deletion
ViewsArticle Discussion Edit this page History Personal toolsLog in / create account NavigationMain Page
Contents
Featured content
Current events
Random article
InteractionAbout Wikipedia
Community portal
Recent changes
Contact Wikipedia
Donate to Wikipedia
Help
Search ToolboxWhat links here
Related changes
Upload file
Special pages
Printable version
Permanent link
Cite this page

This page was last modified on 24 February 2008, at 18:03. All text is available under the terms of the GNU Free Documentation * SPAM *. (See Copyrights for details.)
Wikipedia® is a registered trademark of the Wikimedia Foundation, Inc., a U.S. registered 501(c)(3) tax-deductible nonprofit charity.
Privacy policy About Wikipedia Disclaimers


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 226 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 16  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 44 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: