Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: acetoni i ketoni u urinu
PostPoslato: Uto Jan 22, 2008 6:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 05, 2007 7:21 pm
Postovi: 25
Lokacija: beograd
Porodila sam se pre sedam meseci i sumnjam da sam tokom treceg tromesecja trudnoce imala povisen secer. Nisam imala povisen secer u krvi kada sam na taste vadila krv, ali sam jednom imala ketone u urinu, a jednom ketone i aceton (jedan +). Rodila sam bebu tesku 3950 grama dve nedelje pre termina, ali je beba, srecom, imala normalne vrednosti glikemije - pise u otpusnoj listi. Pri tom napominjem da sam se dobro osecala i ugojila sam se samo 12 kg tokom cele trudnoce. Sada dojim bebu i plasim se da mozda nemam i sada povisen secer jer sam cesto zedna. Danas sam dala urin na analizu pa cu sutra videti rezultate. Zanima me vase misljenje da li treba da uradim i neke dodatne analize i koje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 22, 2008 7:11 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 3:11 pm
Postovi: 52
Lokacija: NS
Aceton zajedno sa acetoacetom i b-hidroksibuternom kiselinom spada u ketonska tela.U mokraci se normalno ne nalaze,a mogu se patoloski naci kod secerne bplesti i kod gladovanja,drzanja opseznih redukcionih dijeta.Krupnija deca se cesce radjaju kod majki koje boluju od secerne bolesti.Za proveru stanja secera u krvi treba naciniti secer u krvi.,glikozilirani hemoglobin,ako kazete da ste zedni onda i ureu i kreatinin,Elektrolite Na,K,bikarbonate,i standardni pregled urina.Glikozilirani hemoglobin daje uvid u regulisanost secera u krvi u prethodnih 2 meseca.Posetite lekara i ispricajte mu svoje tegobe.Puno zdravlja,poz


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: