Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: napadi angine pektoris
PostPoslato: Uto Jan 15, 2008 11:37 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Dec 18, 2007 10:52 pm
Postovi: 53
juce je bila promjena vremena i ja sam dobila napad bolilo me je u grudima nisam mogla disat kao da sam trcala i odmah me je uhvatio napad panike sto mi je jos vise pojacalo napad popila sam lexilijum 3 mg trodon oko25 kapi a prije toga zaboravih stavila sam sprej nitroglicerina da bih kasnije nakon 2 sata naljepila nitroderm legla i pokusala se smiriti pritisak mi je prvo bio 150 sa 100 puls97 kasnije je bio100 sa65 puls65 dobro to pada od nitra i citav dan me je to drzalo kao hoce napad nece napad ne znam da li sam sve uradila sta sam trebala ne ide mi se vise u hitnu samo injekcije pucaju i nakon pola sata na kisiku hajd kuci neka mi neko kaze ko zna da li postupam ispravno pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 16, 2008 12:23 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 3:11 pm
Postovi: 52
Lokacija: NS
bitno je da obratite paznju na to kada se bol javlja,da li se ucestalije javlja u poslednje vreme,trajanje bola,da li prolazi na nitroglicerin,da li se bol negde siri,prate li ga mucnina i povracanje,ili skok pritiska.ako se napad javi u mirovanju a do sada nije,ili se ucestalije javlja obratite se kardiologu,mozda promeni terapiju,u svakom slucaju javite se lekaru uvek ako bol traje duze od 15 minuta,javi se u mirovanju,u snu,i ne prolazi na NTG terapiju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 16, 2008 3:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 13, 2006 7:12 pm
Postovi: 32
Mogu li da se nadovezem pitanjem? Angina pektoris, odavno je uspostavljena dijagnoza. Pre dva meseca je promenjen lek, koji nije odgovarao, ceste glavobolje i slicno, poslednjih par dana povisen pritisak. Sada je ponovo promenjen lek za srce, prepisan je Vazotal (1 dnevno, 5mg), uz Nebilet je za pritisak dodat i Monopril plus. Je l` to dobra kombinacija lekova?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 16, 2008 1:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 3:11 pm
Postovi: 52
Lokacija: NS
sta ste pili ranije,i od kada je vazotal.kombinacija je dobra.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 16, 2008 8:48 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
kombinacija predlozenih supastanci je dobra, ali umesto vazotala u praksi se boljim pokazao norvasc. finesu u odredjivanju terapije ne mozemo vam dati preko sajta!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 17, 2008 12:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 13, 2006 7:12 pm
Postovi: 32
Pitala sam da li je dobra kombinacija jer je nakon prelaska na ovu terapiju, pritisak pao na 100/75 (napominjem Nebilet 1/2 ujutru, a Monopril 1/2 uvece). Prethodna terapija: Dilkoran i Nebilet (2 meseca, glavobolje od Dilkorana), a pre toga godinama Cortiazem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 17, 2008 1:02 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 3:11 pm
Postovi: 52
Lokacija: NS
koliko imate godina i koliki vam je obicno pritisak.da li vam smeta pritisak 100/75mmHg.kako to osetite?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 17, 2008 7:27 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Dec 18, 2007 10:52 pm
Postovi: 53
Blago vama u Srbiji,ovde u Sarajevu samo prepisuju Bosnalijekove lijekove.Koji bogu nevaljaju,kazu isti sastav ali jest malo sutra npr pila sam Olikard ne znam cij je koji me je drzao po 24 sata,a sad nam ukinuli i dali mi Anginal 40mg 1 dnevno. Pored toga moram uzet flastere Nitroderm jer me ne pokrivaju ni 10tak sati.Kupovala bi ja Olikard ali je oko 40-tak km a gdje je Nebilet i Lacipil koji su isto tako skupi.Jos za zeludac pijem contraloc koji je isto oko40 km a imam zamjenu bosnalijek Ponter ili tako nesto( ne mogu da procitam )koji isto tako ni blizu drugih fabrika nije.Moja terapija je:Nebilet 1/2ujutru i navece,Enap H 1/2 ujutru i nav .Olikard 1x1, Aspirin1X1, Lacipil 1 u podne.Pritisak mi je vecinom 110/75 105/60 anekad140/95 narocito ujutro samo kad su napadi skace pa se onda spusti na90/60.Da li je terapija dobro rasporedena.Vise mi je dodijalo u ove 2 godine mjenjati terapiju nista ne umanjuju samo dodaju.Svima lijep pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 17, 2008 11:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 13, 2006 7:12 pm
Postovi: 32
vlmedico je napisao:
koliko imate godina i koliki vam je obicno pritisak.da li vam smeta pritisak 100/75mmHg.kako to osetite?


Pitanje se odnosilo na moju majku, ima 50 godina.
Poslednje 4 godine joj je pritisak bio 120 (do 130)/80 (90), pre toga 90/60. Za ovaj od 100/75 kaze da se oseca malaksalo i pospano, kao kada je bolesna. Inace joj je danas bio 130/80, bolje se oseca, ali ni juce ni danas nije pila Monopril.
Zaboravila sam da kazem da uz Vazotal, Nebilet i Monopril pije i Tivoral (1/2), jer je odstranjen deo stitne zlezde.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: napadi angine pektoris
PostPoslato: Sub Jan 19, 2008 6:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
murella je napisao:
juce je bila promjena vremena i ja sam dobila napad bolilo me je u grudima nisam mogla disat kao da sam trcala i odmah me je uhvatio napad panike sto mi je jos vise pojacalo napad popila sam lexilijum 3 mg trodon oko25 kapi a prije toga zaboravih stavila sam sprej nitroglicerina da bih kasnije nakon 2 sata naljepila nitroderm legla i pokusala se smiriti pritisak mi je prvo bio 150 sa 100 puls97 kasnije je bio100 sa65 puls65 dobro to pada od nitra i citav dan me je to drzalo kao hoce napad nece napad ne znam da li sam sve uradila sta sam trebala ne ide mi se vise u hitnu samo injekcije pucaju i nakon pola sata na kisiku hajd kuci neka mi neko kaze ko zna da li postupam ispravno pozdrav


Vi imate AP provociranu naglim hipertenzivnim opterecenjem. Mora vam se odrediti konstantna Th a ne nitro pp sprej i flasteri! Kakav je nalaz koronarografije? Kakvu Th konstantno uzimate?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 41 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: