Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 10, 2008 2:32 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
neSavesni je napisao:
Evo da javim. Kaze urolog da imam blagu upalu, prostatitis, prepisao mi je Bactrim 10 dana po 2 tablete i da se cuvam prehlade. Kontrola samo u slucaju nepopravljenog stanja. Neki komentar?

Evo mog komentara : prostatitis baktrimom 10 dana?nece moci.Baktrim se koristi jer se jedini od antibiotika kumulira u tkivu prostate.Zato je on lek prvog izbora za prostatitis.Ali,tek ako se koristi misec dana,a ne 10 dana.
Kontrola u slucaju nepopravljenog stanja?Katastrofa.Kontrola je OBAVEZNA nakon antibiotske terapije i to sa laboratorijskima nalazima.Prosto,da se vidi da li je terapija delovala.Ukoliko se stanje poboljsalo,to jos uvek ne znaci da su bakterije unistene.Tada proces prelazi u hronicni.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 12, 2008 8:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 10, 2007 5:08 pm
Postovi: 33
Pitao sam doktora za kontrolu, kaze ne treba ni posle terapije. Dobro, pitam za 6 meseci ili vise, kaze nije potrebno ako se popravi stanje. Meni je bilo cudno sto kaze 2 tablete ujutro kao i uvece. A prosli put mi je doktor(ne isti) rekao da je bactrim jak lek?!
Video sam na pijaci brusnicu, kaze prodavac da je samo susena, nije cedjena. U kom obliku da je konzumiram, da ima bolji efekat? Ili mozda tablete brusnice?
Hvala na odgovorima, nisam mogao ranije da se javim, crkao mi komp :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 12, 2008 9:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jun 24, 2006 3:28 pm
Postovi: 176
Lokacija: Planet EARTH
bactrim se pije na 12 h po 2 tablete.....

kontrola je potrebna da bi se pratio ucinak bactrima, kao i ponovni nalazi....ne znam sta je tu s tim kolegom....
mozda su velike guzve pa.....

najbolje se pokzala Brusnica forte od Natural Wealth , 50 kapssula , uzimate 1x uvece, a za prostatu Prosta-meto kapsule 2x1 , to je sve na prirodnoj bazi...cajevi nece odmoci, a posebno preporucujem čajeve od Instituta Josif Pančić


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: