Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Upala mokracnih kanala
PostPoslato: Uto Mar 08, 2005 1:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 02, 2005 1:38 am
Postovi: 24
Ovako prije nekih 20-ak dana sam primjetio zadebljanje zila,vena ili sta vec vodi do testisa. dakle na samom testisu nema nikakvih kvrzica ili zadebljanja nego samo na kanalu do njega. Prije par dana sam osjetio bol u perdjelu gdje je slijepo crijevo i sve do ispod rebara sa desne strane (i testis je desni)
Urolog mi kaze da je to jaka upala i dao mi Brufen i Doksiciklin. pijem po 2 tablede dnevno oba lijeka 10 dana. Interesuje me da li je zaista upala ili je nesto gore?

Zbunjen sam zbog problema sa testisom iako me ne boli testis


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 08, 2005 5:09 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sre Feb 09, 2005 4:20 pm
Postovi: 20
Lokacija: Beograd
Na osnovu onoga sto ste napisali, radi se o upali paseminika, to je kanal koji od testisa izvodi spermatozoide.
Prama tome, uzimajte terapiju i nemate cega da se plasite.

_________________
Specijalistička urološka ordinacija TTC
Tel. 011 412-471


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 08, 2005 5:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 04, 2005 2:31 pm
Postovi: 3
Gotovo iste simptome sam i ja osjecao prije mjesec dana. Bio sam ozbiljno uplasen, pa sam se oglasio na ovom mjestu. Pomogao mi je Hektor (zahvaljujem mu se ovom prilikom). Poslije 3-4 dana mirovanja, uvinog caja, sve je bilo u redu. U zadnja dva dana ponovo osjecam slicno, doduse gotovo zanemarljivog intenziteta u odnosu na prosli put. Zanimljivo, poklapa se sa ovim naglim zahladjenjima, a ja sam bio neoprezan sa nosenjem farmerki i kratkih jakni. Dakle, nemoj da nista brines, malo se pripazi hladnoce (poceo sam da nosim pidzamu ispod pantalona), miruj sto vise mozes, uzimaj dosta voca i tecnosti radi pojacavanja imuniteta... A ovaj kijamet od zime nece dugo.

Zelim ti uspjesno ozdravljenje!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 08, 2005 1:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 06, 2005 12:48 am
Postovi: 21
Joooj ljudi kako ste me obradovali. Bas sam sada dosao na forum da postavim isto pitanje, ali rekoh, ajde prvo da odem kulturno na pretragu. Bio sam na nekim stranim sajtovima i citao sve i svasta i mnooooogo se uplasio, jer sam svasta u glavi pomislio. Imam isti problem kao kosta123, tj. kao neko zadebljanje onog kanala koji vodi do testisa (kao neka relativno meka zila). Video sam na jednoj slici, na jednom hrvatskom sajtu kako se to zove, ali nisam siguran da se na nasem jeziku isto kaze, pa necu pominjati. Testis me ne boli, vec samo to. Ovih dana (tacnije danas i juce) osecam i kao neki bol 5-6 centimetara iznad u stomaku, ali taj bol je nekako tup (ili tupa, kako hocete), znaci ne smeta mi mnogo. Isto je tup i bol te zile. Pre neko vece sam pred spavanje nesto dirao da vidim gde me tacno boli i malo sam jace to stezao taj deo te zile i zabolelo me je. Cak sam se i probudio i osetio bol. Ali cim sam ustao i malo prosao bol je nestala. Mozda kod mene ovo malo duze traje iz razloga sto samo na stomaku spavam pa verovatno svaku noc vrsim pritisak na to i iritiram. Ne znam...Bol osecam samo u levom testisu, tj. u tom levom kanalu. I najvise me boli na spoju te zile i testisa. Nista...probacu i ja da pijem one tablete i ta pijem one cajeve, pa cu videti sta ce biti. Ako imate jos neki savet, super. Hvala svima i puno pozdrava.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: i ja imam slicne tegobe!
PostPoslato: Pet Jan 18, 2008 6:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 27, 2007 11:55 am
Postovi: 30
Lokacija: sarajevo
Dr.VinkaVukotic je napisao:
Na osnovu onoga sto ste napisali, radi se o upali paseminika, to je kanal koji od testisa izvodi spermatozoide.
Prama tome, uzimajte terapiju i nemate cega da se plasite.


ovako je kod mene: :roll:

u predjelu desne strane stomaka tacnije desno od mokracne besike osjetim titranje a prije sam osjecao toplotu uz struk sa desne stane i treperenje-igrane misica kao da tece topla krv sve do tog mjesta .kao da me skaklji.

kad sam lezao na desnome boku u tom predjelu oko struka do besike osjecao sam treperenje i igranje misica i sve isto gore navedeno pa me to probudi strujanje.

Nemam mucninu, hodam, trcim, cucim, stojim na jednoj nozi... mislim da nemam simptome Crijevuljka- Slijepog Crijeva a na istom smo mjestu. :-?

pijem Uroloski caj UVIN i neki urolo..topal pijem kad to popijem osjetim blago peckanje desno od besike, ali kad mokrim sve je OK, ponekad mi zaigra na butini i misici na iznad koljena. vjerovatno sam bio izlozen hladnoci ili sam navukao preko stopala jer je hladno a niko ti nedaje papuce.
8)
TKĐ. osjetio sam sa lijeve strane od Mokr.Besike probod kao nozem ali i tu me nekad zapecka ali nista vise na desnoj strani vise to osjetim.

Oblacim duge gace ili pidzamu ispod pantalona debele carape.

isao sam na pregled sudova krvi na neke sumove i nema HERNIJE pipkali me,Ultra zvuk svih organa normalan sve ok, krv i urin OK, zakazan termin kod ortopeda u martu, :evil:

_________________
zdravo, zovem se edo i imam 23 godine.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Upala mokracnih kanala
PostPoslato: Sub Okt 24, 2015 7:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 24, 2015 7:18 pm
Postovi: 2
Izvinjavam se ova tema se tice i mog problema samo sto se meni taj problem javlja zadnjih 6 godina dr tvrdi da je upala mokracnog kanala a kad me boli boli i testis i ta mekana zilica sa kvrgicom i deo butine bol je nepodnosljiv i neznam sta vise da radim pomagajte


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Upala mokracnih kanala
PostPoslato: Sub Okt 24, 2015 10:54 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Каква је то упала које не може да се излечи шест година?!

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Upala mokracnih kanala
PostPoslato: Pon Okt 26, 2015 1:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 24, 2015 7:18 pm
Postovi: 2
Ja stvarno neznam prestane pa se javi pa prestane pa se javi opasn problem voleo bi kad bih znao onda bi sam resio a zadnji put kad sam bio kod urologa pitao sam ga postoji li mogucnost da odstranim taj testis i da nemam bolove vise dotle mi je doslo ponekad ni tablete protiv bolova nedeluju


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 66 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: