Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 28 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 07, 2008 1:09 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 02, 2008 7:55 pm
Postovi: 84
Ma idem na klasican test opterecenja... Ako to prodje ok onda necu da radim nista vise od testova... Sve pare ostavi lekarima a ni jedan mi nije pomogo.
Od kad mi psihijatar dao lekove i reko da prestanem propranolol prosle me i ekstra sistole, imao sam mozda jednu za 5 dana. Al nije problem kad ih nemam nego kad me icepaju od jednom...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 07, 2008 12:39 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
gilbert je napisao:
Pa, ja sam nesto razmisljao zadnjih dana oko toga i mislim da sam odlucio da pustim stvari nek idu kako je Bog planirao....

Potpuno ispravno! A zasto ne, pa i to je jedna od alternativa, samo bi bilo lepo da u buduce pre nego sto nam postavite gomilu pitanja i mi utrosimo istu toliku gomilu vremena da vam sto korektnije damo odgovore na vasa pitanja, prvo odlucite da li cete pustiti stvari da same teku onako kako je Bog isplanirao ili cete nesto preduzeti po pitanju vaseg z. stanja, cisto kako bi isto vreme posvetili nekome ko ce te savete na bilo koji nacin iskoristiti.
Pozdrav!
Mir Boziji!
Hristos se rodi!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 07, 2008 1:24 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 02, 2008 7:55 pm
Postovi: 84
Srecan Bozic svima,
Zao mi je zbog Vaseg utrosenog vremena ali niste mi dali potpune informacije. SPECT znaci ubacivanje radioaktivnog elementa u moje telo i pracenje gama zracenja koje iz mog tela izlazi gama kamerama. Koliko ja znam gama zracenje je jonizujuce i moze da napravi haos. Koliko je procedura bezopasna i koliko radijacije bi primio i da li bi to imalo koristi za mene u odnosu na obican test opterecenja ( u smislu da li te informacije koje su bolje u odnosu na obican test opterecenja za moje konkretno stanje vrede dobijanju tolike doze radijacije za koju takodje ne znam kolika je)

Treba da zakazem pregled na VMA sledece nedelje i nemam pojma sta da im trazim jer moram to da obavim pred olazak u inostranstvo

p.s.
nisam reko da imam 25 godina


Poslednji put menjao gilbert dana Pon Jan 07, 2008 1:31 pm, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 07, 2008 1:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Ne moze da se poredi ERGO test sa SPECT scintigrafijom sa opterecenjem Dipiridamolom.
Ako vam nesto znaci, meni su je radili.
Svakako, na vama je izbor ali se i dalje ne slazem sa stavom da se bolesti "prepusti Bozijoj volji" a da se makar ne ispita.
Pa zar ne stoji "Ko se cuva i Bog ga cuva"?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 07, 2008 1:45 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 02, 2008 7:55 pm
Postovi: 84
Ma znam,
To sam reko iz muke a i straha od radijacije. Student sam elektrotehnike i treba da idem u ameriku da radim za veliku korporaciju i hteo bih da se ispitam pre nego sto odem jer tamo nesto da mi se desi ne smem ni da pomislim.

Jos 3 pitanja.
Sve sto treba je da se prijavim na VMA za standardan kardio pregled ili oni ce da mi zakazu za spect? Koliko se ceka za spect posto idem oko 20. februara

Koliko rengtgenskih zracenja se prima od prilike posto ne mogu nigde da nadjem na netu?

Ako spect kaze da je ok jel to znaci da je stvarno ok i da nemam razlog za brigu? Ako spect kaze da ne valja jel onda ide koronarografija?

Puna mi je glava gluposti posto sam u granama medicinske elektronike (al za EKG uredjaje) pa se izvinjavam jos jednom na dosadnim pitanjima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 07, 2008 2:12 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
gilbert je napisao:
Ma znam,To sam reko iz muke a i straha od radijacije. Student sam elektrotehnike i treba da idem u ameriku da radim za veliku korporaciju i hteo bih da se ispitam pre nego sto odem jer tamo nesto da mi se desi ne smem ni da pomislim. Jos 3 pitanja.
Sve sto treba je da se prijavim na VMA za standardan kardio pregled ili oni ce da mi zakazu za spect? Koliko se ceka za spect posto idem oko 20. februara
Koliko rengtgenskih zracenja se prima od prilike posto ne mogu nigde da nadjem na netu?
Ako spect kaze da je ok jel to znaci da je stvarno ok i da nemam razlog za brigu? Ako spect kaze da ne valja jel onda ide koronarografija?
Puna mi je glava gluposti posto sam u granama medicinske elektronike (al za EKG uredjaje) pa se izvinjavam jos jednom na dosadnim pitanjima.


Utoliko pre treba detaljno da se pregledate, dok ste ovde.
Zakazete pregled kardiologa a on na osnovu pregleda i dosadasnje med. dokumentacije procenjuje koje ce dalje Dg procedure sprovesti.
Ni za jedan se pregled ne ceka mnogo, bar je do sada bilo tako.
Ako SPECT sa Dipiridamolom pokaze da je sve u redu, nema razloga da se radi koronarografija a ako ne... pa normalno bi se radila i da je EKG ishemija i da je ERGO+ i td.
Evo vam malo stiva za proucavanje, obzirom da vas toliko detalja zanima:

www.chestjournal.org/cgi/reprint/106/6/1675.pdf?ck=nck -


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 07, 2008 2:25 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Ne mogu da vam nadjem tacno dozu zracenja prilikom navedene intervencije ali pogledajte sledece:

http://www.doktor.rs/forum/viewtopic ... highlight=

nema naivnog RTG, CT, MSCT, Scintigrafskog...pregleda, samo je pitanje opravdanosti i benefita istog po pacijenta.
Na vama je da se opredelite.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 07, 2008 3:02 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 02, 2008 7:55 pm
Postovi: 84
Koliko kosta takva procedura na VMA posto im u cenovniku nisam nasao nista ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 07, 2008 3:13 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
ne znam cene procedura.
011/2-66-11-22(centrala), trazite davas spoje sa salterom za zakazivanje pregleda i pitajte sve sto vas interesuje u vezi cena, termina...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 23, 2008 2:06 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 02, 2008 7:55 pm
Postovi: 84
Zakazao sam..

Samo imam jedno dodatno pitanje... Desavalo mi se par puta da kad legnem da spavam osetim jak bum kao da mi se srce skroz zgrci o osetim celim telom taj jedan otkucaj. Posle toga ono naglo ubrza i usitni i zavrti mi se u glavi i nesvestica i trnjenje i sl... Mislio sam da je od anksioznosti ali sa terapijom koja mi extra dobro radi mi se javlja ista stvar ali mozda dva puta mesecno ili slicno...

Jel postoji neki test za tahikardije. Na primer da se izazove VT kod coveka koji ih ima a da ne moze da se izazove kod coveka koji ih nema ; nekim hemikalijama neinvanzivno?

Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 26, 2008 4:54 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Holter EKG monitoring.

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 26, 2008 5:51 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 02, 2008 7:55 pm
Postovi: 84
Da ali to se javlja jako retko, mozda jednom mesecno pa ne verujem da ce holter da ga uhvati. Jedno pitanjce. Koliko je VT opasna ako kratko traje a nema nekih anomalija na srcu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 26, 2008 6:48 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
ako je 1x mesecno, ne treba se brinuti. To je normalno. Malo spustanja lopte, malo bensedincica par dana u tom periodu...

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 28 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: