Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Ultra nacionalizam ?
PostPoslato: Sre Jan 30, 2008 7:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 30, 2008 7:23 pm
Postovi: 2
Lokacija: Novi Sad
Zdravo,zanima me jel ultra nacionalizam psihicki poremecaj,molim za odgovor,hvala .
Zasto neki ljudi ne podnose druge ljude samo zato sto pripadaju drugom narodu,veri,boji koze i td.
Zar je to normalno?
Ja ako nekog mrzim taj ima ime i prezime,i mrzim ga zato sto mi je nesto lose uradio ili reko.
Zar nebi trebalo da ljude koji se tako ponasaju da posaljemo malo kod psihijatra,pa zbog takvih smo i imali sva ova ratna sranja.
Izvinjavam se sto sam upotrebio rec sranje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 30, 2008 8:51 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Dec 18, 2007 12:18 pm
Postovi: 99
Nacionalizam je ljubav prema domovini i volja da se žrtvuje za istu.Nacionalizam je i doktrina da je nacija superiornija od druge nacije. nacionalizam je još par dobrih i loših stvari ali nije psihopatološko stanje.

Opsesija jeste.

Koja ukazuje na indoktriniranost, drugim recima ispiranje mozga što jeste psihološka poremećenost.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 31, 2008 1:09 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
neu3no je napisao:
Nacionalizam je i doktrina da je nacija superiornija od druge nacije.

Opsesija jeste.

Koja ukazuje na indoktriniranost, drugim recima ispiranje mozga što jeste psihološka poremećenost.

Po mom mišljenju, i ovo je opsesija. :roll:

Sve što se "bori" protiv nekog/nečeg drugog je agresija, osesija, poremećaj ili kako već da nazovem to (ovako nestručno).

Prihvatanje različitih kultura, nacija ili bilo čega što se razlikuje od onoga kome/čemu pripadamo mi sami, je tolerancija. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 31, 2008 3:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 30, 2008 7:23 pm
Postovi: 2
Lokacija: Novi Sad
Pa nebi ja to bas tako,ljubav prema domovini je jedno, i to je u redu kao i ljubav prema svome narodu,ali ovo drugo sto velis to me podseca na naciste i oni su velicali svoj narod,tvrdeci da su oni superiorniji od drugih rasa i isto su mrzeli sve ostale koji ne spadaju ovde.Moje pitanje je zasto pobogu? Zasto su ljudi takvi,zasto se medjusobno mrze zbog tako glupih stvari,zar nije vaznije kakav je neko covek(mislim dobar ili los) ,a ne koje je rase ,boje koze,vere, i ostalo.
Cini mi se da je ovo ,sto kazu tabu tema.Jedni su protiv nasilja a drugi su za.Po meni svi koji su za nasilje, oni su zaostali u razvoju ,ponasaju se kao oni pecinski ljudi,znate trgovine nezna za ove sve razlike pare su pare,bile one od nasih ili od nekih drugi,vazno da su pare,ovde nema nacionalizma i ostalih losih stvari,te stvari su lose za trgovinu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 31, 2008 6:12 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 13, 2005 8:14 pm
Postovi: 267
Lokacija: Užice
(Ultra)nacionalizam je više ideologija i doktrina, a ne poremećaj. Možda može da se govori u aspektu fobija (ksenofobija, recimo), ali same po sebi političke ideologije ne spadaju u domen medicine. Barem tako mislim.

A što se tiče tvog pitanja "zasto su ljudi takvi", odgovor je zato što su podložni manipulaciji. Možda će nekome delovati grubo, ali ljudi imaju tendenciju da se ponašaju kao stado ovaca. Uticaj medija, demagogija, ali i društvena klima... sve su to stvari koje u velikoj meri utiču na formiranje političkog stava svake jedinke.

A što se samog nasilja tiče, mislim da je nasilje sastavni deo ljudske prirode. Konkurencija, težnja za dominacijom, verbalna konfrontacija, pa čak i oružani sukob. Iako su sukobi određenog intenziteta stalno prisutni, neki se mogu izbeći (ili se barem sprečiti njihova eskalacija) postavljanjem ličnog ili zajedničkog interesa na 1. mesto. S tim što to u praksi nije tako jednostavno.

_________________
Slika
Never, under any circumstances, take a sleeping pill and a laxative on the same night. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 31, 2008 7:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jan 12, 2008 5:36 pm
Postovi: 145
A zar nema niceg lepseg od velikog bogatstva kultura,nacija,intelekta i religija.Meni je glupo sto su neki ljudi toliko zadrti u same sebe da ne vide sumu od drveta.Kako zaglupljujuce! :evil:

_________________
Salux ae grotti,prima lex esto!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 151 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: